loading
Arbejder ...

Ungdoms-DM 2014

Vis Gruppe : ParringerPGN
U18 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
21432160
6
+
2
1
3
1
4
0
5
1
413,0521433,082157
2Alexander Torp Jørgensen
Næstved Skakklub
18551882
5
1
1
0
6
+
3
1
4
1
421,4519181,541940
3Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
16421647
4
0
5
0
1
0
2
0
6
+
150,4516290,461629
4Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
20482047
3
1
6
+
5
0
1
1
2
0
332,5520372,522026
5Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
20512028
2
0
3
1
4
1
6
+
1
0
342,5520402,402012
6Mr. X
Skanderborg Skakklub
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
06050001000

U16 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
20071944
5
1
4
1
2
1
3
1
8
+
513,120252,801992
2Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19021875
6
1
3
1
1
0
4
1
7
1
423,6519131,531894
3Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18521842
7
1
2
0
5
½
1
0
4
1
43,218312,141816
4Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
17221819
8
+
1
0
6
1
2
0
3
0
251,6517031,221770
5Mikkel Ramsdal
Åbyhøj Skakklub
15791599
1
0
8
+
3
½
7
1
6
1
31,916040,311607
6Jacob Qazizada
Skakklubben af 1968
1354
2
0
7
1
4
0
8
+
5
0
261,05135201000
7Alexander Graulund
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
1208
3
0
6
0
8
+
5
0
2
0
170,4119001000
8Mr. X
Skanderborg Skakklub
4
-
5
-
7
-
6
-
1
-
08050001000

U14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
20202018
10
1
6
1
4
1
3
½
2
0
43,920121,991998
2Bjarke Hautop Kristensen
Sorø Skakklub
19351966
11
1
7
1
5
1
13
1
1
1
514,119622,152000
3Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18831919
12
1
9
1
6
1
1
½
5
1
23,8519031,781948
4Bjørn Hebsgaard Nielsen
Esbjerg Skakforening
1868
13
1
17
1
1
0
7
0
12
1
374,15183401000
5Lasse Ramsdal
Åbyhøj Skakklub
16891729
14
1
8
1
2
0
10
1
3
0
353,316800,451711
6Alexander Le Besq
Frem Skakklub
16471794
15
1
1
0
3
0
11
1
13
1
363,216410,551772
7Johan Møller Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
15491551
16
1
2
0
12
1
4
1
9
1
432,916020,081548
8Victor Koch-Müller
BMS Skak
1278
17
0
5
0
11
0
14
½
18
+
162,2120201000
9Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
1261
18
+
3
0
13
0
15
1
7
0
2121,7123001000
10Jacob Clausen
Springeren Kolding
1254
1
0
14
1
17
1
5
0
11
0
2132,1125001000
11Simon Andreasen
Skakforeningen Odysseus
1252
2
0
16
½
8
1
6
0
10
1
81,85128101000
12Emmet Smith
Nørrebro Skakklub
1214
3
0
15
1
7
0
17
1
4
0
2101,7122801000
13Marcus Holm
Nordre Skakklub
1113
4
0
18
+
9
1
2
0
6
0
2110,35114201000
14Christian Vikkelsø
BMS Skak
1100
5
0
10
0
16
1
8
½
15
1
91,85112901000
15Christian Østergaard samuelsen
Prøvemedlemmer
1000
6
0
12
0
18
+
9
0
14
0
1170100001000
16Marius Glytner
Tårnby Skakklub
1000
7
0
11
½
14
0
18
+
17
0
151,196401000
17Ninara Oraha
Skakklubben af 1968
1000
8
1
4
0
10
0
12
0
16
1
2141,1104101000
18Mr. X
Skanderborg Skakklub
9
-
13
-
15
-
16
-
8
-
018001000

U12 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Nicolai Kistrup
BMS Skak
18821909
15
1
8
1
6
½
10
1
11
1
2
1
9
1
16,618821,511929
2Thomas Søndergaard Thybo
Morsø Skakklub
16751813
16
1
9
1
7
1
4
1
3
1
1
0
6
0
535,1516711,171806
3Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1535
17
1
10
1
12
1
6
1
2
0
9
0
8
0
484,8149901000
4Tiziano Wul Micalizio
Springeren Kolding
1460
18
1
11
1
21
1
2
0
12
0
13
½
7
0
154,6141101000
5Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
1431
19
1
12
0
14
1
11
0
6
0
10
0
26
1
3184,85134801000
6Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1415
20
1
13
1
1
½
3
0
5
1
12
1
2
1
23,15155901000
7Filip Martin Kierulf Hou Holm
Viby Skakklub
1388
21
1
14
1
2
0
12
0
19
1
17
0
4
1
4104,15138101000
8Jacob Kryger Dyekjær
Skakklubben af 1968
1384
22
1
1
0
15
1
13
1
9
0
11
1
3
1
543,65144501000
9Albert Emil Lyng Petersen
Allerød Skakklub
13541572
23
1
2
0
17
1
14
½
8
1
3
1
1
0
7314220,321559
10Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1341
24
1
3
0
20
1
1
0
15
1
5
1
12
1
553,45141301000
11Gustav Trærup
Sorø Skakklub
1339
25
1
4
0
19
1
5
1
1
0
8
0
20
½
133,5133901000
12Markus Andreas Baadsgaard
Gribskov Skakklub
1328
26
1
5
1
3
0
7
1
4
1
6
0
10
0
493,05137101000
13Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1281
27
1
6
0
25
1
8
0
21
1
4
½
17
0
123,9126301000
14Sanschiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1276
28
+
7
0
5
0
9
½
18
½
26
1
15
1
4113,05127401000
15Sverre Padkjær Gejl
Springeren Kolding
1214
1
0
22
1
8
0
25
1
10
0
21
½
14
0
193119201000
16Adesh Easan
Fredericia Skakforening
1214
2
0
28
-
     0270121401000
17Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1187
3
0
24
1
9
0
26
1
20
1
7
1
13
1
562,95130401000
18Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1179
4
0
25
0
24
1
21
0
14
½
23
1
22
0
203,6113001000
19Nikolaj Brødsgaard
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
1169
5
0
26
1
11
0
22
1
7
0
20
0
23
0
2233,05112201000
20Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1156
6
0
27
1
10
0
24
1
17
0
19
1
11
½
143117901000
21Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1150
7
0
23
1
4
0
18
1
13
0
15
½
27
1
162,8118201000
22Noah Ekholm
Hobro Skakklub
1113
8
0
15
0
27
1
19
0
23
½
24
1
18
1
173,1113101000
23Kasper Holm Sand
Kjellerup Skakklub
1104
9
0
21
0
26
0
27
1
22
½
18
0
19
1
213,2107301000
24Benedicte Kistrup
BMS Skak
1049
10
0
17
0
18
0
20
0
27
0
22
0
25
1
1252,696901000
25Mikala Holmgaard Høyerup
Prøvemedlemmer
1046
11
0
18
1
13
0
15
0
26
0
27
0
24
0
1262,5596801000
26Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1027
12
0
19
0
23
1
17
0
25
1
14
0
5
0
2221,9103201000
27Freja Jungberg Nielsen
Ålborg Skoleskak
1000
13
0
20
0
22
0
23
0
24
1
25
1
21
0
2242,3597901000
28Mr. X
1000
14
-
16
-
     0280100001000

Pige DM - U12 (4 spillere)

U10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Jonas Bjerre
Skanderborg Skakklub
20772158
12
1
9
1
6
1
7
1
10
1
4
1
3
½
1720770,922161
2Arn Holland
Nørrebro Skakklub
1257
13
0
18
1
15
1
12
½
7
0
5
0
11
1
115,2118101000
3Elisabeth Mechlenburg Møller
Enkeltmedlem - Indland
1250
14
1
10
½
9
1
6
0
12
½
11
1
1
½
54,25126101000
4Nienke van den Brink
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
1160
15
0
19
½
18
1
16
1
5
1
1
0
7
1
63,85118901000
5Silas Høyerup
Enkeltmedlem - Indland
1160
16
1
11
1
7
½
10
0
4
0
2
1
12
0
93,9114201000
6Oscar Koch-Müller
BMS Skak
11541255
17
1
13
1
1
0
3
1
8
1
7
1
10
½
23,412760,081252
7Caterina Wul Micalizio
Springeren Kolding
1151
18
1
15
1
5
½
1
0
2
1
6
0
4
0
83,25116201000
8Kasper Løth Mikkelsen
Tåstrup Skakforening
1126
19
1
17
0
16
1
11
1
6
0
10
0
18
½
104,25109201000
9Tobias Brødsgaard
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
1112
20
1
1
0
3
0
19
1
14
1
12
0
21
1
473,45113701000
10Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1092
21
1
3
½
13
1
5
1
1
0
8
1
6
½
532,8122301000
11Silas Tram Lux
Skørping Skakklub
1091
22
+
5
0
17
1
8
0
21
1
3
0
2
0
3182,65106201000
12Kischieciro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1072
1
0
20
1
21
1
2
½
3
½
9
1
5
1
542,55122501000
13Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1011
2
1
6
0
10
0
21
0
18
0
20
1
22
+
3162,4598801000
14Bror Felix Padkjær Gejl
Springeren Kolding
1009
3
0
21
0
22
+
17
1
9
0
15
½
19
1
142,6100501000
15Simon Ehrenreich
Prøvemedlemmer
1000
4
1
7
0
2
0
18
0
19
1
14
½
16
1
132,75103401000
16Sebastian Brødsgaard
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
1000
5
0
22
1
8
0
4
0
20
1
21
0
15
0
2202,491601000
17Silas Ekholm
Hobro Skakklub
1000
6
0
8
1
11
0
14
0
22
+
18
0
20
1
3172,597101000
18Casper Liu
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
1000
7
0
2
0
4
0
15
1
13
1
17
1
8
½
122,6104101000
19Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1000
8
0
4
½
20
1
9
0
15
0
22
+
14
0
192,4594301000
20Jonas van Meel
Amager Skakforening
1000
9
0
12
0
19
0
22
+
16
0
13
0
17
0
1212,7583501000
21Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1000
10
0
14
1
12
0
13
1
11
0
16
1
9
0
3152,95100201000
22Mr. X
1000
11
-
16
0
14
-
20
-
17
-
19
-
13
-
0220100001000

Tilmeldt i P10 (2 spillere)

U08 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Mr. X
1000
8
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
080100001000
2Axel Holland
Nørrebro Skakklub
1000
7
0
1
+
8
0
3
½
4
0
5
0
6
0
72,7586501000
3Ture Jungberg Nielsen
Ålborg Skoleskak
1000
6
1
7
1
1
+
2
½
8
0
4
1
5
0
32,75103401000
4Oliver Watts
BMS Skak
1002
5
0
6
1
7
0
1
+
2
1
3
0
8
0
34 - 62,7595701000
5Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
1000
4
1
8
0
6
1
7
1
1
+
2
1
3
1
622,75113501000
6Nelli Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1000
3
0
4
0
5
0
8
0
7
1
1
+
2
1
34 - 62,7595501000
7Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1000
2
1
3
0
4
1
5
0
6
0
8
0
1
+
34 - 62,7595501000
8Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
1201
1
+
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
714,55126601000

Tilmeldt i P08 (1 spillere)

P08 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn

P10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn

P12 Direkte link
#NavnRatingElo1PoPlWeRnEoEn

P14 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn

P16 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn

P18 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
Indbydelse

Dansk Skak Union og Skanderborg Skakklub inviterer hermed til Danmarksmesterskaber for ungdom i skak.

Mesterskabet holdes i weekenden 3-5. oktober 2014.

Se mere på www.skak-u-dm.dk

Periode 2014-10-03 .. 2014-10-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.skak-u-dm.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarne Tornbjerg
Dommere

Tilmeldings muligheder til Ungdoms-DM 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.skak-u-dm.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U18 6 2014-10-03 2014-10-01
U16 8 2014-10-03 2014-10-01
U14 18 2014-10-03 2014-10-01
U12 28 2014-10-03 2014-10-01
U10 22 2014-10-03 2014-10-01
U08 8 2014-10-03 2014-10-01
P08 0 2014-10-03 2014-10-01
P10 0 2014-10-03 2014-10-01
P12 0 2014-10-03 2014-10-01
P14 0 2014-10-03 2014-10-01
P16 0 2014-10-03 2014-10-01
P18 0 2014-10-03 2014-10-01
Totalt antal tilmeldte 90
Deltagere i gruppen U18
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901527 1431412 1. Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2143 2160 2014-08-09
100201817 1434187 2. Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub 1855 1882 2014-08-22
100701623 1444972 3. Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 1642 1647 2014-09-28
100602240 1429221 4. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2048 2047 2014-09-18
100301800 1437127 5. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 2051 2028 2014-09-26
0 - 6. Mr. X Skanderborg Skakklub 2014-10-04
Deltagere i gruppen U16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103912 1444514 1. Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2007 1944 2014-09-18
100602256 1436570 2. Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1902 1875 2014-08-27
100602257 1436589 3. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1852 1842 2014-08-27
100602425 1446045 4. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 1722 1819 2014-09-30
100602368 1438484 5. Mikkel Ramsdal Åbyhøj Skakklub 1579 1599 2014-09-18
100602424 1446037 6. Jacob Qazizada Skakklubben af 1968 1354 2014-09-30
100103936 0 7. Alexander Graulund Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1208 2014-09-27
0 - 8. Mr. X Skanderborg Skakklub 2014-10-04
Deltagere i gruppen U14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301821 1439090 1. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2020 2018 2014-09-02
103110001 1437747 2. Bjarke Hautop Kristensen Sorø Skakklub 1935 1966 2014-09-15
100602311 1440489 3. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1883 1919 2014-09-27
100501628 0 4. Bjørn Hebsgaard Nielsen Esbjerg Skakforening 1868 2014-09-21
100602369 1440675 5. Lasse Ramsdal Åbyhøj Skakklub 1689 1729 2014-09-27
100301751 1437089 6. Alexander Le Besq Frem Skakklub 1647 1794 2014-09-24
103110417 1440632 7. Johan Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1549 1551 2014-10-01
100202091 1444808 8. Victor Koch-Müller BMS Skak 1278 2014-09-15
100602456 0 9. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1261 2014-09-23
103111061 0 10. Jacob Clausen Springeren Kolding 1254 2014-09-27
100103861 0 11. Simon Andreasen Skakforeningen Odysseus 1252 2014-09-18
100104012 0 12. Emmet Smith Nørrebro Skakklub 1214 2014-09-28
100602496 - 13. Marcus Holm Nordre Skakklub 1113 2014-09-22
100104191 - 14. Christian Vikkelsø BMS Skak 1100 2014-09-22
101095139 - 15. Christian Østergaard samuelsen Prøvemedlemmer 1000 2014-09-05
100103980 0 16. Marius Glytner Tårnby Skakklub 1000 2014-07-01
103110958 1446010 17. Ninara Oraha Skakklubben af 1968 1000 2014-09-30
- 18. Mr. X Skanderborg Skakklub 2014-10-04
Deltagere i gruppen U12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103773 1444816 1. Nicolai Kistrup BMS Skak 1882 1909 2014-10-01
100901673 1441299 2. Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub 1675 1813 2014-08-26
103111576 0 3. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1535 2014-08-23
103111060 0 4. Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1460 2014-07-27
103110503 1444859 5. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1431 2014-09-30
100602544 - 6. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1415 2014-09-11
100602410 1444824 7. Filip Martin Kierulf Hou Holm Viby Skakklub 1388 2014-08-18
100602413 1441752 8. Jacob Kryger Dyekjær Skakklubben af 1968 1384 2014-09-28
100103833 1438999 9. Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1354 1572 2014-09-12
103111054 0 10. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1341 2014-09-28
100202236 1446649 11. Gustav Trærup Sorø Skakklub 1339 2014-09-22
100802763 0 12. Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub 1328 2014-08-26
103111055 0 13. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1281 2014-09-28
100103869 0 14. Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1276 2014-09-18
100501707 0 15. Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding 1214 2014-09-06
100501746 - 16. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1214 2014-10-01
100602457 1446070 17. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1187 2014-09-23
100901687 0 18. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1179 2014-09-19
100104074 - 19. Nikolaj Brødsgaard Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1169 2014-09-18
103111580 0 20. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1156 2014-09-27
100802894 - 21. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1150 2014-09-17
100701680 - 22. Noah Ekholm Hobro Skakklub 1113 2014-09-21
100901690 0 23. Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub 1104 2014-09-25
100103780 1444883 24. Benedicte Kistrup BMS Skak 1049 2014-10-01
101095140 - 25. Mikala Holmgaard Høyerup Prøvemedlemmer 1046 2014-09-07
100104004 0 26. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1027 2014-09-28
101095106 - 27. Freja Jungberg Nielsen Ålborg Skoleskak 1000 2014-08-21
- 28. Mr. X 1000 2014-10-04
Deltagere i gruppen U10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103110502 1444948 1. Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub 2077 2158 2014-07-20
100103975 0 2. Arn Holland Nørrebro Skakklub 1257 2014-09-15
102101014 0 3. Elisabeth Mechlenburg Møller Enkeltmedlem - Indland 1250 2014-09-02
100104149 - 4. Nienke van den Brink Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1160 2014-09-02
102101041 0 5. Silas Høyerup Enkeltmedlem - Indland 1160 2014-09-07
100202092 0 6. Oscar Koch-Müller BMS Skak 1154 1255 2014-09-15
103111059 1444930 7. Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding 1151 2014-07-27
100104036 0 8. Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening 1126 2014-09-08
103111577 0 9. Tobias Brødsgaard Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1112 2014-09-18
100301862 0 10. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1092 2014-09-27
100701624 0 11. Silas Tram Lux Skørping Skakklub 1091 2014-04-27
100103868 0 12. Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1072 2014-09-18
100104090 - 13. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1011 2014-06-24
100501708 0 14. Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding 1009 2014-09-06
101095138 - 15. Simon Ehrenreich Prøvemedlemmer 1000 2014-09-25
100104144 - 16. Sebastian Brødsgaard Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1000 2014-09-18
100701651 0 17. Silas Ekholm Hobro Skakklub 1000 2014-09-21
100104150 - 18. Casper Liu Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1000 2014-10-03
100802913 - 19. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1000 2014-09-17
100104200 - 20. Jonas van Meel Amager Skakforening 1000 2014-08-16
100104157 - 21. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1000 2014-06-17
- 22. Mr. X 1000 2014-10-03
Deltagere i gruppen U08
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- 1. Mr. X 1000 2014-10-03
100104168 - 2. Axel Holland Nørrebro Skakklub 1000 2014-09-27
101095048 - 3. Ture Jungberg Nielsen Ålborg Skoleskak 1000 2014-08-21
100103976 0 4. Oliver Watts BMS Skak 1002 2014-09-17
100901738 - 5. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1000 2014-09-28
100104086 - 6. Nelli Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1000 2014-09-28
100104139 - 7. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1000 2014-06-12
100301886 - 8. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1201 2014-09-02
Deltagere i gruppen P08
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen P10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen P12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen P14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen P16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen P18
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt