Arbejder ...

loading

Top 100 Juniorer

Mænd Kvinder Seniorer (+50) Seniorer (+65) Juniorer
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo
1 100202483 Aryan Tari Køge Skakklub  2630 2581 2550 2630
2 100901592 Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub  2547 2467 2432 2551
3 103110502 Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub  2511 2403 2408 2506
4 100802556 Martin Percivaldi Køge Skakklub  2378 2314 2299 2396
5 100602308 Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub  2370 2345 2401 2380
6 100103912 Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak  2363 2237 2265 2342
7 101095209 Hilmir Freyr Heimisson Køge Skakklub Jetsmark Skakklub  2273 2286 1878 2203
8 103110001 Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans  2209 2209 2199 2223
9 100401623 Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund  2191 2097 2283 2191
10 100103773 Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe  2134 2020 2014 2159
11 100301751 Alexander Le Besq Frem Skakklub  2114 2082 2107 2141
12 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Køge Skakklub Nordsjællands Skakklub  2110 2051 2035 2119
13 100104150 Casper Yukun Liu BMS Skak  2096 2066 1997 2047
14 100901673 Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub  2095 2114 2095 2086
15 100602311 Johan Hardlei Skakklubben af 1968  2071 2101 2071 2054
16 100501746 Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening  2064 2053 2071 2042
17 103111576 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub  2036 2003 1984 2109
18 100802927 Mads Pasztor Nordsjællands Skakklub  2015 1898 1902 2026
19 101096920 Poul Eriksen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  2000 1916 2000 -
20 100202292 Sander Stage-Steffensen BMS Skak  1991 1908 1988 2017
21 100301972 Sebastian Sterup Faaborg Skakklub  1979 1972 1922 2029
22 101095364 Cornelius Maigaard Rubin Skakklubben K41  1973 1100 1100 1899
23 103109777 Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans  1970 2014 1850 1997
24 100202552 Martin Sandor Køge Skakklub  1954 1870 1969 1954
25 103111054 Andreas Skovgaard Skak for sjov  1946 1949 1753 1976
26 100602410 Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub  1914 1836 1821 1954
27 100901821 Poul Hempler Skive Skakklub  1899 1833 1833 1882
28 100104061 Arthur Berg Skakforeningen Odysseus  1897 1739 1789 1949
29 100202444 Paulius Meskenas Køge Skakklub  1895 1967 1827 1896
30 100802637 Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub  1893 1774 1800 1889
31 101095138 Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968  1885 1830 1847 1937
32 101096015 Asbjørn Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1864 1878 1864 -
33 100301886 Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub  1864 1708 1636 1899
34 103110294 Arunn Ananthan Skakklubben Evans  1862 1857 1915 1865
35 100103833 Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak Allerød Skakklub  1860 1765 1738 1910
36 100301806 Jacob Foged Christensen Frem Skakklub  1857 1797 1837 1856
37 100202092 Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub  1851 1963 1809 1878
38 100602575 John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930  1848 1762 1857 1879
39 100104149 Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe  1827 1801 1801 1851
40 101096473 Rune Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1827 1777 1827 -
41 100602544 Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub  1823 1611 1701 1834
42 100103959 Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO  1820 1883 1883 1888
43 100104462 Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO  1819 1696 1731 1831
44 100803186 Erik Løveid Helsingør Skakklub  1816 1735 1735 1816
45 101096089 Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak Brønshøj Skakforening  1812 1753 1902 1719
46 101095975 Kjeld Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1800 1800 1772 -
47 101095976 Peter Bang Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1800 1800 1757 -
48 103111288 Simon L. Hansen Fredericia Skakforening  1784 1724 1669 1823
49 100802531 Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO  1774 1689 1672 1808
50 100802894 Olav Erstad Jørgensen BMS Skak  1768 1768 1768 1813
51 100301938 Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub  1750 1659 1798 1776
52 100802763 Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub  1735 1619 1698 1808
53 100901618 Tor Kristian Joensen Lyngby-Virum Skakklub  1735 1757 1757 1756
54 100301932 Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn  1732 1774 1648 1744
55 100104399 Noah Krug Wahlgreen BMS Skak  1727 1728 1585 1749
56 101095943 Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930  1715 1767 1623 1723
57 100501747 Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening  1708 1720 1709 1747
58 100301919 Markus Maagaard Frem Skakklub  1706 1645 1802 1785
59 101095048 Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889  1706 1665 1504 1717
60 101095402 Mads Vestby-Ellingsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1701 1658 1681 -
61 103110504 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub  1696 1725 1720 1748
62 101095257 Lukas Iskos BMS Skak  1695 1772 1697 1740
63 100104290 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Nørrebro Skakklub  1682 1631 1682 1774
64 100104075 Oliver Trier Caïssa Gladsaxe Nordsjællands Skakklub  1678 1635 1635 1696
65 100602552 Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968  1675 1685 1610 1716
66 100602633 Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968  1675 1544 1620 1808
67 101096913 Thorbjørn Vaggeryd Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1675 1675 1675 -
68 100104090 Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub Nordsjællands Skakklub  1671 1837 1758 1699
69 103111055 Emil Skovgaard Skak for sjov  1670 1590 1686 1729
70 100401642 Martin Møller Aalborg Skakforening af 1889  1669 1733 1732 1752
71 100901686 Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub  1663 1673 1603 1710
72 100602402 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930  1661 1656 1546 1596
73 101095855 Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans  1650 1794 1846 1653
74 103110503 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968  1641 1503 1506 1682
75 102101041 Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe  1635 1665 1653 1700
76 100602551 Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968  1633 1584 1534 1660
77 100302026 Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1632 1585 1510 1544
78 100202386 Knud Jacobsen Faxe Skakklub  1631 1613 1606 1717
79 100202236 Gustav Trærup Sorø Skakklub  1623 1627 1627 1774
80 100104248 William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub  1615 1608 - 1598
81 100602500 Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub  1615 1510 1573 1678
82 100602456 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub  1615 1588 1568 1667
83 101095973 Philip Nielsen Skive Skakklub  1612 1540 1682 1725
84 100202091 Victor Koch-Müller Præstø Skakklub  1610 1538 1587 1613
85 103111573 Alfred Wegger Skakklubben af 1968  1607 1596 1600 1665
86 100104155 William Pihl BMS Skak Skakforeningen Odysseus  1601 1508 1000 1665
87 101095834 Bent Andreasen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1600 1630 1600 -
88 100104165 Jakob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening  1596 1518 1371 1636
89 100202329 Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub BMS Skak  1587 1549 1569 1653
90 101095045 Rasmus Broch Jensen Herning Skakklub  1582 1554 1563 1616
91 101095984 Zeeshan Kustagi BMS Skak  1580 1333 1000 1633
92 100901687 Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub  1579 1497 1520 1641
93 100301927 Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub  1575 1505 1519 1572
94 100301969 Alf Andries Frem Skakklub  1557 1418 1457 1612
95 100901736 Jakob Krukow Mogensen Herning Skakklub  1553 1553 1553 1602
96 101096308 Felix Anton Andersson Ringkøbing Skakklub  1545 1697 1400 1591
97 100401644 Adis Heremic Tønder Skakklub  1533 1357 1600 1605
98 100901694 Jacob Graves Viborg Skakklub  1512 1512 1505 1600
99 100202102 Marcus Juul Nielsen Holbæk Skakklub  1506 1454 1454 1604
100 101096762 Rasmus Keibel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1500 1500 1385 -

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere
  • Fide medlemmer Aktive danske Fide medlemmer