Arbejder ...

loading

Vis resultater i turneringen Aarhus Festugeturnering 2018 - SK1968s 50 års jubilæumsturnering  

Print Vælg Gruppe: Vælg Runde:

Chess House parringer 1 Runde

Match Hvid Rating Resultat Sort Rating Bord
1 1. IM Bjørn Møller Ochsner 2385 1 - 0 48. Henrik Ochsner 1826
2 49. Graham Christopher Taylor 1840 0 - 1 2. IM Jonas Buhl Bjerre 2352
3 3. IM Jens Ove Fries Nielsen 2402 1 - 0 50. Claus Vangsgård 1861
4 51. Christian Emil Frambøl 1622 0 - 1 4. FM Tobias Valentin Rostgaard 2263
5 5. IM Steffen Pedersen 2401 1 - 0 52. Jenith Easwaralingam 1761
6 53. Flemming Pagh Iversen 1704 0 - 1 6. IM Uffe Vinther-Schou 2344
7 7. IM Tobias Bent Christensen 2356 1 - 0 54. Simon L. Hansen 1746
8 55. Simon Ehrenreich 1507 1 - 0 8. Pelle Rødkjær Bank 2322
9 9. Rasmus Thøgersen 2240 1 - 0 56. Gert Medom Madsen 1687
10 57. Filip Martin Kierulf Hou Holm 1698 0 - 1 10. FM Mikkel Manosri Jacobsen 2205
11 11. FM Mads Boe 2406 0 - 1 58. Frank Gjerning Petersen 1768
12 59. Jacob Bjørnskov 1666 0 - 1 12. IM Klaus Berg 2356
13 13. Jens Albert Ramsdal 2088 1 - 0 60. John Christopher Højstrup Christensen 1619
14 61. Knud Poulsen 1838 0 - 1 14. Lars Hansen 2173
15 15. Gunnar Pedersen 2206 1 - 0 62. Valdemar Mandrup 1383
16 63. Alfred Hedelykke Wegger 1435 0 - 1 16. Jan Schleicher Christensen 2171
17 17. Michael Bæhring Madsen 1946 1 - 0 64. Phong van Nguyen 1724
18 65. Lars Jensen 1380 0 - 1 18. Bjarke Hautop Kristensen 1986
19 19. Jakob Bjerre Jensen 2117 1 - 0 66. Anders Haarup 1622
20 67. Tim Bjerre 1608 0 - 1 20. Bjarne Light 2300
21 21. Lars René Andersen 2230 1 - 0 68. Anna Hedelykke Jensen 1554
22 69. Mikael Horslund 1333 0 - 1 22. WFM Esmat Susanne Guindy 2081
23 23. Nicolai Kvist Brondt Pedersen 2197 1 - 0 70. Preben Justesen 1594
24 71. Lasse Lukas Herskind 1552 0 - 1 24. Søren Ladegaard 2018
25 25. Nicolai Kistrup 1998 1 - 0 72. Jonas Nielsen 1518
26 73. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen 1392 0 - 1 26. FM John Filip Rendboe 2157
27 27. Thomas Søndergaard Thybo 2122 1 - 0 75. Bjarne Lysgaard-Egeberg 1808
28 76. Jacob Graves 1144 0 - 1 28. Peter Thorsbro 2164
29 29. Claus Rossen 2072 1 - 0 77. Leo Starup 1590
30 78. Hans Jørgen Mikkelsen 1518 0 - 1 30. Alexander Le Besq 1778
31 31. Peter Graves 2110 1 - 0 79. Michael Jensen 1323
32 80. Svante Juul Ellemand 1561 0 - 1 32. Adesh Easwaralingam 2060
33 33. Kasper Skaarup 1901 0 - 1 81. Philip Uhre Knudsen 1338
34 82. Ture Jungberg Nielsen 1657 0 - 1 34. Niels Kristian Almtoft 2022
35 35. Johan Hardlei 2037 1 - 0 83. Vitus Bondo Medhus 1319
36 84. Frederik Buttenschøn 1499 0 - 1 36. Martin Knudsen 2014
37 37. Jens Olaf Svanholm Fogh 2035 1 - 0 85. Sune Bang Ingemann 1034
38 86. Casper Folkmann Bunch 1370 0 - 1 38. Jens Ingemann Madsen 1864
39 39. Kai S. Munk 1987 0 - 1 87. Robert Pavia 1158
40 88. Torben Fogh 1343 0 - 1 40. Dennis Hemdorff 2004
41 41. Morten Lyck Hansen 1834 ½ - ½ 89. Johan Lauritsen 1162
42 90. Kristian Rasmussen 1200 0 - 1 42. Hasan Kolayie 1906
43 43. Jakob Kjær Glibstrup 1812 0 - 1 91. Kent Uhre Knudsen 1183
44 92. Wadie al-Chemali 1000 0 - 1 44. Steffen Cordes 1917
45 45. Sebastian Sterup 1673 1 - 0 93. Joachim Myers 1000
46 94. Oscar Staun Larsen 1000 0 - 1 46. Peter Wang 1827
47 47. Johnny Jensen 1852 1 - 0 96. Nancee Arockiaraj 1000
48 95. Jeppe Kau Gransøe 1000 - - - 74. Joshua Kehlet Hansen 1442
49 . .