Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2015

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Rasmus Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
20952122
10
0
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
9
½
75,0520644,952093
2Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
21462166
9
0
1
0
10
1
3
0
4
0
5
½
6
0
7
1
8
0
95,720825,542105
3Nicolai Kistrup
BMS Skak
20052079
8
½
9
0
1
0
2
1
10
1
4
1
5
0
6
0
7
+
5 - 63,3520083,852065
4Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20152043
7
½
8
1
9
½
1
1
2
1
3
0
10
0
5
½
6
½
543,9520363,902065
5IM Bjørn Brinck-Claussen
Sjælsø Skakklub
22092231
6
0
7
1
8
1
9
½
1
1
2
½
3
1
4
½
10
1
26,522096,352233
6Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
20782145
5
1
10
1
7
1
8
½
9
1
1
1
2
1
3
1
4
½
814,8521645,252255
7Michael Ole Madsen
Allerød Skakklub
19962060
4
½
5
0
6
0
10
0
8
½
9
0
1
1
2
0
3
-
2103,2519593,632027
8Miriam Frida Olsen
BMS Skak
20012016
3
½
4
0
5
0
6
½
7
½
10
½
9
0
1
0
2
1
383,819783,542005
9Jens Henrichsen
Nørrebro Skakklub
19912025
2
1
3
1
4
½
5
½
6
0
7
1
8
1
10
0
1
½
33,6520313,642062
10Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20112003
1
1
6
0
2
0
7
1
3
0
8
½
4
1
9
1
5
0
5 - 63,920233,352026

Telefonliste:
5123 8036   Rasmus Jørgensen
2097 7945   Rune Egede Andersen
2089 7507   Nicolai Kistrup
3010 5370   Esben Christensen
6024 5567   IM Bjørn Brinck-Claussen
5312 7174   Mikkel Manosri Jacobsen
4084 1941   Michael Ole Madsen
6083 3236   Miriam Frida Olsen
5031 0247   Jens Henrichsen
4141 4999   Michael R. W. Olsen

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Dennis Hellegaard
Brønshøj Skakforening
18801960
10
1
2
½
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
8
0
9
½
46 - 74,218744,731945
2Niels Erik Andersen
Brønshøj Skakforening
19121900
9
½
1
½
10
½
3
0
4
1
5
1
6
½
7
½
8
1
3 - 44,619393,921932
3Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19051958
8
½
9
½
1
0
2
1
10
½
4
0
5
1
6
0
7
0
84,518754,721934
4Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
19702008
7
1
8
½
9
1
1
1
2
0
3
1
10
½
5
1
6
0
625,419885,402020
5Magnus Gustafsson
Skakklubben K41
19231887
6
½
7
½
8
0
9
½
1
0
2
0
3
0
4
0
10
+
94,2518413,301851
6John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19161994
5
½
10
1
7
1
8
0
9
1
1
1
2
½
3
1
4
1
714,719945,212030
7Ante Bilandzie
Skakforeningen ØBRO
18271896
4
0
5
½
6
0
10
1
8
0
9
0
1
1
2
½
3
1
46 - 73,4518443,851899
8Henrik Andersen
Enkeltmedlem - Indland
18651945
3
½
4
½
5
1
6
1
7
1
10
½
9
0
1
1
2
0
3 - 43,9519124,531964
9Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19421948
2
½
3
½
4
0
5
½
6
0
7
1
8
1
10
1
1
½
555,0519414,581956
10Allan Juul Stage
Hvidovre Skakklub
18901929
1
0
6
0
2
½
7
0
3
½
8
½
4
½
9
0
5
-
2103,8518353,761859

Telefonliste:
4884 0999   Dennis Hellegaard
2224 3028   Niels Erik Andersen
2297 8165   Michael Tandrup
2685 3570   Søren Holm Jensen
2163 4043   Magnus Gustafsson
3585 4435   John Holm Nielsen
-                   Ante Bilandzie
2260 4695   Henrik Andersen
3871 9312   Dick Sørensen
3029 5944   Allan Juul Stage

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Lars Orio
Frederiksberg Skakforening
18201900
10
½
2
0
3
½
4
0
5
½
6
1
7
½
8
0
9
½
6 - 85,117724,881872
2Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17551837
9
1
1
1
10
½
3
½
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
24,218333,991887
3Jan Torp Nielsen
Nørrebro Skakklub
17801880
8
1
9
0
1
½
2
½
10
½
4
0
5
½
6
0
7
½
6 - 84,517504,591858
4Mikkel Andreassen
BMS Skak
18101925
7
1
8
½
9
0
1
1
2
0
3
1
10
1
5
1
6
0
44,9518275,201931
5Henrik Andersson
Nørrebro Skakklub
17651842
6
½
7
½
8
0
9
½
1
½
2
0
3
½
4
0
10
½
394,317264,071821
6Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
17571835
5
½
10
1
7
1
8
½
9
1
1
0
2
1
3
1
4
1
714,218653,971896
7Jens Holm Nielsen
Amager Skakforening
17531843
4
0
5
½
6
0
10
1
8
1
9
0
1
½
2
0
3
½
6 - 84,1517344,091831
8Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
17841889
3
0
4
½
5
1
6
½
7
0
10
½
9
0
1
1
2
½
454,617664,721875
9Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
17611877
2
0
3
1
4
1
5
½
6
0
7
1
8
1
10
1
1
½
634,2518144,561906
10Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17971904
1
½
6
0
2
½
7
0
3
½
8
½
4
0
9
0
5
½
104,7517304,931855

Telefonliste:
3076 6317   Lars Orio
2214 0703   Christian Steen Henriksen
6126 3053   Jan Torp Nielsen
6088 0140   Mikkel Andreassen
3142 3672   Henrik Andersson
5312 2085   Jørgen Holmstrøm Nielsen
3968 1425   Jens Holm Nielsen
2078 2830   Mikkel Jørgensen
4465 1771   Christian C. Strachan
2629 8259   Arne Vagn Møller

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16661778
10
0
2
½
3
1
4
1
5
0
6
½
7
½
8
½
9
1
53 - 44,716754,731783
2Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
16011708
9
1
1
½
10
0
3
½
4
½
5
½
6
½
7
0
8
½
463,8516063,811712
3Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
16711753
8
1
9
1
1
0
2
½
10
½
4
0
5
½
6
0
7
1
54,7516644,411755
4Dan Bergqvist
Brønshøj Skakforening
15581617
7
1
8
0
9
0
1
0
2
½
3
1
10
1
5
0
6
0
7 - 83,315672,681633
5Morten Rasmussen
Enkeltmedlem - Indland
17321875
6
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
½
3
½
4
1
10
0
71 - 25,617746,011895
6Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
17271813
5
0
10
0
7
1
8
1
9
0
1
½
2
½
3
1
4
1
53 - 45,517125,201809
7Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17441856
4
0
5
0
6
0
10
0
8
0
9
1
1
½
2
1
3
0
105,7516475,761791
8Rolf Jensen
Brønshøj Skakforening
15511673
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
10
0
9
½
1
½
2
½
7 - 83,215653,361679
9Thorben Landstrøm Pedersen
Brønshøj Skakforening
15431650
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
7
0
8
½
10
½
1
0
393,115393,091648
10Sebastian Dam
Hillerød Skakklub
17111871
1
1
6
1
2
1
7
1
3
½
8
1
4
0
9
½
5
1
71 - 25,317625,951913

Telefonliste:
3585 0931   Benny Howe
2088 8530   Ken Sørensen
4239 8800   Henri Tolba
3880 1556   Dan Bergqvist
2943 5292   Morten Rasmussen
3956 2513   Emil Koldill
3059 6766   Jan Mouritsen
2237 4498   Rolf Jensen
3860 3430   Thorben L. Pedersen
2087 5933   Sebastian Dam

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Mikael Kibenich
Enkeltmedlem - Indland
14781675
10
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
½
7
0
8
1
9
1
26,414835,311703
2John Schjølin
Gribskov Skakklub
10001332
9
0
1
0
10
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
0101,159481,561301
3Frank Laursen
Herlev Skakklub
13531484
8
0
9
½
1
1
2
1
10
1
4
1
5
0
6
½
7
0
54 - 54,913583,111512
4Jens Emborg
Skakforeningen ØBRO
14431620
7
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
0
10
½
5
0
6
1
35,9514234,661617
5Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15351743
6
1
7
½
8
1
9
+
1
0
2
1
3
1
4
1
10
1
16,215495,221749
6Jørgen Helleberg
Brønshøj Skakforening
1168
5
0
10
0
7
½
8
1
9
0
1
½
2
1
3
½
4
0
8 - 92,7120401000
7Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
12251507
4
0
5
½
6
½
10
1
8
0
9
0
1
1
2
1
3
1
54 - 53,3512993,371530
8Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13081582
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
10
0
9
+
1
0
2
1
473,8512703,641569
9Frank Desting
Herlev Skakklub
13151516
2
1
3
½
4
0
5
-
6
1
7
1
8
-
10
-
1
0
8 - 93,2513262,441517
10Jens Gade
Amager Skakforening
13481586
1
0
6
1
2
1
7
0
3
0
8
1
4
½
9
+
5
0
64,313123,691562

Telefonliste:
2878 7209   Mikael Kibenich
4068 2390   John Schjølin
4444 4523   Frank Laursen
-                   Jens Emborg
2040 5916   Thomas Haugaard
3115 7120   Jørgen Helleberg
6127 4252   Bo V. Pedersen
3828 2600   Jónbert M. S. Jensen
4494 8012   Frank Desting
2989 9949   Jens Gade