Arbejder ...

loading

Valby Efterårs EMT 2014  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Arthur Berg
Skakforeningen Odysseus
18041896
6
1
2
0
3
0
4
½
5
0
4217891,941878
2Kian Pedersen
Valby Skakklub
18691968
5
½
1
1
6
1
3
½
4
1
422,519292,511998
3Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19251985
4
1
5
0
1
1
2
½
6
1
32,919432,632020
4Erling Molbæk Christiansen
Valby Skakklub
17301866
3
0
6
0
5
½
1
½
2
0
151,4517171,721852
5Kurt Klifoth
Valby Skakklub
21342166
2
½
3
1
4
½
6
1
1
1
414,321343,972167
6Henrik Egede Rasmussen
Valby Skakklub
17851933
1
0
4
1
2
0
5
0
3
0
161,8517602,231884

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Stig Syndergaard
Valby Skakklub
16441813
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
12,917101,871858
2Johnny Smidt
Damhus Skakklub
16001712
5
½
1
0
6
0
3
1
4
0
52,5515541,311706
3Knud Erik Helleshøj
Damhus Skakklub
14841680
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
061,614121,151634
4Hans Arne Christensen
Valby Skakklub
1619
3
1
6
1
5
½
1
½
2
1
422,7166701000
5Troels Frølich Larsen
Valby Skakklub
1635
2
½
3
1
4
½
6
0
1
0
242,85161001000
6Martin Skovsø Nielsen
Valby Skakklub
15851778
1
0
4
0
2
1
5
1
3
1
332,416081,671785

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Benny Bjertrup
Valby Skakklub
1457
6
1
2
½
3
1
4
1
5
1
13,3152001000
2Rolf Haugaard Nielsen
Valby Skakklub
1328
5
1
1
½
6
0
3
1
4
½
332,25136201000
3Hans Forchhammer
Valby Skakklub
1412
4
1
5
1
1
0
2
0
6
0
242,95136901000
4Bjørn Gemzøe
Damhus Skakklub
12771644
3
0
6
0
5
1
1
0
2
½
51,8512610,511634
5Åge Møller
Valby Skakklub
1265
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
061,75118601000
6Kaj Refsgaard
Jernbanens Skakklub
14111640
1
0
4
1
2
1
5
1
3
1
422,9514610,491650

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sejer H. Hansen
Valby Skakklub
1000
6
0
2
½
3
0
4
0
7
0
½61,3596201000
2Henning Christensen
Valby Skakklub
1109
5
1
1
½
6
0
3
1
4
0
32,7110001000
3Gitte Staunstrup
Valby Skakklub
1000
4
0
7
1
1
1
2
0
6
0
241,85100701000
4Niels Møller
Valby Skakklub
1208
3
1
6
0
7
1
1
1
2
1
423,5123101000
5Jens Andersen
Prøvemedlemmer
1000
2
0
    070,3598401000
6Peer Balken
Valby Skakklub
1183
1
1
4
1
2
1
7
1
3
1
513,3129101000
7Emmely Lindenblatt
Valby Skakklub
1000 
3
0
4
0
6
0
1
1
15195501000

Emmely Lindenblatt indtrådte i turneringen efter 1. runde istedet for Jens Andersen.

Sejer H. Hansen meldte lovligt afbud til sidste runde, og hans parti mod Emmely Lindenblatt rates derfor ikke.

Indbydelse

Valby Skakklub indbyder til Valby Skakklubs Efterårs EMT 2014.

Turneringen er på 5 runder og afvikles i 6-mandsgrupper efter rating, sidste gruppe evt. som monrad, på torsdagene : 25/9, 2/10, 9/10, 16/10 og 23/10. Turneringen elo-rates hvis muligt.

Spilletid: 19-23

Betænkningstid: 2 timer til hele partiet. Fremmøde senest 1 time efter start.

Spillested: Valby Kulturcenter, Høffdingsvej 10, 2500 Valby ( tlf. 36 17 83 22 ).

Indskud: 130 kr. som betales inden 1. Rundes start på giro 674-7914. Hele indskuddet minus emt afgift går til præmier.

Tilmelding: Senest torsdag den 18. september til Stig Syndergaard tlf.  22716255/mail: stig.syndergaard@gmail.com eller direkte på KSU siden.
 

Periode 2014-09-25 .. 2014-10-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Valby Efterårs EMT 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2014-09-25 2014-09-18
Gruppe 2 6 2014-09-25 2014-09-18
Gruppe 3 6 2014-09-25 2014-09-18
Gruppe 4 7 2014-09-25 2014-09-18
Totalt antal tilmeldte 25
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104061 1447416 1. Arthur Berg Skakforeningen Odysseus 1804 1896 2014-09-21
100101043 1438174 2. Kian Pedersen Valby Skakklub 1869 1968 2014-09-21
100102120 1415280 3. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1925 1985 2014-09-21
100100780 1409298 4. Erling Molbæk Christiansen Valby Skakklub 1730 1866 2014-09-21
100100836 1416596 5. Kurt Klifoth Valby Skakklub 2134 2166 2014-09-21
100101701 1417800 6. Henrik Egede Rasmussen Valby Skakklub 1785 1933 2014-09-21
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100808 1432435 1. Stig Syndergaard Valby Skakklub 1644 1813 2014-09-21
100100301 1418041 2. Johnny Smidt Damhus Skakklub 1600 1712 2014-09-24
100102842 1414372 3. Knud Erik Helleshøj Damhus Skakklub 1484 1680 2014-09-21
100100778 0 4. Hans Arne Christensen Valby Skakklub 1619 2014-09-21
100103389 1446762 5. Troels Frølich Larsen Valby Skakklub 1635 2014-09-21
100102604 1413287 6. Martin Skovsø Nielsen Valby Skakklub 1585 1778 2014-09-21
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100774 1411500 1. Benny Bjertrup Valby Skakklub 1457 2014-09-21
100104126 - 2. Rolf Haugaard Nielsen Valby Skakklub 1328 2014-09-21
100103465 1413724 3. Hans Forchhammer Valby Skakklub 1412 2014-09-21
100102131 1413988 4. Bjørn Gemzøe Damhus Skakklub 1277 1644 2014-09-21
100103532 1415530 5. Åge Møller Valby Skakklub 1265 2014-09-21
100100978 1411268 6. Kaj Refsgaard Jernbanens Skakklub 1411 1640 2014-09-21
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104177 - 1. Sejer H. Hansen Valby Skakklub 1000 2014-09-21
100103881 1446665 2. Henning Christensen Valby Skakklub 1109 2014-09-21
100104093 - 3. Gitte Staunstrup Valby Skakklub 1000 2014-09-21
101094991 - 4. Niels Møller Valby Skakklub 1208 2014-09-21
101095184 - 5. Jens Andersen Prøvemedlemmer 1000 2014-09-21
100100773 1431730 6. Peer Balken Valby Skakklub 1183 2014-09-21
100104179 - 7. Emmely Lindenblatt Valby Skakklub 1000 2014-10-04