Arbejder ...

loading

Piger til og med det år de fylder 18 år

Drenge

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8

Piger

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo Født
1 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO  2055 2067 2067 2028 2001
2 100104149 Nienke van den Brink BMS Skak Caïssa Gladsaxe  1801 1801 1801 1840 2004
3 100602456 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub  1643 1588 1568 1685 2001
4 100901730 Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub  1549 1206 1308 1340 2002
5 100104157 Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening  1455 1103 1288 1428 2005
6 100701703 Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub  1425 1386 1401 1552 2002
7 100901731 Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub  1400 1302 1288 1469 2002
8 100802913 Sigrid Erstad Jørgensen BMS Skak  1341 1341 1341 - 2005
9 100602688 Nancee Cheryl Viby Skakklub  1234 1073 1207 1002 2010
10 100302032 Clara Heiberg Frem Skakklub  1225 1000 1000 - 2006
11 100302033 Leia Andries Frem Skakklub  1162 1000 1000 - 2010
12 100103983 Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland  1157 1469 1000 1503 2003
13 100602664 Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub  1147 1000 1000 - 2005
14 100104423 Elin Wu Nørrebro Skakklub  1113 1039 1000 - 2011
15 101095106 Freja Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889  1086 1000 1000 1379 2002
16 101095478 Shanne Hedegaard Jacobsen Jetsmark Skakklub  1079 1003 1100 1219 2002
17 101095520 Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland  1078 916 500 1147 2008
18 100701678 Precious Grønhøj Aars Nibe Skakklub  1055 1026 1000 1111 2007
19 100803024 Vidisha Sinha Roskilde Skakklub  1036 1000 1000 - 2002
20 101200064 Ana Andziulyte Tønder Skakklub  1034 786 1000 - 2005
21 100103780 Benedicte Kistrup BMS Skak  1026 1147 1000 1223 2002
22 100302022 Lilli Høyberg Faaborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
23 100104536 Ann Wu Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2010
24 100104543 Zosia Marzec Skak for sjov  1000 1000 1000 - 2009
25 100901768 Karoline Ryge Larsen Kjellerup Skakklub  1000 660 - - 2007
26 100901769 Nicoline Almtoft Kjellerup Skakklub  1000 644 - - 2007
27 100104214 Julie Merete Allerup Skakforeningen Odysseus  1000 - - - 2007
28 100104308 Saman Hussain Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 - 2005
29 100803006 Ingrid Sylvest Jakobsen Allerød Skakklub  1000 955 1000 - 2006
30 100602692 Victoria Hansen Syddjurs Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
31 100803011 Mariam Haydar Allerød Skakklub  1000 955 1000 - 2006
32 100202421 Mille Neumann Pedersen Dianalund Skakklub  1000 1000 1000 - 2005
33 100202424 Moniqui Larsen Dianalund Skakklub  1000 1000 1000 - 2005
34 100803105 Selene Harder Szymanski Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2007
35 100803109 Sara Likart Mortensen Frederikssund Skakklub  1000 1000 1000 - 2007
36 100104480 Konstancija Juskaite Brønshøj Skakforening  1000 861 1000 - 2011
37 100701837 Kristine Krogholm Haven Dansk Skak Akademi  1000 1000 1000 - 2005
38 100701833 Nancy Fahed Dansk Skak Akademi  1000 1000 1000 - 2008
39 100104571 Zahraa Salem Amager Skakforening  1000 1000 1000 - 2007
40 100803162 Astrid Munk Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
41 100803060 Sophia Harpelunde Persson Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
42 100202499 Cicilie Svenningsen Køge Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
43 100202501 Mathilde Bartels Fagan Køge Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
44 100803122 Signe Rasmussen Frederikssund Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
45 101096562 Caroline Lindegaard Bruntse Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1000 1000 - 2009
46 101096563 Kathrine Lindegaard Bruntse Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 800 1000 - 2009
47 100302006 Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub  1000 980 1000 - 2003
48 100104445 Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak  993 1000 1000 - 2011
49 100602718 Nina Marie Damholt Jensen Aros Skakklub  989 1000 1000 - 2008
50 100104033 Signe Lystrup Nielsen BMS Skak  988 1050 1000 - 2004
51 100701825 Bhavieka Rani Dansk Skak Akademi  980 1000 1000 - 2009
52 100104004 Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub  974 938 1032 - 2003
53 100802951 Caroline Elvira Lykke Beierholt Helsingør Skakklub  944 941 1000 - 2004
54 100602706 Mille Østoft Gaardland Randers Skakklub  944 1000 1000 - 2008
55 100104339 Sara Sevda Kizilkaya Brønshøj Skakforening  931 958 1000 - 2006
56 100202408 Mallie Stage-Steffensen BMS Skak  927 892 1000 - 2010
57 100104133 Ada Yildiz Tåstrup Skakforening  915 749 904 - 2006
58 100803083 Clara Tronier Hillerød Skakklub  910 816 1000 - 2011
59 100701818 Naomi Freya Mendi Chege Dansk Skak Akademi  910 1000 1000 - 2008
60 100104481 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub  890 1000 1000 - 2010
61 100701793 Katrine Eskildsen Aalborg Skakforening af 1889  852 1000 1000 - 2007
62 101096419 Johanna Greisen Skak for sjov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  847 847 500 - 2010
63 100803094 Sara Trier Hillerød Skakklub  822 1000 1000 - 2010
64 101095979 Caroline Løwenstein Sterup Hillerød Skakklub  800 500 500 - 2009

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere