Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj Lang Weekend EMT 2016

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Brønshøj Lang Weekend 2016 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1FM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23702329
24
1
14
1
13
1
23
1
7
1
3
½
15
½
61 - 25,3523834,952350
2FM Kyron Griffith
23152315
25
1
13
0
21
1
18
0
37
1
15
0
32
1
410 - 21023155,572284
3IM John Arni Nilssen
Skanderborg Skakklub
23102285
26
1
16
1
15
½
12
1
22
1
1
½
7
1
61 - 2023104,552300
4FM Jens Østergaard
Hillerød Skakklub
22312266
27
1
15
0
26
1
22
½
12
½
19
0
33
1
410 - 215,122095,182242
5Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22042240
28
1
18
0
48
-
35
1
45
1
20
0
34
1
410 - 21521844,892222
6Henrik Dahl Pedersen
Køge Skakklub
21922227
31
1
17
1
23
0
19
½
18
1
9
½
22
0
410 - 214,721784,742212
7Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
22252220
30
1
20
1
18
1
15
1
1
0
8
1
3
0
53 - 94,0522443,982240
8Thomas Schou-Moldt
Skakforeningen ØBRO
22312216
29
0
36
1
28
1
13
½
14
1
7
0
30
½
410 - 215,2522064,932197
9Hans Dahl Pedersen
Køge Skakklub
21422190
32
1
22
½
29
½
20
1
23
½
6
½
13
0
410 - 214,3521354,472181
10Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
21182189
33
1
19
0
27
1
29
½
31
1
23
½
18
1
53 - 94,8521215,062188
11FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
21752188
34
1
29
½
22
0
30
1
15
0
16
1
14
½
410 - 214,8521584,682174
12Christian Altenburg Eriksson
Tåstrup Skakforening
21742182
35
1
21
½
19
1
3
0
4
½
22
-
 324 - 362,9521752,842185
13Dara Sevkan Akdag
BMS Skak
21502182
36
1
2
1
1
0
8
½
19
½
27
1
9
1
53 - 93,6521773,782206
14Aref Vasli
21692169
37
1
1
0
31
½
25
1
8
0
26
1
11
½
410 - 21021694,232164
15Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
21362169
38
1
4
1
3
½
7
0
11
1
2
1
1
½
53 - 92,8521923,102207
16Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20912149
39
1
3
0
35
½
31
0
25
1
11
0
27
1
22 - 234,520714,632126
17Thomas Bach Nielsen
BMS Skak
21132134
40
1
6
0
30
0
32
0
42
1
28
1
38
1
410 - 215,5520825,312108
18WFM Sandra de Blecourt Dalsberg
Skakklubben Seksløberen
20942111
41
1
5
1
7
0
2
1
6
0
38
1
10
0
410 - 213,5521033,432122
19FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
20752105
42
1
10
1
12
0
6
½
13
½
4
1
20
1
53 - 93,321133,202141
20Lars Laustsen
Sjælsø Skakklub
20692102
43
1
7
0
45
1
9
0
29
1
5
1
19
0
410 - 214,220654,052101
21Paul Brøndal
Allerød Skakklub
20602100
44
1
12
½
2
0
38
½
28
½
30
0
31
½
324 - 364,620284,482070
22Klaus Nielsen
Furesø Skakklub
20752097
45
1
9
½
11
1
4
½
3
0
12
+
6
1
53 - 92,621032,532126
23WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20562093
46
1
24
1
6
1
1
0
9
½
10
½
29
1
53 - 93,520863,382125
24Michael Ole Madsen
Allerød Skakklub
20012071
1
0
23
0
39
1
37
0
33
½
35
½
45
1
324 - 364,719514,772036
25Nicolai Kistrup
BMS Skak
20352058
2
0
38
½
44
1
14
0
16
0
41
½
42
1
324 - 364,620034,481999
26 Ulf Karlsson
20452045
3
0
37
1
4
0
34
1
30
½
14
0
28
½
324 - 36020453,482035
27Klaus Yssing
Brønshøj Skakforening
19562011
4
0
40
1
10
0
44
1
32
1
13
0
16
0
324 - 363,5519403,482001
28Morten Majlund Nielsen
Skakforeningen Odysseus
19301995
5
0
39
1
8
0
46
1
21
½
17
0
26
½
324 - 363,0519293,221991
29WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19211968
8
1
11
½
9
½
10
½
20
0
31
1
23
0
22 - 232,119632,091996
30Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
19021950
7
0
41
1
17
1
11
0
26
½
21
1
8
½
410 - 212,0519742,311984
31FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18011906
6
0
42
1
14
½
16
1
10
0
29
0
21
½
324 - 361,918342,181922
32Nikolaj Benjamin O'hayv
Damhus Skakklub
18481899
9
0
43
½
33
½
17
1
27
0
45
1
2
0
324 - 363,1518443,101897
33Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18321891
10
0
44
0
32
½
41
1
24
½
46
1
4
0
324 - 363,6518133,561880
34Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18241871
11
0
45
0
40
1
26
0
44
1
37
1
5
0
324 - 363,6518053,601859
35Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17611853
12
0
46
1
16
½
5
0
38
0
24
½
41
½
37 - 392,5517602,811847
36Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17801840
13
0
8
0
41
½
45
0
43
½
40
½
44
1
37 - 393,3517403,341813
37Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17301802
14
0
26
0
42
1
24
1
2
0
34
0
46
1
324 - 362,517452,611810
38Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
17651799
15
0
25
½
43
1
21
½
35
1
18
0
17
0
324 - 362,117921,921842
39Wojciech Zbigniew Pawlak
Slagelse Skakklub
16801775
16
0
28
0
24
0
43
1
46
0
  144 - 452,216442,141752
40Nienke van den Brink
GSF-Caïssa
16301688
17
0
27
0
34
0
42
0
41
0
36
½
43
0
½462,815422,561606
41Lars Østergård Kristensen
Lyngby-Virum Skakklub
16351682
18
0
30
0
36
½
33
0
40
1
25
½
35
½
37 - 391,716591,621700
42Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14671612
19
0
31
0
37
0
40
1
17
0
44
1
25
0
240 - 431,314991,631619
43Rasmus Hvidberg
Hvidovre Skakklub
12921551
20
0
32
½
38
0
39
0
36
½
 
40
1
240 - 430,313550,921574
44Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
13481549
21
0
33
1
25
0
27
0
34
0
42
0
36
0
144 - 450,5513681,051548
45Casper Liu
GSF-Caïssa
14421519
22
0
34
1
20
0
36
1
5
0
32
0
24
0
240 - 430,3515230,651573
46Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
13371423
23
0
35
0
47
+
28
0
39
1
33
0
37
0
240 - 430,3513660,521442
47Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000  
46
-
    047 - 480100001000
48Hr. Oversidder2
Ingen klub
10001000  
5
-
    047 - 480100001000

Præmiegruppe 1 (11 spillere)Præmiegruppe 2 (11 spillere)Præmiegruppe 3 (11 spillere)

Præmier

46 deltagere heraf 1 IM:
Hovedpræmier 5.000 kr. – 3.100 kr. – 2.250 kr.
Præmiegruppe 1 (14-24) 2.200 kr. – 1.400 kr.
Præmiegruppe 2 (25-35) 2.200 kr. – 1.400 kr.
Præmiegruppe 3 (36-46) 2.200 kr. – 1.400 kr.

Ved ligestilling deles præmierne.