Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Odensemesterskabet 2016

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
IM-gruppen Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
23002358
6
1
2
1
3
½
4
1
5
½
411,9523622,362391
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24492458
5
½
1
0
6
0
3
½
4
½
63,124333,172441
3IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24202398
4
½
5
0
1
½
2
½
6
½
242,924112,702391
4FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22452214
3
½
6
0
5
1
1
0
2
½
251,522551,272229
5IM Igor Teplyi
Nordre Skakklub
24412431
2
½
3
1
4
0
6
½
1
½
33,0524362,962426
6FM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23722380
1
0
4
1
2
1
5
½
3
½
322,523822,542389

Mester 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
21552175
6
0
2
1
3
1
4
½
5
1
1 - 22,1521892,122203
2WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21912218
5
1
1
0
6
½
3
½
4
1
332,4522022,482228
3FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21932241
4
0
5
0
1
0
2
½
6
½
162,521632,682207
4Marco Ferrante
Slagelse Skakklub
22442244
3
1
6
1
5
1
1
½
2
0
1 - 2022442,712260
5Dara Sevkan Akdag
BMS Skak
22132238
2
0
3
1
4
0
6
1
1
0
24 - 52,6522002,662225
6Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21752201
1
1
4
0
2
½
5
0
3
½
24 - 52,3521682,352194

Mester 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21472165
6
½
2
½
3
0
4
1
5
0
25 - 62,4521382,512155
2Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
21552171
5
0
1
½
6
½
3
½
4
1
2 - 42,521552,572170
3Peter Grove
Skanderborg Skakklub
21552171
4
½
5
0
1
1
2
½
6
½
2 - 42,521552,572170
4Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21552170
3
½
6
½
5
1
1
0
2
0
25 - 62,521452,572159
5Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21532151
2
1
3
1
4
0
6
½
1
1
12,521732,392173
6Iver Poulsen
Esbjerg Skakforening
21472151
1
½
4
½
2
½
5
½
3
½
2 - 42,4521482,392153

Mester 3 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
21002130
6
½
2
½
3
0
4
1
5
½
2 - 42,5520992,662124
2Alexander Jessen
Herning Skakklub
20742015
5
0
1
½
6
½
3
½
4
½
25 - 62,320681,712021
3Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
20832090
4
½
5
0
1
1
2
½
6
½
2 - 42,420852,322094
4Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21322165
3
½
6
½
5
1
1
0
2
½
2 - 42,821262,942156
5Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
20992122
2
1
3
1
4
0
6
1
1
½
12,521192,592140
6Martin Skov Jakobsen
Århus Skakklub/Skolerne
20922146
1
½
4
½
2
½
5
0
3
½
25 - 62,4520832,782130

Mester 4 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Nielsen
Maribo Skakklub
20292094
6
1
2
0
3
0
4
1
5
1
32 - 32,620372,932095
2Brian Nielsen
Frem Skakklub
20002011
5
1
1
1
6
½
3
½
4
½
12,420242,252036
3Håkan Hansson
20352035
4
½
5
½
1
1
2
½
6
½
32 - 3020352,442046
4Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
20122031
3
½
6
0
5
0
1
0
2
½
162,519732,412003
5Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
19902039
2
0
3
½
4
1
6
½
1
0
252,319812,482029
6WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
20172041
1
0
4
1
2
½
5
½
3
½
42,520172,492041

Mester 5 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Finn Andersen
Præstø Skakklub
19402013
6
½
2
0
3
0
4
1
5
½
242,4519272,821997
2Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19552005
5
0
1
1
6
0
3
0
4
½
5 - 62,619222,761980
3Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19361956
4
½
5
1
1
1
2
1
6
½
412,4519992,362022
4Claus Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19181937
3
½
6
0
5
½
1
0
2
½
5 - 62,318942,211923
5WFM Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19481907
2
1
3
0
4
½
6
1
1
½
32 - 32,5519621,971948
6Anders Bork Hansen
Sjælsø Skakklub
19662019
1
½
4
1
2
1
5
0
3
½
32 - 32,719752,882021

Mester 6 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
18791900
6
1
2
1
3
½
4
1
5
1
12,3519782,191946
2Birger Olsen
Sydøstfyn
19131906
5
0
1
0
6
½
3
½
4
1
24 - 52,6518942,241901
3Mikael Rask
Faaborg Skakklub
18621966
4
0
5
1
1
½
2
½
6
½
32,2518702,741956
4Alex Sørensen
Læseforeningens Skakklub
18851990
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
24 - 52,4518722,941971
5Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19061919
2
1
3
0
4
1
6
1
1
0
322,619182,351932
6Jacob Arnbjerg
Århus Skakklub/Skolerne
19131943
1
0
4
0
2
½
5
0
3
½
162,6518642,541912

Basis 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
18541861
6
1
2
1
3
½
4
1
5
½
41 - 22,619082,301929
2Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18471882
5
0
1
0
6
½
3
1
4
1
3 - 42,518472,481882
3Karamtej Singh
Skakklubben K41
18471912
4
0
5
0
1
½
2
0
6
1
52,518172,731887
4Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18571891
3
1
6
1
5
½
1
0
2
0
3 - 42,618542,551890
5Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
18341879
2
1
3
1
4
½
6
1
1
½
41 - 22,419002,451910
6Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
18351885
1
0
4
0
2
½
5
0
3
0
½62,417782,491845

Basis 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
18141971
6
½
2
1
3
½
4
1
5
1
412,518743,441993
2Hans Nørgaard Paulsen
Springeren Kolding
18281882
5
½
1
0
6
½
3
0
4
½
52,617952,751857
3 Jann Nettelbeck
Enkeltmedlem - Udland
18041739
4
½
5
1
1
½
2
1
6
½
22,418401,601777
4Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
18261805
3
½
6
1
5
1
1
0
2
½
332,618382,111823
5Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
18201846
2
½
3
0
4
0
6
½
1
0
162,5517742,461788
6Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18001871
1
½
4
0
2
½
5
½
3
½
242,3517902,641858

Basis 3 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
17511789
6
½
2
½
3
0
4
½
5
½
252,417392,401781
2Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
17601761
5
0
1
½
6
½
3
½
4
1
3 - 42,517602,161768
3Jesper Schmidt Poulsen
Odense Skakklub
17911878
4
1
5
½
1
1
2
½
6
½
12,7518143,111886
4Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
17461825
3
0
6
½
5
½
1
½
2
0
62,3517212,691801
5Adesh Easan
Fredericia Skakforening
17651749
2
1
3
½
4
½
6
½
1
½
322,5517792,061787
6Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
17501811
1
½
4
½
2
½
5
½
3
½
3 - 42,417532,581809

Basis 4 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mathias Nielsen
Sydøstfyn
17261838
6
½
2
0
3
0
4
1
5
½
25 - 62,5517102,861821
2Allan Toftegaard Christensen
Brønderslev Skakklub
17201770
5
½
1
1
6
0
3
½
4
0
25 - 62,0517191,811774
3Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
17151778
4
1
5
½
1
1
2
½
6
½
12,4517482,361824
4Jeppe Hansen
Sydøstlollands Skakklub
17391783
3
0
6
½
5
1
1
0
2
1
2 - 42,1517201,881775
5Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
16821767
2
½
3
½
4
0
6
1
1
½
2 - 42,216912,271776
6Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
17351834
1
½
4
½
2
1
5
0
3
½
2 - 42,617322,821821

Basis 5 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
16531745
6
0
2
0
3
0
4
½
5
1
4 - 52,516232,501725
2Alexander Le Besq
Frem Skakklub
16461762
5
0
1
1
6
1
3
1
4
1
41 - 22,4517092,621817
3Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
16391690
4
1
5
1
1
1
2
0
6
1
41 - 22,417052,031769
4Bjarne Petersen
Præstø Skakklub
16611731
3
0
6
0
5
½
1
½
2
0
162,5516152,381703
5Peter Morling
Frem Skakklub
16451788
2
1
3
0
4
½
6
0
1
0
4 - 52,4516172,851761
6Flemming Borg
Tårnet Svendborg
16781760
1
1
4
1
2
0
5
1
3
0
332,716872,621768

Basis 6 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jes Danielsen
Frem Skakklub
16101677
6
½
2
1
3
½
4
0
5
½
3 - 42,4516122,381679
2Kim Pedersen
Faxe Skakklub
15721642
5
1
1
0
6
½
3
0
4
1
3 - 42,1515882,081650
3Per Andersen
Midtfyns Skakklub
16291692
4
0
5
0
1
½
2
1
6
½
252,6516102,501682
4Peter Frank Jørgensen
Læseforeningens Skakklub
16281745
3
1
6
½
5
1
1
1
2
0
12,6516542,921757
5Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16241671
2
0
3
1
4
0
6
0
1
½
62,615872,321655
6Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16191729
1
½
4
½
2
½
5
1
3
½
322,5516332,801733

Basis 7 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15041643
6
1
2
½
3
½
4
1
5
½
12,715403,081651
2Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14401671
5
0
1
½
6
½
3
1
4
0
24 - 62,1514333,301619
3Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
14661564
4
½
5
½
1
½
2
0
6
1
32,414712,451566
4Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
15201631
3
½
6
0
5
½
1
0
2
1
24 - 62,8514822,981611
5Christoffer Vinter
Frem Skakklub
14771547
2
1
3
½
4
½
6
½
1
½
322,515002,331560
6Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
14681340
1
0
4
1
2
½
5
½
3
0
24 - 62,414500,861386

Basis 8 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jakob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1337
6
½
2
0
3
0
4
½
5
0
15 - 62,3127901000
2Janith Easan
Fredericia Skakforening
13601391
5
1
1
1
6
0
3
0
4
1
332,4513851,811399
3Markus Maagaard
Frem Skakklub
14191449
4
½
5
1
1
1
2
1
6
1
12,9515142,221500
4Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
12971402
3
½
6
0
5
1
1
½
2
0
241,9512991,891386
5John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
13461339
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
15 - 62,3512851,461281
6Peter Sørensen
Enkeltmedlem - Indland
14251510
1
½
4
1
2
1
5
1
3
0
2314482,621525

Basis 9 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Robert Crawford
Frem Skakklub
10001317
2
1
3
0
9
0
4
0
5
+
271,39870,601293
2Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
1083
1
0
9
0
7
0
5
+
10
0
18 - 91,85100001000
3Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1083
4
1
1
1
8
0
7
1
9
½
2 - 31,9118201000
4Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
12001336
3
0
5
+
6
1
1
1
8
0
34 - 62,611730,831339
5Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
996
6
-
4
-
10
-
2
-
1
-
010099601000
6Victoria Juel Svensen
Prøvemedlem
1000
5
+
8
0
4
0
10
0
7
0
18 - 91,0595301000
7Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
12391416
8
0
10
1
2
1
3
0
6
1
34 - 63,412211,211408
8David Smit
Frem Skakklub
12751485
7
1
6
1
3
1
9
1
4
1
513,413741,591541
9Mia Louise Gammeltoft
Enkeltmedlem - Indland
11571643
10
1
2
1
1
1
8
0
3
½
2 - 32,911842,501623
10Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
10531160
9
0
7
0
5
+
6
1
2
1
34 - 61,6510690,271149

Basis 10 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn