loading
Arbejder ...

Piger til og med det år de fylder 20 år

Drenge

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8

Piger

U20 U18 U16 U14 U12 U10 U8
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo Født
1 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Køge Skakklub Nordsjællands Skakklub  2075 2051 2035 2071 2001
2 100104149 Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe  1790 1801 1801 1811 2004
3 100602456 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub  1641 1613 1568 1693 2001
4 100602664 Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub  1550 1431 1352 1608 2005
5 100901731 Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub  1516 1545 1374 1533 2002
6 100901730 Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub  1453 1432 1607 1385 2002
7 100104157 Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening  1452 1500 1615 1526 2005
8 100302032 Clara Heiberg Frem Skakklub  1440 1350 1311 1512 2006
9 100802913 Sigrid Erstad Jørgensen BMS Skak  1298 1341 1341 - 2005
10 100104423 Elin Wu Nørrebro Skakklub  1248 1248 1054 1180 2011
11 101095478 Shanne Hedegaard Jakobsen Jetsmark Skakklub  1205 1179 1100 1307 2002
12 100302033 Leia Andries Frem Skakklub  1197 1064 1000 1290 2010
13 100302043 Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub  1185 1192 1000 - 2009
14 100104033 Signe Lystrup Nielsen BMS Skak  1164 1050 1000 - 2004
15 100701678 Precious Grønhøj Aars Skakklub  1148 1073 1000 1160 2007
16 100301863 Thea Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub  1111 1074 1074 - 2002
17 100104319 Liv Frølund Syddjurs Skakklub  1106 984 - 1235 2007
18 101095106 Freja Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889  1086 1000 1000 1379 2002
19 101096723 Frida Bjerregaard Hagen Enkeltmedlem - Indland  1083 881 800 - 2014
20 101095520 Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland  1078 916 500 1147 2008
21 101095878 Naya Steensig Jensen Horsens Skakforening  1063 1000 854 - 2007
22 100104481 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub  1054 1067 1000 - 2010
23 101096372 Hella Kronow Dianalund Skakklub  1039 1121 1000 - 2005
24 100302044 Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub  1038 1126 1000 - 2009
25 100104543 Zofia Izabella Marzec Skakklubben K41  1037 1009 1000 1165 2009
26 101200064 Ana Andziulyte Tønder Skakklub  1023 961 1000 1090 2005
27 100302059 Regina Svala Svavarsdottir Lyn & Hurtig prøvemedlemmer Læseforeningens Skakklub  1018 961 1000 - 2009
28 100302063 Klara Lund Nim Læseforeningens Skakklub  1002 883 1000 - 2009
29 100104557 Wren Choi Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2012
30 100901768 Karoline Ryge Larsen Kjellerup Skakklub  1000 660 - - 2007
31 100104214 Julie Merete Allerup Skakforeningen Odysseus  1000 - - - 2007
32 100602692 Victoria Hansen Syddjurs Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
33 101096048 Victoria Izaura Damm Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 728 1000 - 2010
34 100202424 Moniqui Larsen Dianalund Skakklub  1000 960 1000 - 2005
35 100803177 Sophia Pedersen Allerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
36 100803060 Sophia Harpelunde Persson Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
37 100104626 Maja Vibeke Ory-Hviid Ishøj Skakklub  1000 1000 1000 - 2006
38 100104628 Emma Ory-hvid Ishøj Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
39 100302054 Julie Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
40 100803197 Marianne Loretts Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2013
41 100803198 Sasha Loretts Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2009
42 100302055 Clara Holst Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2004
43 100104669 Sofie Juhl Ludvigsen Tåstrup Skakforening  1000 1000 1000 - 2007
44 100104502 Junzhu Wan Skakforeningen Odysseus  1000 1000 1000 - 2010
45 100104674 Angeleena Fung Korff Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2007
46 100202565 Rosita Xiao Køge Skakklub  1000 1000 1000 - 2012
47 100302075 Camilla Hinge Jensen Faaborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2005
48 100803217 Maria Møller-Holst Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
49 100302086 Yasmin Jensen Faaborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2006
50 100901865 Klara Panny Viborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
51 100803221 Sonja Poulsen Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
52 100104708 Maya Marzec Skakklubben K41  1000 851 1000 - 2013
53 100104709 Freja Vintergaard Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2010
54 100104710 Sofie Vintergaard Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2010
55 100104714 Julie Biel Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 - 2014
56 100803228 Eline Victoria Nielsen Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 - 2010
57 100901871 Raksanna Rajesh Viborg Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
58 100302091 ¨Vilma Kallestrup Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2011
59 100302092 Kajsa Kallestrup Læseforeningens Skakklub  1000 1000 1000 - 2008
60 100302093 Svava Gudrun Svavarsdottir Læseforeningens Skakklub  1000 892 1000 - 2010
61 100202550 Anna Sofie Li Køge Skakklub  997 1248 1000 - 2010
62 100602718 Nina Marie Damholt Jensen Aros Skakklub  989 1000 1000 - 2008
63 100104604 Diya Shekar Skak for sjov  979 1043 1000 - 2010
64 100803105 Selene Harder Szymanski Hillerød Skakklub  976 1000 1000 - 2007
65 100202408 Mallie Stage-Steffensen BMS Skak  953 892 1000 - 2010
66 100803162 Astrid Munk Hillerød Skakklub  951 1000 1000 - 2008
67 100302006 Karoline Gregersen Læseforeningens Skakklub  951 907 1000 1223 2003
68 100104445 Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak  950 1000 1000 - 2011
69 100602706 Mille Østoft Gaardland Randers Skakklub  943 995 1000 - 2008
70 100302042 Elli-Sofie Munkegaard Læseforeningens Skakklub  942 964 1000 - 2011
71 100104133 Ada Yildiz Tåstrup Skakforening  915 749 904 - 2006
72 100701818 Naomi Freya Mendi Chege Brønshøj Skakforening  910 1000 1000 - 2008
73 101096886 Emilie Frølund Andersen Læseforeningens Skakklub  904 907 1000 - 2009
74 100202501 Mathilde Bartels Fagan Køge Skakklub  901 906 1000 - 2010
75 100803193 Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub  854 1034 1000 - 2010
76 100701793 Katrine Eskildsen Aalborg Skakforening af 1889  852 1000 1000 - 2007
77 101096791 Thea Herborn Ishøj Skakklub  851 800 800 - 2011
78 101097042 Freyja Hougaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  849 971 1000 - 2010
79 101096419 Johanna Greisen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  845 847 500 - 2010
80 100104585 Dakshayini Manoghna Potluri Skakklubben K41  841 910 1000 - 2008
81 101097043 Svava Gudrun Svavarsdottir Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  834 602 1000 - 2010
82 101097096 Iben Frølund Randers Skakklub  803 800 800 - 2010
83 101095979 Caroline Løwenstein Sterup Hillerød Skakklub  800 500 500 - 2009
84 100803212 Lea Vengel Andersen Hillerød Skakklub  800 800 800 - 2012
85 100602746 Anne-Sofie Rahbek Randers Skakklub  800 800 800 - 2008
86 100602758 Signe Johanne Nielsen Randers Skakklub  800 800 800 - 2005
87 100602761 Ekaterina Lopushnian Randers Skakklub  800 800 800 - 2013
88 100602763 Lærke Damsgaard Randers Skakklub  800 800 800 - 2008
89 100602764 Nana Gammelgaard Jakobsen Randers Skakklub  800 800 800 - 2008
90 101096689 Emma Nielsen Skive Skakklub  788 812 839 - 2009
91 100803226 Amanda Izaura Damm Hillerød Skakklub  759 900 900 - 2014
92 100803094 Sara Trier Hillerød Skakklub  746 1000 1000 - 2010
93 101096621 Adina Saravana Kumar Skakforeningen ØBRO  735 1000 1000 - 2010
94 100803083 Clara Tronier Hillerød Skakklub  691 816 1000 - 2011

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere
  • Fide medlemmer Aktive danske Fide medlemmer