Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj Lang Weekend EMT og KM 2015

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Brønshøj Lang Weekend EMT og KM 2015 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Daniel Semcesen
Skanderborg Skakklub
25162466
24
13
5
4
2
7
16
3025165,382467
2IM Simon Bekker-Jensen
Philidor
24482452
25
12
16
3
1
6
5
625,0524585,062461
3IM Nikolaj Mikkelsen
Philidor
24392447
26
15
22
2
4
5
12
15,524495,372458
4FM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23192327
27
14
21
1
3
18
22
54 - 6523194,882329
5FM Niels Jørgen Fries Nielsen
Esbjerg Skakforening
23102324
31
18
1
8
20
3
2
7 - 114,323144,212327
6Henrik Holmsgaard
Brønshøj Skakforening
22872275
28
23
37
24
15
2
21
412 - 185,6522545,392247
7Sandi Stojanovski
Skakklubben K41
22072231
29
16
19
32
8
1
14
54 - 64,822114,592239
8Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
21052202
30
19
9
5
7
15
34
19 - 283,820994,402166
9Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21922198
32
20
8
21
33
19
15
19 - 285,321565,072167
10Thomas Bach Nielsen
BMS Skak
21772198
34
22
24
26
13
23
17
54 - 65,521675,372191
11FM Mogens Moe
Philidor
21252183
33
21
25
20
27
22
29
412 - 185,420975,562152
12Peter Birk Petersen
Tåstrup Skakforening
21242158
35
2
28
18
16
21
3
7 - 113,9521354,002168
13Christian Altenburg Eriksson
Tåstrup Skakforening
21472147
36
1
32
34
10
28
20
7 - 114,8521404,662144
14Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
20512145
37
4
30
22
21
17
7
412 - 183,8520544,382130
15Søren Mikkel Andersen
Aalborg Skakforening af 1889
20862119
38
3
40
19
6
8
9
7 - 113,7521013,642136
16Klaus Nielsen
Furesø Skakklub
20812094
39
7
2
23
12
20
1
7 - 113,1521083,072123
17WFM Louise Winther Fredericia
Skakklubben K41
20122064
40
46
20
33
19
14
10
412 - 184,4520033,492054
18Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20052056
42
5
46
12
25
4
24
412 - 183,8520082,942057
19Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20172043
43
8
7
15
17
9
37
19 - 283,620153,492043
20Anil Surender
20622062
41
9
17
11
5
16
13
19 - 28020623,102070
21Ulf Karlsson
20002000
44
11
4
9
14
12
6
412 - 18020002,312034
22Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
19772003
45
10
3
14
46
11
4
412 - 182,9520061,932024
23Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19091958
46
6
43
16
34
10
27
19 - 283,6519052,801972
24Villads Ussing Bojesen
Skakforeningen ØBRO
18581946
1
36
10
6
28
40
18
329 - 322,8518632,921949
25FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18721930
2
35
11
37
18
34
44
33 - 403,518423,601908
26Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18161904
3
38
45
10
40
29
39
19 - 283,9518033,931895
27Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18121890
4
37
41
44
11
35
23
19 - 283,6518083,661887
28Nikolaj Benjamin O'hayv
Damhus Skakklub
18101890
6
40
12
43
24
13
38
19 - 283,2518183,211896
29Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18031889
7
39
44
35
30
26
11
329 - 323,6517843,561878
30John Laurids Hansen
Frederiksberg Skakforening
18201876
8
42
14
40
29
39
35
33 - 404,1517713,791850
31Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17751856
5
43
36
46
39
45
33
19 - 284,5517443,621854
32Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17411837
9
41
13
7
35
37
45
33 - 402,7517343,091825
33Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
17211795
11
44
39
17
9
46
31
33 - 403,217002,161769
34Hanna B. Kyrkjebo
18151815
10
45
38
13
23
25
8
329 - 32018152,341841
35Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
16781753
12
25
42
29
32
27
30
241 - 432,2516712,361746
36Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
16041743
13
24
31
45
42
44
41
44 - 462,8515463,271708
37Wojciech Zbigniew Pawlak
Køge Skakklub
17331736
14
27
6
25
43
32
19
33 - 402,2517411,841749
38Thomas Hansen
Fredericia Skakforening
15911702
15
26
34
39
44
41
28
33 - 402,7515802,661699
39Rolf Jensen
Brønshøj Skakforening
14901673
16
29
33
38
31
30
26
33 - 401,1515511,801701
40Lars Østergård Kristensen
Lyngby-Virum Skakklub
14071660
17
28
15
30
26
24
42
241 - 430,5514721,481670
41Thorben Landstrøm Pedersen
Brønshøj Skakforening
15041650
20
32
27
42
45
38
36
44 - 461,7514932,391632
42Eirik Kyrkjebo
16361636
18
30
35
41
36
43
40
44 - 46016362,431617
43Thomas Nielsen
Fredericia Skakforening
15371632
19
31
23
28
37
42
46
241 - 431,7515481,461643
44Mats Lundh Gulbrandsen
Skakforeningen ØBRO
13381618
21
33
29
27
38
36
25
33 - 400,614421,551656
45Marte B. Kyrkjebo
16301630
22
34
26
36
41
31
32
19 - 28016301,791698
46Farid Gossili
Ishøj Skakklub
1457
23
17
18
31
22
33
43
329 - 320,85158301000

Præmiegruppe 2 (11 spillere)Præmiegruppe 3 (11 spillere)Præmiegruppe 4 (11 spillere)

Præmier:

46 deltagere heraf 3 GM/IM:

Hovedpræmier 8.000 kr. – 3.200 kr. – 2.200 kr.

Gruppe 2 (14-24) 2.100 kr. – 1.300 kr.

Gruppe 3 (25-35) 2.100 kr. – 1.300 kr.

Gruppe 4 (36-46) 2.100 kr. – 1.300 kr.

Disse præmier deles ved ligestilling og det er kun muligt at vinde en af dem. Præmien til Københavnsmesteren på 3.000 kr. uddeles efter korrektionsberegning, og kan vindes sammen med en af de øvrige præmier.