loading
Arbejder ...

Nr. Aaby's 16. Open

Vis Gruppe : ParringerPGN
Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Andrew Velarde
Ejby Skakklub
15911820
8
0
2
½
3
½
4
½
5
0
6
½
7
0
26 - 72,451571
2Benny Kim Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
16661901
7
0
1
½
8
0
3
0
4
1
5
0
6
1
53,21645
3Arne Bech Madsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17951887
6
½
7
½
1
½
2
1
8
½
4
½
5
½
444,51780
4Bjarne Andersen
Ejby Skakklub
15211589
5
½
6
½
7
0
1
½
2
0
3
½
8
0
26 - 71,751532
5Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
17621932
4
½
8
½
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
24,151803
6Ib Cyrill Brix Juhl
Assens Skakklub
16671809
3
½
4
½
5
0
8
0
7
0
1
½
2
0
83,21616
7Uffe Høi Lauridsen
Nr.Åby Juniorskakklub
16691783
2
1
3
½
4
1
5
0
6
1
8
0
1
1
33,21708
8Jess Nykjær
Frem Skakklub
19111948
1
1
5
½
2
1
6
1
3
½
7
1
4
1
615,551925

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Nicolai Andresen
Nr.Åby Juniorskakklub
1292
8
0
2
1
3
0
4
½
5
½
6
½
7
1
43,951272
2Ardak Crigorian
Prøvemedlemmer
12001000
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
27 - 82,951157
3Willy Hansen
Frem Skakklub
11861448
6
0
7
0
1
1
2
0
8
0
4
½
5
1
5 - 62,81173
4Emil Kriklywi
Nr.Åby Juniorskakklub
1157
5
0
6
½
7
½
1
½
2
0
3
½
8
0
27 - 82,551132
5John Dahlberg
Nr.Åby Juniorskakklub
1220
4
1
8
0
6
½
7
1
1
½
2
1
3
0
433,21256
6Kaare Veng Basse
Nr.Åby Juniorskakklub
1309
3
1
4
½
5
½
8
0
7
1
1
½
2
1
24,11327
7Rasmus Brandt Pedersen
Nr.Åby Juniorskakklub
1171
2
1
3
1
4
½
5
0
6
0
8
0
1
0
5 - 62,651164
8Simon Juhl
Assens Skakklub
14931690
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
715,81547

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Ernst Kristiansen
Nr.Åby Juniorskakklub
1115
8
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
7
0
26 - 74,451005
2Eskild Andersen
Nr.Åby Juniorskakklub
10000
7
0
1
1
8
0
3
½
4
0
5
½
6
1
34 - 53,15991
3Thea Veng Basse
Nr.Åby Juniorskakklub
1074
6
1
7
0
1
1
2
½
8
1
4
1
5
1
23,951146
4Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
1056
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
0
8
1
613,81187
5Carl Emil Haavik
Nr.Åby Juniorskakklub
10000
4
0
8
0
6
1
7
0
1
0
2
½
3
0
83,15901
6Davit Crigorian
Prøvemedlemmer
10001000
3
0
4
0
5
0
8
1
7
1
1
0
2
0
26 - 73,15931
7Bent Lerke
Assens Skakklub
1000
2
1
3
1
4
0
5
1
6
0
8
1
1
1
533,151099
8Jacob Brandt Pedersen
Nr.Åby Juniorskakklub
1000
1
1
5
1
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
34 - 53,15991
Indbydelse

Nr. Aaby Juniorskakklub indbyder hermed til koordineret EMT - vores sekstende.

Turneringen afvikles som én af de første i det nye år, og også denne gang løber den over 7 runder. Tidspunktet er som vanligt kl. 19.00 - 24.00. Det betyder, at spilletiden pr spiller pr parti er 2 timer til træk 40 + ½ time til resten.

Der vil blive inddelt i 8-mands grupper, evt en monradgruppe i bunden, og det vil foregå på flg 7 torsdage: 8/1 - 22/1 - 19/2 - 5/3 - 12/3 - 26/3 - 9/4. Herved undgår vi de uger, hvor den fynske holdturnering har terminer, samt skolernes vinterferie.

Indskud 130,-kr for alle - seniorer såvel som juniorer.

Præmier: 500,-kr  300,-kr  200,-kr  i alle grupper. - (garanteret præmie til alle juniorer).

Tilmelding senest søndag den 4. januar (gerne før) til :

Arne Bech Madsen, Tennisvej 12   5580 Nr. Aaby   Tlf 42 80 19 24   e-mail: abm.mie@gmail.com   eller via DSU's turneringssystem.

Periode 2015-01-08 .. 2015-04-09
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Arne Bech Madsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Nr. Aaby's 16. Open

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 8 2015-01-08 2015-01-04
Basis 2 8 2015-01-08 2015-01-04
Basis 3 8 2015-01-08 2015-01-04
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300351 1435132 1. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1591 1820 2014-12-16
100300142 1419390 2. Benny Kim Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1666 1901 2014-12-13
100300354 1416766 3. Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub 1795 1887 2014-12-07
100300494 1442694 4. Bjarne Andersen Ejby Skakklub 1521 1589 2014-12-11
100300124 1418823 5. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 1762 1932 2015-01-02
100301014 1443275 6. Ib Cyrill Brix Juhl Assens Skakklub 1667 1809 2014-12-16
100300145 1438034 7. Uffe Høi Lauridsen Nr.Åby Juniorskakklub 1669 1783 2014-12-18
100300686 1427288 8. Jess Nykjær Frem Skakklub 1911 1948 2015-01-05
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301807 1442732 1. Nicolai Andresen Nr.Åby Juniorskakklub 1292 2015-01-05
101095286 - 2. Ardak Crigorian Prøvemedlemmer 1200 1000 2014-12-18
100301899 1434004 3. Willy Hansen Frem Skakklub 1186 1448 2014-12-23
100301831 1443356 4. Emil Kriklywi Nr.Åby Juniorskakklub 1157 2014-12-18
100300125 1442929 5. John Dahlberg Nr.Åby Juniorskakklub 1220 2014-12-18
100301833 1442767 6. Kaare Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub 1309 2014-12-18
100301834 1443780 7. Rasmus Brandt Pedersen Nr.Åby Juniorskakklub 1171 2014-12-18
100300184 1443283 8. Simon Juhl Assens Skakklub 1493 1690 2014-12-16
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301911 1443372 1. Ernst Kristiansen Nr.Åby Juniorskakklub 1115 2014-12-11
100301908 1450131 2. Eskild Andersen Nr.Åby Juniorskakklub 1000 0 2015-01-05
100301863 1446150 3. Thea Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub 1074 2014-12-18
100301842 1443089 4. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1056 2014-12-18
100301909 1450204 5. Carl Emil Haavik Nr.Åby Juniorskakklub 1000 0 2014-12-18
101095285 - 6. Davit Crigorian Prøvemedlemmer 1000 1000 2014-12-18
100301007 1443461 7. Bent Lerke Assens Skakklub 1000 2014-12-16
100301929 - 8. Jacob Brandt Pedersen Nr.Åby Juniorskakklub 1000 2014-12-18