Arbejder ...

loading

Chess House Festugeturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
19932044
6
1
2
½
3
1
4
1
5
½
412,3520412,642071
2Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
20101986
5
1
1
½
6
½
3
1
4
0
32 - 32,520202,202018
3Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18931926
4
0
5
½
1
0
2
0
6
0
½61,618601,761901
4Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21152138
3
1
6
0
5
1
1
0
2
1
32 - 33,321093,342131
5Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18881843
2
0
3
½
4
0
6
1
1
½
251,5519021,191875
6Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
21662215
1
0
4
1
2
½
5
0
3
1
43,6521433,872160

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Vangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
18361893
6
½
2
1
3
0
4
0
5
1
3 - 42,5518352,501893
2Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18831902
5
1
1
0
6
1
3
½
4
½
322,9518852,571919
3Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18591818
4
0
5
0
1
1
2
½
6
1
3 - 42,7518521,891842
4Alex Sørensen
Læseforeningens Skakklub
18271932
3
1
6
1
5
1
1
1
2
½
12,519172,811966
5Jan Han Petersen
Skakklubben Rokaden
17521796
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
51,8517421,741791
6Kris Klausen
Læseforeningens Skakklub
18152017
1
½
4
0
2
0
5
½
3
0
162,417733,491917

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Leif Nørholm Jensen
Nordre Skakklub
17151778
6
½
2
0
3
0
4
½
5
0
162,5516692,371751
2Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
17051801
5
1
1
1
6
0
3
1
4
0
332,4517222,551819
3Allan Westenborg
Syddjurs Skakklub
17061823
4
1
5
1
1
1
2
0
6
½
1 - 22,4517392,731838
4David Bille Maagaard
Randers Skakklub
17491820
3
0
6
0
5
1
1
½
2
1
42,8517392,721816
5Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
17001784
2
0
3
0
4
0
6
½
1
1
52,416732,421766
6Søren Graugaard Christensen
Viby Skakklub
16871760
1
½
4
1
2
1
5
½
3
½
1 - 22,317292,211786

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
16291619
6
0
2
1
3
½
4
½
5
½
3 - 52,8516191,481640
2Thomas Nielsen
Fredericia Skakforening
14581555
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
061,5513881,101533
3Kristen Hedelykke
Nordre Skakklub
16771790
4
½
5
½
1
½
2
1
6
0
3 - 53,216562,601766
4Jørgen Overgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
16541758
3
½
6
½
5
1
1
½
2
1
23,0516682,411760
5Tiziano Wul Micalizio
Springeren Kolding
1399
2
1
3
½
4
0
6
½
1
½
3 - 51,15147601000
6Claus Nis Andersen
Skakklubben Rokaden
16711759
1
1
4
½
2
1
5
½
3
1
413,1516972,411781

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
1196
2
1
3
1
5
1
7
½
6
0
12,05128201000
2Jacob Qazizada
Skakklubben af 1968
1363
1
0
6
1
   16 - 71,2135401000
3Sebastian Edin
Skakklubben af 1968
1287
4
1
1
0
7
½
6
½
5
½
33,1126001000
4Claus Gamborg
Skakklubben Rokaden
11201332
3
0
 
6
0
5
1
7
0
16 - 71,411020,141326
5Marcus Holm
Nordre Skakklub
1095
6
½
7
1
1
0
4
0
3
½
24 - 51,6111301000
6Brian Kristensen
Viby Skakklub
13891635
5
½
2
0
4
1
3
½
1
1
323,613620,861641
7Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1191 
5
0
3
½
1
½
4
1
24 - 52,1118701000
Indbydelse

Århus festuge
Fredag d. 5. til søndag d. 7. september 2014


Chess House indbyder hermed til Århus Festuge turnering.

 

5 runder, fortrinsvis 6-mandsgrupper.

Fredag: kl. 18.30-23.30
Lørdag & søndag: kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00

Det er ikke tilladt at komme mere end én time for sent.

 
Betænkningstid:40 træk på 2 timer, derefter ½ time + opsparet tid til resten.
 
Indskud:150 kr.
 
Præmier:Al indskud (minus EMT-afgift) 
 
Tilmelding:senest onsdag d. 3. september 2014
Tilmelding til
Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36
eller via onlinetilmeldingen.
max 48 deltagere
 
Spillested:
 
Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Århus N. 
Periode 2014-09-05 .. 2014-09-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://Chesshouse.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Matthiesen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Chess House Festugeturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://Chesshouse.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2014-09-05 2014-09-03
Basis 1 6 2014-09-05 2014-09-03
Basis 2 6 2014-09-05 2014-09-03
Basis 3 6 2014-09-05 2014-09-03
Basis 4 7 2014-09-05 2014-09-03
Totalt antal tilmeldte 31
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102955 1410750 1. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 1993 2044 2014-07-16
100301821 1439090 2. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2010 1986 2014-08-10
100601239 1438093 3. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1893 1926 2014-08-22
100602129 1404792 4. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2115 2138 2014-09-02
100602256 1436570 5. Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1888 1843 2014-08-04
100901527 1431412 6. Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2166 2215 2014-09-03
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600267 1417320 1. Claus Vangsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1836 1893 2014-08-04
100602311 1440489 2. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1883 1902 2014-09-02
100602257 1436589 3. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1859 1818 2014-08-04
100301569 1410881 4. Alex Sørensen Læseforeningens Skakklub 1827 1932 2014-08-20
103102835 1427121 5. Jan Han Petersen Skakklubben Rokaden 1752 1796 2014-07-24
100801545 1445570 6. Kris Klausen Læseforeningens Skakklub 1815 2017 2014-08-02
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600273 1419609 1. Leif Nørholm Jensen Nordre Skakklub 1715 1778 2014-07-13
100602425 1446045 2. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 1705 1801 2014-09-04
103101958 1422952 3. Allan Westenborg Syddjurs Skakklub 1706 1823 2014-08-20
100601844 1421727 4. David Bille Maagaard Randers Skakklub 1749 1820 2014-09-04
100600624 1428446 5. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1700 1784 2014-08-12
100601235 1413449 6. Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub 1687 1760 2014-08-24
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701623 1444972 1. Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 1629 1619 2014-08-16
103109271 1431676 2. Thomas Nielsen Fredericia Skakforening 1458 1555 2014-08-21
100601205 1420950 3. Kristen Hedelykke Nordre Skakklub 1677 1790 2014-09-03
100602448 1444875 4. Jørgen Overgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1654 1758 2014-07-15
103111060 0 5. Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1399 2014-08-24
100601032 1415735 6. Claus Nis Andersen Skakklubben Rokaden 1671 1759 2014-08-20
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602456 0 1. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1196 2014-09-03
100602424 1446037 2. Jacob Qazizada Skakklubben af 1968 1363 2014-09-02
100602506 - 3. Sebastian Edin Skakklubben af 1968 1287 2014-08-15
100602469 1445855 4. Claus Gamborg Skakklubben Rokaden 1120 1332 2014-08-08
100602496 - 5. Marcus Holm Nordre Skakklub 1095 2014-08-29
100601098 1421492 6. Brian Kristensen Viby Skakklub 1389 1635 2014-07-17
100602457 1446070 7. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1191 2014-09-03