Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2018

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19131970
10
2
3
4
5
6
7
8
9
55 - 64,119404,501980
2Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
19091948
9
1
10
3
4
5
6
7
8
7418944,211934
3Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18941925
8
9
1
2
10
4
5
6
7
83,818553,911897
4Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20132005
7
8
9
1
2
3
10
5
6
63 - 44,7520184,332018
5Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
18841940
6
7
8
9
1
2
3
4
10
55 - 63,719234,111958
6Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18911883
5
10
7
8
9
1
2
3
4
293,4518483,011863
7Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
18791920
4
5
6
10
8
9
1
2
3
103,618163,831873
8Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21162116
3
4
5
6
7
10
9
1
2
26,721126,412118
9Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19511963
2
3
4
5
6
7
8
10
1
63 - 44,619934,411995
10Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
19982026
1
6
2
7
3
8
4
9
5
715,2520345,282060

 

Telefonliste:

3585 4435   John Holm Nielsen

2685 3570   Søren Holm Jensen

3059 6766   Jan Mouritsen

3010 5370   Esben Christensen

5152 0727   Jakob Kjær

2078 2830   Mikkel Jørgensen

2163 2014   Bjørn Olsen

2282 6454   Steen Petersen

2297 8165   Michael Tandrup

3166 6496   Jeppe Nicolaisen

 

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Petruli Petrovski
Enkeltmedlem - Indland
17471850
10
1
2
½
3
½
4
0
5
0
6
½
7
0
8
½
9
0
39417174,461821
2Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18411891
9
0
1
½
10
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
0
8
1
2 - 35,2518495,021901
3Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
17231815
8
0
9
1
1
½
2
0
10
0
4
0
5
1
6
0
7
0
103,6516893,991785
4Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
18611915
7
1
8
½
9
½
1
1
2
1
3
1
10
½
5
½
6
0
615,5518755,361928
5Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
16711785
6
0
7
1
8
½
9
½
1
1
2
0
3
0
4
½
10
½
47 - 8317013,581793
6Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
18121875
5
1
10
0
7
1
8
½
9
½
1
½
2
0
3
1
4
1
2 - 34,918304,801889
7Olav Kallenbach
Nørrebro Skakklub
17281821
4
0
5
0
6
0
10
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
54 - 53,7517664,061840
8Jan Torp Nielsen
Nørrebro Skakklub
17791818
3
1
4
½
5
½
6
½
7
0
10
1
9
½
1
½
2
0
64,4517814,031827
9Morten Rasmussen
Enkeltmedlem - Indland
17961845
2
1
3
0
4
½
5
½
6
½
7
0
8
½
10
0
1
1
47 - 84,6517774,391837
10Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
18781912
1
0
6
1
2
0
7
1
3
1
8
0
4
½
9
1
5
½
54 - 55,7518565,311906

Telefonliste:

4491 2692 / 2965 6634   Petruli Petrovski

2629 8259   Arne V. Møller

3956 2513 / 2337 5331   Emil Koldill

2163 4043   Magnus Gustafsson

5171 3703   Christian S. Henriksen

4465 1771 / 5381 8108   Christian Strachan

2992 9788   Olav Kallenbach

6126 3053   Jan Torp Nielsen

3819 2542 / 2943 5292   Morten Rasmussen

2972 5257   Søren Friis Larsen

 

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Jon Hadenfeldt
Brønshøj Skakforening
16661761
10
½
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
7
0
8
0
9
-
53 - 54,4516834,591769
2Jørgen Kamp Nielsen
Amager Skakforening
16561742
9
1
1
0
10
½
3
½
4
½
5
0
6
0
7
0
8
½
39 - 104,915994,931703
3Morten Bengtsson
Skakklubben Seksløberen
15701720
8
1
9
0
1
0
2
½
10
1
4
0
5
0
6
½
7
0
39 - 103,7515364,641687
4Emil Savery
Amager Skakforening
16111574
7
1
8
0
9
0
1
0
2
½
3
1
10
½
5
1
6
+
53 - 53,816172,401638
5Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
16541739
6
0
7
0
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
4
0
10
½
6 - 74,916424,411741
6Michael Leerberg Madsen
Amager Skakforening
16181730
5
1
10
0
7
1
8
½
9
1
1
½
2
1
3
½
4
-
1 - 23,916663,561749
7Troels Barington
Valby Skakklub
16541727
4
0
5
1
6
0
10
1
8
½
9
0
1
1
2
1
3
1
1 - 24,916724,731742
8Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16361728
3
0
4
1
5
0
6
½
7
½
10
½
9
1
1
1
2
½
53 - 54,6516474,741733
9Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15581677
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
8
0
10
½
1
+
6 - 73,2515693,661674
10Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
16241699
1
½
6
1
2
½
7
0
3
0
8
½
4
½
9
½
5
½
484,516094,341692

Telefonliste:

5045 3135   Jon Hadenfeldt

2818 4230   Jørgen Kamp Nielsen

2751 5158   Morten Bengtsson

5376 3661   Emil Savery

5045 3670   Simon Stibolt Jensen

2750 9990   Michael Leerberg Madsen

2990 1421   Troels Barington

3585 0931   Benny Howe

6015 5843   Flemming Dyremose

6051 2863   Thomas Haugaard

 

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Jacob Bjerregaard
Espergærde Skakklub
15501739
10
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
7
½
8
1
9
½
15,8516165,871784
2Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
14751603
9
0
1
0
10
1
3
1
4
0
5
+
6
½
7
½
8
0
464,2514193,921575
3Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
14111399
8
0
9
0
1
0
2
0
10
0
4
1
5
+
6
0
7
0
293,4513011,841382
4Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
14861597
7
0
8
0
9
½
1
0
2
1
3
0
10
½
5
+
6
0
374,3513803,851560
5Morten Jørgensen
Slagelse Skakklub
13871645
6
0
7
½
8
0
9
0
1
0
2
-
3
-
4
-
10
-
½102,0513172,381607
6Ole Nørskov
Tårnby Skakklub
1500
5
1
10
1
7
1
8
1
9
0
1
½
2
½
3
1
4
1
72 - 35,2158101000
7 Michele Melega
Skakforeningen ØBRO
14351563
4
1
5
½
6
0
10
1
8
0
9
1
1
½
2
½
3
1
54,314893,881595
8Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
13751544
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
10
1
9
1
1
0
2
1
72 - 33,516003,651678
9Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
13981439
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
7
0
8
0
10
1
1
½
643,815062,471540
10Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14811625
1
0
6
0
2
0
7
0
3
1
8
0
4
½
9
0
5
+
84,313554,141572

Morten Jørgensen udgået efter 5. runde

Telefonliste:

2045 1704   Jacob Bjerregaard

6127 4252   Bo V. Pedersen

5073 1797   Alex C. O. Larsen

3967 7490   Aksel Mortensgaard

5337 4990   Morten Jørgensen

2066 4242   Ole Nørskov

4119 6615   Michele Melega

2126 8387   Jeppe Hald Falkesgaard

2984 0885   Noah Wahlgreen

2088 8530   Ken N. Sørensen

 

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Jens Gade
Amager Skakforening
13141487
10
0
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
8
½
9
+
55,212383,511457
2John Schjølin
Gribskov Skakklub
9891143
9
½
1
0
10
0
3
1
4
0
5
½
6
1
7
½
8
0
7 - 82,310431,161150
3Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
8941078
8
0
9
+
1
0
2
0
10
0
4
1
5
1
6
½
7
0
7 - 81,059590,831125
4Frank Laursen
Herlev Skakklub
13231512
7
1
8
0
9
1
1
1
2
1
3
0
10
0
5
0
6
+
545,512563,021492
5Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
11881416
6
½
7
0
8
0
9
+
1
1
2
½
3
0
4
1
10
0
463,811522,651393
6Athanasios Makris
Prøvemedlemmer
1200
5
½
10
0
7
0
8
0
9
+
1
0
2
0
3
½
4
-
293,6108301000
7Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
1241
4
0
5
1
6
1
10
1
8
0
9
+
1
1
2
½
3
1
34,4129101000
8Brian Kalhøj
Brønshøj Skakforening
1300
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
+
1
½
2
1
15,05143101000
9Søren Vandborg
Skakforeningen ØBRO
991
2
½
3
-
4
0
5
-
6
-
7
-
8
-
10
-
1
-
½100,698701000
10Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Nørrebro Skakklub
13521390
1
1
6
1
2
1
7
0
3
1
8
0
4
1
9
+
5
1
725,613702,831477

Søren Vandborg udgået efter 3. runde. Resultaterne mod Søren tæller ikke med ved fastlæggelsen af præmierne.

Peter Andersen udgået efter 1. runde og erstattet af Athanasios Makris.

Morten Dyremoses sejr i 1. runde over Peter Andersen bliver manuelt rettet ved indberetning af turneringen.

 

 

Telefonliste:

2989 9949   Jens Gade

4068 2390   John Schjølin

2614 5010   Daniel A. Cort Maleeva Hansen

4013 4684   Frank Laursen

2843 8682   Morten S. Dyremose

5057 1908   Athanasios Makris

5161 6682   Tonny Czajkowski

4077 8878   Brian Kalhøj

5268 7143   Søren Vandborg

2614 5010   Andreas P. Cort Maleeva Hansen