loading
Arbejder ...

Sparekassen Faaborg Cup, - Assens Forår 2014

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Søren Plovgaard
Assens Skakklub
17001884
8
0
2
0
3
1
4
½
5
1
6
1
7
1
33,717243,281891
2Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16801838
7
1
1
1
8
½
3
½
4
1
5
0
6
1
51 - 23,517252,851855
3Simon Juhl
Assens Skakklub
15641742
6
0
7
1
1
0
2
½
8
0
4
0
5
0
7 - 82,315281,961698
4Jess Nykjær
Frem Skakklub
18591953
5
1
6
½
7
1
1
½
2
0
3
1
8
1
51 - 25,318593,941954
5Ib Cyrill Brix Juhl
Assens Skakklub
16831860
4
0
8
½
6
½
7
0
1
0
2
1
3
1
363,5516673,061858
6Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17771901
3
1
4
½
5
½
8
½
7
1
1
0
2
0
54,517473,451887
7Torben Larsen
Odense Skakklub
1559
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
8
½
1
0
7 - 82,25152501000
8Dennis Jespersen
Ejby Skakklub
16211797
1
1
5
½
2
½
6
½
3
1
7
½
4
0
442,916542,461813

Turneringen afviklet uden noget særligt at indberette. 

Ud over at Praktikanterne, Ib Cyril Brix Juhl og Johs. Klemmensen med tilfredsstillende resultat har ledt de respektive grupper.
 Dette berigtiget af TL John  Algreen-Ussing

Gruppe 2 monrad Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Birger Olsen
Sydøstfyn
1371
2
0
8
1
6
1
7
1
10
1
5
1
4
½
12,95153301000
2Poul Jacobsen
Ejby Skakklub
15351770
1
1
5
½
10
0
4
1
8
½
9
1
6
1
535,05153301770
3Johannes Klemmensen
Assens Skakklub
1252
4
½
10
0
7
0
9
1
6
0
8
0
5
0
92,55120501000
4Peder Nordborg
Assens Skakklub
1178
3
½
7
1
5
0
2
0
9
1
6
0
1
½
381,95122501000
5Ken Lausen
Assens Skakklub
1310
6
1
2
½
4
1
10
0
7
0
1
0
3
1
62,65134801000
6Kurt Olsen
Ejby Skakklub
15301607
5
0
9
1
1
0
8
0
3
1
4
1
2
0
375,25142901607
7Arne Lund
Assens Skakklub
1500
8
1
4
0
3
1
1
0
5
1
10
1
9
1
525,1149601000
8John Allan Algreen-Ussing
Assens Skakklub
1458
7
0
1
0
9
1
6
1
2
½
3
1
10
1
44148101000
9Bent Lerke
Assens Skakklub
1095
10
0
6
0
8
0
3
0
4
0
2
0
7
0
0101,05104801000
10Bjarne Andersen
Ejby Skakklub
14711616
9
1
3
1
2
1
5
1
1
0
7
0
8
0
454,45145101616


Indbydelse

                    Assens Forår 2014

Assens Skakklub indbyder til 7 runders koordineret EMT

Elo-rates om muligt

   Spilledage:   Mandagene  28. april og 5. - 12. - 19. - 26.  maj 

                                         samt 2. - 16.  juni 2014

                                         Der accepteres indtil 30 min. forsinkelse efter rundestart.

    Spillested:   Assens Skakklub, foreningshuset Gasværket, Ramsherred 52,  5610 Assens

         Turneringsform:   8-mands alle mod alle grupper efter rating,  en af  grupperne evt. Monrad

                       Spilletid:   Kl. 19.00 - 24.00

          Betænkningstid:   2 timer til 40 træk, 0,5 time + opsparet tid til resten af partiet

                       Indskud:   Kr. 130,- 

                      Præmier:   1. kr. 500,-  2. kr. 200,-  3. kr. 100.- Ens i alle grupper

                   Tilmelding:   Senest 24. april, men gerne før

                                Til:   Ib Cyrill Brix Juhl                 John Algreen-Ussing

                                         Tlf. 64 71 57 47                                          Tlf. 24 61 55 82

                                         icbj@c.dk                                                    au@mail.

      

                                         Vi glæder os til nogle gode kampe…  

Periode 2014-04-28 .. 2014-06-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.assensskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer John Allan Algreen-Ussing
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sparekassen Faaborg Cup, - Assens Forår 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.assensskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2014-04-28 2014-04-24
Gruppe 2 monrad 10 2014-04-28 2014-04-24
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300171 1443887 1. Søren Plovgaard Assens Skakklub 1700 1884 2014-02-18
100300351 1435132 2. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1680 1838 2014-02-24
100300184 1443283 3. Simon Juhl Assens Skakklub 1564 1742 2014-02-17
100300686 1427288 4. Jess Nykjær Frem Skakklub 1859 1953 2014-04-23
100301014 1443275 5. Ib Cyrill Brix Juhl Assens Skakklub 1683 1860 2014-02-17
100300354 1416766 6. Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub 1777 1901 2014-04-10
100301890 - 7. Torben Larsen Odense Skakklub 1559 2014-04-07
100300357 1437500 8. Dennis Jespersen Ejby Skakklub 1621 1797 2014-04-22
Deltagere i gruppen Gruppe 2 monrad
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301904 - 1. Birger Olsen Sydøstfyn 1371 2014-03-11
100300292 1439014 2. Poul Jacobsen Ejby Skakklub 1535 1770 2014-02-25
100300463 1443305 3. Johannes Klemmensen Assens Skakklub 1252 2014-02-17
100301889 - 4. Peder Nordborg Assens Skakklub 1178 2014-03-25
100900218 1443453 5. Ken Lausen Assens Skakklub 1310 2014-03-25
100300361 1443712 6. Kurt Olsen Ejby Skakklub 1530 1607 2014-04-08
100301916 - 7. Arne Lund Assens Skakklub 1500 2014-03-25
100300176 1442678 8. John Allan Algreen-Ussing Assens Skakklub 1458 2014-02-17
100301007 1443461 9. Bent Lerke Assens Skakklub 1095 2014-03-25
100300494 1442694 10. Bjarne Andersen Ejby Skakklub 1471 1616 2014-04-06