Arbejder ...

loading

Hvidovre Jyske Bank EMT  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Mørkøre
Skakklubben K41
19852046
6
1
2
0
3
½
4
1
5
½
333,819613,582034
2FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18351918
5
1
1
1
6
1
3
½
4
0
1 - 22,6518612,601936
3Kris Klausen
Læseforeningens Skakklub
17731917
4
1
5
½
1
½
2
½
6
1
1 - 22,218212,601953
4Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
18841952
3
0
6
½
5
½
1
0
2
1
24 - 53,0518532,871935
5Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
16731778
2
0
3
½
4
½
6
½
1
½
24 - 51,4516901,491788
6Palle Halkier Jørgensen
Hvidovre Skakklub
17341825
1
0
4
½
2
0
5
½
3
0
161,917071,861808

Gruppe B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Martin Jørgensen
Frederiksværk Skakklub
15140
6
1
2
0
3
1
4
½
5
½
32 - 32,15155200
2Erol Taskiran
Greve Skakklub
16721823
5
1
1
1
6
0
3
+
4
0
32 - 32,6516532,101779
3Svend Sejersen
Hvidovre Skakklub
14771742
4
½
5
½
1
0
2
-
6
-
161,2514661,221738
4Birger Olsen
Sydøstfyn
16391770
3
½
6
1
5
1
1
½
2
1
413,1516652,381815
5Torben Larsen
Odense Skakklub
14571543
2
0
3
½
4
0
6
½
1
½
51,714480,921545
6Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15781685
1
0
4
0
2
1
5
½
3
+
42,0515531,381687

Gruppe C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Zygmunt Hartman
Hvidovre Skakklub
1357
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,25135701000
2Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13921588
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,5513921,531557
3Lars Østergård Kristensen
Lyngby-Virum Skakklub
13691649
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,3513691,851612
4Henrik Madsen
Hvidovre Skakklub
13931576
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,5513931,451547
5Erik Friberg
Hvidovre Skakklub
13551525
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,2513551,171502
6Farid Gossili
Ishøj Skakklub
1457
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 63,1145701000

Gruppe D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claudia Maria Holm Sibani
Læseforeningens Skakklub
1000
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 60,95100001000
2Jesper Halberg
Enkeltmedlem - Indland
13001300
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 63,113000,391294
3Bjarne Håkansson
Hvidovre Skakklub
1117
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 61,7111701000
4Peter Meldal
Tåstrup Skakforening
12891541
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 6312891,291515
5Frank Hansen
Hvidovre Skakklub
1286
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,95128601000
6Michell Daniel Szucs
Hvidovre Skakklub
13381549
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 63,3513381,321523

Schweizergruppe Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
Indbydelse

Hvidovre Skakklub - Jyske Bank EMT 2014

Hvidovre Skakklub indbyder i samarbejde med Jyske Bank Hvidovre i weekenden den 14. til 16. November 2014 til Jyske Bank – EMT turnering i vores klubhus, Strandmarkens Fritidscenter

Hvidovre Enghavevej 2,  2650 Hvidovre

Bemærk:

Der spilles efter de nye turneringsregler. Vedr. §11.3b (anvendelse af mobiltelefoner o.lign.) –partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

Betænkningstid:

2 timer pr. spiller pr. parti ialt 4 timer - noteringspligt til der mangler 5 minutter.

Fremmøde mere end 30 minutter efter uret er sat i gang medfører tab af partiet.

Indskrivning fredag kl. 18.00 til 18.30


Første runde: Fredag den 14. November fra kl. 18.30 til 22.30.

Anden runde: Lørdag den 15. November fra kl. 10.00 til kl. 14.00.

Tredje runde: Lørdag den 15. November fra kl. 14.30 til 18.30.

Fjerde runde: Søndag den 16. November fra kl. 10.00 til kl. 14.00.

Femte runde: Søndag den 16. November fra kl. 14.30 til 18.30.

 Præmieoverrækkelse umiddelbart efter sidste runde.

 Jyske Bank, Hvidovre har udsat ekstra præmier til alle grupper og det medfører følgende præmier (deles ved ligestilling - ingen korrektion):

Første præmie i gruppe A: 1.000 kr. I Gruppe B: 700 kr, og øvrige grupper 500.

Anden præmien er i A: 700 kr. B: 400 og 300 for øvrige grupper.

Der spilles i fortrinvis 6-mands grupper med 5 runder. Nederste gruppe evt. monrad.

 Indskud 150 kr., heraf går kr. 30 i EMT afgift til DSU. Turneringen Elo rates hvis muligt.

Tilmelding: Turnering.skak.dk og evt. på www.ksu.dk

 Ved tilmelding oplyses navn, fødselsdag, klub, rating, e-mail og telefonnr.

 Indskud indbetales senest d. 11/11 2014 på Hvidovre Skakklubs konto i Jyske Bank reg.nr. 5025 kontonummer 0001361510

Husk at anføre fuldt navn ved betalingen,f.eks. i tekstfeltet.

Bemærk:

Tilmeldingen er først gældende når indskuddet er modtaget.

Tilmeldingsfrist: 11/11  2014 (eftertilmeldinger kan accepteres efter klubbens skøn)

Spørgsmål rettes til Erkan Bayhan via klubbens mail:

formand@hvidovre-skakklub.dk eller erkandosbayhan@hotmail.com

Periode 2014-11-14 .. 2014-11-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.hvidovre-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Erkan Bayhan
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hvidovre Jyske Bank EMT

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hvidovre-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 6 2014-11-14 2014-11-13
Gruppe B 6 2014-11-14 2014-11-13
Gruppe C 6 2014-11-14 2014-11-13
Gruppe D 6 2014-11-14 2014-11-13
Schweizergruppe 0 2014-11-14 2014-11-13
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102026 1411900 1. Thomas Mørkøre Skakklubben K41 1985 2046 2014-10-15
100802146 1402714 2. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1835 1918 2014-10-16
100801545 1445570 3. Kris Klausen Læseforeningens Skakklub 1773 1917 2014-10-14
102100937 1427962 4. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1884 1952 2014-10-12
100300925 1408577 5. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1673 1778 2014-10-14
100301074 1440276 6. Palle Halkier Jørgensen Hvidovre Skakklub 1734 1825 2014-11-13
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802897 1448161 1. Martin Jørgensen Frederiksværk Skakklub 1514 0 2014-11-10
100800793 1433512 2. Erol Taskiran Greve Skakklub 1672 1823 2014-11-13
100101955 1418009 3. Svend Sejersen Hvidovre Skakklub 1477 1742 2014-11-13
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1639 1770 2014-11-05
100301890 1447858 5. Torben Larsen Odense Skakklub 1457 1543 2014-11-11
100102246 1414330 6. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1578 1685 2014-11-13
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102582 1414267 1. Zygmunt Hartman Hvidovre Skakklub 1357 2014-11-11
103105996 1435914 2. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1392 1588 2014-09-19
100103637 1415018 3. Lars Østergård Kristensen Lyngby-Virum Skakklub 1369 1649 2014-11-04
100103821 1445430 4. Henrik Madsen Hvidovre Skakklub 1393 1576 2014-09-17
100102444 1413961 5. Erik Friberg Hvidovre Skakklub 1355 1525 2014-11-09
100104148 - 6. Farid Gossili Ishøj Skakklub 1457 2014-10-28
Deltagere i gruppen Gruppe D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301894 - 1. Claudia Maria Holm Sibani Læseforeningens Skakklub 1000 2014-11-10
101095186 - 2. Jesper Halberg Enkeltmedlem - Indland 1300 1300 2014-11-08
100101926 1414062 3. Bjarne Håkansson Hvidovre Skakklub 1117 2014-09-07
100802044 1405713 4. Peter Meldal Tåstrup Skakforening 1289 1541 2014-10-21
100104138 - 5. Frank Hansen Hvidovre Skakklub 1286 2014-09-20
100103916 1442490 6. Michell Daniel Szucs Hvidovre Skakklub 1338 1549 2014-10-22
Deltagere i gruppen Schweizergruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt