Arbejder ...

loading

Top 100 Kvinder

Mænd Kvinder Seniorer (+50) Seniorer (+65) Juniorer
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo
1 100600613 Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub  2151 2081 2072 2157
2 100201099 Oksana Kryger Brønshøj Skakforening  2147 2061 2064 2137
3 100701758 Maria Vasova Aalborg Skakforening af 1889  2135 2101 2116 2143
4 100200044 Evgenia Hansen Enkeltmedlem - Udland  2116 2116 2116 2139
5 103104942 Miriam Fríða Mikkelsen BMS Skak  2073 2010 2004 2072
6 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO  2067 1645 1786 2060
7 100600339 Nina Høiberg Nordre Skakklub  2062 2184 2184 2082
8 100100428 Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO  2050 2038 2021 2060
9 100802278 Sandra de Blecourt Dalsberg Skakklubben Seksløberen Hillerød Skakklub  2048 2130 2130 2075
10 100601723 Elena Gerassimovich Steffensen Aalborg Skakforening af 1889  2045 2023 2023 2078
11 100101084 Carina Eilegaard Jørgensen Caïssa Gladsaxe  2018 2034 2035 2044
12 100701623 Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO  1988 1792 1824 1986
13 100301049 Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans  1957 1907 1959 1982
14 100501735 Margarita Baliuniene Enkeltmedlem - Udland  1952 1942 1939 1937
15 100301830 Julia Almer Brønshøj Skakforening  1949 1926 1951 1949
16 100301109 Marie Frank-Nielsen Amager Skakforening  1945 1947 1959 1969
17 100600322 Tine Berg Nordre Skakklub  1930 1930 1930 -
18 100602257 Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub  1926 1918 1860 1954
19 100601919 Torill Skytte Århus Skakklub/Skolerne  1919 1972 1899 1956
20 100801544 Christine Meyer Enkeltmedlem - Udland  1859 1859 1859 1815
21 100104149 Nienke van den Brink BMS Skak Caïssa Gladsaxe  1814 1391 1196 1855
22 100802293 Tina Vehl Skakklubben Seksløberen  1717 1820 1682 1843
23 100800163 Marianne Izaura Nielsen Allerød Skakklub  1713 1707 1707 1813
24 100103341 Sofie Bech Dürrfeld Skakforeningen ØBRO  1711 1640 1327 1804
25 100701525 Louise Højen Jetsmark Skakklub  1701 1624 1639 1759
26 100700303 Merete B. Hoffmann Jetsmark Skakklub  1656 1667 1667 -
27 100602456 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub  1653 1554 1568 1693
28 100101354 Siv Haubro BMS Skak  1624 1760 1775 1759
29 100202461 Virginija Meskeniene Køge Skakklub  1617 1436 1274 1663
30 100701524 Helene Breinholt Søndergaard Jetsmark Skakklub  1567 1562 1562 -
31 100901730 Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub  1549 1170 1308 1343
32 100700378 Mette Dalsgaard Larsen Viborg Skakklub  1533 1596 1596 1637
33 102101014 Elisabeth Mechlenburg Møller Frem Skakklub  1469 1286 1391 1481
34 100700359 Helle Kronborg Pedersen Nørresundby Skakklub  1457 1457 1457 -
35 100701715 Gina A Dolo Brønderslev Skakklub  1451 1433 1500 -
36 100300616 Ulla Hansen Sydøstfyn  1432 1227 1486 1561
37 100701703 Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub  1425 1386 1401 1552
38 100900771 Birgit Dithlevsen Herning Skakklub  1384 1355 1327 1479
39 103111058 Mia Louise Gammeltoft Enkeltmedlem - Indland  1382 1223 1047 1618
40 100901731 Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub  1366 1302 1211 1458
41 101095909 Abigail Riis Weersing Køge Skakklub  1350 1354 1354 -
42 100802913 Sigrid Erstad Jørgensen BMS Skak  1341 1000 1000 -
43 100101975 Annie Zeemann Brøndby Skakklub  1322 1267 1267 1559
44 100104157 Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening  1287 1076 1002 1343
45 100802406 Vinni Nørremark Gribskov Skakklub  1269 1343 1372 1439
46 100102599 Aase Morling Tåstrup Skakforening  1254 1285 1208 1419
47 100301102 Camilla Sorgenfrey Nielsen Nr.Åby Juniorskakklub  1211 1125 1125 -
48 100103983 Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland  1157 1347 1000 1503
49 100701724 Louise Maithe Mygind Skørping Skakklub  1113 - - -
50 100301863 Thea Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub  1111 1074 1074 -
51 100202217 Camilla Bak Maribo Skakklub  1109 1146 1146 1367
52 100802751 Lissi Sønderskov Korsør Skakklub  1101 1200 1304 1337
53 101095106 Freja Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889  1086 1000 1000 1379
54 100104423 Elin Wu Nørrebro Skakklub  1077 1039 1000 -
55 100901780 Kamilla Mætzke Viborg Skakklub  1062 1000 1000 -
56 101095478 Shanne Hedegaard Jacobsen Jetsmark Skakklub  1059 1003 1100 1261
57 100803024 Vidisha Sinha Roskilde Skakklub  1036 1000 1000 -
58 100202268 Lis K. Dam Præstø Skakklub  1035 1134 1011 1206
59 100103780 Benedicte Kistrup BMS Skak  1026 1147 1000 1223
60 101095520 Nanna Ehrenreich Enkeltmedlem - Indland  1024 916 500 1147
61 100201715 Pia Nielsen Nørresundby Skakklub  1020 1235 1142 1304
62 100103898 Margret Petersen Tåstrup Skakforening  1008 973 980 1276
63 100803083 Clara Tronier Hillerød Skakklub  1000 816 1000 -
64 100800427 Mariann Petersen Helsingør Skakklub  1000 1000 1000 -
65 100901768 Karoline Ryge Larsen Kjellerup Skakklub  1000 660 - -
66 100901769 Nicoline Almtoft Kjellerup Skakklub  1000 644 - -
67 100104214 Julie Merete Allerup Skakforeningen Odysseus  1000 - - -
68 100104308 Saman Hussain Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 -
69 100802917 Heidi Jørgensen Bornholms Skakklub  1000 1000 1000 -
70 100802997 Juliane Flyger Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
71 100803006 Ingrid Sylvest Jakobsen Allerød Skakklub  1000 955 1000 -
72 100803045 Rita Lyng Petersen Allerød Skakklub  1000 1000 1000 -
73 100104094 Dorte Jensen Valby Skakklub  1000 1000 1000 -
74 100803011 Mariam Haydar Allerød Skakklub  1000 955 1000 -
75 100202421 Mille Neumann Pedersen Dianalund Skakklub  1000 1000 1000 -
76 100202424 Moniqui Larsen Dianalund Skakklub  1000 1000 1000 -
77 100103749 Susanne Roed Rosenlund Skakforeningen ØBRO  1000 - - -
78 100803039 Emmelie Kaaregaard Hillerød Skakklub  1000 829 1000 -
79 100104055 Lene Guldborg Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 -
80 100803105 Selene Harder Szymanski Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
81 100803106 Ella Harder Szymanski Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
82 100803108 Ronja Schalck Oehlenschlæger Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
83 100803109 Sara Likart Mortensen Frederikssund Skakklub  1000 1000 1000 -
84 100104480 Konstancija Juskaite Brønshøj Skakforening  1000 861 1000 -
85 101096502 Clara Ekebjærg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 991 1000 -
86 100104481 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub  1000 1000 1000 -
87 100602681 Olivia Kronborg Frederiksen Skakklubben Rokaden  1000 1000 1000 -
88 100901817 Anja Høgh Holm Viborg Skakklub  1000 1000 1000 -
89 100104438 Hanna T. Lund Nørrebro Skakklub  1000 1000 1000 -
90 101200064 Ana Andziulyte Tønder Skakklub  1000 739 1000 -
91 100602664 Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub  1000 1000 1000 -
92 100803060 Sophia Harpelunde Persson Hillerød Skakklub  1000 1000 1000 -
93 100104411 Sania Hussain Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 -
94 100104421 Karen Maria Jonsen Mikkelsen Skakforeningen ØBRO  1000 1000 1000 -
95 100202499 Cicilie Svenningsen Køge Skakklub  1000 1000 1000 -
96 100104496 Isabella Boss Rodriguez Brønshøj Skakforening  1000 1000 1000 -
97 100104501 Estrid Mortensen Frederiksberg Skakforening  1000 1000 1000 -
98 100803122 Signe Rasmussen Frederikssund Skakklub  1000 1000 1000 -
99 101096562 Caroline Lindegaard Bruntse Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 1000 1000 -
100 101096563 Kathrine Lindegaard Bruntse Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1000 800 1000 -

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere