Arbejder ...

loading

Partisamling

Partier i turneringen ØBRO Nytår

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Øbro Nytår Direkte link LIVE
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24752475
36
22
18
24
8
10
4
4024755,722473
2 Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
24132413
37
23
11
5
9
13
25
55 - 10024135,422409
3GM Jens Kristiansen
Bornholms Skakklub
24172408
38
24
30
18
10
4
13
61 - 35,6524215,472413
4IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23242358
39
25
17
9
5
3
1
11 - 174,223304,392359
5IM Martin Haubro
BMS Skak
23822349
40
26
8
2
4
6
12
61 - 34,824034,382381
6FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22962348
41
47
1
31
1
23
11
5
21
55 - 105,0522955,412340
7FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22952302
42
30
38
1
34
29
19
18
55 - 105,7522805,652289
8FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22852291
43
27
5
25
1
31
20
½
418 - 314,6522724,622279
9FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22162249
44
32
19
4
2
29
26
1
11 - 174,1522234,442250
10FM Nicolai Kvist Brondt
Skanderborg Skakklub
22462244
45
31
21
15
3
1
23
55 - 104,122644,052263
11Thomas Johansson
22472241
46
1
34
2
30
6
28
50
1
418 - 31022474,742226
12Peter Erik Olsen
Skakklubben Seksløberen
22112241
47
½
63
1
25
27
½
49
20
5
11 - 175,0522005,122229
13Michael E. Vesterli
BMS Skak
22262217
48
½
52
1
56
33
18
2
3
61 - 34,8522494,562246
14Tommy B. Schmidt
Caïssa Gladsaxe
21752207
49
1
33
0
39
1
29
0
37
1
25
0
31
½
32 - 375,421375,432168
15Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21502204
50
1
64
1
33
10
22
30
1
24
11 - 174,821444,982194
16 Can Kabadayi
21942196
51
1
69
-
68
-
    166 - 69021940,912198
17Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
21672195
52
½
48
1
4
36
1
26
33
1
27
1
11 - 17521574,992185
18FM Sandi Stojanovski
Jetsmark Skakklub
21722193
53
1
41
1
1
3
13
26
7
11 - 173,3521953,642210
19Henrik Porte
21762164
54
1
55
1
9
20
½
27
1
7
28
418 - 31021764,272159
20Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21542161
55
0
50
1
40
1
19
½
33
1
12
8
½
418 - 314,6521414,552150
21FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21582142
56
½
70
1
10
32
½
40
1
34
1
6
418 - 314,9521393,722128
22Martin Rosenkilde Pedersen
Caïssa Gladsaxe
21322133
57
1
1
41
½
45
1
15
38
1
29
418 - 314,621204,452124
23Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21122121
58
1
2
42
1
6
44
1
32
1
10
418 - 313,9521133,912123
24Richard Lilja
Skørping Skakklub
20942119
59
1
3
43
1
1
39
1
49
1
15
11 - 174,121024,012129
25Sigfred Haubro
BMS Skak
20582098
60
1
4
12
8
46
1
14
1
2
418 - 312,7520832,962119
26Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
21262080
61
1
5
45
½
41
1
17
18
9
0
32 - 374,0521153,612078
27Niels Skou
Skakforeningen ØBRO
20872079
62
1
8
44
1
12
½
19
0
37
1
17
0
32 - 373,8520803,642076
28Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20552071
63
0
51
1
49
0
35
1
47
1
11
19
55 - 104,7520604,642078
29Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20202063
64
0
54
1
46
1
14
1
7
9
22
55 - 103,5520493,702089
30Andreas Lund Ertbjerg
Skakforeningen ØBRO
20252037
65
1
7
3
11
57
1
15
0
47
1
418 - 313,5520343,362050
31WCM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
20432029
66
1
10
6
0
56
½
55
1
8
14
½
418 - 313,7520483,422041
32Henrik Mortensen
Horsens Skakforening
20351998
67
1
9
37
½
21
½
56
1
23
0
49
1
418 - 314,420273,912000
33Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
19461997
68
1
14
1
15
13
20
0
17
0
40
½
338 - 542,719552,752002
34Nils Petersen Skakforeningen Øbro
Skakforeningen ØBRO
19551986
69
1
11
64
1
7
70
1
21
0
56
½
32 - 374,3519302,361969
35Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
19411964
70
½
56
0
52
½
28
0
53
1
40
½
43
1
32 - 375,0518953,851947
36Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18991948
1
53
½
63
1
17
0
65
1
39
0
51
½
338 - 54418694,061927
37Kristian Bjørneboe
Helsingør Skakklub
18931935
2
58
1
32
½
53
1
14
0
27
0
54
½
338 - 542,8518983,191931
38Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
18821934
3
57
1
7
0
59
1
69
1
22
0
46
0
338 - 543,418702,661908
39Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18901910
4
60
1
14
0
58
1
24
0
36
1
52
1
418 - 313,1519163,211926
40Carsten Juul Nielsen
Furesø Skakklub
18601902
5
59
1
20
0
63
1
21
0
35
½
33
½
338 - 542,8518652,941903
41Cornelius Maigaard Rubin
Skakklubben K41
19451882
6
18
0
22
½
26
0
45
½
56
0
61
1
338 - 543,419332,771887
42Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
18291876
7
61
1
23
0
    166 - 691,1518251,131873
43Mikkel Hyldkrog
Lyngby-Virum Skakklub
17141855
8
62
1
24
0
70
0
51
½
65
1
35
0
55 - 563,416872,921847
44Alexander Torp Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
18421853
9
65
1
27
0
64
1
23
0
57
0
 257 - 643,1518083,011833
45Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18151852
10
66
1
26
½
22
0
41
½
60
1
57
0
338 - 543,0518143,351838
46Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18991851
11
0
67
1
29
0
68
1
25
0
59
1
38
1
418 - 314,1518953,481861
47Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
17641837
12
½
6
0
70
½
60
1
28
0
58
1
30
0
338 - 542,5517782,111845
48Oliver Jakobcic
14171833
13
½
17
0
53
0
65
0
67
-
66
-
 ½700,9513971,671810
49 Max Nimander
18241824
14
0
68
1
28
1
55
1
12
24
0
32
0
338 - 54018242,281838
50FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
17571816
15
0
20
0
61
1
69
0
63
1
70
1
11
0
338 - 543,717361,921818
51Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
17271810
16
0
28
0
60
0
54
1
43
½
69
1
36
½
338 - 542,8517322,321797
52Henrik Friis
Syddjurs Skakklub
17531799
17
½
13
0
35
½
57
0
64
1
55
1
39
0
338 - 542,717622,861802
53Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
17851792
18
0
36
½
48
1
37
0
35
0
54
0
65
1
55 - 563,517552,821786
54Palle Nielsen
Helsingør Skakklub
17481780
19
0
29
0
65
½
51
0
66
1
53
1
37
½
338 - 543,517333,301774
55Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
17691770
20
1
19
0
69
1
49
0
31
0
52
0
62
1
338 - 54317691,981771
56Mads Bæk Lynderup
Skakforeningen ØBRO
15851710
21
½
35
1
13
31
½
32
0
41
1
34
½
32 - 370,4517281,081807
57Bo Beier Thorup
Lyngby-Virum Skakklub
16281698
22
0
38
0
62
1
52
1
30
0
44
1
45
1
418 - 311,817152,001738
58Ted Sandbech
16791678
23
0
37
0
67
1
39
0
68
1
47
0
63
1
338 - 54016793,251673
59Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
15751665
24
0
40
0
66
1
38
0
62
1
46
0
69
0
257 - 642,715442,181661
60Bruno Gehrig
Hillerød Skakklub
16971605
25
0
39
0
51
1
47
0
61
1
45
0
70
1
338 - 543,316881,391629
61Jens Emborg
Skakforeningen ØBRO
13971580
26
0
42
0
50
0
66
1
60
0
64
1
41
0
257 - 641,6514132,491570
62Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
15151577
27
0
43
0
57
0
67
1
59
0
68
1
55
0
257 - 643,0514682,851560
63Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
15041531
28
1
12
0
36
0
40
0
50
0
67
1
58
0
257 - 641,615221,561549
64Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
14371454
29
1
15
0
34
0
44
0
52
0
61
0
66
0
166 - 691,714061,371447
65Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
11131408
30
0
44
0
54
½
48
1
36
0
43
0
53
0
650,211720,591444
66Jens Evald Larsen
Enkeltmedlem - Indland
11251373
31
0
45
0
59
0
61
0
54
0
48
+
64
1
257 - 640,411521,011373
67Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
11241327
32
0
46
0
58
0
62
0
48
+
63
0
68
0
166 - 690,7510901,211303
68Ulrik Andersen
Skakforeningen ØBRO
11071319
33
0
49
0
16
+
46
0
58
0
62
0
67
1
257 - 640,611251,011319
69Patricia Nielsen
1400
34
0
16
+
55
0
50
1
38
0
51
0
59
1
338 - 540,7145901000
70Philip Ahle Erichsen
Skakforeningen ØBRO
1378
35
½
21
0
47
½
43
1
34
0
50
0
60
0
257 - 640,45145001000

Præmiegruppe 1 (7 spillere)Præmiegruppe 2 (10 spillere)Præmiegruppe 3 (7 spillere)Præmiegruppe 4 (9 spillere)Præmiegruppe 5 (10 spillere)Præmiegruppe 6 (9 spillere)Præmiegruppe 7 (10 spillere)