Arbejder ...

loading

K41 Sommer EMT 2014  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20342046
6
0
2
1
3
0
4
½
5
0
42,2520192,072037
2Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19792017
5
0
1
0
6
0
3
½
4
½
15 - 61,819551,842004
3Peter Wieth-Klitgaard
Nørrebro Skakklub
20602110
4
1
5
½
1
1
2
½
6
0
332,4520712,582116
4Niels Kristian Ø. Kragh
Skakklubben K41
20962129
3
0
6
0
5
0
1
½
2
½
15 - 62,7520612,742103
5Rasmus Jørgensen
Skakklubben K41
20282085
2
1
3
½
4
1
6
½
1
1
422,220802,382109
6FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21852210
1
1
4
1
2
1
5
½
3
1
13,4522073,392227

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Sebastian Stuhr
Køge Skakklub
18921994
6
0
2
1
3
0
4
1
5
1
332,319131,932010
2Frode Benedikt Nielsen
Frederiksberg Skakforening
19692053
5
½
1
0
6
1
3
1
4
1
1 - 22,9519862,332056
3Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
19462054
4
0
5
½
1
1
2
0
6
0
5 - 62,7519092,332042
4Jan Bauner
Skakklubben K41
18851981
3
1
6
½
5
0
1
0
2
0
5 - 62,2518631,831969
5Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18731944
2
½
3
½
4
1
6
0
1
0
242,1518691,581950
6Søren Molbæk Christiansen
Skakklubben K41
1932
1
1
4
½
2
0
5
1
3
1
1 - 22,65195801000

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Knud Højgaard
Valby Skakklub
17861932
6
½
2
½
3
1
4
½
5
½
31 - 22,717952,581931
2Kenneth Dahl
Enkeltmedlem - Indland
1763
5
0
1
½
6
1
3
1
4
½
31 - 22,5177801000
3Asger Sandal Jeppesen
Nørrebro Skakklub
16881790
4
1
5
½
1
0
2
0
6
½
25 - 61,916911,601796
4Magnus Gustafsson
Skakklubben K41
18041875
3
0
6
0
5
1
1
½
2
½
25 - 62,8517792,191865
5Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17221823
2
1
3
½
4
0
6
½
1
½
3 - 42,1517331,841818
6Arthur Berg
Skakforeningen Odysseus
18161818
1
½
4
1
2
0
5
½
3
½
3 - 42,9518031,791839

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Poulsen
Skakklubben K41
14201674
6
½
2
1
3
1
4
1
5
1
12,215822,211693
2Arshak Ikilikian
Skakklubben K41
1222
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
060,85118401000
3Michele Melega
Prøvemedlemmer
15791579
4
1
5
1
1
0
2
1
6
0
333,3515631,561586
4Dan Bergqvist
Brønshøj Skakforening
14711595
3
0
6
0
5
½
1
0
2
1
52,5514241,661578
5Aage Niels Christensen
Nørrebro Skakklub
14661726
2
1
3
0
4
½
6
½
1
0
242,514442,561703
6Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
16071643
1
½
4
1
2
1
5
½
3
1
423,5516212,011658
Indbydelse

K41 inviterer hermed til sin sommerturnering K41 Sommer EMT 2014. 


Turneringen afvikles som 5-runders EMT på tirsdagene 13/5, 20/5, 27/5, 3/6 og 10/6, alle dage fra kl. 19:00. Der spilles i grupper à 6, nederste gruppe evt. som schweizer. Spilletiden er 90 minutter til hele partiet + 30 sekunder pr. træk.
Indskud: 150 kr.

Ved fremmøde mere end 30 minutter efter det annoncerede starttidspunkt dømmes man som taber af partiet.

Turneringen ELO-rates.

Turneringsansvarlig: Jesper Karup, email: hvadskerdermeddig@hotmail.com

Tilmelding her på siden senest d. 9/5.

Periode 2014-05-13 .. 2014-06-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.k41.dk/turnering/indbydelse.php?id=125
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Karup
Dommere

Tilmeldings muligheder til K41 Sommer EMT 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.k41.dk/turnering/indbydelse.php?id=125

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2014-05-13 2014-05-13
Gruppe 2 6 2014-05-13 2014-05-13
Gruppe 3 6 2014-05-13 2014-05-12
Gruppe 4 6 2014-05-13 2014-05-12
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801054 1402307 1. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2034 2046 2014-05-09
102100937 1427962 2. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1979 2017 2014-04-16
100600726 1405373 3. Peter Wieth-Klitgaard Nørrebro Skakklub 2060 2110 2014-04-30
100101167 1406884 4. Niels Kristian Ø. Kragh Skakklubben K41 2096 2129 2014-04-16
103108857 1419900 5. Rasmus Jørgensen Skakklubben K41 2028 2085 2014-04-19
100101265 1401440 6. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2185 2210 2014-04-29
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802434 1426729 1. Peter Sebastian Stuhr Køge Skakklub 1892 1994 2014-05-11
100101187 1405721 2. Frode Benedikt Nielsen Frederiksberg Skakforening 1969 2053 2014-04-24
100100252 1405349 3. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 1946 2054 2014-04-29
100101984 1415832 4. Jan Bauner Skakklubben K41 1885 1981 2014-05-07
100102046 1428799 5. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1873 1944 2014-05-07
100101992 0 6. Søren Molbæk Christiansen Skakklubben K41 1932 2014-05-05
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101925 1411390 1. Knud Højgaard Valby Skakklub 1786 1932 2014-05-11
101095062 - 2. Kenneth Dahl Enkeltmedlem - Indland 1763 2014-04-17
100103172 1414747 3. Asger Sandal Jeppesen Nørrebro Skakklub 1688 1790 2014-05-07
100104008 1444778 4. Magnus Gustafsson Skakklubben K41 1804 1875 2014-04-16
100100136 1409778 5. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1722 1823 2014-05-11
100104061 1447416 6. Arthur Berg Skakforeningen Odysseus 1816 1818 2014-05-08
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103852 1439189 1. Lars Poulsen Skakklubben K41 1420 1674 2014-05-03
100103617 1414569 2. Arshak Ikilikian Skakklubben K41 1222 2014-04-24
101095092 - 3. Michele Melega Prøvemedlemmer 1579 1579 2014-05-09
103110107 1441388 4. Dan Bergqvist Brønshøj Skakforening 1471 1595 2014-05-11
100100217 1409980 5. Aage Niels Christensen Nørrebro Skakklub 1466 1726 2014-05-07
100102246 1414330 6. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1607 1643 2014-05-03