Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen DM 2016

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Landsholdsklassen Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWe
1IM Mikkel Djernæs Antonsen
Næstved Skakklub
24472458
10
½
2
1
3
0
4
1
5
½
6
1
7
½
8
½
9
0
54 - 53,9
2IM Nikolaj Mikkelsen
Philidor
24632473
9
½
1
0
10
½
3
0
4
½
5
0
6
1
7
0
8
1
84,1
3IM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
24852479
8
½
9
0
1
1
2
1
10
1
4
1
5
½
6
1
7
½
1 - 24,4
4IM Simon Bekker-Jensen
Philidor
24562451
7
½
8
1
9
½
1
0
2
½
3
0
10
½
5
½
6
½
474
5GM Lars Schandorff
Hillerød Skakklub
25082501
6
½
7
½
8
½
9
½
1
½
2
1
3
½
4
½
10
½
54 - 54,7
6IM Thorbjørn Bromann
Brønshøj Skakforening
24562452
5
½
10
0
7
½
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
4
½
104
7GM Curt Hansen
Philidor
25992600
4
½
5
½
6
½
10
½
8
1
9
½
1
½
2
1
3
½
35,95
8FM Bjørn Møller Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
23912398
3
½
4
0
5
½
6
1
7
0
10
0
9
½
1
½
2
0
393,15
9GM Sune Berg Hansen
Helsingør Skakklub
25802578
2
½
3
1
4
½
5
½
6
1
7
½
8
½
10
1
1
1
1 - 25,7
10GM Jakob Vang Glud
Philidor
25322535
1
½
6
1
2
½
7
½
3
0
8
1
4
½
9
0
5
½
65,05

Landsholdsklassen

Vinderen af Landsholdsklassen er den spiller, der har flest point. Ved ligestilling

blandt 2 spillere spilles der omkamp 2. Påskedag som hurtigskak over 2 partier.

Ved fortsat ligestilling 2 lynskakpartier, og endeligt et parti sudden death, hvor

hvid tildeles 6 minutter og sort tildeles 5 minutter. I tilfælde af remis vinder sort.

Ved ligestilling blandt mere end 2 spillere fastsættes reglerne for omkamp af FU

Præmierne følger placeringen i omkampen. Øvrige præmier deles ved

ligestilling. Der benyttes således ikke korrektionsberegning.

 

 

 

 

 


De højest ratede spillere, der har opnået et kandidatresultat i perioden fra
tilmeldingsfristens udløb til nærmest foregående års DM og indtil tilmeldingsfristens
udløb til det aktuelle års DM.
De højest ratede, øvrige tilmeldte mesterspillere.
Ved ligestilling om den/de sidste pladser er antallet af ratede partier
siden det nærmest foregående års DM afgørende.
Vinderen af Landsholdsklassen er den spiller, der har flest point. Ved ligestilling
blandt 2 spillere spilles der omkamp 2. Påskedag som hurtigskak over 2 partier.
Ved fortsat ligestilling 2 lynskakpartier, og endeligt et parti sudden death, hvor
hvid tildeles 6 minutter og sort tildeles 5 minutter. I tilfælde af remis vinder sort.
Ved ligestilling blandt mere end 2 spillere fastsættes reglerne for omkamp af FU
Præmierne følger placeringen i omkampen. Øvrige præmier deles vedligestilling.
Der benyttes således ikke korrektionsberegning.
Vinderen af Landsholdsklassen erhverver titlen “Danmarksmester”, samt den
dermed følgende kontante præmie fra Johnsens skakfond.

Kvinde-DM klassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWe
1Elisabeth Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
12111324
8
½
2
1
3
½
4
0
5
1
6
0
7
-
34 - 52,25
2Caterina Wul Micalizio
Springeren Kolding
12381384
7
0
1
0
8
1
3
1
4
0
5
1
6
0
34 - 52,45
3Kristine Boye Sten
Jetsmark Skakklub
13131496
6
0
7
0
1
½
2
0
8
1
4
0
5
½
262,95
4Torill Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
19471972
5
1
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
8
1
536,3
5Shanne Hedegaard Jacobsen
Jetsmark Skakklub
1114
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
½
½81,6
6Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
17771842
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
715,55
7Margarita Baliuniene
Skakklubben Evans
18701866
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
8
1
1
+
625
8Lene Wul
Springeren Kolding
1000
1
½
5
1
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
70,9

Under 1500 (5 spillere)

Kvindeklassen
3 runde spilles partiet Cataerina Wul Micalizio - Lene Wul spilles kl 15 00.

Præmier

1.  2000 kr.

2.   800  kr.

Bedst under 1500, som ikke allerede har fået præmie.

Korrektion;

Vinderen af klassen bliver Danmarksmester for kvinder. Ved ligestilling

deles pengepræmier, mens placeringer afgøres ved almindelig korrektion.

1.  600  kr.

 

Veteranklassen Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Pouelsten Holm Grabow
Skakklubben Evans
21612099
9
1
6
1
2
1
3
½
12
1
14,4
2Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
18971925
10
1
12
½
1
0
8
½
5
1
353
3Jan Bauner
Skakklubben K41
18942001
11
½
8
1
15
1
1
½
7
0
333,05
4Niels Møller Rendlev
Frederiksberg Skakforening
18611792
12
0
14
1
6
0
16
0
13
0
1153,55
5Bjørn Laursen
Skakklubben Evans
17891848
13
½
11
½
8
½
15
½
2
0
2122,8
6 Richard Wicklund-Hansen
Prøvemedlemmer
17831776
14
1
1
0
4
1
12
0
11
0
2102,35
7Torben Grafmøller
Enkeltmedlem - Indland
17781821
15
½
13
1
12
½
11
1
3
1
422,8
8Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
17641829
16
1
3
0
5
½
2
½
15
1
372,4
9Jens Ove Meldgaard Vedel
Skakklubben Evans
17511794
1
0
16
½
11
0
14
1
10
0
132,4
10Jørgen Overgaard
Enkeltmedlem - Indland
17191774
2
0
15
0
14
1
13
1
9
1
382,4
11Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
17121784
3
½
5
½
9
1
7
0
6
1
361,9
12Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
16961819
4
1
2
½
7
½
6
1
1
0
341,35
13Søren Rud Ottesen
Tranum Skakklub
16951725
5
½
7
0
16
1
10
0
4
1
92,05
14Henning Nielsen
Sydøstfyn
16781874
6
0
4
0
10
0
9
0
16
1
1162
15Peter Nielsen
Enkeltmedlem - Udland
16721723
7
½
10
1
3
0
5
½
8
0
2111,7
16Torben Larsen
Odense Skakklub
16551643
8
0
9
½
13
0
4
1
14
0
141,85

Bedst under 1750 (7 spillere)

Veteranklassen
Præmier.

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

3.   400  kr.

Bedst under 1750, som ikke allerede får præmie.

1.   600  kr.

2.   400  kr.

Veteranklassen Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bjarne Søndergaard
Jetsmark Skakklub
16391763
8
½
10
1
3
1
2
½
9
1
413,516543,101799
2Jan Søe Pedersen
Korsør Skakklub
16111832
9
1
5
½
11
1
1
½
7
1
423,3516313,421855
3Uffe Kallenbach
THY Skakklub
16061683
10
½
14
1
1
0
13
1
5
1
33,6516022,941694
4Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
16051690
11
½
13
½
5
1
7
0
6
1
343,615812,851693
5Hans Raahauge
Lyngby-Virum Skakklub
15301682
12
1
2
½
4
0
14
1
3
0
5 - 62,8515142,851675
6Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
15091667
13
½
11
0
10
½
12
1
4
0
2133,314513,351640
7Ernst J. Jessen
Gråsten Skakklub
14871710
14
½
8
½
9
½
4
1
2
0
72,714782,691706
8Erik Asmund
Gråsten Skakklub
14341587
1
½
7
½
13
½
11
½
14
½
92,814212,171594
9Jens Riis
Sæby Skakklub
13971716
2
0
12
1
7
½
10
1
1
0
5 - 61,9514222,941698
10Kurt Videbæk
Viby Skakklub
13681536
3
½
1
0
6
½
9
0
12
1
2101,713821,931539
11Torben Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
13441603
4
½
6
1
2
0
8
½
13
½
81,613852,121611
12Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
13131246
5
0
9
0
14
0
6
0
10
0
0141,912280,521236
13Aase Morling
Nørrebro Skakklub
12841527
6
½
4
½
8
½
3
0
11
½
2111,213201,701533
14Frits Ørbæk Hansen
Sydøstfyn
12061581
7
½
3
0
12
1
5
0
8
½
2120,9512562,421564

Bedst under 1450. (7 spillere)

Veteran Gruppe 2

Prømier

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

3.   400  kr.

Bedst under 1450.

1.   600  kr.

2.   400  kr.

Kandidatklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWe
1FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
23842396
15
1
10
½
11
½
22
1
3
0
7
1
2
0
454,8
2FM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
23192297
16
1
9
½
13
1
3
0
19
1
20
1
1
1
24,3
3FM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
22992316
17
1
14
1
7
1
2
1
1
1
9
0
11
1
613,85
4FM Kristoffer Dyrgård
Frem Skakklub
22732308
18
½
22
½
17
½
16
½
14
1
15
½
13
½
4114,45
5Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
22492291
19
0
21
0
28
½
27
1
23
½
14
1
20
½
16 - 174,75
6FM Niels Nørskov Laursen
Brønshøj Skakforening
22512289
20
½
18
1
22
0
21
½
16
1
17
½
15
1
44,5
7Brian Jørgensen
Skakklubben K41
22772288
21
1
19
1
3
0
20
½
9
½
1
0
22
0
3184,1
8Peter Larsen
Skakklubben K41
22432284
22
0
26
1
19
0
18
1
17
-
  2282,65
9FM Martin Percivaldi
Hillerød Skakklub
22812270
23
1
2
½
10
½
11
1
7
½
3
1
17
1
33,95
10Kristian Seegert
Skanderborg Skakklub
22682266
24
1
1
½
9
½
19
½
20
0
13
0
16
½
3194,1
11FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22462261
25
½
27
1
1
½
9
0
21
1
22
1
3
0
464,05
12Morten Kock Møller
Bornholms Skakklub
22232244
26
½
20
½
21
½
17
½
13
0
16
½
18
1
154,25
13FM David Bekker-Jensen
Philidor
22172230
27
½
25
1
2
0
15
0
12
1
10
1
4
½
493,65
14Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
21992222
28
1
3
0
20
0
23
1
4
0
5
0
26
½
213,8
15Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
21922207
1
0
24
½
26
1
13
1
22
½
4
½
6
0
133,4
16FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21582192
2
0
23
½
25
1
4
½
6
0
12
½
10
½
3203
17Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21372189
3
0
28
1
4
½
12
½
8
+
6
½
9
0
122,25
18Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
21722186
4
½
6
0
27
½
8
0
28
1
23
½
12
0
233,5
19Thomas Schou-Moldt
Skakforeningen ØBRO
21302186
5
1
7
0
8
1
10
½
2
0
24
½
23
1
4102,65
20FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
21582181
6
½
12
½
14
1
7
½
10
1
2
0
5
½
472,6
21Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
20862150
7
0
5
1
12
½
6
½
11
0
27
1
24
½
142,45
22Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
21272109
8
1
4
½
6
1
1
0
15
½
11
0
7
1
482,2
23Christian Sylvester Christense
Skakforeningen ØBRO
20802109
9
0
16
½
24
1
14
0
5
½
18
½
19
0
222,55
24Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
20952102
10
0
15
½
23
0
28
1
25
1
19
½
21
½
16 - 173,25
25Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20612087
11
½
13
0
16
0
26
1
24
0
28
0
27
½
2272,85
26Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
20652085
12
½
8
0
15
0
25
0
27
½
29
+
14
½
252,2
27Gert Aagaard
Springeren Kolding
20722079
13
½
11
0
18
½
5
0
26
½
21
0
25
½
2262,7
28Michael Nord
Tårnet Svendborg
20542064
14
0
17
0
5
½
24
0
18
0
25
1
29
+
242,2
29Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000     
26
-
28
-
0290

Under 2250 (10 spillere)Under 2150 (7 spillere)

Kandidatklassen
Præmier.

1.  1500 kr.

2. 1000 kr.

3.   500 kr.

Bedst under 2250, som ikke allerede har fået præmie.

1.  600 kr

2. 400 kr.

Bedst under 2150, som ikke allerede har fået præmie.

1.  600 kr.

2.  400 kr.

Juniordamarksmester.

1.  2000 kr.

Korrektion og ligestilling:

Ved ligestilling i point deles præmierne, mens placeringerne afgøres ved

almindelig korrektion. Ved ligestilling i korrektion om oprykning til

landsholdsklassen spilles omkamp som 2 lynpartier. Ved fortsat ligestilling

spilles yderligere 2 partier, efterfulgt af et parti Sudden Death, hvis der endnu

ikke er fundet en afgørelse. Hvid tildeles 6 minutter, og sort tildeles 5 minutter,

og i tilfælde af remis vinder sort. Omkampen spilles umiddelbart efter sidste

runde. Er dette ikke muligt fastsætter FU tid og sted, og godtgør spillernes

eventuelle udgifter til rejse og ophold.

Bedst placerede juniorspiller i kandidatklassen får titlen

”Juniordanmarksmester”. Ved ligestilling i point og korrektion deles titlen.

 

G7 Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWe
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
21382180
11
1
8
1
3
½
5
1
4
1
7
1
13
0
24,75
2Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20942126
12
1
3
0
10
½
4
½
6
½
13
0
17
0
174,3
3Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20812111
13
1
2
1
1
½
7
1
5
1
8
1
14
½
614,15
4Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20572084
14
½
5
½
16
1
2
½
1
0
10
½
15
1
474
5Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
20282058
15
1
4
½
9
1
1
0
3
0
17
½
20
1
453,75
6Niels Lauritsen
Skakforeningen ØBRO
20262045
16
½
14
½
15
½
10
½
2
½
20
½
8
½
114,1
7Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19482032
17
½
19
1
20
1
3
0
8
½
1
0
10
1
463,05
8Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
19662032
18
1
1
0
14
½
15
1
7
½
3
0
6
½
93,25
9Tobias Breinholt Hoffmann
Jetsmark Skakklub
19962031
19
½
17
1
5
0
16
½
14
0
18
½
11
1
104,05
10Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
20192023
20
½
16
½
2
½
6
½
13
½
4
½
7
0
312 - 133,8
11Ulrik Larsen
Tårnet Svendborg
19692019
1
0
20
0
12
1
18
½
19
1
14
0
9
0
183,45
12Christian Karstensen
Tønder Skakklub
20001968
2
0
15
0
11
0
13
0
18
½
16
0
19
½
1204
13Julius Mølvig
Roskilde Skakklub
19641934
3
0
18
½
19
½
12
1
10
½
2
1
1
1
42,95
14Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19631956
4
½
6
½
8
½
20
½
9
1
11
1
3
½
33,1
15Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
18981954
5
0
12
1
6
½
8
0
20
½
19
1
4
0
3162,65
16Mads Vestby-Ellingsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
18841947
6
½
10
½
4
0
9
½
17
0
12
1
18
½
3152,55
17Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
19201946
7
½
9
0
18
½
19
½
16
1
5
½
2
1
483,05
18Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18861943
8
0
13
½
17
½
11
½
12
½
9
½
16
½
3142,8
19Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
19301843
9
½
7
0
13
½
17
½
11
0
15
0
12
½
2193,25
20Lars Schøning
Skive Skakklub
19281923
10
½
11
1
7
0
14
½
15
½
6
½
5
0
312 - 133

Under 2000 (8 spillere)

G7

Præmier.

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

3.   500  kr.

4.   400  kr.

Bedst under 2000, som ikke allerede har fået præmie.

1.   600 kr.

2.   400 kr.

Ved ligestilling alm. korrektion.

G7 Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18631899
10
0
8
1
12
1
6
½
14
1
9
1
4
1
14,219023,931962
2Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
17621897
11
½
15
1
19
1
9
0
4
0
7
1
10
½
463,517774,121895
3Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
18431896
12
0
18
0
14
0
17
1
5
½
11
0
15
1
174,817744,341859
4Frode Meldgaard
Skive Skakklub
18671884
13
1
17
1
9
0
10
½
2
1
19
0
1
0
84,518373,971875
5Daniel Kokholm
Skakklubben K41
17771878
14
½
16
½
13
½
19
0
3
½
18
½
12
½
3134,117444,191854
6 Gunnar Lund
Prøvemedlemmer
18631878
15
½
11
½
17
½
1
½
18
1
10
0
16
1
474,718424,101874
7Jørn Hviid Christensen
Skive Skakklub
18691867
16
½
14
1
10
0
13
½
19
½
2
0
18
½
3114,918124,061846
8Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16971869
17
0
1
0
20
+
    1190,8516721,101847
9Johnny Holler Johansen
Frem Skakklub
18671847
18
1
12
1
4
1
2
1
10
½
1
0
14
-
43,718912,921879
10Thomas Nielsen
Herlev Skakklub
17931867
1
1
19
½
7
1
4
½
9
½
6
1
2
½
523,3518473,591895
11Mathias Nielsen
Sydøstfyn
16951839
2
½
6
½
16
½
14
0
12
½
3
1
19
0
3123,1516913,591827
12David Bille Maagaard
Randers Skakklub
17111833
3
1
9
0
1
0
18
0
11
½
17
0
5
½
2182,916843,421805
13Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17801832
4
0
20
+
5
½
7
½
15
½
16
½
17
½
103,1517613,041821
14Dennis Lauge Rose
Frederiksberg Skakforening
16931795
5
½
7
0
3
1
11
1
1
0
15
1
9
+
52,2517312,461816
15Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
16921789
6
½
2
0
18
1
16
½
13
½
14
0
3
0
162,816833,061778
16Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
17131781
7
½
5
½
11
½
15
½
17
½
13
½
6
0
3143,0517122,981781
17Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
16631767
8
1
4
0
6
½
3
0
16
½
12
1
13
½
92,416962,681800
18Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
17021760
9
0
3
1
15
0
12
1
6
0
5
½
7
½
3152,5517162,591768
19Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
15471730
20
+
10
½
2
0
5
1
7
½
4
1
11
1
531,216881,861816
20Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
19
-
13
-
8
-
    0200100001000

Under 1850 (9 spillere)

G7 Gruppe 2.

Præmier.

1.  1000 kr.

2.   600  kr.

3.   400  kr.

Bedst under 1850, som ikke allerede har fået præmie.

1.   600 kr.

2.   500  kr.

3   400  kr.

Ved ligestilling bruges alm. korrektion.

G7 Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Louise Højen
Jetsmark Skakklub
16531668
8
1
5
1
3
½
12
1
9
1
2
1
6
1
15,716774,891732
2Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14151660
9
0
6
0
13
1
14
1
7
1
1
0
3
0
384,2513593,221571
3Kim Pedersen
Faxe Skakklub
15361623
10
1
7
1
1
½
9
1
4
½
6
0
2
1
524,3515653,601631
4Laurits Gorm Dahl
Skive Skakklub
15981502
11
1
9
0
8
½
5
1
3
½
7
0
13
0
395,4514882,471483
5Christoffer Vinter
Frem Skakklub
14131555
12
1
1
0
14
1
4
0
6
0
13
1
9
½
74,313772,891499
6Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13291511
13
½
2
1
9
0
8
½
5
1
3
1
1
0
442,713882,621529
7Mike Bahnsen
Præstø Skakklub
12401508
14
1
3
0
12
0
13
1
2
0
4
1
8
0
310312402,481449
8Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
14441412
1
0
13
1
4
½
6
½
12
0
14
1
7
1
464,714131,871415
9Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
14051439
2
1
4
1
6
1
3
0
1
0
12
1
5
½
33,214642,451521
10Willy Abrahamsen
Faaborg Skakklub
14350
3
0
12
-
     0130,35141900
11 Stig Atle Ravnås
Prøvemedlemmer
13661358
4
0
14
-
     0140,2135701358
12Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
11171361
5
0
10
+
7
1
1
0
8
1
9
0
14
1
451,4511891,511371
13John Christoffer Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1016
6
½
8
0
2
0
7
0
14
0
5
0
4
1
121,15103201000
14Johannes F. Jensen
Præstø Skakklub
1000
7
0
11
+
5
0
2
0
13
1
8
0
12
0
2111,299101000

Under 1500 (5 spillere)

G7 Gruppe 3

Præmier.

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

Bedst under 1500 som ikke allerede har fået præmie.

1.   600  kr.

Ved ligestilling bruges alm. korrektion.

G5 2. forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Henrik Svane
Horsens Skakforening
20622088
10
½
14
½
17
1
7
½
15
1
24,4
2CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
20542115
11
½
5
1
15
½
9
½
18
1
44,15
3Thomas Tange Jepsen
Skakforeningen ØBRO
20532094
12
1
9
1
7
1
15
1
4
1
513,95
4John Zachariassen
Faxe Skakklub
19591973
13
1
15
0
10
½
11
1
3
0
93,5
5Dennis Larsen
Skakklubben Rokaden
19461978
14
½
2
0
   ½181,2
6Klaus Yssing
Brønshøj Skakforening
19462010
15
0
13
1
11
1
18
½
9
1
33,95
7Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
18461910
16
1
17
1
3
0
1
½
10
½
352,6
8Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
18411856
17
0
16
1
18
0
10
½
12
0
163,65
9Alex Hansen
Valby Skakklub
18351906
18
1
3
0
14
1
2
½
6
0
82,4
10Lars Raahauge
Herlev Skakklub
18211821
1
½
11
½
4
½
8
½
7
½
112
11Henrik Damgaard Hansen
Skakklubben Rokaden
17781843
2
½
10
½
6
0
4
0
19
+
2131,15
12Henrik Wendelbo Nielsen
Vejlby-Risskov Skakklub
17541802
3
0
18
0
13
1
17
0
8
1
2122,55
13Kim Schmidt
Holstebro Skakklub
17231759
4
0
6
0
12
0
19
+
16
0
1171,55
14Adam Blatchley Hansen
Vejlby-Risskov Skakklub
16441702
5
½
1
½
9
0
16
1
17
0
2141,6
15Mikael Jørgensen
Enkeltmedlem - Indland
1600
6
1
4
1
2
½
3
0
1
0
70,4
16Michael Ankersen
Skive Skakklub
1593
7
0
8
0
19
+
14
0
13
1
2151,15
17Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
15891734
8
1
7
0
1
0
12
1
14
1
361,1
18Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
15381740
9
0
12
1
8
1
6
½
2
0
100,65
19Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000  
16
-
13
-
11
-
0190

Bedst under 1800 (8 spillere)

G5 2. forløb

 

Præmier

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

3.   400  kr.

Bedst under 1800, som ikke allerede får præmie.

1.   600  kr.

2.   400  kr.

nr. 14.

 

 

Kort Påske 2. forløb Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20892128
13
1
11
1
16
1
5
1
2
1
513,4
2WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20892125
14
½
22
1
24
1
9
1
1
0
33,55
3Hans-Henrik Madsen
Holbæk Skakklub
20542111
15
1
16
0
9
0
12
½
17
½
2183,55
4Claus Hansen
Maribo Skakklub
20472092
16
0
24
0
13
1
18
1
14
0
2193,75
5Henning Nielsen
Maribo Skakklub
20352076
17
1
20
1
21
1
1
0
22
1
423,5
6CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
19712055
18
½
14
½
17
½
16
1
24
1
43,45
7Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20312054
19
½
21
0
10
0
8
½
13
½
213,4
8Niels Pedersen
Aars Nibe Skakklub
19652010
20
0
15
½
23
0
7
½
18
0
1242,95
9Miriam Frida Mikkelsen
BMS Skak
19872005
21
½
19
1
3
1
2
0
23
1
53
10WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
19711999
22
0
17
0
7
1
20
1
15
½
123
11Peter Sebastian Stuhr
Køge Skakklub
19071989
23
1
1
0
18
1
22
0
16
0
2142,75
12Niels Chr. Schiødt
Skakforeningen ØBRO
18921982
24
½
18
½
22
0
3
½
21
1
112,75
13Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
19381974
1
0
23
0
4
0
19
½
7
½
1222,4
14Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18981967
2
½
6
½
20
1
23
0
4
1
382,1
15Palle Skov
Hillerød Skakklub
19361940
3
0
8
½
19
1
21
½
10
½
132,65
16Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
17741936
4
1
3
1
1
0
6
0
11
1
361,05
17Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
18571924
5
0
10
1
6
½
24
0
3
½
2151,8
18Colin Watson
Skanderborg Skakklub
18471917
6
½
12
½
11
0
4
0
8
1
2201,75
19Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17751916
7
½
9
0
15
0
13
½
20
0
1231,4
20Karamtej Singh
Skakklubben K41
18371876
8
1
5
0
14
0
10
0
19
1
2171,9
21Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17761874
9
½
7
1
5
0
15
½
12
0
2161,25
22Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18241851
10
1
2
0
12
1
11
1
5
0
371,5
23Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
18341804
11
0
13
1
8
1
14
1
9
0
391,8
24Flemming Borg
Tårnet Svendborg
17821793
12
½
4
1
2
0
17
1
6
0
101,3

Bedst under 1900 (10 spillere)

Kort påske 2 Gruppe .

Præmier.

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

3.   500  kr.

4.   400  kr.

Bedst under 1900, som ikke allerede får præmier.

1.   600  kr.

2.   500  kr.

3   400  kr.

Kort Påske 2. forløb Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17121832
11
1
8
0
15
1
5
½
12
0
93,416853,781806
2Ove Matras
Faaborg Skakklub
17391818
12
1
14
1
8
1
19
0
3
1
423,517542,751843
3Peter Morling
Frem Skakklub
16791794
13
1
17
1
19
0
8
1
2
0
353,116761,901798
4Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
16111780
14
0
16
1
7
1
20
1
19
1
43316413,051779
5Lars Søndergaard
Præstø Skakklub
16761726
15
1
19
0
17
1
1
½
11
½
363,1516721,841729
6Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
16261717
16
½
20
½
12
½
11
0
14
½
2143,1515883,391689
7Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
15721672
17
0
13
1
4
0
15
0
9
1
215 - 162,515502,301666
8Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15361653
18
1
1
1
2
0
3
0
15
1
371,7516032,301667
9Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
15401651
19
0
15
0
13
0
18
1
7
0
1192,3514792,471622
10Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
16301650
20
0
12
0
18
1
14
½
16
½
2183,0515993,091606
11Svend Vestergaard
Bornholms Skakklub
14961649
1
0
18
1
20
½
6
1
5
½
381,715682,471670
12Adesh Easan
Fredericia Skakforening
16001642
2
0
10
1
6
½
16
1
1
1
42,216482,011702
13Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
15501607
3
0
7
0
9
1
17
1
20
½
112,3515571,851593
14Niels Aage Kristensen
Varde Skakklub
15431604
4
1
2
0
16
0
10
½
6
½
2121,9515451,841607
15Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
15771404
5
0
9
1
1
0
7
1
8
0
215 - 162,315640,761454
16Jan Nielsen
Sydøstfyn
15191568
6
½
4
0
14
1
12
0
10
½
2131,9515211,771573
17Mazen Oseney
Faaborg Skakklub
1563
7
1
3
0
5
0
13
0
18
1
2172,2155401000
18Anniken Vestby
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
15591559
8
0
11
0
10
0
9
0
17
0
0202,5514441,501537
19Jacob Krog
Amager Skakforening
1556
9
1
5
1
3
1
2
1
4
0
411,85167001000
20Tage Knudsen
Sydøstfyn
15141422
10
1
6
½
11
½
4
0
13
½
102,0515340,931485

Bedst under 1550 (5 spillere)

Kort påske 2 gruppe 2

Præmier.

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

3.   500  kr.

4   400  kr.

Best under 1550, som ikke allerede får præmie.

1.   600  kr.

2.   400  kr.

Kort Påske 2. forløb Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ulrik Jejlskov Larsen
Amager Skakforening
14211646
12
½
16
½
18
0
17
1
14
0
216 - 173,713452,531625
2Jesper Kim Simonsen
Skakklubben Rokaden
13531634
13
1
9
1
8
0
5
½
18
½
362,613712,831621
3Ole Henriksen
Varde Skakklub
14681603
14
0
18
0
20
1
22
0
23
1
2184,213690,761573
4Poul Erik Simonsen
Skørping Skakklub
12821575
15
½
21
0
13
0
12
1
11
1
142,7512713,871520
5Leo Starup
Skakklubben Rokaden
14061564
16
½
12
1
14
1
2
½
15
1
423,114472,601582
6Jan Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
12781537
17
1
11
½
15
½
19
0
16
½
152,912602,281526
7Freddy Rode
Nyborg Skakklub
13911536
18
1
14
0
19
0
23
1
22
1
3113,8513530,691508
8Jens Gade
Amager Skakforening
13291482
19
1
23
1
2
1
21
1
9
½
13,313921,761497
9Henrik Malig Hansen
Frem Skakklub
14441450
20
1
2
0
22
1
16
1
8
½
33,814310,721441
10Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
13231423
21
½
15
0
12
1
11
1
19
1
53,313322,531422
11Kristen Bjørn Christensen
Ringkøbing Skakklub
12681409
22
1
6
½
21
0
10
0
4
0
21312011,981379
12Sune Stage-Steffensen
Køge Skakklub
12001401
1
½
5
0
10
0
4
0
24
+
201,211691,221372
13Janith Easan
Fredericia Skakforening
13251400
2
0
20
1
4
1
18
½
21
1
43,313341,361426
14Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
13981397
3
1
7
1
5
0
15
0
1
1
392,414251,561455
15Morten Johnsen
Prøvemedlemmer
13661366
4
½
10
1
6
½
14
1
5
0
382,713801,621421
16Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
1276
5
½
1
½
23
1
9
0
6
½
132,25128701000
17John Gunn
Faaborg Skakklub
10281202
6
0
22
0
24
+
1
0
20
1
2191,1510210,201194
18Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1202
7
0
3
1
1
1
13
½
2
½
3101,3131001000
19Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1138
8
0
24
+
7
1
6
1
10
0
371118301000
20John Sørensen
Sydøstfyn
1135
9
0
13
0
3
0
24
+
17
0
1231,15108301000
21Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
10161063
10
½
4
1
11
1
8
0
13
0
120,811240,491143
22Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
1007
11
0
17
1
9
0
3
1
7
0
216 - 170,85106601000
23Oskar Breinholt Hoffmann
Jetsmark Skakklub
1000
24
+
8
0
16
0
7
0
3
0
1220,4598001000
24Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
23
-
19
-
17
-
20
-
12
-
0240100001000

Bedst under 1300 (13 spillere)

Kort påske 2 Gruppe 3

Præmier

1.  1000  kr.

2.   600  kr.

3.   500  kr.

4.   400  kr.

Bedst under 1300 som ikke allerede får præmie.

1.   600  kr.

2.   500  kr.

3.   400  kr.

Lynskak-DM Direkte link
#NavnRatingElo1234567891011121314PoPl
John Christoffer Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1016              01 - 80
Søren Brautsch
Haderslev Skakklub
22802279              01 - 80
Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
16111780              01 - 80
Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17761874              01 - 80
Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
19381974              01 - 80
Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
19721997              01 - 80
Ib Skovgaard
BMS Skak
20062060              01 - 80
Leif Møller
Nordre Skakklub
20742111              01 - 80
FM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
23192297              01 - 80
Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
21722186              01 - 80
Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17121832              01 - 80
Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
18431896              01 - 80
Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
14441412              01 - 80
Morten Johnsen
13661366              01 - 80
CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
20542115              01 - 80
Julius Mølvig
Roskilde Skakklub
19641934              01 - 80
FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22462261              01 - 80
FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21582192              01 - 80
FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
22922310              01 - 80
Kristine Boye Sten
Jetsmark Skakklub
13131496              01 - 80
GM Allan Stig Rasmussen
Philidor
24902496              01 - 80
IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24262410              01 - 80
Brian Jørgensen
Skakklubben K41
22772288              01 - 80
Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
20832103              01 - 80
Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
20992092              01 - 80
Hans-Henrik Madsen
Holbæk Skakklub
20542111              01 - 80
Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
22152225              01 - 80
Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
20192023              01 - 80
Frode Benedikt Nielsen
Frederiksberg Skakforening
17871909              01 - 80
Jess Nykjær
Frem Skakklub
19451962              01 - 80
Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
18341804              01 - 80
Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
17381875              01 - 80
Kristian Seegert
Skanderborg Skakklub
22682266              01 - 80
Kim Hjorth Poulsen
1971              01 - 80
Karsten Nymann Pedersen
Skakklubben af 1968
19802010              01 - 80
IM Lars Borbjerggaard
Sydøstfyn
22632308              01 - 80
Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
19652041              01 - 80
Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21702216              01 - 80
Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22042203              01 - 80
Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
20522112              01 - 80
Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21422136              01 - 80
Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
1832              01 - 80
Thomas Hauge Vestergaard
Skakklubben af 1968
19672020              01 - 80
IM Thorbjørn Bromann
Brønshøj Skakforening
24562452              01 - 80
Birger Olsen
Sydøstfyn
18771830              01 - 80
Karamtej Singh
Skakklubben K41
18371876              01 - 80
Christian Karstensen
Tønder Skakklub
20001968              01 - 80
Mathias Aalbæk Meunier
Frem Skakklub
19111954              01 - 80
Tommy Jensen
Egedal-Jyllinge Skakklub
18351880              01 - 80
IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23732368              01 - 80
Jan Søe Pedersen
Korsør Skakklub
16111832              01 - 80
Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20942126              01 - 80
Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20812111              01 - 80
FM Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23152319              01 - 80
FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Skakklubben Nordkalotten
22542268              01 - 80
Niels Chr. Schiødt
Skakforeningen ØBRO
18921982              01 - 80
Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
17741936              01 - 80
Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
20202066              01 - 80
Mads Vestby-Ellingsen
17371737              01 - 80
Anniken Vestby
14921492              01 - 80
Gunnar Lund
17031703              01 - 80
Gert Aagaard
Springeren Kolding
20722079              01 - 80
Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
21992222              01 - 80
Alexander Christian Almasy
1816              01 - 80
Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22172222              01 - 80
Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22652265              01 - 80
Morten Kock Møller
Bornholms Skakklub
22232244              01 - 80
FM Johnni Veng
Skakklubben Evans
22702279              01 - 80
Jacob Krog
Amager Skakforening
1556              01 - 80
Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15921665              01 - 80
Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21372189              01 - 80
Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
17581863              01 - 80
FM Jacob Øst Hansen
BMS Skak
23572364              01 - 80
Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20612087              01 - 80
Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
19301843              01 - 80
Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
21272109              01 - 80
Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
20282058              01 - 80
Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18631899              01 - 80
Kim Pedersen
Faxe Skakklub
15361623              01 - 80
Daniel Kokholm
Skakklubben K41
17771878              01 - 80

LYNSKAK-DM

Fredag den 25 marts kl: 19.00.

Tilmelding og betaling semest skærtorsdag den 24. marts kl. 18.00

INDSKUD: 100 KR.

 

Parlyn Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn

Parlyn

Spilles Onsdag den 23. marts kl. 19: 30

Tilmelding og betaling til stævnekontoret senest 1. time før start.

Kort Påske 1. forløb Gruppe. 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Henning Nielsen
Maribo Skakklub
20352076
8
0
14
1
7
1
4
0
11
0
2103,652002
2Thorkild Borup Nielsen
Holstebro Skakklub
19442028
9
1
5
½
3
1
6
½
8
½
32,81965
3Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
19892004
10
1
6
0
2
0
7
1
12
1
353,31980
4Jan Brønnum
Skakforeningen Odysseus
19352001
11
1
8
0
5
1
1
1
6
1
412,61989
5Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19811938
12
1
2
½
4
0
14
1
9
1
43,51981
6Mads Vestby-Ellingsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
18841947
13
1
3
1
8
1
2
½
4
0
22,51914
7Jens Mott
Maribo Skakklub
19161929
14
0
11
1
1
0
3
0
13
1
2112,951888
8 Gunnar Lund
Prøvemedlemmer
18631878
1
1
4
1
6
0
9
0
2
½
72,151874
9Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
17581863
2
0
12
1
14
½
8
1
5
0
81,91776
10Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
18341804
3
0
13
½
11
0
12
1
14
1
92,751827
11Birger Olsen
Sydøstfyn
18231830
4
0
7
0
10
1
13
1
1
1
362,151849
12Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
17811820
5
0
9
0
13
1
10
0
3
0
1132,11748
13Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16681815
6
0
10
½
12
0
11
0
7
0
½141,351643
14Erik Hansen
Tårnet Svendborg
17111813
7
1
1
0
9
½
5
0
10
0
121,31717

Ratingpræmie (7 spillere)

Kort Påske 1. forløb Gruppe 1.

Præmier:

1. Præmie : 1000. KR.
2. Præmie :   600. Kr.

Rating Præmie:

1. Præmie: 600 Kr.
2. Præmie: 400. Kr.

Præmie afgøres ved almindelig Korrektion.

 

 

Kort Påske 1. forløb Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1 Jann Nettelbeck
Prøvemedlemmer
17991799
8
½
14
1
4
1
3
1
12
½
413,851804
2David Christophersen
Allerød Skakklub
17561779
9
1
4
1
3
½
12
0
5
½
353,251749
3Albert Emil Lyng Petersen
BMS Skak
15771737
10
1
12
1
2
½
1
0
6
½
342,31606
4Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
18271734
11
1
2
0
1
0
14
1
7
1
363,81803
5Erik René Nielsen
Sydøstfyn
15791714
12
0
6
1
14
1
8
1
2
½
32,951603
6Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15361653
13
½
5
0
9
+
7
1
3
½
371,91541
7Michael Vedsø
Frederiksberg Skakforening
15771616
14
0
10
1
8
½
6
0
4
0
123,251498
8Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
14301600
1
½
13
1
7
½
5
0
10
0
2101,81439
9Casper Liu
GSF-Caïssa
15881535
2
0
11
-
6
-
13
-
14
-
0140,31575
10Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
13181578
3
0
7
0
13
1
11
1
8
1
381,21435
11Anniken Vestby
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
15591559
4
0
9
+
12
0
10
0
13
0
11321469
12Bogi Hansen Eliasen
Aalborg Skakforening af 1889
1625
5
1
3
0
11
1
2
1
1
½
22,31667
13Jens Eriksen
Tårnet Svendborg
1460
6
½
8
0
10
0
9
+
11
1
921438
14Sten Bo Andersen
Hadsten Skakklub
1078
7
1
1
0
5
0
4
0
9
+
2110,11119

Ratingpræmie (5 spillere)

Kort Påske 1. forløb Gruppe 2

1. Præmie : 1000. Kr
2. Præmie:   600. Kr.
3. Præmie:  400 Kr.

RatingPræmie:

1. præmie : 600 Kr.

Præmie afgøres via Almindelig Korrektion.

 

G5 1. forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18771949
6
1
4
½
2
1
9
1
8
1
13,75
2Henning Lauritsen
GSF-Caïssa
18211932
7
1
3
1
1
0
5
1
4
1
422,8
3Villy Damsbo
Holbæk Skakklub
17481875
8
1
2
0
6
0
7
1
10
1
343,05
4Klaus Peter Brandt
Enkeltmedlem - Indland
17681836
9
1
1
½
5
½
6
½
2
0
52,7
5Flemming Borg
Tårnet Svendborg
17821793
10
1
6
0
4
½
2
0
7
0
73
6Jørgen Overgaard
Enkeltmedlem - Indland
17191774
1
0
5
1
3
1
4
½
9
1
32,4
7Søren Rud Ottesen
Tranum Skakklub
16951725
2
0
10
½
8
0
3
0
5
1
82,6
8Niels Aage Kristensen
Varde Skakklub
15431604
3
0
9
0
7
1
10
0
1
0
1101,8
9Ole Henriksen
Varde Skakklub
14681603
4
0
8
1
10
1
1
0
6
0
261,25
10Tage Knudsen
Sydøstfyn
15141422
5
0
7
½
9
0
8
1
3
0
91,65

ratingpræmie (3 spillere)

G5 1. Forløb

1. Præmie : 1000. Kr.
2. Præmie :   600. Kr.

Ratingpræmie: 400 Kr.

Præmier afgøres ved almindelig korrektion.