Arbejder ...

loading

Piger til og med det år de fylder 18 år

Drenge

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8

Piger

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo Født
1 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO Køge Skakklub  2092 2051 2035 2129 2001
2 100104149 Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe  1827 1801 1801 1851 2004
3 100104157 Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening  1664 1500 1288 1628 2005
4 100602456 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub  1615 1588 1568 1667 2001
5 100901730 Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub  1435 1351 1520 1357 2002
6 100901731 Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub  1427 1545 1288 1469 2002
7 100701703 Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub  1425 1386 1401 1552 2002
8 100302032 Clara Heiberg Frem Skakklub Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1329 1311 1311 1475 2006
9 100802913 Sigrid Erstad Jørgensen BMS Skak  1298 1341 1341 - 2005
10 100602664 Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub  1199 1000 1000 - 2005
11 100104033 Signe Lystrup Nielsen BMS Skak  1164 1050 1000 - 2004
12 100103983 Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland  1157 1469 1000 1503 2003
13 101095478 Shanne Hedegaard Jakobsen Jetsmark Skakklub  1149 1003 1100 1272 2002
14 100302033 Leia Andries Frem Skakklub  1144 1000 1000 - 2010
15 100602688 Nancee Cheryl Viby Skakklub  1131 1066 1207 1250 2010
16 100104423 Elin Wu Nørrebro Skakklub  1124 1039 1000 - 2011
17 101095106 Freja Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889  1086 1000 1000 1379 2002
18 100701678 Precious Grønhøj Aars Nibe Skakklub  1080 1073 1000 1095 2007
19 101095520 Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland  1078 916 500 1147 2008
20 100104543 Zofia Izabella Marzec Skak for sjov  1046 1000 1000 - 2009
21 100803024 Vidisha Sinha Roskilde Skakklub  1036 1000 1000 - 2002
22 101200064 Ana Andziulyte Tønder Skakklub  1034 1025 1000 - 2005
23 100302022 Lilli Høyberg Faaborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
24 100901768 Karoline Ryge Larsen Kjellerup Skakklub  1000 660 - - 2007
25 100901769 Nicoline Almtoft Kjellerup Skakklub  1000 644 - - 2007
26 100104214 Julie Merete Allerup Skakforeningen Odysseus  1000 - - - 2007
27 100104308 Saman Hussain Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 - 2005
28 101096621 Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2010
29 100602692 Victoria Hansen Syddjurs Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
30 100202421 Mille Neumann Pedersen Dianalund Skakklub  1000 928 1000 - 2005
31 100202424 Moniqui Larsen Dianalund Skakklub  1000 960 1000 - 2005
32 100803105 Selene Harder Szymanski Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2007
33 100701840 Julia Than Dansk Skak Akademi  1000 1000 1000 - 2008
34 100104585 Dakshayini Manoghna Potluri Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2008
35 100803177 Sophia Pedersen Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
36 100803179 Nicoline Tidemand Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
37 100302044 Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
38 100104604 Diya Shekar Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2010
39 100302043 Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
40 100803060 Sophia Harpelunde Persson Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
41 100803189 Thea Wedderkopp Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
42 100104502 Junzhu Wan Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2010
43 101096562 Caroline Lindegaard Bruntse Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1000 1000 - 2009
44 101096563 Kathrine Lindegaard Bruntse Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 800 1000 - 2009
45 100302006 Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub  993 980 1000 - 2003
46 100602718 Nina Marie Damholt Jensen Aros Skakklub  989 1000 1000 - 2008
47 100104319 Liv Frølund Lyn & Hurtig prøvemedlemmer Randers Skakklub  984 984 - - 2007
48 100701825 Bhavieka Rani Dansk Skak Akademi  980 1000 1000 - 2009
49 100104004 Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub  974 938 1032 - 2003
50 100302042 Elli-Sofie Munkegaard Læseforeningens Skakklub  966 1000 1000 - 2011
51 100803162 Astrid Munk Hillerød Skakklub  951 1000 1000 - 2008
52 100104445 Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak  950 1000 1000 - 2011
53 100104339 Sara Sevda Kizilkaya Brønshøj Skakforening  931 958 1000 - 2006
54 100602706 Mille Østoft Gaardland Randers Skakklub  917 1000 1000 - 2008
55 100104133 Ada Yildiz Tåstrup Skakforening  915 749 904 - 2006
56 100803083 Clara Tronier Hillerød Skakklub  910 816 1000 - 2011
57 100701818 Naomi Freya Mendi Chege Brønshøj Skakforening  910 1000 1000 - 2008
58 100202501 Mathilde Bartels Fagan Køge Skakklub  901 888 1000 - 2010
59 100104481 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub  881 1000 1000 - 2010
60 100701793 Katrine Eskildsen Aalborg Skakforening af 1889  852 1000 1000 - 2007
61 100202408 Mallie Stage-Steffensen BMS Skak  851 892 1000 - 2010
62 101096419 Johanna Greisen Skak for sjov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  845 847 500 - 2010
63 101095979 Caroline Løwenstein Sterup Hillerød Skakklub  800 500 500 - 2009
64 101095878 Naya Steensig Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  800 841 800 - 2007
65 100803094 Sara Trier Hillerød Skakklub  764 1000 1000 - 2010
66 101096689 Emma Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer Skive Skakklub  719 800 755 - 2009

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere