Arbejder ...

loading

Valby Efterårs EMT 2014  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Arthur Berg
Skakforeningen Odysseus
18041896
6
1
2
0
3
0
4
½
5
0
4217891,941878
2Kian Pedersen
Valby Skakklub
18691968
5
½
1
1
6
1
3
½
4
1
422,519292,511998
3Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19251985
4
1
5
0
1
1
2
½
6
1
32,919432,632020
4Erling Molbæk Christiansen
Valby Skakklub
17301866
3
0
6
0
5
½
1
½
2
0
151,4517171,721852
5Kurt Klifoth
Valby Skakklub
21342166
2
½
3
1
4
½
6
1
1
1
414,321343,972167
6Henrik Egede Rasmussen
Valby Skakklub
17851933
1
0
4
1
2
0
5
0
3
0
161,8517602,231884
Indbydelse

Valby Skakklub indbyder til Valby Skakklubs Efterårs EMT 2014.

Turneringen er på 5 runder og afvikles i 6-mandsgrupper efter rating, sidste gruppe evt. som monrad, på torsdagene : 25/9, 2/10, 9/10, 16/10 og 23/10. Turneringen elo-rates hvis muligt.

Spilletid: 19-23

Betænkningstid: 2 timer til hele partiet. Fremmøde senest 1 time efter start.

Spillested: Valby Kulturcenter, Høffdingsvej 10, 2500 Valby ( tlf. 36 17 83 22 ).

Indskud: 130 kr. som betales inden 1. Rundes start på giro 674-7914. Hele indskuddet minus emt afgift går til præmier.

Tilmelding: Senest torsdag den 18. september til Stig Syndergaard tlf.  22716255/mail: stig.syndergaard@gmail.com eller direkte på KSU siden.
 

Periode 2014-09-25 .. 2014-10-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Stig Syndergaard

Tilmeldings muligheder til Valby Efterårs EMT 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2014-09-25 2014-09-18
Gruppe 2 6 2014-09-25 2014-09-18
Gruppe 3 6 2014-09-25 2014-09-18
Gruppe 4 7 2014-09-25 2014-09-18
Totalt antal tilmeldte 25
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104061 1447416 1. Arthur Berg Skakforeningen Odysseus 1804 1896 2014-09-21
100101043 1438174 2. Kian Pedersen Valby Skakklub 1869 1968 2014-09-21
100102120 1415280 3. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1925 1985 2014-09-21
100100780 1409298 4. Erling Molbæk Christiansen Valby Skakklub 1730 1866 2014-09-21
100100836 1416596 5. Kurt Klifoth Valby Skakklub 2134 2166 2014-09-21
100101701 1417800 6. Henrik Egede Rasmussen Valby Skakklub 1785 1933 2014-09-21
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100808 1432435 1. Stig Syndergaard Valby Skakklub 1644 1813 2014-09-21
100100301 1418041 2. Johnny Smidt Damhus Skakklub 1600 1712 2014-09-24
100102842 1414372 3. Knud Erik Helleshøj Damhus Skakklub 1484 1680 2014-09-21
100100778 0 4. Hans Arne Christensen Valby Skakklub 1619 2014-09-21
100103389 1446762 5. Troels Frølich Larsen Valby Skakklub 1635 2014-09-21
100102604 1413287 6. Martin Skovsø Nielsen Valby Skakklub 1585 1778 2014-09-21
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100774 1411500 1. Benny Bjertrup Valby Skakklub 1457 2014-09-21
100104126 - 2. Rolf Haugaard Nielsen Valby Skakklub 1328 2014-09-21
100103465 1413724 3. Hans Forchhammer Valby Skakklub 1412 2014-09-21
100102131 1413988 4. Bjørn Gemzøe Damhus Skakklub 1277 1644 2014-09-21
100103532 1415530 5. Åge Møller Valby Skakklub 1265 2014-09-21
100100978 1411268 6. Kaj Refsgaard Jernbanens Skakklub 1411 1640 2014-09-21
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104177 - 1. Sejer H. Hansen Valby Skakklub 1000 2014-09-21
100103881 1446665 2. Henning Christensen Valby Skakklub 1109 2014-09-21
100104093 - 3. Gitte Staunstrup Valby Skakklub 1000 2014-09-21
101094991 - 4. Niels Møller Valby Skakklub 1208 2014-09-21
101095184 - 5. Jens Andersen Prøvemedlemmer 1000 2014-09-21
100100773 1431730 6. Peer Balken Valby Skakklub 1183 2014-09-21
100104179 - 7. Emmely Lindenblatt Valby Skakklub 1000 2014-10-04