Arbejder ...

loading

Top 100 Mænd

Mænd Kvinder Seniorer (+50) Seniorer (+65) Juniorer
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo
1 100202402 Jon Ludvig Nilssen Hammer Køge Skakklub  2659 2654 2651 2659
2 100202491 Baadur Jobava Køge Skakklub  2627 2718 2705 2627
3 100202483 Aryan Tari Køge Skakklub  2614 2581 2550 2614
4 100803140 Bartosz Socko Nordsjællands Skakklub  2611 2613 2613 2611
5 100202523 Tamas Banusz Køge Skakklub  2605 2605 2605 -
6 100800407 Sune Berg Hansen Hillerød Skakklub  2593 2576 2578 2581
7 100202524 Gabor Papp Køge Skakklub  2591 2589 2587 -
8 100602057 Mads Andersen Skanderborg Skakklub  2590 2488 2513 2594
9 100200046 Lars Bo Hansen Enkeltmedlem - Udland  2578 2578 2578 2560
10 100202401 Deep Sengupta Køge Skakklub  2557 2571 2571 2557
11 100202490 Alberto David Køge Skakklub  2555 2592 2539 2555
12 100601498 Jakob Vang Glud Århus Skakklub/Skolerne  2548 2501 2518 2549
13 100102870 Tiger Hillarp-Persson Brønshøj Skakforening  2548 2565 2565 2548
14 100301810 Sabino Brunello Køge Skakklub  2542 2546 2546 2542
15 100700431 Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub  2540 2536 2522 2543
16 100103977 Hans Tikkanen Køge Skakklub  2527 2551 2546 2527
17 100202257 Eduardas Rozentalis Køge Skakklub  2524 2617 2617 2524
18 100202460 Boris Chatalbashev Køge Skakklub  2514 2558 2534 2531
19 100901592 Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub  2508 2467 2457 2511
20 100200900 Henrik Danielsen Køge Skakklub  2503 2524 2514 2504
21 100102040 Lars Schandorff Hillerød Skakklub  2497 2527 2527 2493
22 100800594 Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten  2495 2523 2506 2495
23 100802633 Sergey Klimov Sjælsø Skakklub  2493 2485 2485 2493
24 100202473 Axel Smith Køge Skakklub  2492 2507 2470 2492
25 100202514 Johan Salomon Køge Skakklub  2485 2316 2289 2485
26 100102216 Jacob Aagaard Brønshøj Skakforening  2470 2524 2524 2470
27 100101516 Simon Bekker-Jensen Philidor  2468 2454 2458 2472
28 103107144 Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub  2466 2396 2359 2454
29 103104283 Nikolaj Mikkelsen BMS Skak  2454 2426 2431 2458
30 100104116 Kassa Korley Skakforeningen ØBRO  2453 2403 2403 2453
31 100400983 Christian Kyndel Pedersen Jetsmark Skakklub  2445 2427 2427 2406
32 100202504 Petar Genkov Genov Køge Skakklub  2445 2445 2445 2445
33 100801531 Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub  2440 2453 2451 2435
34 100200061 Erling Mortensen Helsingør Skakklub  2435 2450 2450 2430
35 103110502 Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub  2417 2353 2385 2422
36 100901506 Igor Teplyi Skakklubben af 1968  2415 2400 2381 2409
37 100101540 Carsten Høi Brønshøj Skakforening  2413 2344 2404 2380
38 100801070 Kim Pilgaard Brønshøj Skakforening  2411 2370 2370 2406
39 100802525 Björn Ahlander Køge Skakklub  2409 2428 2443 2409
40 100101644 Steen Fedder Enkeltmedlem - Indland  2406 2406 2406 2380
41 100600992 Karsten Rasmussen Århus Skakklub/Skolerne  2405 2428 2416 2414
42 100202476 Erik, Dr. Zude Køge Skakklub  2403 2402 2402 2403
43 100301631 Mads Hansen Skanderborg Skakklub  2403 2338 2311 2396
44 100600719 Jan Sørensen Århus Skakklub/Skolerne  2402 2428 2428 2397
45 100803020 Christian Jepson Skakklubben Nordkalotten  2402 1000 1000 2402
46 100701367 Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub  2401 2409 2411 2393
47 100301633 Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak  2399 2234 2260 2372
48 100802073 Stellan Brynell Skakklubben Nordkalotten  2398 2500 2500 2398
49 100600985 Jan Pedersen Skakklubben af 1968  2390 2386 2336 2388
50 100802556 Martin Percivaldi Køge Skakklub  2390 2309 2253 2391
51 100801519 Thorbjørn Bromann Brønshøj Skakforening  2389 2436 2457 2396
52 100102653 Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening  2381 2341 2301 2380
53 100104527 David Miedema Skakklubben K41  2381 1000 1000 2381
54 100700361 Eric Bentzen Nørresundby Skakklub  2379 2379 2379 2373
55 100601031 Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne  2378 2420 2384 2384
56 100800065 Nikolaj Borge Hillerød Skakklub  2375 2362 2363 2383
57 100104435 Phillip Lindgren BMS Skak  2374 2199 2237 2374
58 100700286 Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening  2370 2402 2422 2371
59 100800222 Mikkel Strange Næstved Skakklub  2364 2320 2346 2376
60 100501733 Attila Gergacz Springeren Kolding  2363 2347 2347 2363
61 100600736 Andreas Skytte Hagen Århus Skakklub/Skolerne  2360 2432 2433 2371
62 100801081 Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening  2351 2349 2427 2362
63 100200545 Jens Kristiansen Bornholms Skakklub  2348 2406 2410 2374
64 100101739 John Arni Nilssen Nordsjællands Skakklub  2344 2259 2256 2314
65 100100233 Mads Smith Hansen Skakforeningen ØBRO  2343 2388 2372 2352
66 100101113 Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten  2339 2244 2312 2343
67 100602308 Filip Boe Olsen Nordre Skakklub  2335 2277 2331 2335
68 100600709 Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne  2332 2356 2370 2346
69 100103015 Martin Haubro BMS Skak  2328 2303 2323 2338
70 100800378 Niels Jørgen Fries Nielsen Fredericia Skakforening  2325 2349 2316 2314
71 100800086 Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne  2322 2344 2415 2343
72 102100428 Jesper Nørgaard Kalundborg Skakklub  2322 2337 2357 2388
73 100901015 Andreas Wiwe Jetsmark Skakklub  2320 2297 2336 2302
74 100300637 Kaj Rosell Springeren Kolding  2315 2332 2332 2304
75 100600345 Ove Kroll THY Skakklub  2315 2340 2340 2336
76 100800094 Bjarke Sahl BMS Skak  2311 2329 2329 2311
77 100800097 Steen Skovlund Larsen Hillerød Skakklub  2311 2320 2320 2300
78 101095209 Hilmir Freyr Heimisson Køge Skakklub  2310 1878 1878 2364
79 100700134 Lars August Meyer Enkeltmedlem - Udland  2310 2279 2279 2286
80 100800074 Jacob Øst Hansen BMS Skak  2309 2356 2302 2337
81 103104861 Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub  2307 2236 2224 2318
82 100700067 Bjarke Jensen Jetsmark Skakklub  2306 2365 2365 2318
83 100701376 Anders Helledie Jetsmark Skakklub  2305 2256 2256 2314
84 100100465 Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten  2304 2209 2361 2314
85 100600601 Søren Brautsch Haderslev Skakklub  2302 2230 2192 2293
86 100600675 Mads Boe Skanderborg Skakklub  2300 2394 2374 2310
87 100900513 Jørn Sloth Nordre Skakklub  2297 2294 2294 2307
88 100600595 Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968  2297 2286 2264 2295
89 100901527 Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub  2297 2243 2317 2284
90 100601053 Tom Petri Petersen Nordre Skakklub  2295 2268 2153 2310
91 100400432 Arne Matthiesen Skakklubben af 1968  2290 2257 2343 2294
92 100700360 Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub  2290 2281 2265 2313
93 100700377 Olav Dalsgaard Larsen Viborg Skakklub  2286 2186 2274 2307
94 100700973 John Rødgaard Skakklubben Evans  2285 2354 2354 2285
95 100300606 Steffen Pedersen Sydøstfyn  2284 2398 2403 2335
96 100600693 Allan Holst Viborg Skakklub  2284 2312 2360 2316
97 100400392 Martin Matthiesen Skakklubben af 1968  2282 2296 2249 2285
98 100600713 Finn Pedersen Herning Skakklub  2282 2301 2287 2286
99 100300056 Niels Nørskov Laursen Brønshøj Skakforening  2282 2269 2288 2289
100 100102213 Esben Kjems Hove Skakklubben Nordkalotten  2280 2237 2160 2290

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere