Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen DM 2014

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Landsholdklassen Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1IM Simon Bekker-Jensen
Philidor
24472445
10
2
3
4
5
6
7
8
9
394,124364,042435
2IM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
24712473
9
1
10
3
4
5
6
7
8
7 - 84,424624,422464
3GM Lars Schandorff
Hillerød Skakklub
25222531
8
9
1
2
10
4
5
6
7
5 - 65,125165,222524
4GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
24982499
7
8
9
1
2
3
10
5
6
714,7525234,782521
5GM Sune Berg Hansen
Helsingør Skakklub
25762569
6
7
8
9
1
2
3
4
10
625,825785,722572
6IM Jakob Vang Glud
Philidor
25162518
5
10
7
8
9
1
2
3
4
3 - 4525215,032523
7IM Mikkel Djernæs Antonsen
Næstved Skakklub
24502467
4
5
6
10
8
9
1
2
3
7 - 84,124444,342459
8IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24302430
3
4
5
6
7
10
9
1
2
5 - 63,8524373,842437
9FM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23542331
2
3
4
5
6
7
8
10
1
2102,8523372,562323
10GM Jacob Aagaard
Philidor
25192520
1
6
2
7
3
8
4
9
5
3 - 4025195,052525

Kandidatklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1IM Nikolaj Mikkelsen
Philidor
24122420
13
6
4
5
2
8
7
24,5524224,492430
2IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23602364
14
7
5
3
1
11
15
34,223664,152368
3FM Mikkel Strange
Næstved Skakklub
23552360
15
21
6
2
5
14
8
494,4523464,382354
4FM Mads Hansen
Frem Skakklub
23372343
16
11
1
13
7
5
17
44,323414,212347
5FM Kassa Korley
Skakforeningen ØBRO
23352358
17
8
2
1
3
4
6
613,723973,842390
6FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
23002306
18
1
3
24
9
12
5
53,9523113,832316
7FM Bjørn Møller Ochsner
Jetsmark Skakklub
22872300
19
2
12
22
4
15
1
73,922994,022307
8FM Tom Petri Petersen
Nordre Skakklub
22822312
20
½
5
23
12
11
1
3
63,822963,992320
9Brian Jørgen Jørgensen
Næstved Skakklub
22742291
21
17
22
15
6
18
14
84,5522734,702288
10Jesper Schultz-Pedersen
Allerød Skakklub
22402258
22
24
14
11
12
17
21
3194,422124,512235
11FM Jesper Mørch Lauridsen
Enkeltmedlem - Indland
22392244
23
4
21
10
8
2
13
123,622373,502244
12Jens Kølbæk
Nørresundby Skakklub
22292247
24
22
7
8
10
6
20
3153,8522123,992232
13Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
22092239
1
20
16
4
15
22
11
133,522093,782235
14Thomas Schou-Moldt
Skakforeningen ØBRO
22072209
2
19
10
21
20
3
9
143,3522103,322212
15Martin Haubro
BMS Skak
21592169
3
18
24
9
13
7
2
10 - 112,8521722,762180
16Morten Andersen
Skakforeningen Odysseus
21462169
4
23
13
19
18
20
24
2213,621143,732143
17Martin Percivaldi
Hillerød Skakklub
21312129
5
9
20
18
24
10
4
10 - 112,8521442,702141
18Jesper Søndergård Thybo
Skive Skakklub
21232142
6
15
19
17
16
9
23
3163,121213,182139
19Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
21222104
7
14
18
16
23
24
22
2223,420943,222086
20Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
21022090
8
½
13
17
23
14
16
12
3172,7521072,532097
21Søren Mikkel Andersen
Aalborg Skakforening af 1889
20992130
9
3
11
14
22
23
10
232,520792,802111
22Tobias Dreisler
Skakklubben af 1968
20932025
10
12
9
7
21
13
19
2202,420851,762029
23Tavs Bjerre
Skanderborg Skakklub
20532059
11
16
8
20
19
21
18
3182,520632,492067
24Lasse Luther
Jetsmark Skakklub
20212046
12
10
15
6
17
19
16
241,9520122,122037

G7 - gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Torben Kyhl Sørensen
Skakklubben af 1968
21262152
16
10
9
5
12
1
17
1
14
½
614,652153
2Claus Rossen
Viborg Skakklub
21092147
17
9
21
22
24
½
26
0
11
0
31952069
3Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
21012131
18
14
12
25
30
1
24
½
21
0
135,12069
4Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
21002141
19
21
23
0
18
1
25
1
7
1
24
0
3224,252075
5CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
20872150
20
28
14
1
9
1
8
½
12
½
24,352110
6Svend Aage Madsen
Randers Skakklub
20712115
21
11
19
12
17
0
28
0
30
0
234,752026
7Karsten Nymann Pedersen
Skakklubben af 1968
20532044
22
30
24
20
23
½
4
0
25
0
2284,652000
8Thomas Tange Jepsen
Skakklubben Evans
20502071
23
19
27
17
28
1
5
½
26
1
544,62058
9Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20372032
24
2
1
11
5
0
14
0
15
½
123,652034
10Niels Henrik Willumsen
Nørresundby Skakklub
20152060
25
1
28
0
21
0
13
0
18
1
22
0
2264,151958
11Leif Jensen
Tølløse Skakklub
20072013
26
6
30
9
14
½
27
0
2
1
4103,852010
12WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
19962033
27
15
3
6
1
0
21
½
5
½
63,252023
13Julius Mølvig
Roskilde Skakklub
19641902
28
24
22
29
0
10
1
15
0
18
1
243,91922
14Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
19641970
29
3
5
27
11
½
9
1
1
½
533,052024
15Hans Ulrich Falk Christensen
Fredericia Skakforening
19592010
30
12
29
24
22
½
13
1
9
½
163,751952
16Lars Schøning
Skive Skakklub
19561928
1
23
25
28
21
0
19
1
17
0
143,61953
17Jonas Bjerre
Skanderborg Skakklub
19521934
2
26
20
8
6
1
1
0
16
1
82,92002
18Benny Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
19422049
3
25
26
0
4
0
20
½
10
0
13
0
½303,11864
19Bjarke Hautop Kristensen
Sorø Skakklub
19401953
4
8
6
30
27
½
16
0
29
½
3203,251933
20Oluf Øe
Randers Skakklub
19331971
5
29
17
7
18
½
25
1
23
½
253,251911
21Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
19242035
6
4
2
10
1
16
1
12
½
3
1
552,051996
22Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19112022
7
27
13
2
15
½
30
½
10
1
182,91929
23Johnny Holler Johansen
Frem Skakklub
19091964
8
16
4
1
26
7
½
29
0
20
½
2272,851884
24Filip Boe Olsen
Viby Skakklub
19011875
9
13
7
15
2
½
3
½
4
1
92,151997
25Niels Pedersen
Aars Nibe Skakklub
18911978
10
18
16
3
4
0
20
0
7
1
2292,351881
26Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18811902
11
17
18
1
23
29
1
2
1
8
0
4112,61923
27Miriam Frida Olsen
BMS Skak
18801927
12
22
8
14
19
½
11
1
28
1
72,71943
28Jørn Hviid Christensen
Skive Skakklub
18791913
13
5
10
1
16
8
0
6
1
27
0
152,351914
29Carl Johan Andersen
Aalborg Skakforening af 1889
18721956
14
20
15
13
1
26
0
23
1
19
½
3212,91875
30David Glasscock
Silkeborg Skakklub Af 1930
18431891
15
7
11
19
3
0
22
½
6
1
1721888

G7 - gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
18081907
16
12
14
8
18
10
½
4
0
494,817844,701897
2Frode Meldgaard
Skive Skakklub
17981831
17
24
19
15
20
23
1
22
1
4125,8517434,611822
3Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
17771909
18
10
16
25
19
9
½
11
½
74,917654,141899
4Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17651901
19
13
10
11
6
8
1
1
1
14,0518673,791934
5Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17591862
20
14
22
13
11
12
½
10
½
4114,717384,151845
6Dennis Lauge Rose
Frederiksberg Skakforening
17461812
21
25
15
14
4
11
1
9
0
64,617432,521819
7Alexander Torp Jørgensen
Næstved Skakklub
17451749
22
26
20
18
10
19
1
14
1
85,2517233,721746
8Johan Ravnborg Holmström
Aalborg Skakforening af 1889
17441821
23
15
13
1
14
4
0
20
1
524,517593,631834
9Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
17371886
24
17
18
19
13
3
½
6
1
534,617493,421887
10Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
17341840
25
3
4
23
7
1
½
5
½
4417493,211852
11Henrik Damgaard Hansen
Hillerød Skakklub
17331812
26
22
17
4
5
6
0
3
½
54,317392,551811
12Bjarne Petersen
Præstø Skakklub
16571760
27
1
23
17
22
5
½
16
½
184,316333,661750
13Niels Jørgen Jakobsen
Skørping Skakklub
1641
28
4
8
5
9
21
1
18
½
143,6163801000
14Rune Nielsen
Aars Nibe Skakklub
16071684
29
5
1
6
8
22
½
7
0
3203,116042,311675
15Ernst J. Jessen
Gråsten Skakklub
16021762
30
8
6
2
25
18
½
17
½
173,715941,841749
16Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
15881728
1
27
3
26
17
29
1
12
½
19415661,771720
17Kjeld Johansen
Skørping Skakklub
1580
2
9
11
12
16
20
0
15
½
162,7161101000
18Samuel Peter Heine May
Skakforeningen ØBRO
15711700
3
21
9
7
1
15
½
13
½
152,416141,561707
19Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
15371583
4
28
2
9
3
7
0
25
1
132,6515751,701595
20Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
15361650
5
29
7
27
2
17
1
8
0
4103,0515791,811653
21Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1519
6
18
25
24
28
13
0
29
1
3234147401000
22Thomas Søndergaard Thybo
Morsø Skakklub
14661484
7
11
5
28
12
14
½
2
0
3211,9515131,651525
23Per Lykke Porsgaard
Kolding Skakklub
14511494
8
30
12
10
26
2
0
24
1
3222,7514620,791505
24Erik Asmund
Gråsten Skakklub
14251691
9
2
28
21
30
26
1
23
0
263,313892,221658
25Markus Strange
Vordingborg Skakklub
1360
10
6
21
3
15
27
1
19
0
251,7139601000
26Henning Staugaard
Enkeltmedlem - Indland
1320
11
7
29
16
23
24
0
30
0
272,4128001000
27Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12421507
12
16
30
20
29
25
0
28
0
1302,411791,471463
28Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
12381310
13
19
24
22
21
30
1
27
1
324212830,781347
29Nikolaj Bichel
Enkeltmedlem - Indland
1196
14
20
26
30
27
16
0
21
0
281,8118301000
30Sau Wai Ng
Enkeltmedlem - Indland
1116
15
23
27
29
24
28
0
26
1
291,6111201000

G5 - gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jacob Würtz
Aalborg Skakforening af 1889
20362061
8
1
10
4
½
9
1
2
½
413,620443,462069
2Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
20111985
9
½
5
7
½
6
1
1
½
33,2520162,951993
3Torill Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
19962003
10
0
6
11
1
8
1
9
1
353,819723,441996
4Andreas Lund Ertbjerg
Lemvig Skakklub
19582044
11
1
7
1
½
14
1
5
0
43,119703,492044
5Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
19441907
12
2
10
1
7
1
4
1
423,0519732,601928
6Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
18701944
13
3
9
0
2
0
11
1
92,6518662,911938
7Flemming Borg
Allerød Skakklub
18481872
14
4
2
½
5
0
12
1
72,3518532,441873
8Michael O. Marshall
Skakforeningen Odysseus
18091859
1
0
12
14
0
3
0
13
0
1122,3517692,511836
9Jan Han Petersen
Skakklubben Rokaden
17711813
2
½
13
6
1
1
0
3
0
81,5518001,601827
10Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
17551849
3
1
1
5
0
13
1
14
½
61,717792,181854
11David Bille Maagaard
Randers Skakklub
17551845
4
0
14
3
0
12
1
6
0
1131,8517302,181827
12Karsten Kierkegaard Olsen
Skakklubben Evans
17321709
5
8
13
½
11
0
7
0
½141,9516891,561693
13Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17201765
6
9
12
½
10
0
8
1
2112,0517192,031765
14Anders Gad Lauridsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17161762
7
11
8
1
4
0
10
½
101,817371,651788

G5 - gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16681739
7
4
3
½
5
1
2
½
423,116951,991754
2Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
16661798
8
5
11
1
10
1
1
½
333,716452,741787
3Allan Toftegaard Christensen
Hobro Skakklub
16381757
9
6
1
½
4
1
5
1
13,116922,461773
4Jan Kargaard Jensen
Svogerslev Skakklub
15591711
10
1
9
1
3
0
8
½
52,815462,161701
5Svend Vestergaard
Bornholms Skakklub
15381698
11
2
8
1
1
0
3
0
42,4515402,531697
6Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1534
12
3
10
½
8
½
7
0
293,2148001000
7Erik Pilgaard
Aulum Skakklub
1489
1
10
12
1
9
½
6
1
72,9147101000
8Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
14871700
2
11
5
0
6
½
4
½
62,3514942,161698
9Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14251525
3
12
4
0
7
½
11
½
282,5514001,811520
10Kirsten-Johanne Andersen
Herning Skakklub
1327
4
7
6
½
2
0
12
0
111,6132301000
11Jørgen Johansen
Skanderborg Skakklub
12321448
5
8
2
0
12
1
9
½
2101,2512661,511463
12Claus Gamborg
Skakklubben Rokaden
11401354
6
9
7
0
11
0
10
1
112111400,641335

Veteranklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
18691922
12
0
6
17
1
15
1
8
1
64,0518533,041936
2Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
18571883
13
1
9
3
0
5
+
12
1
72,9518441,801879
3Kurt Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
17961951
14
1
10
2
1
4
1
18
½
33,218053,581949
4Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
17951885
15
11
12
½
3
0
14
1
53,5517942,541892
5Poul Erik Niebuhr
Aars Nibe Skakklub
1730
16
12
14
0
2
-
15
½
182,85169001000
6Bjørn Laursen
Skakklubben Evans
17211797
17
1
13
1
11
1
10
1
412,9517542,591818
7Bent K. Nielsen
Nørrebro Skakklub
16801680
18
19
22
½
16
1
11
0
2163,816261,551664
8Jørgen Overgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
16661722
19
18
9
½
14
½
1
0
112,8516562,451724
9Niels Møller Rendlev
Damhus Skakklub
16521793
20
2
8
½
18
0
13
1
382,916553,281789
10Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
16481766
21
3
18
½
12
1
6
0
22,916661,451767
11Ole Østergaard
Frederiksværk Skakklub
16201816
22
4
16
1
6
0
7
1
392,6516311,611798
12Sten Filskov
Frederikshavn Skakklub
1616
1
1
5
4
½
10
0
2
0
101,45164901000
13Niels Jørgen Christiansen
Helsinge Skakklub
16141672
2
0
20
6
0
22
1
9
0
2132,915811,681662
14Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15991744
3
0
17
5
1
8
½
4
0
121,8516191,571743
15Allan Eriksen
Nørresundby Skakklub
15361606
4
22
19
1
1
0
5
½
2152,1515290,801612
16Frank Svenning Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1534
5
21
11
0
7
0
20
0
1222,7145801000
17Jens Riis
Sæby Skakklub
15291742
6
14
1
0
21
1
19
½
2142,3515131,871716
18Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15111594
7
8
10
½
9
1
3
½
41,3516401,331627
19Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
14491599
8
7
15
0
20
1
17
½
2171,9514512,221596
20Ivan Lichtenberg
Enkeltmedlem - Indland
12461452
9
13
21
½
19
0
16
1
191,312550,641433
21Niels Riis
Skørping Skakklub
1070
10
16
20
½
17
0
22
1
200,95109501000
22Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1041
11
15
7
½
13
0
21
0
1210,55106101000

Kort Påske 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2044
10
7
6
2
8
13,7206001000
2Stig Gorm Jensen
Nyborg Skakklub
19942079
11
9
8
1
7
23,519942,562086
3Lars Schøning
Skive Skakklub
19561928
12
4
10
5
+
6
52,719502,351930
4Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
19471981
13
3
18
10
14
113,9519042,941959
5Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
19332042
14
8
12
3
-
15
103,2519112,492027
6Claus Vangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
18631902
15
13
1
9
3
82,918511,811897
7Regnar Simonsen
Skørping Skakklub
1836
16
1
13
12
2
362,95183801000
8Morten Thor Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
18101793
17
5
2
15
1
42,6518360,351803
9Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
17841749
18
2
14
6
13
372,9517861,441757
10Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
17651760
1
16
3
4
12
32,2518100,931784
11Allan Westenborg
Enkeltmedlem - Indland
17021800
2
12
17
16
-
16
-
0181,6516530,651790
12Steve Dahl
Aalborg Skakforening af 1889
16901807
3
11
5
7
10
91,5517191,631818
13Normann Asger Hansen
Nørresundby Skakklub
16541791
4
6
7
17
9
121,916721,161796
14Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
16531693
5
17
9
18
4
2132,5516370,691672
15Jesper Christian Pedersen
Sæby Skakklub
1524
6
18
16
8
5
142,2149301000
16Ramadan Saliev
Hadsten Skakklub
1193
7
10
15
11
-
11
-
0170,15118601000
17Sten Bo Andersen
Hadsten Skakklub
1167
8
14
11
13
18
150,75120101000
18Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1075
9
15
4
14
17
1160,45110001000

Kort Påske 2 - gruppe 1. Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Malik Lindholdt
Sorø Skakklub
20712074
10
18
4
2
16
43,720672,272077
2Klaus Yssing
Brønshøj Skakforening
20282017
11
7
3
1
4
72,920202,012024
3Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20032073
12
8
2
4
6
3320132,562072
4Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1975
13
5
1
3
2
352,5199001000
5Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19622027
14
4
15
10
8
363,1519581,922028
6Lars Ekholm
Hobro Skakklub
19391980
15
13
14
12
3
423,1519652,931996
7Anders J. Munch
Horsens Skakforening
19342010
16
2
10
8
-
 2141,719431,312016
8Svend Kjems Hove
Vestegnen Skakklub
19111996
17
3
13
7
+
5
412,1519371,532003
9Lars Møller Olsen
Sorø Skakklub
18821954
18
15
12
0
17
13
2153,2518452,371941
10Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
1855
1
11
7
5
12
92,05186901000
11Claus Vangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
18511902
2
10
17
18
14
172,6518171,661900
12Keld Johnny Olsen
Vorgod Skakklub
18131886
3
16
9
1
6
10
2111,9518151,721879
13Tom Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18051864
4
6
8
15
9
2101,8518101,381866
14Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18031760
5
17
6
16
11
2122,1517991,231757
15Per Nielsen
Skive Skakklub
17951984
6
9
5
13
17
8218102,151974
16Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
17861749
7
12
18
14
1
213217861,531756
17Jørgen Vejby Schacht
Skørping Skakklub
1749
8
14
11
9
15
161,85173901000
18Steve Dahl
Aalborg Skakforening af 1889
17191807
9
1
16
11
 ½181,117011,431779

Kort Påske 2 - gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Madsen
Skakklubben Evans
16981731
9
6
13
16
1
7
1
434,1516981,411725
2Normann Asger Hansen
Nørresundby Skakklub
16721791
10
12
14
13
1
6
0
2104,316031,541783
3Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
16371693
11
7
15
6
1
5
1
423,6516480,631704
4Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16331623
12
10
6
7
0
16
1
53,916210,541622
5Martin Olsen
Skørping Skakklub
1571
13
16
7
9
1
3
0
363,5154901000
6Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
15551596
14
1
4
3
0
2
1
42,3516091,401613
7Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1534
15
3
5
4
1
1
0
412,35162501000
8Stig Ali Lenskjær
Hillerød Skakklub
14611638
16
13
11
12
0
15
½
15413490,611629
9Jørgen Kirch Thomsen
THY Skakklub
1437
1
14
12
5
0
11
0
132,65138501000
10Claus Jacobsen
Skørping Skakklub
1403
2
4
16
15
1
12
1
372,75141401000
11Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1339
3
15
8
14
0
9
1
1162,4127601000
12Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
1319
4
2
9
8
1
10
0
2111,3135101000
13Dan Christensen
Sorø Skakklub
12301556
5
8
1
2
0
14
1
291,0512730,871560
14Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1141
6
9
2
11
1
13
0
140,85117001000
15Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1128
7
11
3
10
0
8
½
120,65116601000
16Poul Erik Simonsen
Skørping Skakklub
1000
8
5
10
1
0
4
0
280,15112201000