loading
Arbejder ...

Faxe EfTerMiddags EMT 2014

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Christoffersen
Faxe Skakklub
16031715
6
2
3
4
5
161,815690,671708
2Søren Sørensen
Faxe Skakklub
1813
5
1
6
3
4
413,45183001000
3Helge Lindegaard
Vordingborg Skakklub
1627
4
5
1
2
6
24 - 52162701000
4Aage Hansen
Næstved Skakklub
16771740
3
6
5
1
2
22,417130,751755
5Bent Petersen
Faxe Skakklub
18051957
2
3
4
6
1
33,417781,581945
6Kurt Søgaard Nielsen
Greve Skakklub
1621
1
4
2
5
3
24 - 51,95162301000

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Adrian
Haslev Skakklub
14601606
6
2
3
4
5
342,115012,041644
2Paul M. Larsen
Haslev Skakklub
14571633
5
1
6
3
4
062,113632,261588
3Ohran Alic
Enkeltmedlem - Indland
15771711
4
5
1
2
6
2 - 33,0515972,891735
4Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
15461778
3
6
5
1
2
2 - 32,815783,421780
5Flemming Nielsen
Vordingborg Skakklub
14541631
2
3
4
6
1
412,0515852,231702
6Børge Hansen
Faxe Skakklub
15601621
1
4
2
5
3
152,914752,161575

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kaj Refsgaard
Jernbanens Skakklub
14131640
6
2
3
1
4
5
1315032,471661
2Henning Jakobsen
Nordfalster Skakklub af 1979
13371350
5
1
6
1
3
4
32,413420,721366
3Ib Christoffersen
Haslev Skakklub
14371623
4
5
1
0
2
6
423,214732,371648
4Svend-Erik Wehlast
Faxe Skakklub
14401637
3
6
5
1
2
24 - 53,213862,461608
5Arne Mandrup Hansen
Haslev Skakklub
12821562
2
3
4
6
1
24 - 51,9512841,981542
6Lis K. Dam
Præstø Skakklub
1183
1
4
2
0
5
3
061,25112701000

Partier i turneringen Faxe EfTerMiddags EMT 2014

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Spilles midt om dagen på en hverdag!

Runder: 5 runder.
Spilledage: Fem onsdage i september og oktober: 17/9, 24/9, 1/10, 8/10, og 22/10.
Præmier: Præmiesummen er hele indskuddet minus EMT-afgift.
Spillested: Faxe Skakklubs lokaler i Fakse, Præstøvej 2 A, kælderen.
Spilletidspunkt: Alle runder starter kl. 12.30 og er færdigspillet ca. kl. 17.00.
Antal: Højst 30 deltagere.
Turneringsform: Alle-mod-alle, eventuelt Monrad i den nederste gruppe. Turneringen bliver FIDE-ratet. .

Indskud: 150 kr.
Spilletid: 1 timer og 45 minutter til hele partiet, med 30 sekunders tillæg for hvert træk. Spillere, som er fritaget for at notere, får i stedet 20 sekunders tillæg for hvert træk.

Tilmelding: Senest søndag 7/9 til Svend-Erik Wehlast, telefon 56 73 06 36 eller e-mail sv-e@post.tele.dk .

For sent fremmøde: Spillere, som kommer 1 time for sent, har tabt partiet.
Rygning: Røgfri spillelokaler. Vi har et røgfyldt rum til dem, der vil ryge efter partiet.
Mobiltelefoner mm: Spillere må ikke have elektronisk udstyr på spillestedet, mens partiet er i gang. Skakklubben har et aflåst skab, hvor mobiltelefoner kan anbringes under partiet. Overtrædelser medfører automatisk en advarsel til den pågældende spiller. Er udstyret tændt, medfører det tab af partiet.
Dommeren kan dispensere fra disse regler i særlige tilfælde (vagtordninger, afhentning, sygdom etc.).
Turneringens hjemmeside: 
 www.faxeemt.webs.com.

Venlig hilsen

Faxe Skakklub

Periode 2014-09-17 .. 2014-10-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://faxeemt.webs.com/
Turnerings komite
Hoveddommer Svend-Erik Wehlast
Dommere

Tilmeldings muligheder til Faxe EfTerMiddags EMT 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://faxeemt.webs.com/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2014-09-17 2014-09-07
Gruppe 2 6 2014-09-17 2014-09-07
Gruppe 3 6 2014-09-17 2014-09-07
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201035 1411705 1. Per Christoffersen Faxe Skakklub 1603 1715 2014-09-05
100200264 1424432 2. Søren Sørensen Faxe Skakklub 1813 2014-09-02
100202267 - 3. Helge Lindegaard Vordingborg Skakklub 1627 2014-09-05
100200536 1405926 4. Aage Hansen Næstved Skakklub 1677 1740 2014-08-26
100201828 1424211 5. Bent Petersen Faxe Skakklub 1805 1957 2014-08-22
100800781 1433288 6. Kurt Søgaard Nielsen Greve Skakklub 1621 2014-09-09
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202116 1439987 1. Michael Adrian Haslev Skakklub 1460 1606 2014-08-19
100202053 1435442 2. Paul M. Larsen Haslev Skakklub 1457 1633 2014-08-19
100102462 1410571 3. Ohran Alic Enkeltmedlem - Indland 1577 1711 2014-08-20
100200288 1428403 4. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1546 1778 2014-08-19
100200722 1424084 5. Flemming Nielsen Vordingborg Skakklub 1454 1631 2014-09-05
100200167 1423410 6. Børge Hansen Faxe Skakklub 1560 1621 2014-08-18
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100978 1411268 1. Kaj Refsgaard Jernbanens Skakklub 1413 1640 2014-08-15
100200857 1428160 2. Henning Jakobsen Nordfalster Skakklub af 1979 1337 1350 2014-08-08
100200241 1423282 3. Ib Christoffersen Haslev Skakklub 1437 1623 2014-09-05
100200182 1424548 4. Svend-Erik Wehlast Faxe Skakklub 1440 1637 2014-08-08
100200268 1432702 5. Arne Mandrup Hansen Haslev Skakklub 1282 1562 2014-08-08
100202268 - 6. Lis K. Dam Præstø Skakklub 1183 2014-09-09