Arbejder ...

loading

Top 100 Juniorer

Mænd Kvinder Seniorer (+50) Seniorer (+65) Juniorer
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo
1 100602549 Rasmus Svane Skanderborg Skakklub  2573 2506 2506 2573
2 100901592 Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub  2442 2202 2202 2437
3 100802556 Martin Percivaldi Køge Skakklub  2403 2253 2253 2429
4 103110502 Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub  2291 2079 2068 2342
5 100103864 Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO  2226 2101 2050 2252
6 100901527 Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub  2225 2195 2317 2208
7 100103912 Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak  2213 1972 2048 2219
8 100602240 Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968  2213 2092 2169 2204
9 100602308 Filip Boe Olsen Nordre Skakklub  2191 2221 2201 2197
10 100401623 Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund  2154 2038 2038 2154
11 100701758 Maria Vasova Aalborg Skakforening af 1889  2148 2116 2116 2183
12 100103439 Mads-Holger Bang Jacobsen Bornholms Skakklub  2145 2099 2099 2175
13 101095209 Hilmir Freyr Heimisson Jetsmark Skakklub  2132 1878 1878 2152
14 103110003 Tobias Dreisler Skakklubben af 1968  2118 2127 2127 2121
15 100301821 Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub  2110 2058 2024 2142
16 100103773 Nicolai Kistrup BMS Skak  2089 1987 2014 2111
17 100301800 Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub  2072 1991 1967 2104
18 103108422 Farzam Firooznia Skakklubben Evans  2056 1958 1958 2078
19 103110001 Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans  2055 1986 1986 2055
20 100602311 Johan Hardlei Skakklubben af 1968  2041 1995 1869 1990
21 100602257 Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub  2039 1874 1878 2060
22 100802927 Mads Pasztor BMS Skak Gribskov Skakklub  2030 1898 1902 1966
23 100901673 Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub  2015 1715 1677 2039
24 103111576 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub  2010 1969 1742 1976
25 103109777 Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans  1981 1830 1830 1997
26 100602256 Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub  1980 2034 1937 1937
27 101096093 RICHARD Andersen ANDERSEN Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1950 1941 1950 -
28 103111054 Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub  1921 1746 1753 1989
29 100104327 Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak  1908 1516 1337 1794
30 100701623 Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889  1904 1727 1917 1892
31 103109616 Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak  1887 1877 1726 1917
32 100401586 Max Neuendorf Bov Skakklub  1869 1864 1864 1892
33 100104061 Arthur Berg Skakforeningen Odysseus  1868 1773 1789 1958
34 100301806 Jacob Foged Christensen Frem Skakklub  1867 1737 1651 1911
35 100202198 Mihai Ursta Anghel Haslev Skakklub Skakforeningen ØBRO  1866 1833 1794 1910
36 101096015 Asbjørn Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1864 1882 1864 -
37 100202292 Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub BMS Skak  1862 1861 2036 1965
38 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO  1848 1645 1786 1908
39 100501746 Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening  1835 1902 2017 1881
40 100202124 Markus Strange Vordingborg Skakklub  1828 1604 1504 1821
41 100103959 Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO  1820 1883 1883 1888
42 100301751 Alexander Le Besq Frem Skakklub  1806 1740 1788 1890
43 101095975 Kjeld Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1800 1800 1772 -
44 101095976 Peter Bang Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1800 1800 1757 -
45 100802637 Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub  1796 1616 1616 1858
46 100602425 Kasper Skaarup Skakklubben af 1968  1783 1763 1715 1837
47 100802531 Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO  1774 1689 1672 1808
48 100602544 Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub  1772 1545 1705 1763
49 103111288 Simon L. Hansen Fredericia Skakforening  1763 1694 1488 1829
50 101095364 Cornelius Maigaard Rubin Skakklubben K41  1751 1100 1100 1745
51 100602456 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub  1741 1621 1298 1818
52 103109806 Christian Matico Jepsen Skakklubben Evans  1727 1886 1886 1745
53 103111055 Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub  1714 1597 1263 1764
54 100104090 Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub  1713 1657 957 1748
55 100104150 Casper Yukun Liu Caïssa Gladsaxe BMS Skak  1707 1383 1338 1803
56 101095402 Mads Vestby-Ellingsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1702 1658 1681 -
57 100802763 Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub  1691 1506 1698 1785
58 100103833 Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak Allerød Skakklub  1691 1756 1738 1691
59 100602138 Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930  1687 1718 1684 1790
60 100103848 Hans Jørgen Hansen Brønshøj Skakforening  1686 1643 1643 1877
61 100602426 Phong van Nguyen Skakklubben af 1968  1682 1712 1712 1692
62 100104149 Nienke van den Brink BMS Skak Caïssa Gladsaxe  1679 1337 1196 1708
63 100501628 Bjørn Hebsgaard Nielsen Esbjerg Skakforening  1679 1819 1819 1878
64 100602410 Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub  1676 1533 1655 1675
65 103109118 Emil Harndal Nr.Åby Juniorskakklub  1655 1659 1659 1781
66 100901730 Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub  1644 1170 1303 1405
67 100401642 Martin Møller Vojens Skakklub  1643 1699 1479 1702
68 101095138 Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968  1627 1541 1081 1654
69 100201817 Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub  1623 1866 1812 1736
70 100901728 Laurits Gorm Dahl Skive Skakklub  1623 1278 1276 1549
71 103111061 Jacob Clausen Springeren Kolding  1623 1394 1331 1632
72 100201926 Oliver Hellum BMS Skak  1613 1613 1613 1742
73 100202236 Gustav Trærup Sorø Skakklub  1603 1339 1339 1796
74 100501747 Janith Easwaralingam Fredericia Skakforening  1601 1473 1711 1524
75 101095834 Bent Andreasen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1600 1630 1600 -
76 103110417 Johan Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne  1599 1599 1599 1548
77 103111060 Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding  1580 1492 1400 1649
78 100103819 Holger Danielsen BMS Skak  1572 1572 1572 -
79 100103308 Sophus Ostenfeldt Hasselby Skakforeningen ØBRO  1569 1047 1047 1663
80 100401644 Adis Heremic Tønder Skakklub  1565 1000 1000 1602
81 100202092 Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub  1553 1282 1392 1661
82 100602601 Anders Pedersen Schmidt Skakklubben Rokaden  1545 1131 - 1653
83 100901692 Mathias Fløe Viborg Skakklub  1541 1282 1262 1610
84 100202329 Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub  1541 1318 - 1679
85 100104234 Rasmus Hvidberg Hvidovre Skakklub  1540 1203 1208 1650
86 100103994 Donald Brinch Greve Skakklub  1540 1464 1283 -
87 100602552 Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968  1532 1383 - 1628
88 100602291 Andreas Hermansen Vejlby-Risskov Skakklub  1532 1280 1546 1604
89 103110503 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968  1530 1358 1348 1631
90 100602457 Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub  1529 1484 1291 1583
91 100802931 Micki Aron Christoffersen Hillerød Skakklub  1527 - - 1420
92 100602424 Jacob Qazizada Skakklubben af 1968  1519 1480 1352 1564
93 100401548 Martin Lorenzen Tønder Skakklub  1516 1213 1213 -
94 100602500 Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub  1515 1517 1154 1612
95 100301919 Markus Maagaard Frem Skakklub  1514 1386 1124 1559
96 100301972 Sebastian Sterup Faaborg Skakklub  1512 1483 1300 -
97 103110504 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub  1506 1219 1219 1584
98 100901738 Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub  1499 1415 1435 1438
99 100901731 Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub  1486 1284 1258 -
100 100802894 Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub BMS Skak  1486 1182 1182 1526

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere