Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Grenzturnering 2014-2015

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Guido Heinemann
Bov Skakklub
17531864
8
1
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
352,4517701,811868
2Michel Langner
1740
7
1
1
0
8
½
3
½
4
0
5
½
6
-
70174001000
3Niels Falsig
Tønder Skakklub
19171980
6
0
7
1
1
1
2
½
8
1
4
0
5
½
434,0519162,711972
4Bjarne Light
22082208
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
½
1022084,252213
5Eivind Palm
Tønder Skakklub
18281884
4
0
8
½
6
0
7
0
1
0
2
½
3
½
83,217771,981864
6Stephan Millgramm
18421842
3
1
4
0
5
1
8
½
7
½
1
1
2
+
52018421,651879
7Dieter Kröger
1714
2
0
3
0
4
0
5
1
6
½
8
0
1
1
60171401000
8Christian Karstensen
Tønder Skakklub
19381964
1
0
5
½
2
½
6
½
3
0
7
1
4
½
344,2519012,601942

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Harald Eis
Tønder Skakklub
14941757
2
0
13
1
11
1
6
½
7
1
9
1
14
1
1014941,391781
2Helge Sorensen
1636
1
1
3
½
6
½
11
0
12
1
14
0
8
1
440163601000
3Jens Peter Jensen
Løgumkloster Skakklub
1297
4
1
2
½
7
0
14
0
13
1
10
½
11
1
452,75135301000
4Carl Aage Vincent Møller
Tønder Skakklub
1043
3
0
14
0
10
1
13
0
5
1
8
0
6
0
2131,95104501000
5Finja Dietz
1000
6
0
8
0
12
0
10
0
4
0
13
-
7
-
0140100001000
6Ralf Maass
1193
5
1
7
½
2
½
1
½
9
0
12
0
4
1
90119301000
7Holger Schmidt
Løgumkloster Skakklub
1396
8
1
6
½
3
1
9
0
1
0
11
0
5
+
83,7134201000
8Adis Heremec
Tønder Skakklub
1000
7
0
5
1
13
½
12
0
10
0
4
1
2
0
121,3105401000
9Scot Wolfgang Jensen
Løgumkloster Skakklub
1484
10
1
11
½
14
1
7
1
6
1
1
0
12
+
23,5152901000
10Gunnar Lind Hasse Svendsen
Tønder Skakklub
1552
9
0
12
½
4
0
5
1
8
1
3
½
13
0
3115,8142601000
11Karl Martin Kristensen
Løgumkloster Skakklub
12901650
12
1
9
½
1
0
2
1
14
0
7
1
3
0
71,913670,951612
12Nis H. Madsen
Løgumkloster Skakklub
1472
11
0
10
½
5
1
8
1
2
0
6
1
9
-
104,15144301000
13Edlef Bucka-Lassen
Tønder Skakklub
1230
14
½
1
0
8
½
4
1
3
0
5
+
10
1
462,4125701000
14Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
15581574
13
½
4
1
9
0
3
1
11
1
2
1
1
0
35,0515330,661588

Kampe der er vundet grundet manglende afbud:

2. runde Heremic -  Dietz, 

3. runde Svendsen - Møller, 

4. runde Kristensen - Sørensen og Dietz - Svendsen, 

5. runde Dietz - Møller.