Arbejder ...

loading

Piger til og med det år de fylder 14 år

Drenge

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8

Piger

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo Født
1 100104157 Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening  1452 1500 1615 1496 2005
2 100302032 Clara Heiberg Frem Skakklub  1352 1325 1311 1524 2006
3 100602664 Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub  1352 1352 1352 1499 2005
4 100802913 Sigrid Erstad Jørgensen BMS Skak  1298 1341 1341 - 2005
5 100104423 Elin Wu Nørrebro Skakklub  1185 1039 1054 1157 2011
6 100302033 Leia Andries Frem Skakklub  1176 1176 1000 - 2010
7 100701678 Precious Grønhøj Aars Skakklub  1130 1073 1000 1160 2007
8 100104543 Zofia Izabella Marzec Skak for sjov Skakklubben K41  1084 1000 1000 - 2009
9 101095520 Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland  1078 916 500 1147 2008
10 100302043 Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub  1077 953 1000 - 2009
11 101200064 Ana Andziulyte Tønder Skakklub  1023 1025 1000 - 2005
12 100302044 Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub  1018 979 1000 - 2009
13 100901768 Karoline Ryge Larsen Kjellerup Skakklub  1000 660 - - 2007
14 100104214 Julie Merete Allerup Skakforeningen Odysseus  1000 - - - 2007
15 100602692 Victoria Hansen Syddjurs Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
16 100202424 Moniqui Larsen Dianalund Skakklub  1000 960 1000 - 2005
17 100803105 Selene Harder Szymanski Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2007
18 100701840 Julia Than Dansk Skak Akademi  1000 1000 1000 - 2008
19 100803177 Sophia Pedersen Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
20 100803179 Nicoline Tidemand Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
21 100803060 Sophia Harpelunde Persson Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
22 100803189 Thea Wedderkopp Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
23 100104626 Maja Vibeke Ory-Hviid Ishøj Skakklub  1000 1000 1000 - 2006
24 100104628 Emma Ory-hvid Ishøj Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
25 100302053 Vilma Grauslund Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
26 100302054 Julie Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
27 100104640 Aragsan Adam Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 - 2007
28 100104659 Tanvi Gunda Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2008
29 100104660 Venya Gunda Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2011
30 100302059 Regina Svala Svavarsdottir Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
31 100104668 Asia Aoussar Tåstrup Skakforening  1000 1000 1000 - 2007
32 100104669 Sofie Juhl Ludvigsen Tåstrup Skakforening  1000 1000 1000 - 2007
33 100302063 Klara Lund Nim Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
34 100104502 Junzhu Wan Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2010
35 100104674 Angeleena Fung Korff Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2007
36 100202565 Rosita Xiao Køge Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
37 100302075 Camilla Hinge Jensen Faaborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2005
38 100602718 Nina Marie Damholt Jensen Aros Skakklub  989 1000 1000 - 2008
39 100701825 Bhavieka Rani Dansk Skak Akademi  980 1000 1000 - 2009
40 100104319 Liv Frølund Syddjurs Skakklub  971 984 - 1101 2007
41 100202408 Mallie Stage-Steffensen BMS Skak  956 892 1000 - 2010
42 100104604 Diya Shekar Skak for sjov  955 1038 1000 - 2010
43 100803162 Astrid Munk Hillerød Skakklub  951 1000 1000 - 2008
44 100302042 Elli-Sofie Munkegaard Læseforeningens Skakklub  951 949 1000 - 2011
45 100104445 Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak  950 1000 1000 - 2011
46 100202550 Anna Sofie Li Køge Skakklub  928 1063 1000 - 2010
47 100104133 Ada Yildiz Tåstrup Skakforening  915 749 904 - 2006
48 100803083 Clara Tronier Hillerød Skakklub  910 816 1000 - 2011
49 100701818 Naomi Freya Mendi Chege Brønshøj Skakforening  910 1000 1000 - 2008
50 100202501 Mathilde Bartels Fagan Køge Skakklub  901 888 1000 - 2010
51 100803193 Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub  884 985 1000 - 2010
52 101096689 Emma Nielsen Skive Skakklub  869 800 755 - 2009
53 100602706 Mille Østoft Gaardland Randers Skakklub  865 1000 1000 - 2008
54 100701793 Katrine Eskildsen Aalborg Skakforening af 1889  852 1000 1000 - 2007
55 100104481 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub  850 1110 1000 - 2010
56 101096419 Johanna Greisen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  845 847 500 - 2010
57 100104585 Dakshayini Manoghna Potluri Skakklubben K41  841 910 1000 - 2008
58 101095979 Caroline Løwenstein Sterup Hillerød Skakklub  800 500 500 - 2009
59 101095878 Naya Steensig Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 841 800 - 2007
60 101096791 Thea Herborn Ishøj Skakklub  773 800 800 - 2011
61 101096621 Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO  735 1000 1000 - 2010
62 100803094 Sara Trier Hillerød Skakklub  704 1000 1000 - 2010

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere
  • Fide medlemmer Aktive danske Fide medlemmer