Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Aarhusmesterskabet 2017

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22432299
6
2
3
4
5
332,5522522,792303
2Simon Pil Wilbrandt
Jetsmark Skakklub
21672194
5
1
6
3
4
061,9521281,962155
3FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
23282353
4
5
1
2
6
23,2523333,252358
4Jakob Kjær
Viby Skakklub
21872211
3
6
5
1
2
52,121752,082199
5Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22692269
2
3
4
6
1
42,7522642,552268
6FM Jesper Mørch Lauridsen
Enkeltmedlem - Indland
22312246
1
4
2
5
3
12,4522932,372289

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
20862116
6
2
3
4
5
32,2520912,342119
2Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21172135
5
1
6
3
4
242,521072,502125
3Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
20622084
4
5
0
1
2
6
162,0520412,082062
4Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
21432161
3
6
1
5
1
2
512,7522132,722207
5Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21292161
2
3
1
4
6
1
322,621372,722167
6Torben Kyhl Sørensen
Skakklubben af 1968
21502152
1
4
0
2
5
3
52,821242,642129

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
20071999
6
2
1
3
4
5
0
332,6520142,452010
2Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
19512002
5
1
0
6
1
3
4
15 - 62,1519172,451973
3WFM Maria Varela La Madrid
19441944
4
0
5
1
1
2
6
2019441,981974
4 Giampiero Amato
20152015
3
1
6
1
5
1
2
1020152,572054
5Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
19812000
2
3
0
4
6
0
1
1
242,419692,451991
6Johnny Meier Harboe
Frem Skakklub
20432081
1
4
0
2
0
5
1
3
15 - 62,9520043,102039

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Schøning
Skive Skakklub
18751878
6
½
2
1
3
½
4
½
5
½
31 - 22,418932,181894
2Jan Han Petersen
Århus Skakklub/Skolerne
18751907
5
½
1
0
6
0
3
1
4
½
25 - 62,418632,421899
3Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
18871910
4
0
5
1
1
½
2
0
6
1
3 - 42,518872,441912
4Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
18861916
3
1
6
0
5
0
1
½
2
½
25 - 62,518712,501896
5Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
19311962
2
½
3
0
4
1
6
½
1
½
3 - 42,8519212,881954
6Allan Westenborg
Syddjurs Skakklub
18701925
1
½
4
1
2
1
5
½
3
0
31 - 22,3518902,581933

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Overgaard
Syddjurs Skakklub
17581807
6
1
2
½
3
1
4
½
5
0
312,4517752,311821
2Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
17901867
5
½
1
½
6
½
3
½
4
0
262,717692,801851
3Flemming Borg
Tårnet Svendborg
17591798
4
½
5
½
1
0
2
½
6
1
2 - 52,4517612,221804
4Willy Møller Nielsen
Syddjurs Skakklub
18081890
3
½
6
0
5
½
1
½
2
1
2 - 52,8517982,981880
5Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
17081795
2
½
3
½
4
½
6
0
1
1
2 - 52,0517222,201801
6Henrik Wendelbo Nielsen
Vejlby-Risskov Skakklub
17661830
1
0
4
1
2
½
5
1
3
0
2 - 52,517662,491830

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
16871743
6
1
2
0
3
0
4
0
5
½
52,7516502,531722
2Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
16351669
5
0
1
1
6
1
3
0
4
1
332,316561,931690
3Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
17051769
4
½
5
½
1
1
2
1
6
1
41 - 22,917412,771818
4Kristen Hedelykke
Nordre Skakklub
16501776
3
½
6
½
5
0
1
1
2
0
242,4516372,831759
5Søren Graugaard Christensen
Viby Skakklub
16301719
2
1
3
½
4
1
6
1
1
½
41 - 22,2517052,351752
6Asbjørn Christensen
Enkeltmedlem - Indland
16441750
1
0
4
½
2
0
5
0
3
0
½62,415812,591708

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
15921710
6
½
2
3
½
4
½
5
0
42,815793,291678
2Torben Fogh
Viby Skakklub
14961498
5
½
1
6
0
3
0
4
½
162,0514491,621473
3Mogens Engsig-Karup
Viby Skakklub
14911497
4
0
5
0
1
½
2
1
6
0
5214691,621492
4Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
16011698
3
1
6
½
5
1
1
½
2
½
1 - 22,916193,191704
5Jørgen Frank
Vejlby-Risskov Skakklub
15581601
2
½
3
1
4
0
6
½
1
1
332,5515782,421613
6Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
15851656
1
½
4
½
2
1
5
½
3
1
1 - 22,7516132,861682

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14811306
6
1
2
1
3
½
4
0
5
½
32 - 32,714950,821393
2Jan Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
14191584
5
0
1
0
6
0
3
1
4
0
162,213652,791548
3Frederik Buttenschøn
Syddjurs Skakklub
14761627
4
1
5
½
1
½
2
0
6
0
24 - 52,6514473,131582
4Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
14551581
3
0
6
1
5
1
1
1
2
1
412,515452,791629
5Johnny Sparvang
Aros Skakklub
14231561
2
1
3
½
4
0
6
0
1
½
24 - 52,2514122,621549
6Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
14861591
1
0
4
0
2
1
5
1
3
1
32 - 32,7514972,851597

Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sune Stage-Steffensen
Køge Skakklub
12351376
2
0
8
1
10
1
6
0
5
0
283,0511881,151393
2Sune Bang Ingemann
Skakklubben af 1968
1000
1
1
5
1
9
0
7
0
8
1
32 - 31,2111701000
3Roberto Sanchez Gonzalez
Viby Skakklub
11151203
4
½
7
0
6
0
8
½
10
0
1101,5510900,701195
4Johan Lauritsen
Skakklubben af 1968
1200
3
½
9
0
8
0
10
1
6
1
52,25121101000
5Christian Werk
1000
6
1
2
0
7
1
9
0
1
1
32 - 30100001000
6Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
12831470
5
0
10
0
3
1
1
1
4
0
293,2512271,811478
7Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
13841539
8
½
3
1
5
0
2
1
9
½
34413392,301533
8Tage J. C. Toma
Grenå Skakklub
11571356
7
½
1
0
4
1
3
½
2
0
272,311441,431339
9Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
13251406
10
1
4
1
2
1
5
1
7
½
13,3513840,601442
10Finn Jensen
Grenå Skakklub
12931569
9
0
6
1
1
0
4
0
3
1
262,912533,011529