loading
Arbejder ...

SONDEX Cup 2014

Vis Gruppe : ParringerPGN
IM 1 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1GM Daniel Semcesen
Skanderborg Skakklub
25072504
6
1
2
½
3
½
4
½
5
1
102507
2IM Nikolaj Mikkelsen
Philidor
24222420
5
½
1
½
6
1
3
1
4
½
32,22438
3IM Jonathan Carlstedt
24472447
4
0
5
½
1
½
2
0
6
0
1602447
4IM Jakob Vang Glud
Philidor
25132518
3
1
6
½
5
1
1
½
2
½
22,952519
5IM Thorbjørn Bromann
Brønshøj Skakforening
24172407
2
½
3
½
4
0
6
1
1
0
242,152416
6IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24372430
1
0
4
½
2
0
5
0
3
1
52,352429

IM 2 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1FM Jwan Bakr
Frem Skakklub
23502341
6
1
2
0
3
1
4
1
5
½
202350
2IM Attila Gergacz
Springeren Kolding
23412369
5
½
1
1
6
1
3
½
4
0
3302341
3IM Jasmin Bejtovic
23962396
4
1
5
0
1
0
2
½
6
½
2402396
4IM Jens Ove Fries Nielsen
Viborg Skakklub
23972397
3
0
6
0
5
0
1
0
2
1
162,652364
5FM Kassa Korley
Skakforeningen ØBRO
23872358
2
½
3
1
4
1
6
1
1
½
4102387
6IM Igor Teplyi
Nordre Skakklub
24032398
1
0
4
1
2
0
5
0
3
½
52,72382

Mester 1 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Halvard Hagesæther
22662266
6
1
2
0
3
½
4
½
5
½
3 - 402266
2Tom Rydstrom
21852185
5
0
1
1
6
½
3
1
4
½
3202185
3Brian Jørgen Jørgensen
Næstved Skakklub
22732291
4
1
5
0
1
½
2
0
6
0
62,82247
4Kristoffer Dyrgård
Frem Skakklub
22262255
3
0
6
½
5
1
1
½
2
½
3 - 42,42228
5Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22702273
2
1
3
1
4
0
6
1
1
½
12,752285
6Thomas Schou-Moldt
Skakforeningen ØBRO
22102209
1
0
4
½
2
½
5
0
3
1
252,252205

Mester 2 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Lars Pedersen
Skakklubben Evans
21142135
6
0
2
½
3
½
4
½
5
0
62,32098
2FM John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
21772194
5
1
1
½
6
½
3
0
4
½
3 - 52,82171
3Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
20942104
4
1
5
0
1
½
2
1
6
½
31 - 22,12112
4Adam Brzezinski
21652165
3
0
6
½
5
1
1
½
2
½
3 - 502165
5Viggo Bové Quist
Springeren Kolding
21382144
2
0
3
1
4
0
6
1
1
1
31 - 22,52148
6Torben Kyhl Sørensen
Skakklubben af 1968
21532152
1
1
4
½
2
½
5
0
3
½
3 - 52,62151

Mester 3 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
20192048
6
½
2
0
3
0
4
½
5
0
15 - 62,351988
2WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
20232033
5
1
1
1
6
½
3
½
4
1
412,42067
3Thomas Ulrich
20452045
4
½
5
1
1
1
2
½
6
½
202045
4Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
20502081
3
½
6
1
5
1
1
½
2
0
332,652057
5Torben Richard Jensen
Esbjerg Skakforening
20511991
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
15 - 62,652018
6Maxim Konstantinov
Skakklubben Evans
20162021
1
½
4
0
2
½
5
1
3
½
42,352019

Mester 4 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20112034
6
½
2
½
3
0
4
½
5
½
24 - 62,61999
2Jonas Bjerre
Skanderborg Skakklub
20001934
5
1
1
½
6
½
3
½
4
½
31 - 32,52010
3Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
20151970
4
½
5
0
1
1
2
½
6
1
31 - 32,652022
4Farzam Firooznia
Skakklubben Evans
20001986
3
½
6
0
5
½
1
½
2
½
24 - 62,51985
5Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
19942035
2
0
3
1
4
½
6
1
1
½
31 - 32,452007
6Filip Boe Olsen
Viby Skakklub
19821875
1
½
4
1
2
½
5
0
3
0
24 - 62,351972

Mester 5 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Kim Burnæs
Springeren Kolding
19581997
6
0
2
0
3
0
4
1
5
½
62,51928
2Mikkel Vinter Motzkus
Jerne Skakklub
19532006
5
½
1
1
6
0
3
½
4
½
3 - 52,451955
3Jesper Korsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
19722022
4
0
5
½
1
1
2
½
6
½
3 - 52,651968
4Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19582027
3
1
6
1
5
0
1
0
2
½
3 - 52,51958
5Miriam Frida Olsen
BMS Skak
19341927
2
½
3
½
4
1
6
½
1
½
31 - 22,31955
6WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19602007
1
1
4
0
2
1
5
½
3
½
31 - 22,551974

Basis 1 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18481890
6
1
2
0
3
½
4
1
5
½
322,251871
2WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
18711936
5
½
1
1
6
1
3
1
4
½
412,451934
3Jørgen Stald
Enkeltmedlem - Indland
19011754
4
1
5
0
1
½
2
0
6
1
3 - 42,71895
4Christian Karstensen
Tønder Skakklub
19201966
3
0
6
1
5
½
1
0
2
½
252,851895
5Jonas Nybo Jakobsen
Fredericia Skakforening
18611957
2
½
3
1
4
½
6
0
1
½
3 - 42,41864
6Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
18521857
1
0
4
0
2
0
5
1
3
0
162,31813

Basis 2 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Henrik Andersen
Enkeltmedlem - Indland
18151930
6
½
2
0
3
1
4
0
5
½
25 - 62,451802
2Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
18321910
5
0
1
1
6
0
3
0
4
1
25 - 62,551816
3Kim Nygaard Hede
Fredericia Skakforening
18041839
4
½
5
1
1
0
2
1
6
0
2 - 42,31810
4Stephan Millgramm
18421842
3
½
6
1
5
0
1
1
2
0
2 - 401842
5Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18401878
2
1
3
0
4
1
6
1
1
½
12,61867
6Claus Vangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
18171902
1
½
4
0
2
1
5
0
3
1
2 - 42,451819

Basis 3 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
17991760
6
1
2
1
3
1
4
0
5
½
1 - 22,81820
2Karsten Fyhn
Skakklubben Alssund
17371792
5
0
1
0
6
½
3
1
4
1
32,251745
3Jan Rosenberg
Ribe Skakklub
17971905
4
½
5
½
1
0
2
0
6
1
24 - 52,81773
4Hans Erik Leimand
Ribe Skakklub
17381807
3
½
6
0
5
0
1
1
2
0
62,31714
5Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
17861749
2
1
3
½
4
1
6
½
1
½
1 - 22,71810
6Steven Jessen
Esbjerg Skakforening
17281802
1
0
4
1
2
½
5
½
3
0
24 - 52,21722

Basis 4 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
17071819
6
½
2
1
3
1
4
½
5
½
1 - 22,451740
2Børge Guldager
Fredericia Skakforening
17151826
5
0
1
0
6
0
3
1
4
½
5 - 62,51685
3Alexander Torp Jørgensen
Næstved Skakklub
17231749
4
1
5
1
1
0
2
0
6
1
332,61735
4Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
16990
3
0
6
1
5
0
1
½
2
½
242,41687
5Guido Heinemann
Bov Skakklub
17121852
2
1
3
0
4
1
6
1
1
½
1 - 22,51742
6Lasse Ramsdal
Åbyhøj Skakklub
17201761
1
½
4
0
2
1
5
0
3
0
5 - 62,551689

Basis 5 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Hansjørgen Clausen
Gråsten Skakklub
16391715
6
1
2
½
3
0
4
0
5
+
41,951626
2Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
16051596
5
+
1
½
6
1
3
0
4
1
31,71629
3Allan Toftegaard Christensen
Hobro Skakklub
16801757
4
0
5
+
1
1
2
1
6
1
41 - 22,251703
4Thomas Hansen
Fredericia Skakforening
16461708
3
1
6
1
5
+
1
1
2
0
41 - 221676
5Niels Peter Nissen
Varde Skakklub
16510
2
-
3
-
4
-
6
-
1
-
0601651
6Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
16661766
1
0
4
0
2
0
5
+
3
0
152,151602

Basis 6 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Bjarne Berring Rasmussen
Skanderborg Skakklub
15891629
6
1
2
1
3
½
4
½
5
0
322,551606
2Mikkel Ramsdal
Åbyhøj Skakklub
15791595
5
½
1
0
6
1
3
1
4
0
32,51579
3Arunn Ananthan
Skakklubben Evans
15871717
4
0
5
½
1
½
2
0
6
½
62,551540
4Niels Buster Krog Westh
Åbyhøj Skakklub
15760
3
1
6
½
5
1
1
½
2
1
412,451647
5Torben Larsen
Odense Skakklub
15590
2
½
3
½
4
0
6
0
1
1
24 - 52,351543
6Thomas Nielsen
Fredericia Skakforening
15901594
1
0
4
½
2
0
5
1
3
½
24 - 52,61563

Basis 7 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
14861608
6
½
2
1
3
½
4
½
5
½
31 - 32,251520
2Tommy Hansen
Springeren Kolding
14770
5
½
1
0
6
½
3
0
4
½
62,21446
3Mads Henneberg Hasager
Hinnerup Skakklub
15421571
4
½
5
½
1
½
2
1
6
½
31 - 32,751553
4Jan Kargaard Jensen
Svogerslev Skakklub
15461711
3
½
6
½
5
1
1
½
2
½
31 - 32,751557
5Jan Schou-Jørgensen
Varde Skakklub
15430
2
½
3
½
4
0
6
½
1
½
252,751509
6Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
14880
1
½
4
½
2
½
5
½
3
½
42,31497

Basis 8 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Leo Starup
Skakklubben Rokaden
13481603
6
0
2
½
3
½
4
1
5
1
32 - 32,11389
2Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
14031496
5
½
1
½
6
0
3
0
4
1
252,551378
3Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13551462
4
1
5
0
1
½
2
1
6
0
42,151371
4Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14001525
3
0
6
0
5
½
1
0
2
0
½62,551308
5Susan Clausen
Gråsten Skakklub
14070
2
½
3
1
4
½
6
1
1
0
32 - 32,61425
6Per Lykke Porsgaard
Kolding Skakklub
14621494
1
1
4
1
2
1
5
0
3
1
413,051505

Basis 9 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
1343
6
0
2
1
3
0
4
½
5
½
24 - 52,81307
2Jacob Clausen
Springeren Kolding
1270
5
0
1
0
6
0
3
0
4
1
162,21216
3Niels Åge Kristensen
Varde Skakklub
1321
4
1
5
0
1
1
2
1
6
1
412,651398
4Tiziano Wul Micalizio
Springeren Kolding
1336
3
0
6
½
5
1
1
½
2
0
24 - 52,751302
5Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
1286
2
1
3
1
4
0
6
½
1
½
32 - 32,351315
6Karsten Mortensen
Enkeltmedlem - Indland
1270
1
1
4
½
2
1
5
½
3
0
32 - 32,21306

Basis 10 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1157
6
1
2
½
3
0
4
½
5
1
32 - 32,251191
2Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
1200
5
1
1
½
6
0
3
0
4
1
42,651193
3Bjarne Leth
Springeren Kolding
1238
4
1
5
1
1
1
2
1
6
0
412,951288
4Frits Kjær Steffensen
Fredericia Skakforening
1221
3
0
6
0
5
1
1
½
2
0
52,81163
5Caterina Wul Micalizio
Springeren Kolding
1083
2
0
3
0
4
0
6
1
1
0
161,651054
6Karl Rasmussen
Springeren Kolding
1208
1
0
4
1
2
1
5
0
3
1
32 - 32,71222

Basis 11 SONDEX Cup 2014 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Jonas Odgaard-Jans
Skakklubben af 1968
1000
6
1
2
1
3
1
4
1
5
0
41 - 22,31108
2Svend Hansen
Springeren Kolding
1046
5
0
1
0
6
0
3
1
4
0
162,65963
3Lasse Borring Petersen
Haderslev Skakklub
1068
4
0
5
½
1
0
2
0
6
1
52,81010
4Oliver Iversen
Haderslev Skakklub
1009
3
1
6
0
5
½
1
0
2
1
32,351016
5Marcus Holm
Nordre Skakklub
1023
2
1
3
½
4
½
6
1
1
1
41 - 22,451118
6Vagn Loft Jensen
Springeren Kolding
1025
1
0
4
1
2
1
5
0
3
0
242,451005
Indbydelse


Kolding Bymesterskab 2014  

7. WEEKEND TURNERING!!

Skakklubben Springeren indbyder til 5 runders koordineret turnering

Spilledage/tidspunkt:
Fredag den 2.maj kl.19.00-24.00
Lørdag den 3.maj kl.10.00-15.00 og 16.00-21.00
Søndag den 4.maj kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00

Spillested: Kolding Uddannelse Center Ågade 27,6000 Kolding
I hyggeligt miljø ved åen .
Ekstra god plads til alle spillere.

10 minutters gang fra banegården

Gratis parkering ved spillestedet.

Grupper: Der spilles i 6 mandsgrupper sidste gruppe evt.som monrad.

Periode 2014-05-02 .. 2014-05-04
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.skakklubbenspringeren.dk/tilmeldinger/sondex-cup-2014
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til SONDEX Cup 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.skakklubbenspringeren.dk/tilmeldinger/sondex-cup-2014

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
IM 1 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
IM 2 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Mester 1 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Mester 2 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Mester 3 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Mester 4 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Mester 5 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 1 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 2 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 3 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 4 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 5 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 6 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 7 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 8 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 9 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 10 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Basis 11 SONDEX Cup 2014 6 2014-05-02 2014-04-23
Totalt antal tilmeldte 108
Deltagere i gruppen IM 1 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103596 1706993 1. GM Daniel Semcesen Skanderborg Skakklub 2507 2504 2014-04-10
103104283 1407970 2. IM Nikolaj Mikkelsen Philidor 2422 2420 2014-03-26
24614386 3. IM Jonathan Carlstedt 2447 2447 2014-04-10
100601498 1407767 4. IM Jakob Vang Glud Philidor 2513 2518 2014-03-26
100801519 1403893 5. IM Thorbjørn Bromann Brønshøj Skakforening 2417 2407 2014-03-26
100601031 1404210 6. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2437 2430 2014-04-10
Deltagere i gruppen IM 2 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301898 7601590 1. FM Jwan Bakr Frem Skakklub 2350 2341 2014-04-10
100501733 730157 2. IM Attila Gergacz Springeren Kolding 2341 2369 2014-04-10
14400936 3. IM Jasmin Bejtovic 2396 2396 2014-04-10
100700286 1400142 4. IM Jens Ove Fries Nielsen Viborg Skakklub 2397 2397 2014-04-10
100104116 2033801 5. FM Kassa Korley Skakforeningen ØBRO 2387 2358 2014-04-23
100901506 1413767 6. IM Igor Teplyi Nordre Skakklub 2403 2398 2014-03-26
Deltagere i gruppen Mester 1 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
1501755 1. Halvard Hagesæther 2266 2266 2014-04-10
1714830 2. Tom Rydstrom 2185 2185 2014-04-10
100101674 1401548 3. Brian Jørgen Jørgensen Næstved Skakklub 2273 2291 2014-03-26
103104861 1410938 4. Kristoffer Dyrgård Frem Skakklub 2226 2255 2014-03-26
100600595 1402889 5. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2270 2273 2014-04-10
103101805 1401297 6. Thomas Schou-Moldt Skakforeningen ØBRO 2210 2209 2014-04-22
Deltagere i gruppen Mester 2 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500695 1410440 1. Lars Pedersen Skakklubben Evans 2114 2135 2014-03-26
100300218 1403664 2. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2177 2194 2014-04-10
100901527 1431412 3. Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2094 2104 2014-04-10
1710460 4. Adam Brzezinski 2165 2165 2014-04-10
100300634 1403656 5. Viggo Bové Quist Springeren Kolding 2138 2144 2014-04-10
100600781 1412248 6. Torben Kyhl Sørensen Skakklubben af 1968 2153 2152 2014-04-23
Deltagere i gruppen Mester 3 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301708 1436988 1. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2019 2048 2014-03-26
100600613 1401637 2. WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2023 2033 2014-04-10
- 3. Thomas Ulrich 2045 2045 2014-04-10
100602240 1429221 4. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2050 2081 2014-04-10
100500302 1411039 5. Torben Richard Jensen Esbjerg Skakforening 2051 1991 2014-04-23
103105842 1410954 6. Maxim Konstantinov Skakklubben Evans 2016 2021 2014-04-10
Deltagere i gruppen Mester 4 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602212 1406523 1. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2011 2034 2014-04-10
103110502 1444948 2. Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub 2000 1934 2014-04-10
100301800 1437127 3. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 2015 1970 2014-04-10
103108422 1439154 4. Farzam Firooznia Skakklubben Evans 2000 1986 2014-04-10
100500063 1407287 5. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 1994 2035 2014-03-26
100602308 1440640 6. Filip Boe Olsen Viby Skakklub 1982 1875 2014-04-10
Deltagere i gruppen Mester 5 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500765 1418483 1. Kim Burnæs Springeren Kolding 1958 1997 2014-04-10
100401416 1402960 2. Mikkel Vinter Motzkus Jerne Skakklub 1953 2006 2014-03-26
100602335 1438360 3. Jesper Korsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1972 2022 2014-04-10
100100817 1403800 4. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1958 2027 2014-03-26
103104942 1408259 5. Miriam Frida Olsen BMS Skak 1934 1927 2014-03-26
100301109 1409344 6. WFM Marie Frank-Nielsen Philidor 1960 2007 2014-03-26
Deltagere i gruppen Basis 1 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100601239 1438093 1. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1848 1890 2014-04-10
100301049 1504258 2. WFM Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans 1871 1936 2014-04-10
100500698 1434489 3. Jørgen Stald Enkeltmedlem - Indland 1901 1754 2014-03-26
100701482 1416553 4. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1920 1966 2014-04-10
100501265 1446916 5. Jonas Nybo Jakobsen Fredericia Skakforening 1861 1957 2014-04-19
100500481 1506021 6. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1852 1857 2014-03-26
Deltagere i gruppen Basis 2 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800535 1407392 1. Henrik Andersen Enkeltmedlem - Indland 1815 1930 2014-03-26
100500692 1409859 2. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1832 1910 2014-04-10
100200197 1423541 3. Kim Nygaard Hede Fredericia Skakforening 1804 1839 2014-04-10
- 4. Stephan Millgramm 1842 1842 2014-04-10
100602311 1440489 5. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1840 1878 2014-04-10
100600267 1417320 6. Claus Vangsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1817 1902 2014-04-10
Deltagere i gruppen Basis 3 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602256 1436570 1. Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1799 1760 2014-04-10
100300216 1401602 2. Karsten Fyhn Skakklubben Alssund 1737 1792 2014-03-26
100400358 1412531 3. Jan Rosenberg Ribe Skakklub 1797 1905 2014-04-10
100400347 1418955 4. Hans Erik Leimand Ribe Skakklub 1738 1807 2014-03-26
100602257 1436589 5. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1786 1749 2014-04-10
100501732 1445383 6. Steven Jessen Esbjerg Skakforening 1728 1802 2014-04-30
Deltagere i gruppen Basis 4 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300925 1408577 1. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1707 1819 2014-03-26
100300488 1413902 2. Børge Guldager Fredericia Skakforening 1715 1826 2014-04-10
100201817 1434187 3. Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub 1723 1749 2014-03-26
100400304 1419358 4. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1699 2014-03-26
100401598 24658359 5. Guido Heinemann Bov Skakklub 1712 1852 2014-04-10
100602369 1440675 6. Lasse Ramsdal Åbyhøj Skakklub 1720 1761 2014-03-26
Deltagere i gruppen Basis 5 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100400163 1409425 1. Hansjørgen Clausen Gråsten Skakklub 1639 1715 2014-03-26
100701623 1444972 2. Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 1605 1596 2014-04-10
100700196 1440373 3. Allan Toftegaard Christensen Hobro Skakklub 1680 1757 2014-03-26
100501523 1427580 4. Thomas Hansen Fredericia Skakforening 1646 1708 2014-03-26
100500942 1439855 5. Niels Peter Nissen Varde Skakklub 1651 2014-04-10
100501365 1429132 6. Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub 1666 1766 2014-04-10
Deltagere i gruppen Basis 6 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600519 1422375 1. Bjarne Berring Rasmussen Skanderborg Skakklub 1589 1629 2014-04-10
100602368 1438484 2. Mikkel Ramsdal Åbyhøj Skakklub 1579 1595 2014-04-10
103110294 1438786 3. Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1587 1717 2014-03-26
100602356 1438590 4. Niels Buster Krog Westh Åbyhøj Skakklub 1576 2014-04-10
100301890 - 5. Torben Larsen Odense Skakklub 1559 2014-03-26
103109271 1431676 6. Thomas Nielsen Fredericia Skakforening 1590 1594 2014-03-26
Deltagere i gruppen Basis 7 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301879 1447009 1. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1486 1608 2014-03-26
100501424 1447190 2. Tommy Hansen Springeren Kolding 1477 2014-04-10
100602412 1445480 3. Mads Henneberg Hasager Hinnerup Skakklub 1542 1571 2014-03-26
100100016 1411098 4. Jan Kargaard Jensen Svogerslev Skakklub 1546 1711 2014-04-10
100500354 0 5. Jan Schou-Jørgensen Varde Skakklub 1543 2014-04-10
103111576 0 6. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1488 2014-03-26
Deltagere i gruppen Basis 8 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600833 1422669 1. Leo Starup Skakklubben Rokaden 1348 1603 2014-03-26
103111506 1447130 2. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1403 1496 2014-03-26
100801513 1402870 3. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1355 1462 2014-03-26
100900771 1413201 4. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1400 1525 2014-03-26
100400173 0 5. Susan Clausen Gråsten Skakklub 1407 2014-03-26
100500696 1409794 6. Per Lykke Porsgaard Kolding Skakklub 1462 1494 2014-04-20
Deltagere i gruppen Basis 9 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
103111288 1446894 1. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1343 2014-04-10
103111061 0 2. Jacob Clausen Springeren Kolding 1270 2014-04-10
100501384 1444786 3. Niels Åge Kristensen Varde Skakklub 1321 1598 2014-03-26
103111060 0 4. Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1336 2014-04-10
100501726 1446851 5. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1286 2014-04-10
100501427 0 6. Karsten Mortensen Enkeltmedlem - Indland 1270 2014-03-26
Deltagere i gruppen Basis 10 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602457 1446070 1. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1157 2014-04-10
100602456 0 2. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1200 2014-04-10
100500400 1436880 3. Bjarne Leth Springeren Kolding 1238 1633 2014-04-10
100500582 1446983 4. Frits Kjær Steffensen Fredericia Skakforening 1221 2014-04-10
103111059 1444930 5. Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding 1083 2014-04-10
100501737 0 6. Karl Rasmussen Springeren Kolding 1208 2014-04-10
Deltagere i gruppen Basis 11 SONDEX Cup 2014
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602382 0 1. Jonas Odgaard-Jans Skakklubben af 1968 1000 2014-04-10
100500773 0 2. Svend Hansen Springeren Kolding 1046 2014-04-30
100401627 - 3. Lasse Borring Petersen Haderslev Skakklub 1068 2014-03-26
100401638 - 4. Oliver Iversen Haderslev Skakklub 1009 2014-03-26
100602496 - 5. Marcus Holm Nordre Skakklub 1023 2014-03-26
100501391 0 6. Vagn Loft Jensen Springeren Kolding 1025 2014-04-30