Arbejder ...

loading

Top 100 Seniorer (50)

Mænd Kvinder Seniorer (+50) Seniorer (+65) Juniorer
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo
1 100202257 Eduardas Rozentalis Køge Skakklub  2509 2617 2617 2509
2 100800594 Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten  2497 2505 2506 2497
3 100102040 Lars Schandorff Hillerød Skakklub  2496 2527 2527 2490
4 100200900 Henrik Danielsen Køge Skakklub  2479 2514 2514 2495
5 100200061 Erling Mortensen Helsingør Skakklub  2439 2450 2450 2442
6 100802073 Stellan Brynell Skakklubben Nordkalotten  2434 2500 2500 2434
7 100600992 Karsten Rasmussen Århus Skakklub/Skolerne  2433 2435 2416 2450
8 100802525 Björn Ahlander Køge Skakklub  2428 2443 2443 2428
9 100801070 Kim Pilgaard Brønshøj Skakforening  2409 2370 2370 2381
10 100101644 Steen Fedder Enkeltmedlem - Indland  2406 2406 2406 2380
11 100200545 Jens Kristiansen Bornholms Skakklub  2384 2412 2410 2403
12 100700361 Eric Bentzen Nørresundby Skakklub  2379 2379 2379 2373
13 100600717 Poul Rewitz Skakklubben af 1968  2346 2225 2227 2310
14 102100428 Jesper Nørgaard Kalundborg Skakklub  2342 2337 2357 2401
15 100100465 Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten  2334 2284 2361 2348
16 100102213 Esben Kjems Hove Skakklubben Nordkalotten  2334 2196 2160 2340
17 100800094 Bjarke Sahl BMS Skak  2333 2329 2329 2333
18 100600713 Finn Pedersen Herning Skakklub  2330 2294 2269 2322
19 100700973 John Rødgaard Hillerød Skakklub  2329 2354 2354 2329
20 100101540 Carsten Høi Brønshøj Skakforening  2325 2341 2404 2356
21 100800378 Niels Jørgen Fries Nielsen Køge Skakklub  2323 2374 2316 2303
22 100800074 Jacob Øst Hansen BMS Skak  2319 2356 2302 2359
23 100300637 Kaj Rosell Springeren Kolding  2315 2332 2332 2304
24 100700134 Lars August Meyer Enkeltmedlem - Udland  2312 2279 2279 2282
25 100600345 Ove Kroll THY Skakklub  2311 2340 2340 2331
26 100600601 Søren Brautsch Haderslev Skakklub  2302 2230 2240 2293
27 100801933 Peter Larsen Allerød Skakklub  2298 2198 2191 2286
28 100300602 Klaus Berg Skakklubben af 1968  2292 2356 2356 2337
29 100700840 Leif Søgaard Kristensen Skakklubben Evans  2291 2274 2274 2314
30 100900513 Jørn Sloth Nordre Skakklub  2287 2294 2294 2295
31 100104079 Ralph Junge Brønshøj Skakforening  2286 2307 2307 2286
32 100700360 Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub  2286 2306 2265 2318
33 100600710 Thomas Ochsner Århus Skakklub/Skolerne  2280 2289 2289 2301
34 100700377 Olav Dalsgaard Larsen Viborg Skakklub  2279 2221 2274 2300
35 100600391 Per Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930  2273 2229 2299 2292
36 100700286 Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening  2271 2359 2422 2348
37 100300638 Ulrik David Rath Maribo Skakklub  2264 2264 2264 2342
38 100900426 Tihomir Borovnica Skakklubben Evans  2263 2296 2202 2273
39 100101620 Jan Andersen Philidor  2259 2279 2279 2212
40 100300086 Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub  2244 2128 2204 2273
41 100101619 Dan Henry Andersen Frederiksberg Skakforening  2243 2172 2212 2280
42 100100440 Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO  2241 2344 2292 2240
43 100100871 Andreas Bang Enkeltmedlem - Indland  2240 2240 2240 2287
44 100600666 Søren Søgaard Herning Skakklub  2239 2248 2248 2246
45 100700110 Bent Sørensen Nørresundby Skakklub  2235 2239 2222 2255
46 100401560 Frank Schwarz Bov Skakklub  2234 2249 2248 2234
47 100101675 Per Henrik Dorff Jørgensen Frederiksberg Skakforening  2232 2213 2236 2261
48 100700245 Jens Kølbæk Nørresundby Skakklub  2224 2185 2185 2216
49 100800410 Henrik Holmsgaard Brønshøj Skakforening  2219 2247 2287 2217
50 100202302 Rene Skree Jensen Næstved Skakklub  2216 - - 2227
51 100800081 Tim Jaksland Hillerød Skakklub  2215 2213 2265 2227
52 100103829 Carsten Simonsen Skakforeningen ØBRO  2215 2208 2208 2226
53 100102999 Mohammad Ali Hvidovre Skakklub  2213 2224 2224 2229
54 101200032 Kai Junge Bov Skakklub  2212 2232 2232 2212
55 100801126 Svend Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub  2211 2191 2191 2262
56 100600689 Jan Schleicher Christensen Nordre Skakklub  2210 2185 2185 2229
57 100700851 Ejner Tatari Borgbjerg Brønshøj Skakforening  2209 2209 2209 2300
58 100102214 Thorbjørn Rosenlund Frederiksberg Skakforening  2207 2259 2259 2247
59 100600695 Bo Jacobsen Århus Skakklub/Skolerne  2205 2204 2266 2241
60 100400293 Bjarne Light Bov Skakklub  2203 2249 2237 2196
61 100800413 Michael Brunsgaard Jørgensen Helsingør Skakklub  2203 2206 2206 2238
62 100102015 Karsten Larsen Skakforeningen ØBRO  2202 2235 2257 2212
63 100300620 Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub  2194 2184 2134 2210
64 100800888 Anders Marcussen Musikvidenskabeligt Institut  2192 2130 2130 2217
65 100102042 Kristen Schmidt Skakklubben K41  2189 2265 2265 2201
66 100300051 Carsten Bank Friis Fredericia Skakforening  2187 2233 2270 2207
67 100500319 Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968  2187 2214 2214 2207
68 100401574 Peter Hertel Bov Skakklub  2184 2218 2218 2195
69 100101987 Mikael Bjertrup Skakklubben K41  2183 2183 2183 2256
70 100101150 Svend Hamann Frederiksberg Skakforening  2182 2182 2182 2269
71 100800416 Ole Bøgh Larsen Helsingør Skakklub  2181 2185 2185 2228
72 100700375 Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub  2176 2114 2167 2203
73 100300218 John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne  2173 2168 2168 2175
74 100600386 Flemming Hundebøll Silkeborg Skakklub Af 1930  2172 2136 2136 2200
75 100101693 Leith Noval Enkeltmedlem - Indland  2172 2172 2172 -
76 100800106 Mogens Moe Sjælsø Skakklub  2171 2131 2154 2188
77 100600339 Nina Høiberg Nordre Skakklub  2170 2184 2184 2191
78 100700396 Svend Pedersen Nørresundby Skakklub  2170 2205 2196 2211
79 100101265 Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten  2169 2193 2169 2185
80 100400631 Andreas Schütte Bov Skakklub  2168 2140 2182 2161
81 100800789 Tommy Rasmussen Greve Skakklub  2167 2167 2167 -
82 100102179 Allan Poulsen Frederiksberg Skakforening  2166 2161 2161 2220
83 100501545 Morten Andersen Skakforeningen Odysseus  2165 2098 2119 2193
84 102101025 Mogens Henrik Thuesen Enkeltmedlem - Indland  2165 2129 2129 2170
85 100200551 Nils Linde Olsen Næstved Skakklub  2160 2194 2194 2187
86 100800072 Esben Ejsing Skakklubben Nordkalotten  2159 2203 2201 2180
87 100600353 Karl Pedersen Nordre Skakklub  2158 2158 2158 2215
88 103101805 Thomas Schou-Moldt Skakforeningen ØBRO  2158 2250 2170 2170
89 100101466 Bent Kølvig Damhus Skakklub  2157 2157 2157 2230
90 100100852 Peter Birk Petersen Caïssa Gladsaxe  2157 2138 2124 2179
91 100500114 Hans Buus Pedersen Esbjerg Skakforening  2156 2156 2156 2179
92 100101989 Bjørn Brinck-Claussen Sjælsø Skakklub  2155 2212 2209 2205
93 100900194 Jan Rode Pedersen Skanderborg Skakklub  2154 2190 2218 2172
94 100600312 Jens Abildlund Skakklubben af 1927, Ringsted  2153 2153 2153 2187
95 100500117 Iver Poulsen Esbjerg Skakforening  2152 2100 2100 2157
96 100100878 Ove Weiss Hartvig Esbjerg Skakforening  2151 2183 2183 2170
97 100700767 Pouelsten Holm Grabow Skakklubben Evans  2151 2177 2134 2149
98 100700185 Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub  2142 2089 2081 2059
99 100400281 Jan Garbrecht Haderslev Skakklub  2141 2084 2084 2147
100 100300490 Anders Berggreen Middelfart Skakklub  2141 2141 2141 -

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere