Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Quick Weekend XXIII

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Mester I Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Martin Haubro
BMS Skak
23672379
6
½
2
0
3
½
4
1
5
½
33,523473,422361
2FM Jesper Nørgaard
Enkeltmedlem - Udland
23572408
5
½
1
1
6
1
3
½
4
½
1 - 23,423593,632407
3WIM Oksana Vovk
Brønshøj Skakforening
21552170
4
1
5
1
1
½
2
½
6
½
1 - 21,8522011,792204
4Mads-Holger Bang Jacobsen
Bornholms Skakklub
21362169
3
0
6
1
5
½
1
0
2
½
24 - 51,721421,792173
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22202215
2
½
3
0
4
½
6
0
1
½
62,3522032,132202
6Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
22102228
1
½
4
0
2
0
5
1
3
½
24 - 52,2522052,242223

Mester II Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20582092
6
½
2
½
3
0
4
1
5
1
332,620662,602100
2Morten Møller Hansen
Damhus Skakklub
20342085
5
½
1
½
6
1
3
1
4
½
1 - 22,4520562,542104
3Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21302133
4
1
5
½
1
1
2
0
6
1
1 - 23,221362,962144
4Brian Nielsen
Frem Skakklub
19752010
3
0
6
½
5
1
1
0
2
½
241,9519771,942011
5Thomas Mørkøre
Skakklubben K41
19912047
2
½
3
½
4
0
6
½
1
0
5 - 62,119732,242032
6Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20632105
1
½
4
½
2
0
5
½
3
0
5 - 62,720392,722081

Basis I Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18481916
6
0
2
0
3
0
4
½
5
0
½62,2517962,261881
2John Laurids Hansen
Frederiksberg Skakforening
18481934
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
24 - 52,2518412,401926
3CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
19732053
4
½
5
½
1
1
2
1
6
½
1 - 33,2519813,352056
4Jens Erik Koefoed Hald
Bornholms Skakklub
19212019
3
½
6
0
5
0
1
½
2
1
24 - 52,8518963,081997
5Karamtej Singh
Skakklubben K41
18301882
2
1
3
½
4
1
6
0
1
1
1 - 32,118841,981912
6Helge Neesgård-Madsen
GSF-Caïssa
18541875
1
1
4
1
2
0
5
1
3
½
1 - 32,318961,931906

Basis II Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Daniel Kokholm
Skakklubben K41
17441851
6
1
2
1
3
1
4
½
5
½
412,4518072,891873
2Albert Emil Lyng Petersen
BMS Skak
17421737
5
0
1
0
6
1
3
½
4
1
3 - 52,4517441,941759
3Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17421831
4
1
5
0
1
0
2
½
6
1
3 - 52,4517442,721827
4Allan Toftegaard Christensen
Brønderslev Skakklub
17281776
3
0
6
1
5
1
1
½
2
0
3 - 52,317342,261781
5Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
17561839
2
1
3
1
4
0
6
½
1
½
322,5517702,781843
6Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17851793
1
0
4
0
2
0
5
½
3
0
½62,817162,411755

Basis III Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1René Kraft
Bornholms Skakklub
16921749
6
½
2
0
3
0
4
0
5
½
162,416502,421721
2Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
17201731
5
0
1
1
6
1
3
½
4
0
3 - 42,6517162,261736
3Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16971748
4
0
5
0
1
1
2
½
6
0
52,4516692,411730
4Daniel Bendixen
Holbæk Skakklub
17071801
3
1
6
½
5
0
1
1
2
1
22,517372,841814
5Magnus Mejlvang
Bornholms Skakklub
16961750
2
1
3
1
4
1
6
½
1
½
412,4517592,421813
6Flemming Borg
Tårnet Svendborg
17151777
1
½
4
½
2
0
5
½
3
1
3 - 42,617122,651774

Basis IV Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Gregor
Præstø Skakklub
15661667
6
0
2
0
3
½
4
½
5
½
5 - 62,315302,261652
2Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16351745
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
242,916082,921727
3Casper Liu
GSF-Caïssa
15731615
4
1
5
½
1
½
2
1
6
1
412,3516511,851701
4Jan Kargaard Jensen
Svogerslev Skakklub
15631719
3
0
6
½
5
1
1
½
2
1
32 - 32,315952,681725
5Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
16401766
2
1
3
½
4
0
6
1
1
½
32 - 32,9516423,081764
6Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15541661
1
1
4
½
2
0
5
0
3
0
5 - 62,215232,211647

Basis V Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
15301697
6
1
2
1
3
½
4
1
5
+
12,1516051,921709
2Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14791625
5
1
1
0
6
½
3
½
4
0
24 - 52,214702,071624
3Mikkel Mejlvang
Bornholms Skakklub
14721521
4
1
5
+
1
½
2
½
6
1
421,7515400,981562
4Bjørn Olsen
Prøvemedlemmer
1500
3
0
6
0
5
+
1
0
2
1
24 - 51,95145701000
5Nienke van den Brink
BMS Skak
15511597
2
0
3
-
4
-
6
-
1
-
060,615240,461579
6Jonas Odgård Andersen
Bornholms Skakklub
15421632
1
0
4
1
2
½
5
+
3
0
32,2515081,571611

Basis VI Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
13801514
6
½
2
0
3
1
4
0
5
+
31,8513641,881506
2Alexander Trier
GSF-Caïssa
13761313
5
+
1
1
6
0
3
0
4
0
24 - 51,813400,701325
3Christian Frost Jørgensen
Haderslev Skakklub
13741588
4
1
5
0
1
0
2
1
6
0
24 - 52,213652,711560
4Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
14451666
3
0
6
1
5
1
1
1
2
1
412,815083,311680
5Ole Bjerregaard Hansen
Sjælsø Skakklub
14541683
2
-
3
1
4
0
6
-
1
-
161,114501,151677
6Philip Frost
Bornholms Skakklub
14291574
1
½
4
0
2
1
5
+
3
1
22,214432,251584

Basis VII Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Chris Borg
Enkeltmedlem - Indland
1270
6
1
2
0
3
1
4
0
5
0
242,5124801000
2Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
13061565
5
1
1
1
6
½
3
1
4
1
12,814142,381610
3Ole Bang Madsen
Tåstrup Skakforening
11561503
4
0
5
1
1
0
2
0
6
0
161,611291,961484
4Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
13381505
3
1
6
½
5
1
1
1
2
0
23,0513581,971526
5Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12061470
2
0
3
0
4
0
6
½
1
1
51,9511861,721446
6Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
13441505
1
0
4
½
2
½
5
½
3
1
33,113171,971526

Basis VIII Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1052
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
512,3125001000
2Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
10741283
5
1
1
0
6
0
3
0
4
1
242,510520,781292
3Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1068
4
1
5
0
1
0
2
1
6
½
32,45107001000
4Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1066
3
0
6
0
5
1
1
0
2
0
162,45100101000
5Victor Rylander Christensen
Bornholms Skakklub
11271379
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
52,910641,181352
6Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
10661345
1
0
4
1
2
1
5
½
3
½
322,4510911,041363

Basis IX Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
2
0
4
½
7
0
4
-
3
½
161,9595701000
2Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
10181164
1
1
3
0
8
+
6
½
5
0
529960,571141
3Jørgen Holm Hansen
Tåstrup Skakforening
10011285
4
1
2
1
6
0
8
+
1
½
31,910280,661299
4Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
3
0
1
½
5
0
1
-
7
0
½71,9593501000
5Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
10271372
6
0
8
+
4
1
7
1
2
1
422,0510700,771381
6Casper Sode
Bornholms Skakklub
1049
5
1
7
1
3
1
2
½
8
+
12,2112101000
7Benjamin Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
8
+
6
0
1
1
5
0
4
1
341,9100501000
8Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
7
-
5
-
2
-
3
-
6
-
080100001000