Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj Lang Weekend 2017

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Brønshøj Lang Weekend EMT 2017 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
23282353
23
1
12
½
16
½
14
1
10
½
27
1
8
1
1 - 45,623284,712349
2IM Martin Haubro
BMS Skak
23372351
24
1
11
1
8
0
15
1
5
1
4
½
7
1
1 - 45,223435,142358
3FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22762300
25
1
14
1
10
1
4
0
6
0
12
½
20
½
412 - 185,122545,022280
4Ritvars Reimanis
22612261
26
1
13
+
15
1
3
1
8
½
2
½
5
½
1 - 4022613,552280
5Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
21912232
27
1
18
1
19
½
12
1
2
0
20
1
4
½
55 - 64,422033,772237
6IM Bjørn Brinck-Claussen
Sjælsø Skakklub
21742226
28
1
15
0
26
1
21
1
3
1
8
0
16
½
7 - 114,5521734,842223
7Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21872207
29
½
22
1
12
0
18
½
23
1
15
1
2
0
412 - 184,821714,752192
8Dara Sevkan Akdag
BMS Skak
21892188
30
1
17
1
2
1
19
1
4
½
6
1
1
0
1 - 43,8522253,702224
9Peter Grove
Skanderborg Skakklub
21502170
31
1
19
0
20
1
16
½
27
0
25
½
18
½
19 - 275,3521134,422152
10Lasse Christensen
Roskilde Skakklub
21062163
32
1
21
1
3
0
45
1
1
½
16
½
11
½
7 - 113,6521233,982173
11Thomas Bach Nielsen
BMS Skak
21192163
33
1
2
0
25
1
22
1
12
0
18
1
10
½
7 - 114,321234,392165
12FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21692162
34
1
1
½
7
1
5
0
11
1
3
½
21
1
55 - 63,8521923,542191
13Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21272161
35
1
4
-
     1420,921290,882163
14Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21102138
36
1
3
0
30
1
1
0
26
1
21
0
19
1
412 - 184,4521014,502128
15Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20812119
37
1
6
1
4
0
2
0
22
1
7
0
26
1
412 - 183,6520883,692125
16Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
21172117
38
½
42
1
1
½
9
½
19
1
10
½
6
½
7 - 114,321213,952128
17Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
20922088
39
1
8
0
27
½
33
1
20
0
19
½
29
½
19 - 275,220584,212064
18Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20542055
40
1
5
0
32
½
7
½
30
1
11
0
9
½
19 - 273,9520453,692051
19Per Settergren Sørensen
Allerød Skakklub
19251979
41
+
9
1
5
½
8
0
16
0
17
½
14
0
328 - 321,3519451,621987
20WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19161958
42
½
38
1
9
0
32
1
17
1
5
0
3
½
412 - 183,219403,201974
21Kim R. Thomsen
Frederiksberg Skakforening
19651957
43
1
10
0
37
1
6
0
40
1
14
1
12
0
412 - 183,8519703,481967
22Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18451930
44
1
7
0
34
1
11
0
15
0
29
½
35
0
33 - 363,1518263,431911
23Thomas Nielsen
Herlev Skakklub
18771922
1
0
34
0
42
1
36
1
7
0
32
½
38
0
33 - 363,918353,851895
24Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
19061917
2
0
33
½
29
½
27
0
37
½
43
1
25
0
33 - 364,218553,421899
25Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
18321916
3
0
36
1
11
0
34
1
45
½
9
½
24
1
412 - 182,3518862,691968
26Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
18901910
4
0
35
1
6
0
37
1
14
0
40
1
15
0
328 - 323,118872,881915
27Steen Hultin Rasmussen
Enkeltmedlem - Indland
1880
5
0
40
1
17
½
24
1
9
1
1
0
45
1
7 - 112,35196401000
28Karamtej Singh
Skakklubben K41
18041877
6
0
37
0
43
0
    044 - 461,6517551,671844
29Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18151858
7
½
45
0
24
½
39
½
38
1
22
½
17
½
19 - 272,918332,921870
30FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18631858
8
0
39
1
14
0
43
1
18
0
35
½
33
1
19 - 273,4518653,191864
31Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
18091857
9
0
44
1
45
0
40
0
39
0
42
1
36
0
237 - 404,4517364,291811
32Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18181852
10
0
43
1
18
½
20
0
33
½
23
½
39
½
328 - 323,318093,221848
33Michael O. Marshall
Enkeltmedlem - Udland
18091832
11
0
24
½
38
1
17
0
32
½
34
½
30
0
33 - 362,917972,801826
34Henrik Wendelbo Nielsen
Vejlby-Risskov Skakklub
17601830
12
0
23
1
22
0
25
0
43
1
33
½
40
1
19 - 273,317663,271835
35Preben R. Larsen
Roskilde Skakklub
17941823
13
0
26
0
40
0
44
1
36
1
30
½
22
1
19 - 273,717883,441824
36Casper Yukun Liu
BMS Skak
17081765
14
0
25
0
46
1
23
0
35
0
44
1
31
1
328 - 323,2517013,181758
37Lars Østergård Kristensen
Lyngby-Virum Skakklub
16511709
15
0
28
1
21
0
26
0
24
½
38
0
42
0
412,216302,201695
38Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
16131696
16
½
20
0
33
0
42
1
29
0
37
1
23
1
19 - 27216582,211722
39Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
16221678
17
0
30
0
44
1
29
½
31
1
45
0
32
½
328 - 321,8516571,961699
40Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
14461644
18
0
27
0
35
1
31
1
21
0
26
0
34
0
237 - 400,515141,161678
41Hr. Oversidder
Ingen klub
500
19
-
      044 - 46050001000
42Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14661589
20
½
16
0
23
0
38
0
44
½
31
0
37
1
237 - 401,3514951,721595
43Christoffer Vinter
Frem Skakklub
14841589
21
0
32
0
28
1
30
0
34
0
24
0
44
1
237 - 401,215201,501599
44Michael Kim Dupont
Amager Skakforening
14411548
22
0
31
0
39
0
35
0
42
½
36
0
43
0
½431,6513891,821522
45Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
19731986 
29
1
31
1
10
0
25
½
39
1
27
0
19 - 273,9519603,071995
46Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
11131172  
36
0
    044 - 46011130,081169

Præmiegruppe 2 (10 spillere)Præmiegruppe 3 (10 spillere)Præmiegruppe 4 (10 spillere)

Præmier:
46 deltagere heraf 2 IM, en oversidder samt to spillere, som ikke kan vinde præmie:
Hovedpræmier 5.000 kr. – 2.700 kr. – 1.900 kr.
Præmiegruppe 2 (14-23) 2.000 kr. – 1.200 kr.
Præmiegruppe 3 (24-33) 2.000 kr. – 1.200 kr.
Præmiegruppe 4 (34-44) 2.000 kr. – 1.200 kr.

Præmierne deles ved ligestilling