Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj SenSommer 2019

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
19191929
2
6
9
4
13
1
15
 
 7 - 112,7519122,571928
2Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
19381944
1
16
14
15
10
1
6
 
 7 - 113,0519223,001934
3Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
18671907
4
12
16
11
17
+
10
 
 13 - 141,8518272,121875
4John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
20192033
3
13
6
1
12
0
8
 
 33 - 63,5520083,332026
5 Anil Surender
20432043
6
7
11
10
15
1
16
 
 33 - 6020433,842026
6Kasper Møller Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
19002007
5
1
4
12
8
0
2
 
 7 - 112,1519112,891999
7Dick Sørensen
Amager Skakforening
19371990
8
5
10
9
16
½
14
 
 33 - 62,6519483,061989
8Michael R. W. Olsen
Allerød Skakklub
20282057
7
9
12
13
6
1
4
 
 423,420403,322071
9Flemming Louv Sørensen
Hvidovre Skakklub
19872013
10
8
1
7
14
½
12
 
 33 - 6319873,032012
10Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19181945
9
11
7
5
2
0
3
 
 115 - 162,7518662,801909
11Daniel Kokholm
Skakklubben K41
19171920
12
10
5
3
   115 - 161,718961,571909
12Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
20822115
11
3
8
6
4
1
9
 
 14,0520914,002125
13Lars Kjøller Nilsson
Hillerød Skakklub
19221946
14
4
15
8
1
0
  13 - 142,119042,151933
14Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20222018
13
15
2
16
9
½
7
 
 7 - 113,7519963,611996
15Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19181945
16
14
13
2
5
0
1
 
 2122,6518992,971926
16Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19021815
15
2
3
14
7
½
5
 
 7 - 112,618991,741845
17Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000    
3
-
  017080001000

Daniel Kokholm udgået efter 4. runde

Afbud:

6. runde Lars Kjøller Nilsson

7. runde Kasper Møller Jørgensen

 

B Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16261725
2
1
3
1
6
0
16
0
12
0
9
 
 29 - 13216262,321719
2Brian Kalhøj
Brønshøj Skakforening
17111700
1
0
4
0
15
0
5
1
10
0
14
 
 1153,3516412,721666
3Rasmus Olsson
Roskilde Skakklub
16301713
4
1
1
0
16
½
15
0
8
0
5
 
 142,6515942,761663
4Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
16171720
3
0
2
1
8
0
9
½
5
1
10
 
 6 - 82,616143,031709
5Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
16191662
6
0
8
0
10
0
2
0
4
0
3
 
 0162,4515192,341615
6Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18131867
5
1
7
1
1
1
12
½
16
0
11
 
 43,718073,511867
7Lars Erik Zwisler
Nørrebro Skakklub
16581771
8
1
6
0
9
1
11
0
15
 
13
 
 29 - 132,416462,871754
8Flemming Borg
Enkeltmedlem - Indland
16861733
7
0
5
1
4
1
13
0
3
1
15
 
 353,1516822,991733
9Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16651756
10
1
12
0
7
0
4
½
14
½
1
 
 29 - 132,6516462,731741
10Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16671734
9
0
11
0
5
1
14
½
2
1
4
 
 6 - 82,816582,851727
11Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
17361815
12
0
10
1
14
1
7
1
13
1
6
 
 42 - 32,717752,841838
12Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
18621920
11
1
9
1
13
1
6
½
1
1
16
 
 13,8518823,771935
13Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18401854
14
1
16
½
12
0
8
1
11
0
7
 
 6 - 83,618073,121842
14Petruli Petrovski
Brøndby Skakklub
18191868
13
0
15
1
11
0
10
½
9
½
2
 
 29 - 133,8517643,861831
15Steen Nielsen
Skakklubben K41
16551698
16
0
14
0
2
1
3
1
7
 
8
 
 29 - 132,4516422,331691
16Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18491920
15
1
13
½
3
½
1
1
6
1
12
 
 42 - 33,8518543,961921

Afbud:

5. runde Lars Erik Zwisler

C Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14301566
2
1
11
½
3
½
14
0
8
½
9
 
 5 - 93,0514051,751561
2Elin Wu
Nørrebro Skakklub
1124
1
0
13
0
9
 
12
0
10
0
5
 
 014 - 151,8104301000
3Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
15801627
4
½
5
1
1
½
11
0
7
½
8
 
 5 - 93,8515193,501587
4Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13391528
3
½
6
½
13
1
8
0
9
½
  5 - 92,413441,981518
5Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
11781364
6
 
3
0
7
½
10
½
12
1
2
 
 210 - 131,911831,911366
6Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
11491319
5
 
4
½
14
0
9
1
13
½
10
 
 210 - 131,8511561,251324
7Michele Melega
15761576
8
1
9
½
5
½
13
½
3
½
14
 
 32 - 4015762,191582
8Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15991674
7
0
10
1
11
½
4
1
1
½
3
 
 32 - 43,715683,851657
9Jens Gade
Amager Skakforening
13091492
10
1
7
½
2
 
6
0
4
½
1
 
 210 - 132,6512802,511482
10Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
15081459
9
0
8
0
12
1
5
½
2
1
6
 
 5 - 94,714092,701435
11Jes Lazo Danielsen
Skakforeningen ØBRO
15991654
12
1
1
½
8
½
3
1
14
0
13
 
 32 - 44,4515342,521664
12Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
11681311
11
0
14
0
10
0
2
1
5
0
15
+
 210 - 131,5511430,841277
13Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1176
14
½
2
1
4
0
7
½
6
½
11
 
 5 - 91,85120501000
14Casper Louv Kamp
Brønshøj Skakforening
1300
13
½
12
1
6
1
1
1
11
1
7
 
 12,7139501000
15Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000     
12
-
 014 - 15080001000

Efter 1. runde er Andreas og Daniel Cort Maleeva Hansen udgået og erstattet af Thomas Haugaard og Asbjørn Vesterkær Slavensky.

Efter 2. runde er Mark Nevers erstattet af Torben Kragh.

Aksel Mortensgaard udgået efter 5. runde

Afbud:

1. runde Morten Sigvart Dyremose

3. runde Jens Gade

7. runde Michele Melega