loading
Arbejder ...

Drenge til og med det år de fylder 10 år

Drenge

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8

Piger

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo Født
1 101096762 Rasmus Keibel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1500 1500 1385 - 2015
2 100901809 Emil Zander Kjellerup Skakklub  1448 1619 1434 1508 2010
3 100602772 Alexandru Pirtac Skakklubben af 1968  1400 1400 1400 - 2013
4 101200117 Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening  1300 1300 1300 - 2012
5 101096042 Mads Kjeldsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1200 1200 1259 - 2015
6 100104572 Anker Müller Skak for sjov  1172 1261 1000 - 2011
7 100104652 Pavan Venkatraman Skak for sjov Skakforeningen ØBRO  1126 1109 1000 - 2010
8 101095335 Ole Myrup Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1100 1100 1096 - 2015
9 101097072 Magnus Fink Weis Århus Skakklub/Skolerne  1100 1100 1100 - 2013
10 101096600 Ludvig Due Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1100 1393 1100 - 2018
11 100602757 Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne  1100 1100 1100 - 2013
12 100803046 Hugo Løvenstjerne Helsingør Skakklub  1090 885 1000 - 2010
13 100104605 August Jalving Skak for sjov  1061 1393 1000 - 2012
14 100104539 Leonard Samoilenko Skak for sjov  1006 1047 1000 - 2012
15 100701828 Felix Andersen Aars Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
16 101095831 Torben Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 872 1000 - 2016
17 100803132 Sebastian Togsverd-Bo Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
18 100104517 Mikkel Feldvoss BMS Skak  1000 1000 1000 - 2010
19 101096465 Alejandro Thomsen Torres Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 975 1000 - 2010
20 100104400 Daniel Sandholm Aaes BMS Skak  1000 935 1000 - 2010
21 100803112 Kasper Kenicke Jacobsen Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
22 100104562 Alex Ralets Lyn & Hurtig prøvemedlemmer Tåstrup Skakforening  1000 946 924 - 2010
23 100602709 Oskar Pedersen Lennards Silkeborg Skakklub Af 1930  1000 1000 1000 - 2011
24 100104563 David Burlan Sørensen Amager Skakforening  1000 1000 1000 - 2011
25 100104564 Daniel Iolov Nørrebro Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
26 100803172 Villads Brag Tønnersen Frederikssund Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
27 100803175 Massoud Nahieh Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
28 100803176 Villum Kofod Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
29 100803187 Villads Dam-Frydenberg Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
30 100104606 August Emil Helt Pedersen Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2010
31 101096657 Jørgen Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1068 1000 - 2015
32 100602703 Nikolas Schneider Hansen Randers Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
33 101096789 Jonas Mølgaard Botting Amager Skakforening  1000 831 1000 - 2010
34 100104613 Villads Deleuran Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2010
35 100901881 Benjamin Markussen Holstebro Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
36 100104746 Robert Rostomian Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2012
37 101096384 Lasse Schytte Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1050 1000 - 2015
38 100104624 Philip Tiedemann Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2012
39 101096638 Pelle Brandt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1045 1000 - 2010
40 100901842 Simon Zander Kjellerup Skakklub  1000 1000 1000 - 2014
41 100104622 Nicholas Sikharulidze Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2010
42 100104641 Anish Bodla Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2011
43 100104646 Kanha Sathe Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2010
44 100104648 Sixten Storm Waage Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2012
45 100104657 William Theil Riedel Skakforeningen Odysseus  1000 971 1000 - 2010
46 100104658 Rasmus Sitarz Neumeyer Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2010
47 100104663 Marcelo Rosforth Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2012
48 100302057 Viktor Bailey Winther Jepsen Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
49 100202558 Johan Kronow Dianalund Skakklub  1000 725 1000 - 2010
50 100202559 Gustav Frederiksen Dianalund Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
51 100302058 Lee Yu Christiansen Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
52 100602736 Kristupas Koncius Syddjurs Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
53 100302064 Bertram Bilde Hansen Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
54 100803204 Husam Ramazani Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
55 100803121 David Leif Hjorth Gundersen Frederikssund Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
56 100104673 Kasper Elm Rasmussen Tåstrup Skakforening  1000 1000 1000 - 2012
57 100803207 Emanuel Majland Harder Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
58 100202563 Marcel Zhao Germer Køge Skakklub  1000 901 1000 - 2012
59 100104681 Shang Tan Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2011
60 100202567 Valdemar Sander Taber Møn Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
61 100302077 Sofus Skov Læseforeningens Skakklub  1000 1005 1000 - 2011
62 100104689 August Cold-Ravnkilde Harbsmeier Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2010
63 100104693 August Hernes Amager Skakforening  1000 1000 1000 - 2011
64 100104695 Marius Sørensen Gaard Amager Skakforening  1000 1000 1000 - 2011
65 100104696 Silas Jensen BMS Skak  1000 1000 1000 - 2011
66 100104697 Magne Probst-Dedenroth BMS Skak  1000 1000 1000 - 2011
67 100803218 Kamal Yogasimman Hillerød Skakklub  1000 769 1000 - 2012
68 100302079 Viggo Kamp Rennebod Læseforeningens Skakklub Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 877 1000 - 2010
69 100302080 Gustav Kamp Rennebod Lyn & Hurtig prøvemedlemmer Læseforeningens Skakklub  1000 787 1000 - 2012
70 101096574 Ernst Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1045 1000 - 2018
71 100302082 Oskar Hedal Elmelund Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
72 100302083 Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub  1000 935 1000 - 2011
73 100104698 Frederik K. B. Dahl Tåstrup Skakforening  1000 1000 1000 - 2011
74 100104699 Mohammad Umair Akhtar Tåstrup Skakforening  1000 931 1000 - 2010
75 100202575 Marcus Hansen Dianalund Skakklub Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1045 1000 - 2010
76 100602741 Egil Johansen Skanderborg Skakklub  1000 1135 1000 - 2010
77 100302085 Kalle Hamborg-Steinfath Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
78 100302087 Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub  1000 796 1000 - 2013
79 100104704 Felix Mørk Feilberg Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2010
80 100803222 Vigjas Fogtdal Holmbye Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
81 100602745 Marcus Kloster Kinze Skanderborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
82 100302088 Oliver Kruse Læseforeningens Skakklub  1000 1007 1000 - 2011
83 100803223 Villads Stentoft Jacobsen Roskilde Skakklub  1000 887 1000 - 2010
84 100104711 Wilbert Niels Thykier-Seeward Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2012
85 100602749 Alfred Vollstedt Silkeborg Skakklub Af 1930  1000 1000 1000 - 2011
86 100602751 Anton Klaaborg Sørensen Silkeborg Skakklub Af 1930  1000 1000 1000 - 2013
87 100803227 Oskar Simonsen Helsingør Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
88 100104717 Bastian Juul Sommer Tåstrup Skakforening  1000 1000 1000 - 2011
89 100901870 Vishna Rajesh Viborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
90 100104719 Adam Ejam Tåstrup Skakforening  1000 1000 1000 - 2012
91 100104720 Marcus Pihl Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2010
92 100104722 Viktor Vucelic Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2011
93 100104727 Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub BMS Skak  1000 1000 1000 - 2013
94 100803231 Elliott Crillesen Helsingør Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
95 101096602 Frode Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1248 1000 - 2018
96 100104731 Frans Jensen Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2012
97 100104732 Samuel Roldsgaard Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2013
98 100104733 Gabriel Ben Amotz Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 - 2011
99 100803232 Frederik E. Liebeck Helsingør Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
100 100104736 Sebastian Raftopol Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2011
101 100302096 Valdemar Juul Rohold Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
102 100302097 Benjamin Nikolaj Dahl Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
103 100302101 Mikkel Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
104 100803237 Lukas Dahl Jensen Helsingør Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
105 100302034 Julius Bøgebjerg Gregersen Læseforeningens Skakklub  998 1023 1000 - 2010
106 101095989 Peter Vedel Brønshøj Skakforening  997 996 900 - 2010
107 100104573 Bastian Rynkjøb Skak for sjov  995 911 1000 - 2012
108 101096098 Noah Richter-Bjerre Syddjurs Skakklub  989 1104 700 - 2010
109 100202538 Lai Vilfred Boysen Møn Skakklub  973 1000 1000 - 2010
110 100104666 Ali Rana Skak for sjov  973 1000 1000 - 2011
111 100104499 Christoffer Tybring BMS Skak  962 1000 1000 - 2010
112 100302056 Ludvig Skælbæk Læseforeningens Skakklub  959 916 1000 - 2011
113 100803151 Noah Hede Helsingør Skakklub  955 939 1000 - 2012
114 100104444 Simon Nam Zettler Amager Skakforening  944 1000 1000 - 2010
115 100104570 Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening  916 965 1000 - 2011
116 100104569 Thor Hoffmann Amager Skakforening  910 987 1000 - 2010
117 101095897 Benjamin Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  900 853 900 - 2014
118 101096517 Jay Vadera Nørrebro Skakklub  900 972 900 - 2010
119 100104639 Jasin Hamod Brønshøj Skakforening  900 1000 1000 - 2011
120 101097076 Villads Mejvang Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  900 1096 900 - 2011
121 101096603 Lukas Bach Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  900 945 900 - 2018
122 100202555 Marius Bernhardt Petersen Haslev Skakklub  883 1000 1000 - 2011
123 100302041 Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub  832 833 1000 - 2010
124 100803159 Jonathan Østlund Hillerød Skakklub  828 1144 1000 - 2010
125 100901810 Marcel Roman Zygmanski Kjellerup Skakklub  800 800 800 - 2010
126 101096087 Nicholas Steffensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 775 800 - 2017
127 101096707 Ilakkiyan Jeyaragavan Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 708 800 - 2010
128 101096694 Mathias Schønwandt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 1025 800 - 2010
129 101096699 Linus Padkjær Gejl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 1070 800 - 2010
130 101096774 Malte Tormod Hjort Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 739 800 - 2010
131 101096652 Mogens Kokholm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 500 500 - 2013
132 101096793 YI-PEI LIU Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 811 800 - 2010
133 100202549 Matthæus Frank Jensen Præstø Skakklub  800 800 800 - 2012
134 101097050 Victor Oster Süberkrüb Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 866 800 - 2019
135 101097064 Silas Roed Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 716 800 - 2010
136 101097065 Gustav Holten Sejbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 842 800 - 2010
137 101097066 Ludvig Lynggaard Uth Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 500 500 - 2010
138 101097081 Oliver Lykke Allen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 662 800 - 2012
139 101097084 Jacob Munkegaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 512 800 - 2016
140 101097110 Ludvig S. Bjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 809 800 - 2010
141 101097111 Ludvig S. Bjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 800 800 - 2010
142 101097114 Noah Skotte Frydendahl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 944 800 - 2010
143 101097115 Benjamin Guldbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 830 800 - 2010
144 101097119 Benjamin Dahl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 809 800 - 2010
145 101097120 Frederik B. Krossteig Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 950 800 - 2010
146 101097122 Bertram Jelle Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 1008 800 - 2010
147 101097123 Carl Hemmet Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 950 800 - 2010
148 101097124 Thea Thorsteinsson Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 800 800 - 2012
149 100602759 Jenitry Jeyakumar Randers Skakklub  800 800 800 - 2010
150 100602760 Vadim Lopushnian Randers Skakklub  800 800 800 - 2010
151 100602765 Oviyan Jeyaruban Randers Skakklub  800 800 800 - 2012
152 100602766 Maximilian Pulman Randers Skakklub  800 800 800 - 2012
153 100202554 Mark Zhao Germer Køge Skakklub  787 1014 1000 - 2010
154 101096773 Kalle Wester Køge Skakklub  779 746 800 - 2010
155 101096059 Christian Almtoft Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 694 700 - 2010
156 101096031 Alexander Preuss Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 547 700 - 2010
157 101096032 Peter Christian Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 576 700 - 2010
158 101095885 Mads Arberg Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 500 700 - 2010
159 101096070 Asger Boesgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 720 700 - 2010
160 101096073 Lucas Grundvig Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 675 700 - 2010
161 101096074 Marcus Richter Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 815 700 - 2010
162 101096102 Frida Reitzel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 633 700 - 2010
163 101096149 Carl Weller Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 710 700 - 2010
164 101096150 Felix Fjorback Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 678 700 - 2010
165 101096222 Oliver Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 648 700 - 2010
166 101096260 Marcus Jespersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 606 700 - 2010
167 101096261 Felix Kjær Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 657 700 - 2010
168 101096254 Hugo Vinter Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 588 700 - 2010
169 101096256 Marius Berg Kobberø Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 675 700 - 2010
170 101097086 Matthis Mejvang Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  700 766 700 - 2014
171 101095489 Frederik Andresen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  500 541 500 - 2016
172 101096491 Mathias Birk strandberg Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  500 500 500 - 2010
173 101096179 Isabella H. Jeppesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  500 500 500 - 2010

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere
  • Fide medlemmer Aktive danske Fide medlemmer