Arbejder ...

loading

Top 100 Kvinder

Mænd Kvinder Seniorer (+50) Seniorer (+65) Juniorer
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo
1 100201099 Oksana Kryger Brønshøj Skakforening  2180 2061 2064 2182
2 100600613 Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub  2150 2086 2072 2177
3 100701758 Maria Vasova Aalborg Skakforening af 1889  2148 2116 2116 2183
4 100600339 Nina Høiberg Nordre Skakklub  2137 2184 2184 2158
5 100200044 Evgenia Hansen Enkeltmedlem - Udland  2116 2116 2116 2139
6 100100428 Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO  2061 2038 2020 2089
7 100802278 Sandra de Blecourt Dalsberg Skakklubben Seksløberen Hillerød Skakklub  2047 2130 2130 2082
8 100601723 Elena Gerassimovich Steffensen Aalborg Skakforening af 1889  2027 2023 2023 2066
9 100602257 Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub  2023 1918 1878 2037
10 100101084 Carina Eilegaard Jørgensen Caïssa Gladsaxe  2018 2034 2035 2044
11 103104942 Miriam Fríða Mikkelsen BMS Skak  2013 2010 2004 2032
12 100301049 Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans  2000 1907 1959 2031
13 100701623 Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 Skakforeningen ØBRO  1984 1727 1917 1949
14 100301109 Marie Frank-Nielsen Philidor Amager Skakforening  1984 1953 1953 2007
15 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO  1954 1645 1786 1961
16 100301830 Julia Almer Brønshøj Skakforening  1949 1926 1951 1949
17 100600322 Tine Berg Nordre Skakklub  1930 1930 1930 -
18 100601919 Torill Skytte Århus Skakklub/Skolerne  1908 1972 1972 1950
19 100401582 Marthe Benzen Bov Skakklub  1893 1877 1877 2010
20 100801544 Christine Meyer Enkeltmedlem - Udland  1859 1859 1859 1850
21 100103341 Sofie Bech Dürrfeld Skakforeningen ØBRO  1780 1561 1327 1822
22 100104149 Nienke van den Brink BMS Skak Caïssa Gladsaxe  1771 1391 1196 1763
23 100301776 Emma Le Besq Frem Skakklub  1751 1751 1751 1763
24 100800163 Marianne Izaura Nielsen Allerød Skakklub  1729 1707 1707 1811
25 100602456 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub  1705 1554 1298 1720
26 100802293 Tina Vehl Skakklubben Seksløberen  1703 1820 1682 1839
27 100701525 Louise Højen Jetsmark Skakklub  1683 1624 1639 1745
28 100101354 Siv Haubro BMS Skak  1680 1760 1775 1801
29 100700303 Merete B. Hoffmann Jetsmark Skakklub  1645 1667 1667 -
30 100700378 Mette Dalsgaard Larsen Viborg Skakklub  1613 1596 1596 1666
31 100701524 Helene Breinholt Søndergaard Jetsmark Skakklub  1578 1562 1562 -
32 100901730 Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub  1549 1170 1303 1343
33 100701715 Gina A. Dolo Brønderslev Skakklub  1478 1433 1500 -
34 102101014 Elisabeth Mechlenburg Møller Frem Skakklub  1469 1286 1391 1481
35 100500611 Ninna Bente Mørch Kristiansen Skakklubben Evans  1467 1323 1399 1576
36 100700359 Helle Kronborg Pedersen Nørresundby Skakklub  1457 1457 1457 -
37 100102599 Aase Morling Tåstrup Skakforening  1412 1285 1203 1501
38 100300616 Ulla Hansen Sydøstfyn  1405 1204 1360 1564
39 100701704 Pernille Kirkebak Højer Jetsmark Skakklub  1401 - - -
40 100202461 Virginija Meskeniene Køge Skakklub  1400 1400 1400 -
41 100701703 Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub  1398 1278 1401 1524
42 100802406 Vinni Nørremark Gribskov Skakklub  1379 1392 1372 1493
43 100900771 Birgit Dithlevsen Herning Skakklub  1364 1421 1327 1529
44 100101975 Annie Zeemann Brøndby Skakklub  1358 1267 1267 1536
45 101095909 Abigail Riis Weersing Køge Skakklub  1350 1354 1354 -
46 103111059 Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding  1288 1289 1266 1424
47 100901731 Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub  1287 1322 1258 1400
48 103111058 Mia Louise Gammeltoft Enkeltmedlem - Indland  1229 1223 1047 1567
49 100301102 Camilla Sorgenfrey Nielsen Nr.Åby Juniorskakklub  1211 1125 1125 -
50 100104157 Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening  1169 1096 1002 1436
51 100202217 Camilla Bak Maribo Skakklub  1165 1146 1146 1443
52 100201715 Pia Nielsen Nørresundby Skakklub  1164 1191 1142 1335
53 101095481 Katrine Kirkebak Højer Jetsmark Skakklub  1161 1100 1100 -
54 100103983 Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland  1157 1414 1000 1503
55 100802751 Lissi Sønderskov Korsør Skakklub  1101 1200 1304 1337
56 100701724 Louise Maithe Mygind Skørping Skakklub  1099 - - -
57 101095106 Freja Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889  1086 1000 1000 1379
58 100104033 Signe Lystrup Nielsen BMS Skak  1078 1050 1000 -
59 100301863 Thea Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub  1077 1074 1074 -
60 100602503 Alice Kaltoft Silkeborg Skakklub Af 1930  1068 971 1059 -
61 101095520 Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland  1065 916 500 1205
62 101095478 Shanne Hedegaard Jacobsen Jetsmark Skakklub  1061 1003 1100 1264
63 100803024 Vidisha Sinha Roskilde Skakklub  1036 1000 1000 -
64 100103780 Benedicte Kistrup BMS Skak  1031 1075 1000 -
65 100103898 Margret Petersen Tåstrup Skakforening  1030 1018 987 1299
66 100802913 Sigrid Erstad Jørgensen BMS Skak  1030 1000 1000 -
67 100901780 Kamilla Mætzke Viborg Skakklub  1028 1000 1000 -
68 103111400 Vibeke Grue Skanderborg Skakklub  1006 1000 1000 -
69 100202268 Lis K. Dam Præstø Skakklub  1004 1134 1017 1239
70 100802977 Doris Dethlefsen Frederikssund Skakklub  1000 - - -
71 100803083 Clara Tronier Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
72 100800427 Mariann Petersen Helsingør Skakklub  1000 1000 1000 -
73 100901660 Lone Vigh Skive Skakklub  1000 - - -
74 100901768 Karoline Ryge Larsen Kjellerup Skakklub  1000 660 - -
75 100901769 Nicoline Almtoft Kjellerup Skakklub  1000 621 - -
76 100104214 Julie Merete Allerup Skakforeningen Odysseus  1000 - - -
77 100104308 Saman Hussain Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 -
78 100802917 Heidi Jørgensen Bornholms Skakklub  1000 1000 1000 -
79 100802989 Ida Marie Boutrup Lyngby Allerød Skakklub  1000 1000 1000 -
80 100802997 Juliane Flyger Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
81 100803006 Ingrid Sylvest Jakobsen Allerød Skakklub  1000 955 1000 -
82 100803045 Rita Lyng Petersen Allerød Skakklub  1000 1000 1000 -
83 100104094 Dorte Jensen Valby Skakklub  1000 1000 1000 -
84 100803011 Mariam Haydar Allerød Skakklub  1000 955 1000 -
85 100803014 Anne Marie Waagstein Juhl Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
86 100803015 Elisabeth Waagstein Juhl Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
87 100202421 Mille Neumann Pedersen Dianalund Skakklub  1000 1000 1000 -
88 100202424 Moniqui Larsen Dianalund Skakklub  1000 1000 1000 -
89 100103749 Susanne Roed Rosenlund Skakforeningen ØBRO  1000 - - -
90 100803039 Emmelie Kaaregaard Hillerød Skakklub  1000 829 1000 -
91 100104055 Lene Guldborg Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 -
92 100104438 Hanna T. Lund Nørrebro Skakklub  1000 1000 1000 -
93 101200064 Ana Andziulyte Tønder Skakklub  1000 1000 1000 -
94 100104445 Bianca Krug Wahlgreen BMS Skak  1000 1000 1000 -
95 100602664 Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub  1000 1000 1000 -
96 100104447 Annemette Fogh Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 -
97 100104453 Anna Frida Gerhardt Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 -
98 100803060 Sophia Harpelunde Persson Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
99 100701779 Freja Stricker Holmström DSA Skak  1000 1000 1000 -
100 100202437 Emma F. Poulsen Nykøbing F. Skakklub  1000 998 1000 -

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere