Arbejder ...

loading

Varde week-end 2014  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
19752057
6
1
2
½
3
0
4
½
5
½
3 - 4219902,482057
2FM Niels Jørgen Fries Nielsen
Esbjerg Skakforening
23012308
5
1
1
½
6
½
3
1
4
½
1 - 24,2523014,242301
3Torben Richard Jensen
Esbjerg Skakforening
20661991
4
0
5
0
1
1
2
0
6
½
5 - 62,720421,971984
4Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
20132035
3
1
6
1
5
½
1
½
2
½
1 - 22,320412,312053
5Bjarne Meldgaard Rasmussen
Varde Skakklub
19091992
2
0
3
1
4
½
6
½
1
½
3 - 41,519391,972000
6Poul Grydholt Jensen
Varde Skakklub
20082000
1
0
4
0
2
½
5
½
3
½
5 - 62,2519902,031992

gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Damir Desevac
Esbjerg Skakforening
18821896
6
1
2
0
3
0
4
½
5
½
24 - 63,2518450,911897
2Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
17841897
5
½
1
1
6
0
3
1
4
1
12,518140,911898
3Erdodi Gabor
Prøvemedlemmer
1872
4
½
5
½
1
1
2
0
6
½
33,15185301000
4Niels Peter Nissen
Varde Skakklub
1651
3
½
6
½
5
½
1
½
2
0
24 - 61,45166801000
5Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
1650
2
½
3
½
4
½
6
0
1
½
24 - 61,45166701000
6Anders Christensen
Varde Skakklub
18721960
1
0
4
½
2
1
5
1
3
½
323,1518681,181957

gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Hansen
Varde Skakklub
1411
2
0
4
1
8
½
6
0
3
½
26 - 72,1140701000
2Ole Henriksen
Varde Skakklub
1432
1
1
6
0
7
1
3
½
5
0
3 - 51,85146101000
3John Callesen
Varde Skakklub
1443
4
½
7
1
6
0
2
½
1
½
3 - 51,95146801000
4Bo Møller Nielsen
Esbjerg Skakforening
1536
3
½
1
0
5
½
8
0
7
0
182,95144801000
5Jan Schou-Jørgensen
Varde Skakklub
1543
6
0
8
0
4
½
7
1
2
1
3 - 52,7153401000
6John Klaus Jensen
Lemvig Skakklub
16401840
5
1
2
1
3
1
1
1
8
½
13,816610,81836
7Sven Michelsen
Esbjerg Skakforening
16201772
8
1
3
0
2
0
5
0
4
1
26 - 73,5515610,731776
8Niels Åge Kristensen
Varde Skakklub
13211598
7
0
5
1
1
½
4
1
6
½
321,114470,471599
Indbydelse

Koordineret EMT - spillested Lykkesgårdkolen  Abildvej 25, 6800 Varde.- hvid bygning

 

9.5 - 11.5. afholder Varde skakklub en  5 runders EMT. Der spilles fortrinsvis i 6-mandsgrupperr. Spilletid: 2 timer til 40 træk, derpå opsparet tid + ½ time.

Spilletidspunkter: Fredag kl. 18 - 23, Lørdag og Søndag kl. 10 - 15 og 16 - 21

Sted: Lykkesgårdskolen, hvid bygning, Abildvej 25, 6800 Varde. Overnatning kan tilbydes dels som  B+B til ca. 250 kr.(bestil i god tid) eller i det nærliggende Hotel Varde, dobbeltværelse 700 kr. (+ opredning à 150 kr.).

Præmier: 1. præmie 500 kr., 2. præmie 300 kr. I en evt. gruppe med 8 eller 10 delt. også en 3. præmie på 150 kr. Desuden er der en ekstrapræmie på 300 kr. til spilleren med den største ratingfremgang. - Turneringen Elo-rates.

Kantine: Ud over almindelig kantinedrift vil vi servere varm mad kl. 15 lørdag og søndag, en gryderet m. kartofler til 50 kr. eller pizzaslice til 30 kr.

Tilmelding senest d.5. maj til John Callesen, john@callesen.org tlf. 61 70 70 87 eller til Anders Christensen tlf. 30 59 37 91.

Indskuddet på 150 kr. indbetales samtidig på konto 9670 4482241638. 

NB! Tilkendegiv samtidig, om du er interesseret i spisning!"

Periode 2014-05-09 .. 2014-05-11
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.vardeskakklub.dk
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Varde week-end 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.vardeskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2014-05-09 2014-05-05
gruppe 2 6 2014-05-09 2014-05-05
gruppe 3 8 2014-05-09 2014-05-05
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500145 1407015 1. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1975 2057 2014-04-25
100800378 1400320 2. FM Niels Jørgen Fries Nielsen Esbjerg Skakforening 2301 2308 2014-05-06
100500302 1411039 3. Torben Richard Jensen Esbjerg Skakforening 2066 1991 2014-04-25
100500063 1407287 4. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2013 2035 2014-05-01
100500118 1439880 5. Bjarne Meldgaard Rasmussen Varde Skakklub 1909 1992 2014-05-05
100500085 1408020 6. Poul Grydholt Jensen Varde Skakklub 2008 2000 2014-04-25
Deltagere i gruppen gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100501188 1411977 1. Damir Desevac Esbjerg Skakforening 1882 1896 2014-04-30
100500219 1417045 2. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1784 1897 2014-04-25
101095072 - 3. Erdodi Gabor Prøvemedlemmer 1872 2014-05-01
100500942 1439855 4. Niels Peter Nissen Varde Skakklub 1651 2014-04-25
100500090 1427830 5. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1650 2014-04-25
100500329 1415921 6. Anders Christensen Varde Skakklub 1872 1960 2014-04-25
Deltagere i gruppen gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500339 0 1. Jørgen Hansen Varde Skakklub 1411 2014-04-25
100500343 0 2. Ole Henriksen Varde Skakklub 1432 2014-04-30
100501618 0 3. John Callesen Varde Skakklub 1443 2014-05-06
100400369 1403796 4. Bo Møller Nielsen Esbjerg Skakforening 1536 2014-04-25
100500354 0 5. Jan Schou-Jørgensen Varde Skakklub 1543 2014-04-25
100300474 1413104 6. John Klaus Jensen Lemvig Skakklub 1640 1840 2014-05-01
100500158 1431668 7. Sven Michelsen Esbjerg Skakforening 1620 1772 2014-04-29
100501384 1444786 8. Niels Åge Kristensen Varde Skakklub 1321 1598 2014-04-29