Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen DM 2019

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Landsholdsklassen Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24182426
10
2
3
4
5
6
7
8
9
463,752421
2IM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
25142513
9
1
10
3
4
5
6
7
8
63 - 45,052524
3GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25882590
8
9
1
2
10
4
5
6
7
63 - 462588
4GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
25212521
7
8
9
1
2
3
10
5
6
5502521
5IM Igor Teplyi
Skakklubben af 1968
24262418
6
7
8
9
1
2
3
4
10
93,852413
6IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
24992486
5
10
7
8
9
1
2
3
4
74,852486
7FM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24132414
4
5
6
10
8
9
1
2
3
2103,72392
8GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25402541
3
4
5
6
7
10
9
1
2
1 - 25,42551
9IM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
24832470
2
3
4
5
6
7
8
10
1
1 - 24,652502
10IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23292358
1
6
2
7
3
8
4
9
5
382,62337

Præmier i landsholdsklassen:

1. pr. 10.000 kr., 2. pr. 6.000 kr., 3. pr. 4.000 kr., 4. pr. 2.000 kr.
IM Norm
4½ point Filip Boe Olsen
GM-Norm
6½ point Bjørn Møller Ochsner, Jesper Thybo, Jonas Bjerre
6 Point Mikkel Antonsen, Igor Teplyi, Filip Boe Olsen, Jacob Aabling Thomsen.



 

Kandidatklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23362348
13
19
14
23
8
2
4
5 - 64,9523274,922344
2FM Nicolai Kvist Brondt Pedersen
Skanderborg Skakklub
23352307
14
10
9
4
12
1
3
514,5523444,102325
3FM Hilmir Freyr Heimisson
Køge Skakklub
23152299
15
12
6
19
10
8
2
534,6523224,412311
4IM Steffen Pedersen
Sydøstfyn
22652322
16
17
7
2
5
12
1
52422854,402328
5FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22552288
17
16
18
13
4
9
12
544,522654,562297
6Brian Jørgen Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
22532261
18
20
3
12
7
14
23
494,5522424,482251
7Bjarke Hautop Kristensen
Skakklubben Evans
21992211
19
13
4
17
6
23
14
7422093,912223
8FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
21992212
20
18
24
9
1
3
10
3173,7521843,742197
9Jacob K. Høyer
Furesø Skakklub
21872201
21
23
2
8
19
5
11
123,821813,812195
10Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21812214
22
2
23
15
3
18
8
5 - 63,721973,892226
11FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21492140
23
21
19
18
14
17
9
14421393,712136
12Casper Yukun Liu
BMS Skak
21402174
24
3
17
6
2
4
5
482,7521652,902218
13Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21352155
1
7
20
5
23
22
16
2213,421073,462126
14WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
21342144
2
22
1
24
11
6
7
11321443,032153
15Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
21192136
3
24
22
10
16
19
21
3183,5521083,582113
16WFM Maria Vasova
Skakklubben af 1968
21152124
4
5
21
20
15
24
13
2223,420873,252099
17Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21112116
5
4
12
7
21
11
22
3153,121092,982116
18Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21062142
6
8
5
11
20
10
24
13321163,172149
19Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20952113
7
1
11
3
9
15
20
3162,621032,742123
20WFM Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
20562048
8
6
13
16
18
21
19
3192,820602,552066
21Lars Christensen
Faxe Skakklub
20382042
9
11
16
22
17
20
15
1242,820022,812006
22WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
20312039
10
14
15
21
24
13
17
2232,820152,692025
23Richard Lilja
Skørping Skakklub
20252065
11
9
10
1
13
7
6
4101,920792,112103
24Michael Nord
Tårnet Svendborg
20202066
12
15
8
14
22
16
18
202,5520192,802060

Ratingpræmier under 2138 (12 spillere)KvindeDM (4 spillere)Junior DM (5 spillere)

Præmier:
1. 1500 kr. + oprykning til Landsholdsklassem
2. 800 kr.
3. 600 Kr.
4. 400 kr.

Ratingpræmier: Under 2138.
1. 600 kr.
2. 500 Kr.
3. 400 Kr.

Bedste junior vinder Junior-DM + 2.000 kr.
Bedste Kvinde vinder Kvinde DM + 2000 kr.

 

 

 

G7 Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
21272159
9
15
3
10
2
7
12
4
2CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
20952109
10
16
12
3
1
5
7
61
3Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20952099
11
13
1
2
7
12
10
2 - 3
4Thomas Tange Jepsen
Skakforeningen ØBRO
20792115
12
6
16
14
10
9
11
45
5Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19972031
13
11
8
7
12
2
16
8
6Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
19961949
14
4
9
11
15
13
8
15
7Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19902024
15
9
14
5
3
1
2
7
8Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
19671983
16
10
5
15
14
11
6
311 - 12
9Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
19571995
1
7
6
12
16
4
15
216
10Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
19432027
2
8
13
1
4
14
3
2 - 3
11Lars Schøning
Skive Skakklub
19291935
3
5
15
6
13
8
4
311 - 12
12Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19201964
4
14
2
9
5
3
1
6
13Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
19141923
5
3
10
16
11
6
14
13
14Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19101945
6
12
7
4
8
10
13
310
15Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18991899
7
1
11
8
6
16
9
14
16Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18901900
8
2
4
13
9
15
5
9

Ratingpræmier under 1950 (7 spillere)

Præmier.
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.
 

Ratingpræmier under 1950
1. 600 kr.
2. 400 kr.

 

G7 Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWe
1Jess Nykjær
Nr.Åby Juniorskakklub
18811959
9
4
7
5
3
2
6
34,15
2Johan Holmström
Dansk Skak Akademi
18561913
10
7
9
6
11
1
3
64,25
3Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
18531912
11
6
5
7
1
4
2
13,9
4Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18451913
12
1
14
9
15
3
7
454,45
5Frode Meldgaard
Skive Skakklub
18231908
13
8
3
1
6
12
14
394,05
6Alexander Torp Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
18221825
14
3
10
2
5
7
1
523,8
7Peter Thomsen
Maribo Skakklub
17521899
15
2
1
3
12
6
4
383,05
8Sebastian Gråbæk
Viby Skakklub
17351702
16
5
12
11
10
14
9
153,8
9Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
17241757
1
10
2
4
16
13
8
163,15
10Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17131821
2
9
6
13
8
11
16
143,25
11Keld Johnny Olsen
Holstebro Skakklub
17051860
3
12
16
8
2
10
15
43,3
12Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
16971716
4
11
8
15
7
5
13
73,1
13Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
16911771
5
16
15
10
14
9
12
3133,45
14Ruben Jepsen
Sydøstfyn
16531650
6
15
4
16
13
8
5
3112,75
15Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
16271686
7
14
13
12
4
16
11
3102,7
16Knud Jacobsen
Faxe Skakklub
16231721
8
13
11
14
9
15
10
3122,85

Ratingpræmie under 1720 (7 spillere)

Præmier.
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.

Ratingpræmie under 1720
1. 600 Kr.
2. 400 kr.

 

G7 Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWe
1Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
16221653
9
1
6
½
4
1
8
0
2
0
7
½
16
1
464,7
2Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16211660
10
1
7
1
5
0
16
1
1
1
6
½
12
0
34,95
3Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16121729
11
1
8
1
12
0
6
0
7
1
10
½
17
1
55,35
4Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15931529
12
0
14
1
1
0
9
½
16
0
13
1
7
0
145,4
5Michael Leon Christensen
Skakklubben Evans
15571571
13
1
17
1
2
1
12
0
10
½
8
1
6
0
44,9
6Poul Hempler
Skive Skakklub
15541696
14
1
1
½
7
1
3
1
12
1
2
½
5
1
614
7Ernst J. Jessen
Gråsten Skakklub
15241671
15
1
2
0
6
0
13
1
3
0
1
½
4
1
83,7
8Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14901555
16
1
3
0
15
1
1
1
 
5
0
10
½
103,5
9Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
14021468
1
0
12
0
18
+
4
½
17
½
15
½
14
1
93,6
10Saleh Turki Ali
Tårnet Svendborg
13581606
2
0
13
½
11
1
15
1
5
½
3
½
8
½
472,9
11Mike Bahnsen
Præstø Skakklub
13101442
3
0
16
0
10
0
18
+
13
1
17
0
15
0
2163,45
12Jannik Østoft Hansen
Randers Skakklub
12991674
4
1
9
1
3
1
5
1
6
0
16
1
2
1
621,85
13Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
12531278
5
0
10
½
14
0
7
0
11
0
4
0
18
+
171,8
14Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
11851298
6
0
4
0
13
1
17
½
15
0
18
+
9
0
152,05
15Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
11571269
7
0
18
+
8
0
10
0
14
1
9
½
11
1
111,4
16Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
11321470
8
0
11
1
17
1
2
0
4
1
12
0
1
0
3121,45
17Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
1019
18
+
5
0
16
0
14
½
9
½
11
1
3
0
3130,9
18Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
17
-
15
-
9
-
11
-
 
14
-
13
-
0180

Præmier bedst under 1410 (5 spillere)Ratingpræmie Bedst under 1200 (5 spillere)

Præmier:
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 kr.
 

Ratingpræmier under 1410
1. 600 kr.

Ratingpræmier under 1200
1. 600 kr.

 

Kort Påske 2. Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21782189
9
1
7
1
13
½
8
½
4
0
333,72164
2Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21362152
10
½
14
1
4
½
3
½
8
½
343,42128
3Martin Lind Mortensen
Enkeltmedlem - Indland
20792085
11
1
13
0
9
½
2
½
10
½
93,12067
4Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20662075
12
½
10
1
2
½
13
1
1
1
412,752096
5Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20532086
13
0
11
½
6
½
10
0
12
½
153,152020
6Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20412097
14
0
16
½
5
½
15
1
9
½
123,152028
7Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20171917
15
1
1
0
16
½
12
1
13
1
22,92029
8Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20042025
16
½
12
½
14
1
1
½
2
½
352,52014
9Sander Stage-Steffensen
BMS Skak
19742004
1
0
15
1
3
½
16
½
6
½
102,251982
10Per Hansen
Næstved Skakklub
19682015
2
½
4
0
15
½
5
1
3
½
721983
11Michael D. F. Sørensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19542013
3
0
5
½
12
½
14
1
16
½
112,41957
12Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
19331951
4
½
8
½
11
½
7
0
5
½
2131,91936
13Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
19061878
5
1
3
1
1
½
4
0
7
0
61,41942
14Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18981915
6
1
2
0
8
0
11
0
15
1
2141,81904
15Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18891932
7
0
9
0
10
½
6
0
14
0
½161,91847
16Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
18871968
8
½
6
½
7
½
9
½
11
½
81,751910

Ratingpræmie under 1960 (6 spillere)

Præmier
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.

Ratingpræmie under 1960
1. 600 kr.
2. 400 kr.

 

kort Påske 2 Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Birger Olsen
Sydøstfyn
18781920
9
1
8
0
13
½
11
0
12
½
2102,751856
2Arunn Ananthan
Skakklubben Evans
18651843
10
1
3
½
8
½
13
½
4
½
342,61877
3Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
18651914
11
1
2
½
4
½
8
0
6
1
352,551879
4Jesper Pondal
Køge Skakklub
18651948
12
½
14
1
3
½
5
½
2
½
372,651876
5Carsten Juul Nielsen
Furesø Skakklub
18641898
13
½
15
½
11
1
4
½
8
½
332,751872
6Simun Petur Anthoniussen
Springeren Kolding
18601894
14
0
12
1
16
0
9
1
3
0
2112,751838
7Christian Matico Jepsen
Skakklubben Evans
18581861
15
½
13
0
12
0
10
1
9
0
14 - 152,751821
8Paulius Meskenas
Køge Skakklub
18561925
16
1
1
1
2
½
3
1
5
½
412,551913
9Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18531873
1
0
16
0
10
1
6
0
7
1
2132,551837
10Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
18511749
2
0
11
0
9
0
7
0
15
1
1162,61803
11Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
18331872
3
0
10
1
5
0
1
1
14
1
382,351853
12Colin Watson
Skanderborg Skakklub
18251884
4
½
6
0
7
1
14
½
1
½
92,31831
13Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18211889
5
½
7
1
1
½
2
½
16
1
22,31863
14Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
18031862
6
1
4
0
15
½
12
½
11
0
2122,31794
15Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17791860
7
½
5
½
14
½
16
0
10
0
14 - 152,151760
16Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
17711814
8
0
9
1
6
1
15
1
13
0
362,051800

Præmier
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 500 Kr.
4. 400 kr.
5. 400 Kr.

 

Kort Påske 2 Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
17691769
9
1
6
½
4
1
15
1
12
½
413,21793
2Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
17491832
10
0
14
1
6
1
12
0
7
0
2123,151715
3Mikkel Bruun-Jensen
Frem Skakklub
17271714
11
½
15
0
9
1
7
1
4
1
32,951744
4Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
17161764
12
1
10
1
1
0
5
½
3
0
72,61713
5Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17111835
13
1
8
1
15
0
4
½
11
½
362,91714
6Palle Halkier Jørgensen
Hvidovre Skakklub
16891786
14
1
1
½
2
0
10
0
16
1
102,551688
7Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
16651757
15
0
11
½
13
1
3
0
2
1
92,451667
8Peter Frank Jørgensen
Læseforeningens Skakklub
16631725
16
1
5
0
12
0
14
½
9
½
2132,61645
9Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16591713
1
0
16
1
3
0
11
½
8
½
2112,351649
10Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
16551751
2
1
4
0
11
½
6
1
15
½
352,31676
11Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16521743
3
½
7
½
10
½
9
½
5
½
82,31658
12Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
16301802
4
0
13
1
8
1
2
1
1
½
421690
13Christoffer Vinther
16281628
5
0
12
0
7
0
16
½
14
½
11501628
14Michael René Christensen
THY Skakklub
16231673
6
0
2
0
16
½
8
½
13
½
142,21602
15Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
16161628
7
1
3
1
5
1
1
0
10
½
21,91682
16Karsten Kierkegaard Olsen
Skakklubben Evans
16101699
8
0
9
0
14
½
13
½
6
0
1162,21561

Ratingpræmie under 1654 (6 spillere)

Præmier
1. 900 kr.
2. 600 Kr.
3. 400 kr.

Ratingpræmier under 1654
1. 600 Kr
2. 400 kr.

 

Kort Påske 2. Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Anders Haarup
Skanderborg Skakklub
15951654
10
1
8
½
11
1
3
1
7
0
43,4
2Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
15921617
11
0
5
0
17
1
10
0
18
1
2144,1
3Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
15701619
12
1
9
1
7
½
1
0
8
1
33,3
4Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15491664
13
1
11
0
10
1
15
1
9
1
423,75
5Theo Stage-Steffensen
BMS Skak
14891618
14
½
2
1
8
½
7
0
12
½
92,95
6Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
14841567
15
0
14
1
12
0
13
1
11
1
383,65
7Tommy Gudmand Hansen
Læseforeningens Skakklub
14671666
16
1
15
1
3
½
5
1
1
1
12,75
8Jesper Pallesen
Skanderborg Skakklub
14461486
17
1
1
½
5
½
11
1
3
0
362,55
9Jens Gade
Amager Skakforening
14041512
18
1
3
0
13
1
12
1
4
0
352,75
10Tage Knudsen
Sydøstfyn
14021558
1
0
16
1
4
0
2
1
15
1
372,25
11Christian Ringsmose
Frem Skakklub
13881513
2
1
4
1
1
0
8
0
6
0
2131,55
12Thomas Jose Brandt Hansen
Skanderborg Skakklub
13291442
3
0
17
1
6
1
9
0
5
½
102
13Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
13021428
4
0
18
1
9
0
6
0
14
0
1162,2
14Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
12531298
5
½
6
0
15
0
16
1
13
1
111,9
15Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
12461434
6
1
7
0
14
1
4
0
10
0
2121,35
16Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
12111327
7
0
10
0
18
1
14
0
17
0
1172,35
17Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
10451164
8
0
12
0
2
0
18
1
16
1
2151,05
18Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
10341298
9
0
13
0
16
0
17
0
2
0
0181,05

Ratingpræmie under 1400 (4 spillere)Ratingpræmie under 1250 (4 spillere)

Præmier

1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 Kr.
 

ratingpræmier under 1400
1. 600 kr.

Ratingpræmie under 1250

1. 600 kr.

Veteranklassen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Søren Rix
Fredericia Skakforening
21132162
10
1
8
0
16
1
12
1
4
½
4
2Jan Bauner
Hvidovre Skakklub
20032040
11
0
6
½
14
1
9
½
13
½
12
3Claus Nørregaard
Syddjurs Skakklub
19071957
12
1
9
1
4
0
8
½
16
1
2 - 3
4Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
18881930
13
+
11
1
3
1
5
1
1
½
1
5Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
18811918
14
1
16
½
8
1
4
0
6
1
2 - 3
6Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
18641916
15
½
2
½
11
1
7
½
5
0
9
7Ove Matras
Faaborg Skakklub
18131863
16
0
14
1
10
1
6
½
8
0
11
8John Zachariassen
Faxe Skakklub
18041897
17
1
1
1
5
0
3
½
7
1
5
9Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
17311770
18
1
3
0
13
0
2
½
12
½
213
10Niels Møller Rendlev
Frederiksberg Skakforening
17021734
1
0
15
1
7
0
11
0
14
0
117
11Ole Overmark
Frederiksberg Skakforening
16861746
2
1
4
0
6
0
10
1
18
1
36
12Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
16801527
3
0
17
1
15
1
1
0
9
½
10
13Flemming Borg
Enkeltmedlem - Indland
16631712
4
-
18
1
9
1
16
0
2
½
8
14Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
14541545
5
0
7
0
2
0
17
1
10
1
214
15Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
13131483
6
½
10
0
12
0
18
0
17
1
16
16Per Vestergaard
Aros Skakklub
12731533
7
1
5
½
1
0
13
1
3
0
7
17Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12641451
8
0
12
0
18
0
14
0
15
0
018
18Peer Balken
Valby Skakklub
11221437
9
0
13
0
17
1
15
1
11
0
215

Ratingpræmie under 1700 (4 spillere)Ratingpræmie under 1400 (4 spillere)

Præmie
1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 kr.
ratingpræmie under 1700
1. 600 kr.
Ratingpræmie under 1400
1. 600 kr.

g5 2.forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
19161936
10
6
3
5
1
11
51
2Lars Raahauge
Herlev Skakklub
18811916
11
5
10
16
½
13
36
3Mathias Nielsen
Sydøstfyn
18371888
12
9
1
14
1
5
42
4Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17761814
13
11
14
7
½
18
+
11
5Mazen Onisey
Faaborg Skakklub
17591833
14
2
8
1
0
3
34
6Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
17471810
15
1
13
12
1
10
43
7Kim Schmidt
Holstebro Skakklub
17391790
16
½
8
12
4
½
9
1
9
8Mikael Horslund
Randers Skakklub
17261723
17
1
7
5
10
½
14
10
9Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
16861698
18
+
3
16
½
11
0
7
0
16
10Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16581740
1
15
1
2
8
½
6
212
11Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16021691
2
4
15
1
9
1
1
7
12Erik Hansen
Tårnet Svendborg
15871708
3
17
1
7
6
0
16
35
13Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
15391657
4
16
6
17
1
2
213
14Kim Pedersen
Faxe Skakklub
15011661
5
18
+
4
3
0
8
8
15Leo Starup
Randers Skakklub
14121577
6
10
0
11
0
18
+
17
1
215
16Hans Raahauge
Lyngby-Virum Skakklub
13981617
7
½
13
9
½
2
½
12
214
17Klaus Bo Jensen
Faaborg Skakklub
1143
8
0
12
0
18
+
13
0
15
0
117
18Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
9
-
14
-
17
-
15
-
4
-
018

Ratingpræmie under 1650 (5 spillere)

Præmier

1. 900 kr.
2. 600 kr.
3. 400 kr.

Ratingpræmie under 1650

1. 600 kr.
2. 400 kr.

Kort Påske 1. Gruppe 1. Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1FM Nils Ragnar Grotnes
21802180
10
4
2
6
3
10
2Gert Aagaard
Springeren Kolding
20102033
11
7
1
3
5
342,85
3Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
19961949
12
6
8
2
1
32,75
4Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19201964
13
1
9
7
16
142,55
5Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18991899
14
8
17
10
2
2122,65
6 Oddvar U Voll
18961914
15
3
18
1
7
350
7Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
18801911
16
2
14
4
6
422,35
8Michael Volstrup Nielsen
Sydøstlollands Skakklub
18741906
17
5
3
18
12
362,55
9Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18651933
18
14
4
17
11
2132,65
10Per Sønderskov
Silkeborg Skakklub Af 1930
18581747
1
15
13
5
17
8 - 92,2
11Anders Christensen
Varde Skakklub
18561918
2
18
12
13
9
162,4
12Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18531873
3
17
11
15
8
8 - 92,4
13Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
18521874
4
16
10
11
15
172,45
14Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
18411874
5
9
7
16
18
102,45
15Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
18241846
6
10
16
12
13
1182,25
16John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18211826
7
13
15
14
4
112,2
17Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18081796
8
12
5
9
10
372,1
18Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17791860
9
11
6
8
14
151,9

Bedste spiller under 1855 (7 spillere)

Præmier:
1.Præmie 900 kr.
2.Præmie 600 kr.
3.Præmie 500 kr.
4.Præmie 300 Kr.
Rating Præmie Under 1855
1. Præmie 600 kr.
2. Præmie 400 Kr.

 

Kort Paaske 1. Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
17621834
10
18
4
11
15
413,417803,321861
2Henrik Egede Rasmussen
Valby Skakklub
17381825
11
17
9
4
8
43,1517493,411827
3Bo Beier Thorup
Lyngby-Virum Skakklub
17291688
12
14
13
18
9
373,317202,641695
4Henrik Holm
Hillerød Skakklub
17271829
13
15
1
2
14
362,9517293,201825
5Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
17151443
14
16
18
6
13
103,316911,221494
6Poul Nørgaard
Skanderborg Skakklub
16921740
15
13
12
5
7
½182,816233,171687
7Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
16821757
16
10
8
12
6
2152,816583,011737
8Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
16761722
17
11
7
16
2
82,8516662,831715
9Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
16541541
18
12
2
10
3
2122,516391,241571
10Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
16531750
1
7
15
9
16
2132,616353,251700
11Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
16421685
2
8
14
1
18
22,3516812,021744
12Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16391713
3
9
6
7
17
172,416122,781687
13Michael Vedsø
Frederiksberg Skakforening
16171689
4
6
3
17
5
92,116292,631686
14Allan Ankjær
Skovbo Skakklub
16121690
5
3
11
15
4
2112,0516112,801674
15 Anders Hansen
15691567
6
4
10
14
1
5015691,221613
16Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15391434
7
5
17
8
10
2141,7515501,161468
17Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
15301628
8
2
16
13
12
161,7515192,171601
18Michael Leerberg Madsen
Amager Skakforening
15161708
9
1
5
3
11
31,316462,931719

´Rating Præmie Bedst under 1620 (6 spillere)

Præmier:
1. Præmie 900 kr,
2. Præmie 600 kr.
3. Præmie 500 Kr.
4. Præmie 300 kr.

Ratingpræmie under 1620:
1.Præmie 600 kr.
2. Præmie 400 Kr.

 

 

 

 

 

Kort Paaske 1. Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Langer
Hillerød Skakklub
15021565
10
14
4
16
6
103,514572,681561
2Erik Elmer Rasmussen
Amager Skakforening
14921530
11
15
9
13
5
33,4514942,641537
3Alf Andries
Frem Skakklub
14801563
12
17
16
6
18
123,914173,211535
4Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
14791551
13
9
1
5
15
8 - 93,1514503,211537
5Philip Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14721414
14
10
8
4
2
1315621,821521
6Jesper Høyerup Thygesen
Herlev Skakklub
14481632
15
7
11
3
1
42,8514772,651639
7Tage Knudsen
Sydøstfyn
14021558
16
6
12
15
13
363,1513952,891560
8Christian Ringsmose
Frem Skakklub
13881513
17
12
5
9
11
422,8514472,461535
9André Friis Møller
Frem Skakklub
13681474
18
4
2
8
10
352,5513882,471485
10Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
13601552
1
5
13
17
9
2132,5513353,311526
11Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1356
2
16
6
12
8
72,4136101000
12Ole Henriksen
Varde Skakklub
13531559
3
8
7
11
16
162,4513102,081547
13Ramadan Mustafov Saliev
Horsens Skakforening
13191431
4
18
10
2
7
2152,213102,151428
14Emil Zander
Kjellerup Skakklub
12471422
5
1
15
18
17
2142,4512272,961384
15Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
12111327
6
2
14
7
4
8 - 91,2512791,181353
16Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
11801534
7
11
3
1
12
111,0512661,861540
17Laurits Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
10681235
8
3
18
10
14
½171,1510391,231206
18Lis K. Dam
Præstø Skakklub
10491209
9
13
17
14
3
½181,110221,201195

Ratingpræmie under 1320 (6 spillere)

Præmier:
1. Præmie 900 kr.
2. Præmie 600 Kr.
3. Præmie 500 Kr.
4. Præmie 300 kr.

Ratingpræmie:
1. Præmie 600 Kr.
2. Præmie 400 Kr.

 

 

g5 1. forløb Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPl
1Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
19161936
5
7
4
2
6
2
2Lars Åman Jensen
Holbæk Skakklub
19141906
6
8
3
1
7
33
3Gert C. Jøhnk
Haderslev Skakklub
19111927
7
5
2
6
8
35
4Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18971905
8
6
1
7
5
34
5Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18891932
1
3
6
8
4
6
6Lars Foldager Pedersen
Skive Skakklub
18021940
2
4
5
3
1
41
7Uffe Kallenbach
THY Skakklub
16411654
3
1
8
4
2
17
8Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13771439
4
2
7
5
3
08

Ratingpræmie under 1650 (2 spillere)

Præmier:
1. Præmie 900 Kr.
2. Præmie 600 Kr.

RatingPræmie under 1650
1. Præmie 300 kr.