Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Nordsjælland Weekend EMT 2018

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
8.HK Jubilæums EMT gruppe 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24962496
9
6
3
4
8
1024963,802503
2IM Igor Teplyi
Nordre Skakklub
24232420
10
5
7
16
11
35 - 63,9524143,882411
3FM Tom Rydstrom
23652365
11
8
1
6
7
2 - 4023653,032374
4GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23112355
12
7
10
1
6
2 - 42,8523242,972360
5FM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
23062284
13
2
9
10
16
2 - 43,223122,962295
6FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22952317
14
1
15
3
4
35 - 61,8522981,882319
7FM Sandi Stojanovski
Hillerød Skakklub
22342248
15
4
2
8
3
7 - 82,122422,152255
8FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
22272212
16
3
12
7
1
7 - 82,2522322,052221
9Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21632184
1
12
5
15
14
29 - 151,521531,572173
10FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21512177
2
13
4
5
15
29 - 151,821551,882179
11 Erlend Kyrkjebo
21452145
3
16
14
13
2
29 - 15021451,372138
12Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
21402180
4
9
8
14
13
29 - 151,621281,742165
13Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21372169
5
10
16
11
12
29 - 152,321312,382161
14Martin Rosenkilde Pedersen
Caïssa Gladsaxe
21322128
6
15
11
12
9
0160213202128
15Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21252143
7
14
6
9
10
29 - 151,5521141,522133
16FM John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
21192140
8
11
13
2
5
29 - 151,721251,822144

8.HK Jubilæums EMT gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Brønnum
Skakforeningen Odysseus
20792056
6
1
2
1
3
0
4
½
5
1
1 - 22,6520962,422078
2Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
20092001
5
0
1
0
6
0
3
½
4
0
½62,0519671,951972
3Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21042131
4
½
5
0
1
1
2
½
6
1
332,8521073,032130
4Paul Brøndal
Allerød Skakklub
20522079
3
½
6
0
5
½
1
½
2
1
42,4520532,602077
5Steen Mølgaard
Furesø Skakklub
20472054
2
1
3
1
4
½
6
1
1
0
1 - 22,420712,392076
6WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20722081
1
0
4
1
2
1
5
0
3
0
252,620602,612069

8.HK Jubilæums EMT gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19521958
6
½
2
½
3
½
4
0
5
0
52,419252,201944
2Morten Majlund Nielsen
Skakforeningen Odysseus
19531973
5
0
1
½
6
0
3
0
4
0
½62,418962,321937
3Carsten Møller Larsen
Skakklubben Seksløberen
19762074
4
1
5
½
1
½
2
1
6
0
32 - 42,5519903,152071
4 Hanna B. Kyrkjebo
19911968
3
0
6
1
5
0
1
1
2
1
32 - 4019912,271983
5Peter Christian Grau
Læseforeningens Skakklub
19812019
2
1
3
½
4
1
6
½
1
1
412,6520212,692045
6Ulrik Larsen
Køge Skakklub
19471979
1
½
4
0
2
1
5
½
3
1
32 - 42,3519672,371992

8.HK Jubilæums EMT gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mikael Ramkilde
Hillerød Skakklub
18521909
6
½
2
1
3
0
4
1
5
½
32 - 32,418702,541918
2Thomas Find Kokfelt
Espergærde Skakklub
19201880
5
0
1
0
6
+
3
1
4
½
42,3518951,881872
3Svend Steenstrup
Allerød Skakklub
19191956
4
1
5
1
1
1
2
0
6
+
412,3519392,391968
4Henrik Egede Rasmussen
Valby Skakklub
18201917
3
0
6
1
5
½
1
0
2
½
252,1518162,131894
5FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18391828
2
1
3
0
4
½
6
+
1
½
32 - 31,818451,531837
6Morten Davidsen Nielsen
Musikvidenskabeligt Institut
18331930
1
½
4
0
2
-
5
-
3
-
½6118180,531929

8.HK Jubilæums EMT gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Nienke van den Brink
BMS Skak
17931845
6
0
2
½
3
½
4
-
5
-
161,5517771,501825
2Allan Juul Stage
Hvidovre Skakklub
17841848
5
0
1
½
6
1
3
0
4
½
24 - 52,517692,581836
3Steen Kopperberg
Frederiksværk Skakklub
17501851
4
½
5
1
1
½
2
1
6
½
22,217982,601869
4 Marte B. Kyrkjebo
18091812
3
½
6
1
5
1
1
+
2
½
41018091,831835
5Preben R. Larsen
Roskilde Skakklub
17851834
2
1
3
0
4
0
6
½
1
+
3217701,981824
6Michael O. Marshall
Sjælsø Skakklub
18041839
1
1
4
0
2
0
5
½
3
½
24 - 52,6517852,511829

8.HK Jubilæums EMT gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Palle Nielsen
Helsingør Skakklub
17291757
6
0
2
½
3
0
4
½
5
0
162,6516802,411729
2Frank Iversen
Sjælsø Skakklub
16951779
5
0
1
½
6
1
3
½
4
0
242,416832,591767
3Henrik Damgaard Hansen
Skakklubben Seksløberen
16971731
4
1
5
½
1
1
2
½
6
1
412,417632,181767
4Svend Kronborg Kristensen
Skakforeningen ØBRO
17221796
3
0
6
½
5
1
1
½
2
1
332,617342,711802
5David Christophersen
Allerød Skakklub
16951713
2
1
3
½
4
0
6
1
1
1
22,417312,041742
6Verner Hansen
Espergærde Skakklub
17201838
1
1
4
½
2
0
5
0
3
0
52,616873,071807

8.HK Jubilæums EMT gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Richard Thulstrup
Allerød Skakklub
16901770
6
½
2
0
3
1
4
1
5
0
32,5516892,821764
2Kai Gylling Nielsen
Roskilde Skakklub
16821756
5
1
1
1
6
½
3
0
4
1
1 - 22,517122,721772
3Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
16861734
4
0
5
0
1
0
2
1
6
½
62,516562,531693
4Gert Sørensen
Frederiksværk Skakklub
16791694
3
1
6
½
5
½
1
0
2
0
24 - 52,4516662,191686
5Paulius Meskenas
Køge Skakklub
16861709
2
0
3
1
4
½
6
1
1
1
1 - 22,517162,321756
6Jan Schou Søes
Gribskov Skakklub
16781721
1
½
4
½
2
½
5
0
3
½
24 - 52,4516652,421713

8.HK Jubilæums EMT gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Albert Emil Lyng Petersen
Allerød Skakklub
16651776
6
1
2
½
3
1
4
1
5
+
1217252,271825
2Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16711751
5
+
1
½
6
½
3
1
4
1
422,0517001,581759
3Mogens Jakobsen
Allerød Skakklub
16731646
4
1
5
+
1
0
2
0
6
0
242,0516421,381631
4Kim Alex Olsen
Fredensborg Hygge Skakklub
16541739
3
0
6
½
5
+
1
0
2
0
51,916121,541718
5Rasmus Petersen
Jetsmark Skakklub
16751740
2
-
3
-
4
-
6
-
1
-
060167501740
6Flemming Borg
Tårnet Svendborg
16741769
1
0
4
½
2
½
5
+
3
1
332,0516732,231764

8.HK Jubilæums EMT Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16541730
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
12,6517352,901762
2Omar Elzubeir
16251654
5
0
1
0
6
0
3
½
4
½
15 - 62,415752,291628
3Ole Sørensen
Læseforeningens Skakklub
16511741
4
½
5
0
1
0
2
½
6
1
242,616333,001721
4Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
16201641
3
½
6
1
5
0
1
½
2
½
32,3516252,171648
5Niels Højtved
Allerød Skakklub
16461703
2
1
3
1
4
1
6
1
1
0
422,5517032,691729
6Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
16351612
1
0
4
0
2
1
5
0
3
0
15 - 62,4515881,951593

8.HK Jubilæums EMT Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16141664
6
½
2
0
3
1
4
0
5
½
23 - 52,615941,861667
2Marius Enevold Gjesme
Prøvemedlemmer
1600
5
1
1
1
6
0
3
0
4
1
320160001000
3Olav Erstad Jørgensen
BMS Skak
15871610
4
½
5
0
1
0
2
1
6
0
62,3515491,481571
4Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
16151703
3
½
6
0
5
½
1
1
2
0
23 - 52,615962,111701
5Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
16021722
2
0
3
1
4
½
6
0
1
½
23 - 52,4515842,251717
6Frands Winther Lavrsen
Hillerød Skakklub
16141729
1
½
4
1
2
1
5
1
3
1
12,616982,301753

8.HK Jubilæums EMT gruppe 11 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Poul Erik Nielsen
Allerød Skakklub
15521633
6
1
2
½
3
0
4
1
5
½
32 - 32,5515722,661640
2Henrik Damm
Allerød Skakklub
15371574
5
0
1
½
6
1
3
½
4
1
32 - 32,4515621,601582
3Jan Knudsen
Allerød Skakklub
15811640
4
1
5
0
1
1
2
½
6
0
42,815682,721636
4John Sø
Allerød Skakklub
15061514
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
062,214071,281488
5Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
15271670
2
1
3
1
4
1
6
1
1
½
12,3516512,961732
6Angelo Nielsen
Amager Skakforening
15651646
1
0
4
1
2
0
5
0
3
1
252,6515362,781630

8.HK Jubilæums EMT gruppe 12 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15031652
6
1
2
0
3
0
4
0
5
½
52,8514423,201618
2Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
15021684
5
½
1
1
6
1
3
1
4
1
12,8516043,431705
3Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
13641441
4
0
5
1
1
1
2
0
6
+
331,413911,271470
4Virginija Meskeniene
Køge Skakklub
14191419
3
1
6
1
5
1
1
1
2
0
42014191,411523
5Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
14831585
2
½
3
0
4
0
6
+
1
½
242,214292,181561
6Stig Svensson
Enkeltmedlem - Indland
14871590
1
0
4
0
2
0
5
-
3
-
061,5514171,511560

8.HK Jubilæums EMT gruppe 13 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Johannes Jensen
Allerød Skakklub
13211465
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,512092,661412
2Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13451459
5
0
1
1
6
0
3
0
4
1
24 - 52,713142,601447
3Heinrich Kirch Thomsen
Allerød Skakklub
13451391
4
0
5
1
1
1
2
1
6
1
41 - 22,714172,041469
4Hans Askov Jensen
Espergærde Skakklub
13251488
3
1
6
0
5
0
1
1
2
0
24 - 52,513032,841471
5Svend Aage Rand
Allerød Skakklub
12901447
2
1
3
0
4
1
6
0
1
1
332,213262,491457
6Hardy Hansen
Allerød Skakklub
13111432
1
1
4
1
2
1
5
1
3
0
41 - 22,414102,371465

8.HK Jubilæums EMT gruppe 14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Rudy Neergaard Hansen
Allerød Skakklub
12651458
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,511533,081335
2Per Svendsen
Frederiksværk Skakklub
12341401
5
0
1
1
6
½
3
0
4
0
52,2512002,621379
3Jens Kornbæk Pedersen
Espergærde Skakklub
12591451
4
½
5
0
1
1
2
1
6
0
3 - 42,4512613,021441
4Leif Helm Jensen
Allerød Skakklub
12711322
3
½
6
0
5
0
1
1
2
1
3 - 42,5512691,981343
5Søren Ellegaard
Frederiksværk Skakklub
12761388
2
1
3
1
4
1
6
0
1
1
422,613572,501418
6Vedant Kumar Saravana
12711301
1
1
4
1
2
½
5
1
3
1
1012711,801409

8.HK Jubilæums EMT gruppe 15 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Albert Sylvest
Helsingør Skakklub
1000
6
0
7
0
2
0
4
0
3
0
081,991501000
2Thomas Andersen
Frederikssund Skakklub
10521434
5
0
8
0
1
1
7
½
4
0
72,4510093,161328
3Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
11431150
7
1
6
½
5
1
8
1
1
1
13,112241,761220
4Roar Skov
Frederikssund Skakklub
10851284
8
1
5
0
6
0
1
1
2
1
33 - 42,7510962,001284
5Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
11141144
2
1
4
1
3
0
6
0
8
0
25 - 62,810781,591160
6Cort Skov
Frederikssund Skakklub
10751298
1
1
3
½
4
1
5
1
7
½
422,4511702,711310
7Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10751078
3
0
1
1
8
1
2
½
6
½
33 - 42,6510910,991118
8Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10041261
4
0
2
1
7
0
3
0
5
1
25 - 61,910092,791245