Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj Lang Weekend 2018

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Brønshøj Lang Weekend 2018 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23242373
29
14
6
7
4
3
2
52 - 63,723304,002373
2FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22982305
11
39
13
6
8
4
1
52 - 64,723044,532314
3IM John Arni Nilssen
23042304
25
15
8
17
21
1
11
7 - 115,0522934,822301
4Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22762279
26
16
5
8
1
2
9
614,323144,152316
5FM Sandi Stojanovski
Hillerød Skakklub
22422255
27
19
4
21
23
9
18
7 - 114,7522374,782249
6CM Jakob Rathlev
Jetsmark Skakklub
21902231
28
18
1
2
14
11
 412 - 163,2522053,352244
7FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
22322218
30
21
10
1
16
13
47
7 - 114,522324,052227
8Peter Erik Olsen
Skakklubben Seksløberen
21572182
31
20
3
4
2
22
19
52 - 63,721833,722208
9Peter Grove
Skanderborg Skakklub
21582175
32
23
21
19
13
5
4
52 - 63,9521793,972196
10Thomas Bach Nielsen
BMS Skak
21192168
33
22
7
24
39
41
25
17 - 284,920915,132135
11Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21532166
2
47
23
34
17
6
3
7 - 113,6521703,522186
12IM Bjørn Brinck-Claussen
Skakklubben K41
20892163
34
      1450,7520940,812165
13Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
21102158
35
24
2
31
9
7
20
7 - 113,8521234,092166
14Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21312156
36
1
24
32
6
23
26
412 - 164,221274,312150
15Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
21452153
37
3
31
35
   43 - 442,821192,672130
16Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21362144
38
4
30
23
7
29
24
17 - 284,521164,422126
17Uno Skonnord
Skakforeningen ØBRO
20602137
39
25
22
3
11
26
31
329 - 343,8520434,332110
18Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21072135
40
6
32
36
22
34
5
17 - 284,4520884,512115
19Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21142122
41
5
33
9
35
24
8
412 - 164,421064,282116
20WFM Sandra de Blecourt Dalsberg
Skakklubben Seksløberen
20472081
42
8
47
40
32
33
13
17 - 284,0520364,192067
21WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20602080
43
7
9
5
3
32
 329 - 342,7520652,772085
22Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
20152049
44
10
17
47
18
8
29
412 - 163,320293,252079
23WFM Marie Frank-Nielsen
Amager Skakforening
20122014
45
9
11
16
5
14
32
17 - 28320222,942025
24Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20012000
46
13
14
10
47
19
16
17 - 282,920132,652017
25Ulrik Larsen
Tårnet Svendborg
19671998
3
17
44
43
41
37
10
17 - 284,119493,951989
26WCM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
20131993
4
36
34
45
33
17
14
329 - 343,819963,481983
27Hanna B. Kyrkjebo
19831983
5
37
39
33
29
43
46
329 - 34019834,381955
28Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
18901966
6
38
     ½46 - 470,8518800,841959
29WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
19241963
1
40
37
39
27
16
22
329 - 342,8519293,061962
30Casper Yukun Liu
BMS Skak
19041963
7
41
16
37
42
39
35
17 - 283,6519003,861949
31Reto Utiger Sørensen
Furesø Skakklub
18881950
8
42
15
13
37
47
17
412 - 162,2519482,491980
32Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19251944
9
43
18
14
20
21
23
17 - 282,6519512,571963
33Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
19041924
10
44
19
27
26
20
36
35 - 402,8518942,911916
34Niels Erik Andersen
Brønshøj Skakforening
18971914
12
45
26
11
44
18
38
17 - 283,3519023,271919
35Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
18641914
13
46
38
15
19
40
30
329 - 343,118613,211910
36Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19021913
14
26
40
18
45
38
33
17 - 283,419053,361919
37Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18621902
15
27
29
30
31
25
39
241 - 422,718412,811886
38Olav Kallenbach
Nørrebro Skakklub
17371845
16
28
35
41
46
36
34
35 - 402,817283,261830
39Marte B. Kyrkjebo
18351835
17
2
27
29
10
30
37
17 - 28018351,721871
40FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18451816
18
29
36
20
43
35
42
35 - 403,2518232,701812
41Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
16431739
19
30
46
38
25
10
44
35 - 402,116552,441741
42René Lasschuit
17131713
20
31
43
46
30
45
40
35 - 40017132,921705
43Angelo Nielsen
Amager Skakforening
15361659
21
32
42
25
40
27
45
½46 - 47115141,761634
44Lars Østergård Kristensen
Lyngby-Virum Skakklub
16281641
22
33
25
48
34
46
41
35 - 401,816191,681637
45Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
16591617
23
34
48
26
36
42
43
241 - 421,716381,281606
46Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
14091409
24
35
41
42
38
44
27
43 - 440,814410,791437
47FM Nikolai Skousen
Brønshøj Skakforening
21912208
48
½
11
20
22
24
31
7
52 - 6422014,022218
48Oversidder Oversidder
Ingen klub
500
47
0
 
45
44
   048050001000

Præmiegruppe 1 (11 spillere)Præmiegruppe 2 (11 spillere)Præmiegruppe 3 (11 spillere)

46 deltagere heraf 3 GM/IM:
Hovedpræmier 5.000 kr. – 3.000 kr. – 2.000 kr.
Gruppe 1 (14-24) 2.200 kr. – 1.200 kr.
Gruppe 2 (25-35) 2.200 kr. – 1.200 kr.
Gruppe (36-46) 2.200 kr. – 1.200 kr.