Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen Brønshøj SenSommer 2019

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
19191929
2
6
9
4
13
15
5
310 - 123,119162,911931
2Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
19381944
1
16
14
15
10
6
13
44 - 83,619503,501954
3Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
18671907
4
12
16
11
17
10
15
14 - 152,2518152,571866
4John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
20192033
3
13
6
1
12
8
9
310 - 124,0519973,862016
5 Anil Surender
20432043
6
7
11
10
15
16
1
9020434,502023
6Kasper Møller Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
19002007
5
1
4
12
8
2
 310 - 122,1519262,892009
7Dick Sørensen
Amager Skakforening
19371990
8
5
10
9
16
14
12
44 - 82,9519693,392002
8Michael R. W. Olsen
Allerød Skakklub
20282057
7
9
12
13
6
4
16
524,120464,122075
9Flemming Louv Sørensen
Hvidovre Skakklub
19872013
10
8
1
7
14
12
4
44 - 83,520013,502023
10Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19181945
9
11
7
5
2
3
14
2133,118853,201921
11Daniel Kokholm
Skakklubben K41
19171920
12
10
5
3
   1161,718961,571909
12Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
20822115
11
3
8
6
4
9
7
614,721084,672142
13Lars Kjøller Nilsson
Hillerød Skakklub
19221946
14
4
15
8
1
 
2
14 - 152,618892,651923
14Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20222018
13
15
2
16
9
7
10
44 - 84,3520154,212014
15Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19181945
16
14
13
2
5
1
3
44 - 83,2519413,521955
16Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19021815
15
2
3
14
7
5
8
32,919531,941917
17Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000    
3
  017080001000

Daniel Kokholm udgået efter 4. runde

Afbud:

6. runde Lars Kjøller Nilsson

7. runde Kasper Møller Jørgensen

 

B Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16261725
2
1
3
1
6
0
16
0
12
0
9
1
4
0
39 - 132,516412,831728
2Brian Kalhøj
Brønshøj Skakforening
17111700
1
0
4
0
15
0
5
1
10
0
14
½
3
½
214 - 15416513,201676
3Rasmus Olsson
Roskilde Skakklub
16301713
4
1
1
0
16
½
15
0
8
0
5
1
2
½
39 - 133,0516293,281702
4Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
16171720
3
0
2
1
8
0
9
½
5
1
10
½
1
1
45 - 73,116443,521730
5Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
16191662
6
0
8
0
10
0
2
0
4
0
3
0
14
½
½162,715302,581620
6Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18131867
5
1
7
1
1
1
12
½
16
0
11
0
13
1
44,1518244,031876
7Lars Erik Zwisler
Nørrebro Skakklub
16581771
8
1
6
0
9
1
11
0
15
1
13
0
10
1
45 - 72,916913,421783
8Flemming Borg
Enkeltmedlem - Indland
16861733
7
0
5
1
4
1
13
0
3
1
15
1
12
0
45 - 73,417043,251748
9Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16651756
10
1
12
0
7
0
4
½
14
½
1
0
15
0
214 - 153,216293,311730
10Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16671734
9
0
11
0
5
1
14
½
2
1
4
½
7
0
39 - 133,316583,301728
11Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
17361815
12
0
10
1
14
1
7
1
13
1
6
1
16
½
23,0518383,201861
12Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
18621920
11
1
9
1
13
1
6
½
1
1
16
½
8
1
614,5519064,511950
13Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18401854
14
1
16
½
12
0
8
1
11
0
7
1
6
0
84,118223,601852
14Petruli Petrovski
Brøndby Skakklub
18191868
13
0
15
1
11
0
10
½
9
½
2
½
5
½
39 - 134,617714,621836
15Steen Nielsen
Skakklubben K41
16551698
16
0
14
0
2
1
3
1
7
0
8
0
9
1
39 - 132,9516572,751703
16Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18491920
15
1
13
½
3
½
1
1
6
1
12
½
11
½
534,518644,601928

Afbud:

 

C Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14301566
2
1
11
½
3
½
14
0
8
½
9
½
10
1
44 - 73,4514552,401578
2Elin Wu
Nørrebro Skakklub
1124
1
0
13
0
9
0
12
0
10
0
5
-
15
+
1141,35106301000
3Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
15801627
4
½
5
1
1
½
11
0
7
½
8
½
12
1
44 - 74,815444,371612
4Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13391528
3
½
6
½
13
1
8
0
9
½
  11 - 122,413441,981518
5Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
11781364
6
½
3
0
7
½
10
½
12
1
2
+
11
0
8 - 101,412282,071373
6Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
11491319
5
½
4
½
14
0
9
1
13
½
10
1
7
½
44 - 71,9512661,431360
7Michele Melega
15761576
8
1
9
½
5
½
13
½
3
½
14
1
6
½
2 - 3015763,011576
8Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15991674
7
0
10
1
11
½
4
1
1
½
3
½
14
0
8 - 104,5515523,851667
9Jens Gade
Amager Skakforening
13091492
10
1
7
½
2
1
6
0
4
½
1
½
13
0
8 - 103,3513162,511492
10Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
15081459
9
0
8
0
12
1
5
½
2
1
6
0
1
0
11 - 125,313823,051428
11Jes Lazo Danielsen
Skakforeningen ØBRO
15991654
12
1
1
½
8
½
3
1
14
0
13
0
5
1
44 - 75,415363,361667
12Tunav Chand Penki
Nørrebro Skakklub
11681311
11
0
14
0
10
0
2
1
5
0
15
+
3
0
2131,6511390,971272
13Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1176
14
½
2
1
4
0
7
½
6
½
11
1
9
1
2 - 32,2131601000
14Casper Louv Kamp
Brønshøj Skakforening
1300
13
½
12
1
6
1
1
1
11
1
7
0
8
1
12,85147101000
15Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000     
12
-
2
-
015080001000

Efter 1. runde er Andreas og Daniel Cort Maleeva Hansen udgået og erstattet af Thomas Haugaard og Asbjørn Vesterkær Slavensky.

Efter 2. runde er Mark Nevers erstattet af Torben Kragh.

Aksel Mortensgaard udgået efter 5. runde

Afbud: