loading
Arbejder ...

Taastrup Quick Weekend XIX 2014

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Brian Nielsen
Skakforeningen Odysseus
20052032
6
½
2
1
3
0
4
0
5
0
52,219872,122023
2Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19792017
5
0
1
0
6
½
3
0
4
0
½61,9519362,001995
3Thomas Christensen
Næstved Skakklub
21022139
4
0
5
½
1
1
2
1
6
½
32 - 3321023,022139
4Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
20692095
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
12,721212,642123
5Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
20452113
2
1
3
½
4
0
6
0
1
1
42,520452,792109
6Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
20612070
1
½
4
½
2
½
5
1
3
½
32 - 32,6520682,432079

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Rune Andersen
Bornholms Skakklub
18832000
6
½
2
1
3
1
4
1
5
0
1 - 22,219312,232004
2FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18851940
5
½
1
0
6
1
3
1
4
½
33 - 42,2519081,831943
3Lars Pedersen
Allerød Skakklub
19420
4
0
5
½
1
0
2
0
6
½
15 - 62,7189101000
4Jens Peter Mejlvang
Bornholms Skakklub
19201955
3
1
6
1
5
½
1
0
2
½
33 - 42,5519341,931956
5Troels Bækgård Andersen
Roskilde Skakklub
19161910
2
½
3
½
4
½
6
1
1
1
1 - 22,519461,631931
6Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19582021
1
½
4
0
2
0
5
0
3
½
15 - 62,8519032,381993

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17821875
6
1
2
0
3
1
4
1
5
0
332,2518052,111888
2Dariusz Allam
Roskilde Skakklub
18000
5
½
1
1
6
1
3
0
4
1
1 - 20180001000
3Villads Ussing Bojesen
Skakforeningen ØBRO
17781759
4
½
5
1
1
0
2
1
6
+
1 - 21,718020,891777
4Helge Neesgård-Madsen
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
18701855
3
½
6
1
5
1
1
0
2
0
4 - 5318551,961863
5Bob Andersen
Bornholms Skakklub
18732018
2
½
3
0
4
0
6
+
1
1
4 - 52,3518482,232000
6Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
17711797
1
0
4
0
2
0
5
-
3
-
061,317320,811785

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Toftegaard Christensen
Hobro Skakklub
17041773
6
½
2
0
3
0
4
0
5
1
5 - 62,516741,861768
2Tonny Carlsen
Næstved Skakklub
17211821
5
1
1
1
6
½
3
½
4
1
412,617752,201841
3Jacob Buur
Sdr. Nærå Skakklub
17050
4
½
5
½
1
1
2
½
6
½
322,5172001000
4Christoffer Munkholm
Skakforeningen ØBRO
17381898
3
½
6
0
5
1
1
1
2
0
3 - 42,7517312,711877
5Nicolai Kistrup
BMS Skak
16761721
2
0
3
½
4
0
6
1
1
0
5 - 62,2516541,521713
6Wojciech Zbigniew Pawlak
Enkeltmedlem - Indland
16991748
1
½
4
1
2
½
5
0
3
½
3 - 42,4517011,711752

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Morten Jørgensen
Tårnby Skakklub
14311649
6
½
2
0
3
0
4
0
5
0
½61,4513882,081625
2Magnus Mejlvang
Bornholms Skakklub
16321856
5
0
1
1
6
½
3
0
4
1
33,0516163,711820
3Samuel Peter Heine May
Skakforeningen ØBRO
16141713
4
1
5
1
1
1
2
1
6
1
512,917102,611749
4Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16321627
3
0
6
1
5
0
1
1
2
0
24 - 53,0516011,911628
5René Kraft
Bornholms Skakklub
15221664
2
1
3
0
4
1
6
0
1
1
322,1515602,201676
6Jan Kargaard Jensen
Svogerslev Skakklub
15571701
1
½
4
0
2
½
5
1
3
0
24 - 5015572,491694

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
13441670
6
1
2
1
3
0
4
½
5
½
32 - 32,413711,221659
2Allan Keller
Gladsaxe Skakforening
13770
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
412,7144901000
3Ole Bang Madsen
Tåstrup Skakforening
13581589
4
1
5
0
1
1
2
0
6
½
4013580,891591
4Simon Andreasen
Skakforeningen Odysseus
12970
3
0
6
0
5
½
1
½
2
0
162,05125001000
5Albert Emil Lyng Petersen
Allerød Skakklub
14251587
2
0
3
1
4
½
6
1
1
½
32 - 33,114210,891596
6Victor Koch-Müller
BMS Skak
13200
1
0
4
1
2
0
5
0
3
½
52,25128601000

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Philip Frost
Bornholms Skakklub
11910
6
1
2
½
3
0
4
1
5
0
3 - 42,1120901000
2Hans-Christian Lykke
Enkeltmedlem - Indland
12661540
5
½
1
½
6
1
3
½
4
½
31 - 22,7512771,441542
3Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12641568
4
0
5
1
1
1
2
½
6
0
3 - 42,712551,601567
4Peter Meldal
Tåstrup Skakforening
12831535
3
1
6
½
5
1
1
0
2
½
31 - 2012831,401552
5Flemming Wadtland
Tåstrup Skakforening
12681561
2
½
3
0
4
0
6
½
1
1
25 - 6012681,561545
6Oscar Koch-Müller
BMS Skak
11490
1
0
4
½
2
0
5
½
3
1
25 - 61,8115801000

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Andrea Bækgård Andersen
Roskilde Skakklub
10000
6
1
2
1
3
0
4
0
5
0
242,0599701000
2Sarah Bækgård Andersen
Roskilde Skakklub
10000
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
062,0587701000
3Mikkel Mejlvang
Bornholms Skakklub
10700
4
1
5
1
1
1
2
1
6
1
512,6124101000
4Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
10000
3
0
6
1
5
0
1
1
2
1
332,05104301000
5Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
11430
2
1
3
0
4
1
6
1
1
1
423,2117901000
6Elias Aggergaard Larsen
Tåstrup Skakforening
11330
1
0
4
0
2
1
5
0
3
0
153,1103901000
Taastrup Quick Weekend XIX 2014

Taastrup Quick Weekend XIX

23/05-25/05 2014

Taastrup Skakforening indbyder til koordineret EMT i Taastrup Medborgerhus.
 
Spilledage: 23/05-25/05 2014

Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 10:00-15:00 & 15:30-20:30.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber.
 
Præmier: Garanteret 1. præmie på 1000 kr. i 2 grupper ved 5 grupper og 3 1. præmier på 1000 kr. ved 9 grupper - stadig ved lodtrækning.
Præmier i øvrige grupper 600 kr. Dvs. mere end 100% af indskuddet minus EMT -afgift.
 
Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)

Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, sidste gruppe evt. monrad, Elo-rates.
Indskud: 130 kr.
 
Overnatning: Mulighed for overnatning et stykke fra spillestedet for 75 kr. pr. overnatning.
 
Tilmelding: Senest d. 19/05 (med overnatning kontakt Jan Mose i god tid) foregår helst via www.taastrupskakforening.dk ellers til nedenstående person.

Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com
Periode 2014-05-23 .. 2014-05-25 Kørestols adgang Ikke angivet
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://ksu.dk/kalender/dotnet/viskalender.aspx?id=1306
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Taastrup Quick Weekend XIX 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://ksu.dk/kalender/dotnet/viskalender.aspx?id=1306

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2014-05-23 2014-05-19
Mester 2 6 2014-05-23 2014-05-19
Basis 1 6 2014-05-23 2014-05-19
Basis 2 6 2014-05-23 2014-05-19
Basis 3 6 2014-05-23 2014-05-19
Basis 4 6 2014-05-23 2014-05-19
Basis 5 6 2014-05-23 2014-05-19
Basis 6 6 2014-05-23 2014-05-19
Totalt antal tilmeldte 48
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301231 1409484 1. Brian Nielsen Skakforeningen Odysseus 2005 2032 2014-04-07
102100937 1427962 2. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1979 2017 2014-02-14
100200271 1407635 3. Thomas Christensen Næstved Skakklub 2102 2139 2014-05-13
100800805 1403133 4. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 2069 2095 2014-05-19
100103912 1444514 5. Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2045 2113 2014-02-14
100800945 1405306 6. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2061 2070 2014-05-09
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100801207 1405683 1. Rune Andersen Bornholms Skakklub 1883 2000 2014-04-07
100802146 1402714 2. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1885 1940 2014-04-07
100802873 - 3. Lars Pedersen Allerød Skakklub 1942 2014-05-10
100801215 1419021 4. Jens Peter Mejlvang Bornholms Skakklub 1920 1955 2014-02-14
100201969 1435230 5. Troels Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1916 1910 2014-05-11
100100817 1403800 6. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1958 2021 2014-05-20
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100138 1406175 1. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1782 1875 2014-05-18
100802909 - 2. Dariusz Allam Roskilde Skakklub 1800 2014-05-19
100103959 1446657 3. Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO 1778 1759 2014-05-09
100801538 1413228 4. Helge Neesgård-Madsen Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1870 1855 2014-05-12
100800648 1411365 5. Bob Andersen Bornholms Skakklub 1873 2018 2014-05-13
103109616 1441540 6. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1771 1797 2014-05-17
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100700196 1440373 1. Allan Toftegaard Christensen Hobro Skakklub 1704 1773 2014-02-14
103104595 1434160 2. Tonny Carlsen Næstved Skakklub 1721 1821 2014-05-13
100301284 1446185 3. Jacob Buur Sdr. Nærå Skakklub 1705 2014-04-07
100201457 1413309 4. Christoffer Munkholm Skakforeningen ØBRO 1738 1898 2014-05-18
100103773 1444816 5. Nicolai Kistrup BMS Skak 1676 1721 2014-05-23
100802654 1429590 6. Wojciech Zbigniew Pawlak Enkeltmedlem - Indland 1699 1748 2014-04-05
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100102488 1432095 1. Morten Jørgensen Tårnby Skakklub 1431 1649 2014-05-19
100802637 1439340 2. Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub 1632 1856 2014-02-14
100802531 1435990 3. Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO 1614 1713 2014-05-11
100802811 1442074 4. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1632 1627 2014-05-09
100801164 1416642 5. René Kraft Bornholms Skakklub 1522 1664 2014-02-14
100100016 1411098 6. Jan Kargaard Jensen Svogerslev Skakklub 1557 1701 2014-04-07
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100101719 1418246 1. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1344 1670 2014-05-09
100104025 0 2. Allan Keller Gladsaxe Skakforening 1377 2014-05-19
100100892 1432176 3. Ole Bang Madsen Tåstrup Skakforening 1358 1589 2014-02-14
100103861 0 4. Simon Andreasen Skakforeningen Odysseus 1297 2014-04-07
100103833 1438999 5. Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1425 1587 2014-05-09
100202091 1444808 6. Victor Koch-Müller BMS Skak 1320 2014-05-13
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
103110505 1439286 1. Philip Frost Bornholms Skakklub 1191 2014-02-14
102101060 1447041 2. Hans-Christian Lykke Enkeltmedlem - Indland 1266 1540 2014-05-09
100802375 1416669 3. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1264 1568 2014-05-20
100802044 1405713 4. Peter Meldal Tåstrup Skakforening 1283 1535 2014-02-14
100103481 1418297 5. Flemming Wadtland Tåstrup Skakforening 1268 1561 2014-04-07
100202092 0 6. Oscar Koch-Müller BMS Skak 1149 2014-05-13
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100802907 - 1. Andrea Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1000 2014-05-11
100802908 - 2. Sarah Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1000 2014-05-11
103110504 1445677 3. Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub 1070 2014-02-14
100103953 0 4. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1000 2014-05-10
100104064 0 5. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1143 2014-05-13
100103958 1444603 6. Elias Aggergaard Larsen Tåstrup Skakforening 1133 2014-05-17