Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen DM 2018

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Landsholdsklassen Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23992400
10
2
3
4
5
6
7
8
9
37 - 94,223754,262387
2GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25562538
9
1
10
3
4
5
6
7
8
46,2525496,112532
3IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24442454
8
9
1
2
10
4
5
6
7
814,824885,012484
4FM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
23982379
7
8
9
1
2
3
10
5
6
62 - 34,224174,002399
5IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24442455
6
7
8
9
1
2
3
4
10
54,824415,042450
6IM Martin Percivaldi
Køge Skakklub
23942406
5
10
7
8
9
1
2
3
4
64,123824,362397
7FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22962292
4
5
6
10
8
9
1
2
3
37 - 92,8522992,842295
8IM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
24722470
3
4
5
6
7
10
9
1
2
62 - 35,224805,232478
9IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24062393
2
3
4
5
6
7
8
10
1
104,323764,182376
10IM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
24052377
1
6
2
7
3
8
4
9
5
37 - 94,323843,972367

Kandidatklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1IM Martin Haubro
BMS Skak
23762339
15
17
19
23
3
6
24
85,423584,982329
2IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23582379
16
22
14
9
7
5
3
14,923704,972384
3Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23082316
17
15
23
7
1
16
2
534,423204,332329
4FM Niels Nørskov Laursen
Brønshøj Skakforening
22912314
18
13
16
12
5
7
27
544,5523004,052313
5FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22882314
19
10
7
16
4
2
25
524,323024,382326
6Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
22312252
20
28
25
26
18
1
14
3184,422034,582220
7Brian Jørgen Jørgensen
Næstved Skakklub
22282246
21
12
5
3
2
4
10
63,322523,322270
8FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
22282229
22
16
20
13
26
23
28
2254,7521734,482179
9FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22102208
23
25
27
2
22
26
16
74,422124,272213
10Jens Hartung-Nielsen
Skakklubben K41
22042224
24
5
26
25
19
18
7
134,1521914,332207
11WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
21992209
25
23
15
    ½281,421811,362192
12CM Rauf Murtuzov
Skakklubben Alssund
21972197
26
7
28
4
   226021971,732208
13Claus Rossen
Viborg Skakklub
21762197
27
4
17
8
16
25
26
123,8521694,022187
14Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21712190
28
20
2
22
23
19
6
3193,821553,652177
15Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
21592159
1
3
11
17
25
27
23
411021592,952160
16FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
21542161
2
8
4
5
13
3
9
52,4522062,402203
17Jacob Abildlund Brorsen
Philidor
21452164
3
1
13
15
27
28
18
223,2521303,372147
18Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
21402116
4
27
24
28
6
10
17
143,4521413,122124
19Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
21332162
5
24
1
29
+
10
14
21
2242,521032,712094
20Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21092116
6
14
8
27
24
21
22
3213,321033,372109
21Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
20922113
7
26
22
24
28
20
19
1273,4520433,512013
22Nicolai Kistrup
BMS Skak
20822083
8
2
21
14
9
24
20
2232,6520692,642057
23Alexander Le Besq
Frem Skakklub
20562139
9
11
3
1
14
8
15
3171,920782,592155
24Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
20552013
10
19
18
21
20
22
1
3202,5520642,142047
25Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
20552003
11
9
6
10
15
13
5
4102,121011,572052
26Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
20442079
12
21
10
6
8
9
13
152,1520712,342125
27Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
20442035
13
18
9
20
17
15
4
492,2520842,162109
28Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20372095
14
6
12
18
21
17
8
162,2520622,682128
29Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000   
19
-
   029080001000

Ratinggruppe 2110 til 2200 (8 spillere)Ratingpræmie under 2110 (9 spillere)

Kandidatklassen

 1. Præmie

           1500 kr.

 2. Præmie

900 kr.

 3. Præmie

600 kr.

4. Præmie.

400 kr.

Rating præmie – bedst under 2200

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie

400 kr.

Rating præmie – bedst under 2110

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie

400 kr.

Juniordanmarksmester

 1. Præmie                            

          2000 kr.

G7 Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Thomas Tange Jepsen
Skakforeningen ØBRO
20622087
10
4
2
7
12
3
13
84,3520454,252072
2CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
20292070
11
5
1
16
6
4
10
2420594,212096
3Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20162037
12
6
14
8
7
1
16
474,120144,122035
4Michael Nord
Tårnet Svendborg
20102057
13
1
16
6
5
2
14
613,9520624,142094
5Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20092016
14
2
8
18
4
10
6
3420193,752031
6Ulrik Larsen
Tårnet Svendborg
19901989
15
3
17
4
2
7
5
43,720093,402011
7Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
19791957
16
8
11
1
3
6
15
93,719733,291961
8Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
19541982
17
7
5
3
18
15
11
3123,6519353,711968
9Svend Steenstrup
Allerød Skakklub
19511966
18
16
12
14
10
11
17
163,9519083,791940
10Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19481996
1
13
15
17
9
5
2
463,4519653,542005
11Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
19451920
2
14
7
12
13
9
8
2173,519002,981900
12Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
19301986
3
15
9
11
1
13
18
183,3518753,591944
13Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
18961956
4
10
18
15
11
12
1
15318813,181929
14Mikael Ramkilde
Hillerød Skakklub
18901905
5
11
3
9
15
17
4
52,919412,811939
15Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18771943
6
12
10
13
14
8
7
3102,918803,271938
16Bjarke Gregor
Enkeltmedlem - Indland
18751902
7
9
4
2
17
18
3
142,718692,671899
17Carsten Juul Nielsen
Furesø Skakklub
18651909
8
18
6
10
16
14
9
3112,9518673,081907
18Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
18571932
9
17
13
5
8
16
12
3132,8518623,221928

Ratingpræmie under 1950 (9 spillere)

G7, gruppe 1:

 1. Præmie

900 kr.

 2. Præmie

600 kr.

 3. Præmie

500 kr.

4. Præmie.

300 kr.

Rating præmie – bedst under 1950

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie

400 kr.

G7 Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1David Glasscock
Silkeborg Skakklub Af 1930
18561907
11
1
8
1
6
0
9
1
4
½
7
1
5
0
44,318624,251912
2Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
18471924
12
½
14
1
5
0
8
½
11
1
4
1
6
0
46 - 74,5518314,601900
3Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Tåstrup Skakforening
18401892
13
1
9
1
10
1
6
0
7
0
5
-
 3133,318313,191888
4Mathias Nielsen
Sydøstfyn
18341867
14
½
12
½
16
1
5
½
1
½
2
0
8
½
94,5518034,191853
5Frode Meldgaard
Skive Skakklub
18291880
15
1
10
½
2
1
4
½
6
0
3
+
1
1
533,5518433,531889
6Lars Schøning
Skive Skakklub
18291886
16
1
7
1
1
1
3
1
5
1
12
½
2
1
14,1519254,161933
7Ove Matras
Faaborg Skakklub
17941806
17
1
6
0
13
1
10
1
3
1
1
0
12
1
524,418123,731831
8Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17671822
18
1
1
0
12
½
2
½
13
½
15
1
4
½
484,417554,221818
9Benny Christensen
Vojens Skakklub
17071811
19
+
3
0
17
1
1
0
12
0
11
1
15
0
3153,5516613,611747
10Kim Pedersen
Faxe Skakklub
16561712
20
1
5
½
3
0
7
0
14
½
21
+
13
0
3142,9516282,791696
11Michael Leerberg Madsen
Amager Skakforening
16411730
1
0
16
0
18
1
17
1
2
0
9
0
20
1
3164,4515974,121708
12Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
16361718
2
½
4
½
8
½
15
1
9
1
6
½
7
0
46 - 72,516812,701744
13Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16131735
3
0
18
1
7
0
16
1
8
½
20
1
10
1
53,816344,161742
14Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
15851719
4
½
2
0
15
½
20
½
10
½
16
½
18
1
124,0515604,351702
15Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14351511
5
0
20
1
14
½
12
0
18
1
8
0
9
1
112,514802,261536
16Michael Leon Christensen
Skakklubben Evans
13911510
6
0
11
1
4
0
13
0
21
+
14
½
17
1
101,414411,231535
17Erling Bech Andersen
Tårnet Svendborg
12901613
7
0
21
+
9
0
11
0
20
0
18
1
16
0
2181,812543,101571
18Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
12461430
8
0
13
0
11
0
21
+
15
0
17
0
14
0
119112011,181406
19Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
11751280
9
-
      0210117501280
20Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
11571270
10
0
15
0
21
+
14
½
17
1
13
0
11
0
170,711930,631305
21Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000 
17
-
20
-
18
-
16
-
10
-
 020080001000

Ratingpræmie 1650 (5 spillere)Ratingpræmie Under 1400 (5 spillere)

G7, gruppe 2:

 1. Præmie

900 kr.

 2. Præmie

600 kr.

 3. Præmie

500 kr.

 4. Præmie

300 kr.

Rating præmie – bedst under 1650

 1.Rating præmie          

       600 kr.

Rating præmie – bedst under 1400

1. Rating Præmie                          

          600 kr.

G5 2.forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
18761952
12
6
18
11
3
36 - 73,618583,661939
2Jens Kristian Sørensen
Nørrebro Skakklub
18581906
13
9
15
12
18
3103,8518333,741891
3Birger Poul Møller
Silkeborg Skakklub Af 1930
18271872
14
8
16
6
1
33,118393,101880
4Lars Raahauge
Herlev Skakklub
18101845
15
11
9
10
6
413,2518333,031864
5Birger Olsen
Sydøstfyn
17921898
16
10
13
18
14
133,517623,831871
6Bent H. Bojsen
Gråsten Skakklub
17841842
17
1
10
3
4
22,6518102,641859
7Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
17811838
18
16
22
17
13
2193,8517263,591806
8Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17561805
19
3
11
9
10
382,9517582,781809
9Kim Schmidt
Holstebro Skakklub
17021758
20
2
4
8
17
112,4517042,401760
10Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16921763
21
5
6
4
8
352,2517152,381775
11Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
16841752
22
4
8
1
20
36 - 72,616962,481762
12Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
16531702
1
19
17
2
21
1202,416112,271677
13Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
16501715
2
18
5
15
7
218216501,881720
14Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
16401528
3
21
1
20
19
5
122,616371,441549
15Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
16391720
4
20
2
13
22
2152,516242,461711
16Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16301727
5
7
3
20
19
2142,116272,141724
17Mazen Onisey
Faaborg Skakklub
15951677
6
22
12
7
9
42,116512,111733
18Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
15711678
7
13
1
5
2
2161,1516061,341691
19Per Andersen
Midtfyns Skakklub
15431678
8
12
21
14
16
391,915972,681684
20Ruben Jepsen
Sydøstfyn
15161623
9
15
14
16
11
2171,5515362,011623
21Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14751484
10
14
0
19
22
12
1221,8514371,491474
22Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
13391542
11
17
7
21
15
1210,8513461,551520

Rating under 1600 (6 spillere)

Præmier

G5 - 2

 1. Præmie

900 kr.

 2. Præmie

600 kr.

 3. Præmie

500 kr.

 4. Præmie

300 kr.

Rating præmie – bedst under 1600

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie

400 kr.

 3. Rating præmie

300 kr.

 

Veteranklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Pouelsten Holm Grabow
Fredericia Skakforening
21482125
16
1
10
1
4
½
5
1
2
½
414,221483,902127
2Jan Bauner
Skakklubben K41
20142034
17
½
21
1
15
1
7
1
1
½
433,820183,672041
3Claus Nørregaard
Syddjurs Skakklub
19121960
18
1
12
1
5
0
4
0
16
½
133,5518813,321944
4Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
18931922
19
1
13
1
1
½
3
1
5
0
42,819142,681938
5Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
18741897
20
1
24
1
3
1
1
0
4
1
422,8519132,691923
6John Zachariassen
Faxe Skakklub
18241898
21
½
29
1
11
½
13
1
9
½
53,7518173,461899
7Ib Lynæs Hansen
Sydøstfyn
18131822
22
½
26
1
17
1
2
0
15
½
3103,517982,971823
8Torben Grafmøller
Enkeltmedlem - Indland
17681802
23
1
15
0
13
0
25
½
24
½
2233,817143,301750
9Jørgen Overgaard
Syddjurs Skakklub
17551851
24
0
28
1
20
1
12
1
6
½
63,4517573,401853
10Bjørn Laursen
Korning Skakklub
17391815
25
1
1
0
24
1
15
½
11
½
382,917422,751820
11Svend Veise
Nyborg Skakklub
16941815
26
½
22
1
6
½
16
½
10
½
3112,9516962,941816
12Ole Overmark
Frederiksberg Skakforening
16791757
27
1
3
0
25
1
9
0
14
0
2222,816552,671744
13Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
16741792
28
1
4
0
8
1
6
0
17
½
162,3516792,571791
14Flemming Borg
Tårnet Svendborg
16481780
29
½
17
0
30
1
21
1
12
1
73,4516503,501780
15Henning Nielsen
Sydøstfyn
16431801
30
1
8
1
2
0
10
½
7
½
39216732,551810
16Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
16351798
1
0
23
½
29
1
11
½
3
½
152,216442,561797
17Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
16271706
2
½
14
1
7
0
23
½
13
½
121,916451,871719
18Niels Møller Rendlev
Frederiksberg Skakforening
16211803
3
0
25
0
27
1
19
½
29
1
19 - 203,1516023,521783
19Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
16051699
4
0
30
0
28
1
18
½
21
1
19 - 202,9515882,521699
20Ernst J. Jessen
Gråsten Skakklub
16041685
5
0
27
1
9
0
22
1
23
½
142,516042,421687
21Erik Hansen
Tårnet Svendborg
15881731
6
½
2
0
26
1
14
0
19
0
241,9515682,081719
22Uffe Kallenbach
THY Skakklub
15401628
7
½
11
0
23
0
20
0
28
1
272,215092,031617
23Esben Andersen
Assens Skakklub
15351615
8
0
16
½
22
1
17
½
20
½
17 - 181,8515641,781629
24Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
14981626
9
1
5
0
10
0
30
½
8
½
2211,515211,641640
25Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
14601536
10
0
18
1
12
0
8
½
30
1
17 - 181,6514981,361559
26Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
13461586
11
½
7
0
21
0
29
0
27
1
281,5513442,091574
27Aase Morling
Tåstrup Skakforening
13271508
12
0
20
0
18
0
28
½
26
0
½301,4512841,411490
28Erik Asmund
Gråsten Skakklub
12981570
13
0
9
0
19
0
27
½
22
0
½290,9512781,721546
29Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
12381384
14
½
6
0
16
0
26
1
18
0
250,612790,561403
30Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11931448
15
0
19
1
14
0
24
½
25
0
260,512381,071465

Ratingpræmie under 1700 (11 spillere)Ratingpræmie under 1550 (10 spillere)

Veteran

 1. Præmie

900 kr.

 2. Præmie

600 kr.

3. Præmie

500 kr.

Rating præmie – bedst under 1700

 1. Rating præmie

  600 kr.

  2. rating præmie

500 kr.

  3. rating præmie               400 kr.          

 

Rating præmie – bedst under 1550

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie                              500kr

 

      3.R

atingpræmie                                   400 kr

 

Kort Påske 2.forløb Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21032136
11
0
12
1
19
1
15
1
6
1
423,821073,822140
2Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20732102
12
1
11
½
15
½
18
1
13
½
53,720693,742097
3Martin Lind Mortensen
Enkeltmedlem Indland
20552106
13
½
4
1
17
0
8
½
15
½
83,420373,542085
4Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20372070
14
½
3
0
20
1
16
0
18
1
123,420193,322054
5Per Hansen
Næstved Skakklub
19642034
15
0
16
½
8
0
14
1
9
0
172,9519213,192000
6Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
19642006
16
1
15
½
18
½
11
½
1
0
92,819552,911998
7Jesper Pondal
Køge Skakklub
19442005
17
0
19
0
12
1
9
1
16
½
112,9519313,091993
8Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen
Enkeltmedlem - Indland
19421912
18
0
20
½
5
1
3
½
19
1
372,719512,191928
9Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
19381973
19
1
17
0
13
0
7
0
5
1
2132,7519162,731958
10Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19161928
20
1
18
½
11
0
19
0
12
0
182,8518762,721879
11Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19111868
1
1
2
½
10
1
6
½
17
½
32,0519681,551946
12Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
18941949
2
0
1
0
7
0
20
1
10
1
2141,9518962,091947
13Frode Benedikt Nielsen
Allerød Skakklub
18811886
3
½
14
1
9
1
17
1
2
½
41219711,711932
14Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18791945
4
½
13
0
16
0
5
0
20
½
1192,218432,451916
15Gert C. Jøhnk
Haderslev Skakklub
18791944
5
1
6
½
2
½
1
0
3
½
101,519091,621962
16Casper Yukun Liu
BMS Skak
18781887
6
0
5
½
14
1
4
1
7
½
361,9519111,661941
17Hasan Yildiz
Tåstrup Skakforening
18491910
7
1
9
1
3
1
13
0
11
½
41,8519182,121938
18Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
18481898
8
1
10
½
6
½
2
0
4
0
2161,618601,801906
19Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
18471871
9
0
7
1
1
0
10
1
8
0
2151,718561,721877
20Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
18411891
10
0
8
½
4
0
12
0
14
½
1201,918142,031850

Ratingpræmie under 1900 (9 spillere)

Præmier

Kort Påske 2, gruppe 1:

 1. Præmie

900 kr.

 2.Præmie

600 kr.

 3.Præmie

500 kr.

 4.Præmie.

300 kr.

Rating præmie – bedst under 1900

 1. Rating præmie

600 kr.

 2.Rating præmie

400 kr.

 

Kort Påske 2.forløb Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
18361819
10
1
6
1
2
0
16
1
5
1
423,2518592,691845
2Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
18061877
11
1
5
1
1
1
17
1
18
½
13,218543,251902
3Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17991879
12
½
16
1
4
½
5
0
8
½
93,0517833,021869
4Brian Michael Hamann
Fredericia Skakforening
17961867
13
1
17
½
3
½
18
½
11
½
363,417843,371860
5Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
17871854
14
1
2
0
12
1
3
1
1
0
332,817932,941855
6Henrik Damgaard Hansen
Skakklubben Seksløberen
17571790
15
1
1
0
17
½
11
0
9
½
211317272,801774
7Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
17371801
16
0
18
½
13
1
8
0
15
½
2133,1517033,021781
8Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17321849
17
0
13
1
11
½
7
1
3
½
372,817383,181845
9Thomas Kjær
Haslev Skakklub
17051805
18
½
12
½
16
0
10
½
6
½
2142,8516802,981785
10Michael René Christensen
THY Skakklub
16651716
1
0
15
1
18
0
9
½
14
½
2122,4516522,341709
11Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
16531725
2
0
14
1
8
½
6
1
4
½
341,916891,951746
12Mikael Horslund
Randers Skakklub
16491715
3
½
9
½
5
0
15
0
13
1
2152,116462,111713
13Jan Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
16411638
4
0
8
0
7
0
14
½
12
0
½182,0515931,591616
14Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
16191650
5
0
11
0
15
½
13
½
10
½
172,1516002,011630
15Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
16171694
6
0
10
0
14
½
12
1
7
½
2162,0516162,221685
16Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
16101717
7
1
3
0
9
1
1
0
17
½
101,6516361,951739
17Jens Erik Pedersen
Tårnet Svendborg
16031689
8
1
4
½
6
½
2
0
16
½
81,616301,641706
18Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
16001731
9
½
7
½
10
1
4
½
2
½
351,616541,941752

Ratingpræmie under 1700 (9 spillere)

Kort Påske 2, gruppe 2:

 1. Præmie

900 kr.

 2. Præmie

600 kr.

 3. Præmie

500 kr.

 4. Præmie

300 kr.

Rating præmie – bedst under 1700

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie

400 kr.

Kort Påske 2 forløb Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Laurits Gorm Dahl
Skive Skakklub
15841543
10
1
6
1
4
0
8
1
12
0
354,215300,931506
2Bruno Hansen
Enkeltmedlem - Indland
1491
11
½
9
½
13
1
7
½
4
½
373,8145501000
3Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
14911574
12
0
16
0
18
1
9
1
11
1
394,3514302,411566
4Leo Starup
Skakklubben Rokaden
14171569
13
1
7
½
1
1
5
0
2
½
362,714312,441570
5Ulrik Jejlskov
Amager Skakforening
13471555
14
1
12
½
9
1
4
1
6
0
3313702,231580
6Peter Andreas Heyn
1300
15
1
1
0
11
1
10
1
5
1
422,45139501000
7Jens Gade
Amager Skakforening
12831487
16
1
4
½
12
½
2
½
8
1
42,4513331,631494
8Jørgen Falck
Nr. Snede Skakklub
1267
17
½
11
½
15
1
1
0
7
0
2132,65123801000
9Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
12601595
18
1
2
½
5
0
3
0
17
1
102,4512621,701567
10Tommy Gudmand Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1254
1
0
17
1
16
1
6
0
13
1
382,65127001000
11Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
12411560
2
½
8
½
6
0
15
1
3
0
2111,912461,261550
12Mia Louise Gammeltoft
Enkeltmedlem - Indland
12291567
3
1
5
½
7
½
17
1
1
1
411,813822,731618
13Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
12241356
4
0
18
1
2
0
16
1
10
0
2122,4512040,951358
14Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
11751280
5
0
15
0
17
0
18
1
16
1
215311301,421272
15Sune Stage-Steffensen
Enkeltmedlem - Indland
11321342
6
0
14
1
8
0
11
0
18
1
2142,111280,811346
16John Gunn
Faaborg Skakklub
10331188
7
0
3
1
10
0
13
0
14
0
117110330,891192
17Peer Balken
Valby Skakklub
10311513
8
½
10
0
14
1
12
0
9
0
161,210451,601489
18Ada Yildiz
Tåstrup Skakforening
9530
9
0
13
0
3
0
14
0
15
0
0180,8591500

Ratingpræmie under 1255 (9 spillere)

Kort Påske 2, gruppe 3:

 1. Præmie

900 kr.

 2. Præmie

600 kr.

 3. Præmie

500 kr.

Rating præmie – bedst under 1255

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie

400 kr.

 3. Rating præmie

300 kr.

G5-1.forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
19741988
6
5
7
3
8
34
2Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
19041946
7
9
8
5
3
5
3Jens Mott
Maribo Skakklub
18031901
8
7
5
1
2
1
4Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
17621779
9
8
10
6
7
19
5Villy Damsbo
Holbæk Skakklub
17601861
10
1
3
2
6
6
6Jørgen Overgaard
Syddjurs Skakklub
17551851
1
10
9
4
5
28
7Stig Syndergaard
Valby Skakklub
17411853
2
3
1
10
4
3
8Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
16631704
3
4
2
9
1
2
9Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
14941585
4
2
6
8
10
7
10Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
13461586
5
6
4
7
9
110

Ratingpræmier (4 spillere)

Præmier

      1. Præmie

900Kr.

      2. Præmie

500 kr.

Rating præmie – bedst under 1750

  1. Rating præmie

      400 kr.

Kort Påske 1. forløb Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jonathan Couture
19281928
11
13
15
7
3
3601928
2Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19191880
12
10
3
16
4
93,31895
3Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18771943
13
11
2
4
1
412,651928
4Søren Dalgaard Christensen
Syddjurs Skakklub
18651916
14
16
7
3
2
422,91901
5Erol Taskiran
Hvidovre Skakklub
18571815
15
14
6
  0201,951799
6Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
18471871
16
20
5
18
9
133,451819
7Alex Hansen
Valby Skakklub
18401921
17
15
4
1
10
372,851845
8Anders Christensen
Varde Skakklub
18341924
18
9
16
20
14
43,551833
9Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
18061705
19
8
17
11
6
32,951823
10Brian Michael Hamann
Fredericia Skakforening
17961867
20
2
11
14
7
382,751804
11Birger Olsen
Sydøstfyn
17921898
1
3
10
9
15
352,351812
12Ole Eik Jørgensen
Tårnet Svendborg
17871899
2
17
13
21
+
16
2162,21751
13Henrik Damgaard Hansen
Skakklubben Seksløberen
17571790
3
1
12
17
20
112,51757
14Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
17021775
4
5
18
10
8
101,851722
15Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16781719
5
7
1
19
11
121,81699
16Niels-Peter Mangor Jansen
Tårnet Svendborg
16711749
6
4
8
2
12
2141,351691
17Jonathan Jensen-Lynch
16681668
7
12
9
13
19
1801668
18Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
16301748
8
19
14
6
21
+
2151,51615
19Michael Vedsø
Frederiksberg Skakforening
15371677
9
18
20
15
17
191,71528
20Ruben Jepsen
Sydøstfyn
15161623
10
6
19
8
13
171,11534
21Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000   
12
-
18
-
0210800

Ratingpræmier (7 spillere)

 Kort Påske 1, gruppe 1:

 1. Præmie

900 kr.

 2. Præmie

600 kr.

 3. Præmie

500 kr.

 4. Præmie.

300 kr.

Rating præmie – bedst under 1750

 1. Rating præmie

600 kr.

 2. Rating præmie

400 kr.

Lyn skak DM Direkte link
#NavnRatingPoPlWe
Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
189701 - 850
Ib Skovgaard
BMS Skak
178201 - 850
Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
179901 - 850
Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
189401 - 850
FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
230701 - 850
Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
193801 - 850
Søren Brautsch
Haderslev Skakklub
230201 - 850
Casper Yukun Liu
BMS Skak
187801 - 850
Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
204501 - 850
Palle Skov
Hillerød Skakklub
195401 - 850
Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
212701 - 850
Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
191101 - 850
Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
161001 - 850
Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
173201 - 850
Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
196401 - 850
Brian Kirkeskov Magnussen
Nr.Åby Juniorskakklub
126001 - 850
FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
221001 - 850
Bo Jacobsen
Århus Skakklub/Skolerne
220501 - 850
IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
231101 - 850
Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
187601 - 850
CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
211301 - 850
CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
202901 - 850
Thomas Svenninggaard
Hillerød Skakklub
213901 - 850
WFM Louise Fredericia
207401 - 850
FM Arne Matthiesen
229001 - 850
Flemming Preuss
Næstved Skakklub
187301 - 850
Thomas Christensen
Næstved Skakklub
218001 - 850
Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
232001 - 850
Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
207101 - 850
Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
215901 - 850
Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
152001 - 850
Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
177001 - 850
Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
168901 - 850
Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
216101 - 850
FM Finn Pedersen
Herning Skakklub
230501 - 850
Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
187901 - 850
Joen Lesner
Skakklubben af 1968
190501 - 850
Henrik Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
184101 - 850
Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
175501 - 850
Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
186301 - 850
Per Hansen
Næstved Skakklub
196401 - 850
Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
191601 - 850
Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
203901 - 850
Alexander Jessen
Herning Skakklub
206701 - 850
Lars Hansen
Skakklubben af 1968
221801 - 850
IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
235801 - 850
Ib Lynæs Hansen
Sydøstfyn
181301 - 850
Gert Aagaard
Springeren Kolding
201401 - 850
Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
186101 - 850
GM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
259101 - 850
Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
141501 - 850
IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
234501 - 850
WCM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
197001 - 850
GM Nils Grandelius
264601 - 850
Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
221001 - 850
FM Johnni Veng
Nordre Skakklub
221501 - 850
Per Arnt Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
202301 - 850
IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
233701 - 850
Lars Foldager Pedersen
179901 - 850
Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
202101 - 850
Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
203801 - 850
Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
193001 - 850
Mikael Rask
Faaborg Skakklub
198001 - 850
Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
209201 - 850
Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
162101 - 850
Torill Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
191901 - 850
Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
160001 - 850
IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
239901 - 850
Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
127101 - 850
Alex Sørensen
Læseforeningens Skakklub
187401 - 850
Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
155501 - 850
GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
255601 - 850
Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
201601 - 850
Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
209301 - 850
Michael Leon Christensen
Skakklubben Evans
143801 - 850
Mads Jacobsen
195001 - 850
Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
161901 - 850
Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
230801 - 850
Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
204401 - 850
Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
213301 - 850
Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
203701 - 850
Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Tåstrup Skakforening
184001 - 850
Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
205501 - 850
IM Martin Haubro
BMS Skak
237601 - 850
FM Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
228801 - 850

Kort Påske 1. forløb Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlRn
1Jan Nielsen
Sydøstfyn
15021608
11
2
15
18
14
171396
2Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
14811640
12
1
16
14
7
381456
3Jens Eriksen
Tårnet Svendborg
14651587
13
15
19
12
20
2151366
4Peter Langer
Hillerød Skakklub
14601526
14
16
9
10
5
36 - 71440
5Bo Beier Thorup
Lyngby-Virum Skakklub
14581639
15
11
10
8
4
411490
6Niels Aage Kristensen
Varde Skakklub
13961559
16
14
18
7
12
51396
7Ole Henriksen
Varde Skakklub
13801559
17
19
13
6
2
131351
8Erik Elmer Rasmussen
Amager Skakforening
13461518
18
20
17
5
16
121306
9Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
13441274
19
13
4
11
15
421387
10Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
13351457
20
18
5
4
11
41364
11Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
13231437
1
5
12
9
10
36 - 71364
12Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
12711368
2
17
11
3
6
101300
13Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
12371389
3
9
7
17
19
2141230
14Ramadan Mustafov Saliev
Enkeltmedlem - Indland
12171371
4
6
20
2
1
181215
15Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
12141272
5
3
1
16
9
31363
16Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
12131162
6
4
2
15
8
91263
17Andreas Skafte Jespersen
Tårnet Svendborg
1205
7
12
8
13
18
2161201
18Sten Bo Andersen
Hadsten Skakklub
10901360
8
10
6
1
17
111185
19John Sørensen
Sydøstfyn
10541206
9
7
3
20
13
0201002
20Lis K. Dam
Præstø Skakklub
10391209
10
8
14
19
3
1191035

Ratinggrupper (8 spillere)

 Kort Påske 1, gruppe 2:

  1. Præmie

900 kr.

  2. Præmie

600 kr.

  3. Præmie

500 kr.

  4. Præmie

300 kr.

Rating præmie – bedst under 1250

  1. Rating præmie

      600 kr.

  2. Rating præmie

      400 kr.