Arbejder ...

loading

Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grandprix -1  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Pouelsten Holm Grabow
Skakklubben Evans
21542124
2
1
4
0
14
0
5
½
12
0
6
1
13
½
39 - 10
2Kim Burnæs
Springeren Kolding
19281982
1
0
10
½
3
½
6
1
7
0
11
½
5
1
6 - 8
3Filip Boe Olsen
Viby Skakklub
19932049
4
0
6
½
2
½
13
½
5
1
12
0
14
½
39 - 10
4Jackie Andersen
Skanderborg Skakklub
23482356
3
1
1
1
8
1
14
½
10
1
7
1
9
½
61
5Margarita Baliuniene
Skakklubben Evans
19821961
6
1
8
0
11
0
1
½
3
0
13
0
2
0
14
6Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22612273
5
0
3
½
7
0
2
0
13
½
1
0
11
1
213
7Attila Gergacz
Springeren Kolding
23472363
8
0
9
½
6
1
11
1
2
1
4
0
10
0
6 - 8
8FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22272253
7
1
5
1
4
0
10
1
14
1
9
½
12
½
52
9Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22202245
10
0
7
½
13
1
12
1
11
1
8
½
4
½
3 - 4
10Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
21952251
9
1
2
½
12
1
8
0
4
0
14
1
7
1
3 - 4
11Svend Erik Kramer
Bov Skakklub
20072055
12
0
13
1
5
1
7
0
9
0
2
½
6
0
11 - 12
12FM Johnni Veng
Nordre Skakklub
22612281
11
1
14
½
10
0
9
0
1
1
3
1
8
½
45
13Henrik Svane
Skakklubben Evans
20622095
14
0
11
0
9
0
3
½
6
½
5
1
1
½
11 - 12
14FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23472353
13
1
12
½
1
1
4
½
8
0
10
0
3
½
6 - 8

1. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Karsten Jacobsen
Ribe Skakklub
18981940
2
0
10
1
9
1
5
0
3
0
8
½
7
½
36 - 8
2Dorian Gutschenreiter
Bov Skakklub
18631812
1
1
3
0
7
½
6
0
9
0
4
1
10
0
9
3Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
17221801
4
1
2
1
5
0
7
0
1
1
6
0
8
½
5
4Mr X (oversidder)
3
0
6
0
8
0
9
0
10
0
2
0
5
0
010
5Max Neuendorf
Bov Skakklub
18641929
6
1
7
½
3
1
1
1
8
0
9
1
4
1
2
6Poul Flemming Fries Nielsen
Esbjerg Skakforening
18342011
5
0
4
1
10
1
2
1
7
1
3
1
9
1
61
7David Gutschenreiter
Bov Skakklub
18221818
8
1
5
½
2
½
3
1
6
0
10
1
1
½
3
8Jan Rosenberg
Ribe Skakklub
17991886
7
0
9
0
4
1
10
1
5
1
1
½
3
½
44
9Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
18531911
10
0
8
1
1
0
4
1
2
1
5
0
6
0
36 - 8
10Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
17031769
9
1
1
0
6
0
8
0
4
1
7
0
2
1
36 - 8

2. og 3. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16521854
2
0
5
½
9
1
12
½
11
1
4
0
8
1
44 - 6
2Sven Michelsen
Esbjerg Skakforening
15611772
1
1
4
0
8
1
6
1
5
1
12
½
3
½
51 - 2
3Børge Guldager
Fredericia Skakforening
16871799
4
0
12
1
5
0
11
1
7
1
9
0
2
½
7 - 10
4Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
16991797
3
1
2
1
6
0
8
½
10
1
1
1
12
½
51 - 2
5Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1535
6
½
1
½
3
1
10
½
2
0
8
0
7
1
7 - 10
6Jacob Qazizada
Skakklubben af 1968
1354
5
½
7
1
4
1
2
0
8
0
11
1
9
0
7 - 10
7Bjarne Leth
Springeren Kolding
13081633
8
0
6
0
11
0
9
0
3
0
10
0
5
0
012
8Benjamin Isler
1460
7
1
10
1
2
0
4
½
6
1
5
1
1
0
3
9Tiziano Wul Micalizio
Springeren Kolding
1399
10
0
11
1
1
0
7
1
12
0
3
1
6
1
44 - 6
10Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
1431
9
1
8
0
12
½
5
½
4
0
7
1
11
½
7 - 10
11Tommy Hansen
Springeren Kolding
1487
12
0
9
0
7
1
3
0
1
0
6
0
10
½
11
12Jacob Kryger Dyekjær
Skakklubben af 1968
1384
11
1
3
0
10
½
1
½
9
1
2
½
4
½
44 - 6

2. klasse (5 spillere)3. klasse (7 spillere)

4. klasse Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Antik Jakupi
Skakklubben Evans
1200
2
0
4
0
7
1
10
1
6
1
5
1
8
0
44 - 6
2Martin Møller
Vojens Skakklub
1141
1
1
5
½
8
½
4
0
3
½
6
1
10
1
3
3Alexander Christensen
Skakklubben Evans
1023
4
½
9
1
5
0
7
1
2
½
10
0
6
1
44 - 6
4Jacob Clausen
Springeren Kolding
1254
3
½
1
1
9
1
2
1
8
0
7
1
5
1
2
5Caterina Wul Micalizio
Springeren Kolding
1151
6
1
2
½
3
1
8
0
9
0
1
0
4
0
7
6Mr. X (oversidder)
5
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
3
0
010
7Ole Harbo
Vojens Skakklub
1137
8
0
6
1
1
0
3
0
10
1
4
0
9
0
28 - 9
8Donato Gutschenreiter
Bov Skakklub
1299
7
1
10
1
2
½
5
1
4
1
9
1
1
1
1
9Sverre Padkjær Gejl
Springeren Kolding
1214
10
1
3
0
4
0
6
1
5
1
8
0
7
1
44 - 6
10Oliver Iversen
Haderslev Skakklub
1097
9
0
8
0
6
1
1
0
7
0
3
1
2
0
28 - 9

Skoleskak Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPl
1Hinnerup skole Victor Ammitzbøl
1000
2
1
4
0
10
0
12
1
3
1
7
0
6
0
38 - 9
2Munkevængetskole Ali Ahmea
1000
1
0
3
½
8
0
5
1
9
1
11
1
7
0
6 - 7
3Munkevænget skole Ismail Ahmed
1000
4
0
2
½
11
0
9
1
1
0
5
½
10
0
210
4Hinnerup Skole William Guss
1000
3
1
1
1
7
1
10
1
6
0
8
1
12
1
61
5Munkevænget skole Tarik Prlja
1000
6
0
8
0
9
½
2
0
12
0
3
½
11
0
111
6Hinnerup Skole Henrik Amitzbøl
1000
5
1
7
0
12
1
8
1
4
1
10
0
1
1
53 - 4
7Hinnerup skole Simon Ehrenreich
1000
8
1
6
1
4
0
11
1
10
½
1
1
2
1
2
8Hinnerup skole Aymen Berrahou
1000
7
0
5
1
2
1
6
0
11
1
4
0
9
1
45
9Munkevænget skole Yannik Larsen
1000
10
0
11
0
5
½
3
0
2
0
12
0
8
0
½12
10 Skakklubben Springeren Mads Jakobsen
1000
9
1
12
½
1
1
4
0
7
½
6
1
3
1
53 - 4
11Munkevænget skole Yacob Ahmed
1000
12
0
9
1
3
1
7
0
8
0
2
0
5
1
38 - 9
12Bror Felix Padkjær Gejl
Springeren Kolding
1009
11
1
10
½
6
0
1
0
5
1
9
1
4
0
6 - 7
Indbydelse

Springeren inviterer til 7 runders hurtigskak, Lørdag den 13.09.14  fra kl. 09.30-18.00.


Betænkningstid 25 min. pr. spiller pr parti.


Der spilles efter Monradsystem i forhåndsfastlagte grupper



Indskud kr. 150,- juniorer og pensionister kr. 100,-skoleskakspillere kr.50,-  


Præmier: Hele indskuddet minus afgift til SGP anvendes til præmier

Præmielisten offentliggøres efter 3.runde.



Spillested: Munkevænget skole blok h.


NB: Der er rygeforbud og mobilforbud.


Tilmelding senest den 10.09 med navn og rating til Richardt Ebbesen 75 53 76 36 email R.ebbesen@stofanet.dk  I kan også tilmelde jer online på www.skakklubenspringeren.dk.


Vel mødt i Kolding


Periode 2014-09-13 .. 2014-09-13
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grandprix -1

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 14 2014-09-13 2014-09-10
1. klasse 10 2014-09-13 2014-09-10
2. og 3. klasse 12 2014-09-13 2014-09-10
4. klasse 10 2014-09-13 2014-09-10
Skoleskak 12 2014-09-13 2014-09-10
Totalt antal tilmeldte 58
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700767 1400630 1. Pouelsten Holm Grabow Skakklubben Evans 2154 2124 2014-09-06
100500765 1418483 2. Kim Burnæs Springeren Kolding 1928 1982 2014-09-11
100602308 1440640 3. Filip Boe Olsen Viby Skakklub 1993 2049 2014-09-04
100700153 1402650 4. Jackie Andersen Skanderborg Skakklub 2348 2356 2014-09-11
100501735 12802760 5. Margarita Baliuniene Skakklubben Evans 1982 1961 2014-09-06
100600616 1402528 6. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2261 2273 2014-09-12
100501733 730157 7. Attila Gergacz Springeren Kolding 2347 2363 2014-09-11
100600717 1401033 8. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2227 2253 2014-09-10
100300210 1403699 9. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2220 2245 2014-09-11
100300086 1400770 10. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2195 2251 2014-09-12
100400025 1412345 11. Svend Erik Kramer Bov Skakklub 2007 2055 2014-09-05
103103398 1408623 12. FM Johnni Veng Nordre Skakklub 2261 2281 2014-09-09
100500652 1403192 13. Henrik Svane Skakklubben Evans 2062 2095 2014-08-29
100600675 1401408 14. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2347 2353 2014-09-04
Deltagere i gruppen 1. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100500144 1416359 1. Karsten Jacobsen Ribe Skakklub 1898 1940 2014-08-07
100401619 12956996 2. Dorian Gutschenreiter Bov Skakklub 1863 1812 2014-09-05
100602425 1446045 3. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 1722 1801 2014-09-12
- 4. Mr X (oversidder) 2014-09-13
100401586 12967513 5. Max Neuendorf Bov Skakklub 1864 1929 2014-09-05
100500161 1404008 6. Poul Flemming Fries Nielsen Esbjerg Skakforening 1834 2011 2014-09-11
100401570 12949540 7. David Gutschenreiter Bov Skakklub 1822 1818 2014-09-05
100400358 1412531 8. Jan Rosenberg Ribe Skakklub 1799 1886 2014-08-20
100500692 1409859 9. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1853 1911 2014-09-09
100500538 1403478 10. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1703 1769 2014-08-27
Deltagere i gruppen 2. og 3. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300351 1435132 1. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1652 1854 2014-08-24
100500158 1431668 2. Sven Michelsen Esbjerg Skakforening 1561 1772 2014-09-11
100300488 1413902 3. Børge Guldager Fredericia Skakforening 1687 1799 2014-09-11
100400304 1419358 4. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1699 1797 2014-09-08
103111576 0 5. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1535 2014-09-01
100602424 1446037 6. Jacob Qazizada Skakklubben af 1968 1354 2014-09-12
100500400 1436880 7. Bjarne Leth Springeren Kolding 1308 1633 2014-09-03
- 8. Benjamin Isler 1460 2014-09-08
103111060 0 9. Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1399 2014-09-06
103110503 1444859 10. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1431 2014-09-12
100501424 1447190 11. Tommy Hansen Springeren Kolding 1487 2014-08-01
100602413 1441752 12. Jacob Kryger Dyekjær Skakklubben af 1968 1384 2014-09-06
Deltagere i gruppen 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103109782 0 1. Antik Jakupi Skakklubben Evans 1200 2014-09-11
100401642 - 2. Martin Møller Vojens Skakklub 1141 2014-09-07
100501714 0 3. Alexander Christensen Skakklubben Evans 1023 2014-09-11
103111061 0 4. Jacob Clausen Springeren Kolding 1254 2014-09-02
103111059 1444930 5. Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding 1151 2014-09-06
- 6. Mr. X (oversidder) 2014-09-13
100401617 0 7. Ole Harbo Vojens Skakklub 1137 2014-09-08
100401643 - 8. Donato Gutschenreiter Bov Skakklub 1299 2014-09-05
100501707 0 9. Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding 1214 2014-08-01
100401638 - 10. Oliver Iversen Haderslev Skakklub 1097 2014-09-01
Deltagere i gruppen Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Hinnerup skole Victor Ammitzbøl 1000 2014-09-10
- 2. Munkevængetskole Ali Ahmea 1000 2014-09-10
- 3. Munkevænget skole Ismail Ahmed 1000 2014-09-10
- 4. Hinnerup Skole William Guss 1000 2014-09-10
- 5. Munkevænget skole Tarik Prlja 1000 2014-09-10
- 6. Hinnerup Skole Henrik Amitzbøl 1000 2014-09-10
- 7. Hinnerup skole Simon Ehrenreich 1000 2014-09-10
- 8. Hinnerup skole Aymen Berrahou 1000 2014-09-10
- 9. Munkevænget skole Yannik Larsen 1000 2014-09-10
- 10. Skakklubben Springeren Mads Jakobsen 1000 2014-09-09
- 11. Munkevænget skole Yacob Ahmed 1000 2014-09-10
100501708 0 12. Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding 1009 2014-09-06