Arbejder ...

loading

Frem Julecup 2014  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
2030
8
½
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
72,252035
2Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
2044
7
1
1
1
8
0
3
1
4
1
5
½
6
½
522,352120
3FM Jwan Bakr
Frem Skakklub
2326
6
0
7
1
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
365,22282
4Kristoffer Dyrgård
Frem Skakklub
2226
5
1
6
0
7
1
1
0
2
0
3
1
8
1
434,22222
5Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
2097
4
0
8
½
6
0
7
½
1
1
2
½
3
1
4 - 52,92109
6FM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
2292
3
1
4
1
5
1
8
½
7
1
1
1
2
½
614,852315
7Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
2039
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
8
0
1
0
½82,32003
8Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
2195
1
½
5
½
2
1
6
½
3
0
7
1
4
0
4 - 53,92187

Mester 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
1959
8
½
2
½
3
½
4
1
5
½
6
½
7
1
2 - 44,51959
2Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
1909
7
½
1
½
8
0
3
1
4
1
5
½
6
1
2 - 441924
3Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
1898
6
1
7
1
1
½
2
0
8
1
4
½
5
1
513,91931
4Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
1814
5
1
6
½
7
0
1
0
2
0
3
½
8
0
272,951786
5Jess Nykjær
Frem Skakklub
1891
4
0
8
½
6
1
7
0
1
½
2
½
3
0
63,81852
6Kai Gylling Nielsen
Roskilde Skakklub
1768
3
0
4
½
5
0
8
0
7
0
1
½
2
0
182,51723
7Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
1753
2
½
3
0
4
1
5
1
6
1
8
½
1
0
452,351807
8Tommy Knoth
Frem Skakklub
1913
1
½
5
½
2
1
6
1
3
0
7
½
4
1
2 - 44,051927

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jacob Kloch
Middelfart Skakklub
1668
8
1
2
1
3
½
4
1
5
½
6
1
7
½
13,251758
2Mathias Nielsen
Sydøstfyn
1675
7
½
1
0
8
1
3
0
4
1
5
1
6
0
4 - 53,31681
3Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
1686
6
½
7
½
1
½
2
1
8
½
4
0
5
½
4 - 53,451688
4Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
1692
5
1
6
½
7
1
1
0
2
0
3
1
8
1
23,51722
5Ib Cyrill Brix Juhl
Assens Skakklub
1667
4
0
8
½
6
0
7
½
1
½
2
0
3
½
27 - 83,21631
6Jørgen Kiel
Sydøstfyn
1693
3
½
4
½
5
1
8
0
7
0
1
0
2
1
363,51678
7Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
1711
2
½
3
½
4
0
5
½
6
1
8
1
1
½
433,71720
8Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
1745
1
0
5
½
2
0
6
1
3
½
7
0
4
0
27 - 84,11682

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Poul Jacobsen
Ejby Skakklub
1587
8
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
07 - 801587
2Anders Elsborg Jensen
Nyborg Skakklub
1604
7
-
1
-
8
-
3
-
4
-
5
-
6
-
07 - 801604
3Christian Winther Hust
Læseforeningens Skakklub
1614
6
0
7
1
1
+
2
+
8
0
4
1
5
0
43 - 42,41602
4Hans Hansen
Prøvemedlemmer
1650
5
½
6
½
7
0
1
+
2
+
3
0
8
0
362,71599
5Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
1626
4
½
8
0
6
0
7
½
1
+
2
+
3
1
43 - 42,51611
6Bjarne Petersen
Præstø Skakklub
1614
3
1
4
½
5
1
8
0
7
1
1
+
2
+
22,41650
7Aske Scott Graulund
Frem Skakklub
1616
2
+
3
0
4
1
5
½
6
0
8
0
1
+
52,41584
8Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
1644
1
+
5
1
2
+
6
1
3
1
7
1
4
1
712,651755

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
1495
8
1
2
0
3
0
4
½
5
½
6
1
7
0
34 - 63,951452
2Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
1579
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
0
6
1
614,851621
3Per Bjerre
Læseforeningens Skakklub
1504
6
0
7
0
1
1
2
0
8
1
4
1
5
0
34 - 64,051457
4Steffen Michael Kristensen
Tåstrup Skakforening
1342
5
0
6
1
7
0
1
½
2
0
3
0
8
0
72,351304
5Peter Morling
Frem Skakklub
1399
4
1
8
0
6
1
7
1
1
½
2
1
3
1
22,951561
6Claus Børsen
Læseforeningens Skakklub
1385
3
1
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
182,81304
7Renny Stæhr Carlsen
Middelfart Skakklub
1453
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
8
1
1
1
533,51521
8Per Andersen
Midtfyns Skakklub
1452
1
0
5
1
2
0
6
1
3
0
7
0
4
1
34 - 63,51430

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1André Friis Møller
Frem Skakklub
1278
8
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
7
1
354,451213
2Jacob Frederiksen
Frem Skakklub
1204
7
1
1
1
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
273,71128
3Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
1268
6
½
7
1
1
1
2
1
8
1
4
½
5
0
524,351297
4Søren Christensen
Årslev Skakklub
1193
5
½
6
1
7
1
1
0
2
1
3
½
8
½
3 - 43,551236
5Kristen Bjørn Christensen
Ejby Skakklub
1105
4
½
8
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
12,61299
6Per Rømhild
Skakklubben Evans
1163
3
½
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
1
63,21132
7Klaus Borup
Fåborg Skakklub
1124
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
8
0
1
0
182,81043
8Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1172
1
1
5
1
2
1
6
0
3
0
7
1
4
½
3 - 43,351224

Basis 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Claus Christensen
Frem Skakklub
1067
2
1
4
1
8
½
11
0
3
0
10
0
5
1
6 - 93,91049
2Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1083
1
0
7
1
3
½
12
0
6
+
9
1
11
0
6 - 93,451040
3Robert Crawford
Frem Skakklub
1005
4
0
6
+
2
½
5
1
1
1
11
0
8
0
6 - 92,7996
4Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Prøvemedlemmer
1000
3
1
1
0
11
0
9
1
7
½
6
+
10
1
32,81032
5Nikolaj Kiel
Prøvemedlemmer
1000
6
+
8
0
10
0
3
0
9
0
7
0
1
0
1112,85872
6Esberg Kjølbro
1000
5
-
3
-
9
-
7
-
2
-
4
-
12
-
01201000
7Kristen Sørensen
Læseforeningens Skakklub
1005
8
0
2
0
12
½
6
+
4
½
5
1
9
1
44 - 52,91010
8Peter Andersen
Fåborg Skakklub
1025
7
1
5
1
1
½
10
1
11
0
12
1
3
1
23,51138
9Johannes F. Jensen
Præstø Skakklub
1000
10
0
12
0
6
+
4
0
5
1
2
0
7
0
2102,85917
10Steen Roed Gundorf Henriksen
Prøvemedlemmer
1000
9
1
11
0
5
1
8
0
12
1
1
1
4
0
44 - 53,251034
11Henrik Malig Hansen
Frem Skakklub
1078
12
1
10
1
4
1
1
1
8
1
3
1
2
1
7141281
12John Gunn
Fåborg Skakklub
1010
11
0
9
1
7
½
2
1
10
0
8
0
6
+
6 - 92,8997
Indbydelse

FREM Skakklub indbyder til den årlige julehurtigturnering.

Spillested: 
Ungdomshuset, Nørregade 60, 3. sal, 5000 Odense C

Spilledag: 
Søndag d. 28. december 2014

Spilletid:
Kl. 10.00 til ca. 18.30

Turneringsform: 
8 deltagere i hver gruppe opdelt efter rating, som spiller alle mod alle.
Turneringen hurtigskak-rates.

Betænkningstid: 
25 minutter pr. spiller pr. parti.

Indskud:
125 kr. Betales senest kl. 9.45. (W)GM og (W)IM gratis.

Præmier: 
1.pr.: 500 kr. 2.pr.: 300 kr. 3.pr.: 200 kr. - samme præmiestørrelse i alle grupper. Ved ligestilling deles præmierne.

Forplejning:
Velassorteret kantine findes på spillestedet med bl.a. mulighed for køb af lun ret i middagspausen.

Tilmeldingsfrist:
Fredag d. 26. december kl. 20.00.         

Tilmelding:
Tilmelding sker via DSU’s turneringssystem på turnering.skak.dk eller til Kristoffer Dyrgaard, kristoffer@frem-skakklub.dk eller tlf.: 2575 7678.  


VEL MØDT I FREM!

Periode 2014-12-28 .. 2014-12-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Frem Julecup 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 8 2014-12-28 2014-12-26
Mester 2 8 2014-12-28 2014-12-26
Basis 1 8 2014-12-28 2014-12-26
Basis 2 8 2014-12-28 2014-12-26
Basis 3 8 2014-12-28 2014-12-26
Basis 4 8 2014-12-28 2014-12-26
Basis 5 12 2014-12-28 2014-12-26
- 1 2014-12-28 2014-12-26
Totalt antal tilmeldte 61
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301821 1439090 1. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2030 2113 2014-11-22
100300692 1408402 2. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2044 2067 2014-12-27
100301898 7601590 3. FM Jwan Bakr Frem Skakklub 2326 2338 2014-12-24
103104861 1410938 4. Kristoffer Dyrgård Frem Skakklub 2226 2256 2014-11-10
100300190 1406558 5. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2097 2146 2014-12-25
100301631 1401610 6. FM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2292 2312 2014-12-26
100301800 1437127 7. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 2039 2008 2014-12-27
100300086 1400770 8. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2195 2250 2014-12-25
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901471 1437135 1. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1959 2031 2014-11-05
100102004 1406817 2. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1909 1981 2014-12-25
100200822 1407325 3. Morten Frank Jensen Præstø Skakklub 1898 1967 2014-12-26
100300749 1407511 4. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1814 1898 2014-12-11
100300686 1427288 5. Jess Nykjær Frem Skakklub 1891 1955 2014-11-09
100800893 1406400 6. Kai Gylling Nielsen Roskilde Skakklub 1768 1832 2014-12-26
100300354 1416766 7. Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub 1753 1888 2014-12-26
100300232 1446304 8. Tommy Knoth Frem Skakklub 1913 1977 2014-12-24
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700376 1440772 1. Jacob Kloch Middelfart Skakklub 1668 2014-12-24
100301707 1441868 2. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1675 1790 2014-12-26
100600977 1407473 3. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1686 1759 2014-12-26
103108884 1444140 4. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1692 2014-12-22
100301014 1443275 5. Ib Cyrill Brix Juhl Assens Skakklub 1667 1831 2014-12-26
100300609 1428020 6. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1693 1888 2014-12-26
100301307 1428039 7. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1711 1831 2014-11-05
100300031 1427253 8. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1745 1844 2014-12-21
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300292 1439014 1. Poul Jacobsen Ejby Skakklub 1587 1770 2014-12-18
100300276 1440330 2. Anders Elsborg Jensen Nyborg Skakklub 1604 2014-12-26
100300303 1410130 3. Christian Winther Hust Læseforeningens Skakklub 1614 1731 2014-12-27
101095206 - 4. Hans Hansen Prøvemedlemmer 1650 2014-12-02
100301879 1447009 5. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1626 1678 2014-12-13
100600576 1410350 6. Bjarne Petersen Præstø Skakklub 1614 1742 2014-12-26
103111460 1444573 7. Aske Scott Graulund Frem Skakklub 1616 1710 2014-11-06
100300348 1443852 8. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1644 2014-12-22
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300226 1433814 1. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1495 1642 2014-12-02
100301806 1439073 2. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1579 1694 2014-12-26
100300418 1440322 3. Per Bjerre Læseforeningens Skakklub 1504 1655 2014-12-16
100900628 1406272 4. Steffen Michael Kristensen Tåstrup Skakforening 1342 1523 2014-12-18
100301505 1450328 5. Peter Morling Frem Skakklub 1399 0 2014-11-10
100300105 1411756 6. Claus Børsen Læseforeningens Skakklub 1385 1627 2014-12-26
100301013 1442848 7. Renny Stæhr Carlsen Middelfart Skakklub 1453 2014-12-23
100300920 1445081 8. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1452 1587 2014-11-11
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301795 1439081 1. André Friis Møller Frem Skakklub 1278 1507 2014-11-22
100301778 1437119 2. Jacob Frederiksen Frem Skakklub 1204 2014-11-05
100301886 1447947 3. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1268 0 2014-11-22
100301913 1450166 4. Søren Christensen Årslev Skakklub 1193 0 2014-12-26
100301719 1437020 5. Kristen Bjørn Christensen Ejby Skakklub 1105 1482 2014-12-15
100500542 1427717 6. Per Rømhild Skakklubben Evans 1163 2014-11-17
100300262 1446169 7. Klaus Borup Fåborg Skakklub 1124 2014-12-24
103111580 1450247 8. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1172 0 2014-12-16
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301805 1439065 1. Claus Christensen Frem Skakklub 1067 2014-12-26
100301862 1450220 2. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1083 0 2014-12-16
100301902 1450182 3. Robert Crawford Frem Skakklub 1005 0 2014-11-18
101095203 - 4. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Prøvemedlemmer 1000 2014-12-15
101095205 - 5. Nikolaj Kiel Prøvemedlemmer 1000 2014-12-27
- 6. Esberg Kjølbro 1000 2014-12-16
100300041 1444050 7. Kristen Sørensen Læseforeningens Skakklub 1005 1419 2014-12-28
100301901 1450140 8. Peter Andersen Fåborg Skakklub 1025 0 2014-12-27
100202278 - 9. Johannes F. Jensen Præstø Skakklub 1000 2014-12-26
101095204 - 10. Steen Roed Gundorf Henriksen Prøvemedlemmer 1000 2014-12-15
100301892 1450212 11. Henrik Malig Hansen Frem Skakklub 1078 0 2014-12-16
100301771 1442988 12. John Gunn Fåborg Skakklub 1010 2014-12-20
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
102100888 1443577 Jens-Ole Næsborg Fåborg Skakklub 1826 2014-12-20