Arbejder ...

loading

Nordjysk Pokalstævne 2015  

Vis Gruppe : Parringer
1.bræt Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
7
-
1
-
9
-
4
-
8
-
5
-
3
-
6
-
2
-
01001000
1Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
18431918
2
1
-
4
0
5
1
6
0
7
0
9
½
8
0
3
0
82,21852
2René Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
19882085
1
0
4
1
5
0
6
0
7
1
9
1
8
0
3
0
-
36 - 73,751966
3Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
20752115
4
0
5
1
6
0
7
1
9
1
8
0
-
2
1
1
1
534,752080
4Arne Hove
Nørresundby Skakklub
18511918
3
1
2
0
1
1
-
5
0
6
0
7
1
9
0
8
0
36 - 72,31872
5Benny Grønhøj
Aars Nibe Skakklub
19432015
8
1
3
0
2
1
1
0
4
1
-
6
0
7
1
9
0
44 - 53,251966
6Michael Øe
Aalborg Skakforening af 1889
21932199
9
0
8
0
3
1
2
1
1
1
4
1
5
1
-
7
1
625,952194
7Jan Peter Lysberg
Aalborg Skakforening af 1889
19591945
-
9
½
8
0
3
0
2
0
1
1
4
0
5
0
6
0
93,451901
8Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
22792177
5
0
6
1
7
1
9
1
-
3
1
2
1
1
1
4
1
716,72285
9Bjarne Sønderstrup
Aalborg Skakforening af 1889
19802054
6
1
7
½
-
8
0
3
0
2
0
1
½
4
1
5
1
44 - 53,651991

2.bræt Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Bo Torpegaard Jensen
Aalborg Skakforening af 1889
18501937
2
0
7
½
3
1
8
0
4
1
5
0
6
0
10
1
9
-
4 - 73,851840
2Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
16941693
1
1
9
-
7
0
3
1
8
0
4
1
5
0
6
0
10
0
382,451711
3Niels Pedersen
Aars Nibe Skakklub
19351988
6
0
10
½
1
0
2
0
7
1
9
-
8
0
4
1
5
1
4 - 74,651901
4Pramod Kumar Prasobhu
Aalborg Skakforening af 1889
1174
9
-
5
0
6
0
10
0
1
0
2
0
7
0
3
0
8
0
09 - 100,11170
5Kurt Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
18591833
8
½
4
1
9
-
6
0
10
0
1
1
2
1
7
0
3
0
4 - 73,951846
6Per Næsby Andreasen
Nørresundby Skakklub
22922291
3
1
8
1
4
1
5
1
9
-
10
0
1
1
2
1
7
1
717,352292
7Normann Asger Hansen
Nørresundby Skakklub
17121816
10
0
1
½
2
1
9
-
3
0
8
0
4
1
5
1
6
0
4 - 72,61739
8Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
20352091
5
½
6
0
10
0
1
1
2
1
7
1
3
1
9
-
4
1
35,552034
9Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
4
-
2
-
5
-
7
-
6
-
3
-
10
-
8
-
1
-
09 - 1001000
10Tobias Breinholt Hoffmann
Jetsmark Skakklub
20262060
7
1
3
½
8
1
4
1
5
1
6
1
9
-
1
0
2
1
25,52046

3.bræt Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Mogens Nielsen
Aars Nibe Skakklub
17831920
7
0
9
0
2
1
5
1
8
1
10
-
4
½
3
1
6
0
54,751776
2Anders Sifakis Brygger
Aalborg Skakforening af 1889
14691579
5
1
8
1
1
0
4
0
3
1
6
0
7
0
9
0
10
-
362,551489
3Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1243
10
-
6
0
7
0
9
0
2
0
5
0
8
1
1
0
4
0
181,151236
4Finn Winther Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
20082054
6
1
7
½
9
1
2
1
5
1
8
1
1
½
10
-
3
1
716,32022
5Preben Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1472
2
0
10
-
8
1
1
0
4
0
3
1
6
0
7
0
9
0
272,551447
6Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
17761889
4
0
3
1
10
-
7
0
9
½
2
1
5
1
8
1
1
1
44,71800
7Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
21512209
1
1
4
½
3
1
6
1
10
-
9
0
2
1
5
1
8
1
2 - 37,152138
8Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1119
9
0
2
0
5
0
10
-
1
0
4
0
3
0
6
0
7
0
09 - 100,551094
9Lasse Simoni Nielsen
Jetsmark Skakklub
20072039
8
1
1
1
4
0
3
1
6
½
7
1
10
-
2
1
5
1
2 - 36,32011
10Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
3
-
5
-
6
-
8
-
7
-
1
-
9
-
4
-
2
-
09 - 1001000

4.bræt Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
1405
5
0
3
0
6
-
8
0
2
0
9
1
10
1
7
1
4
0
363,451385
2Steven Vestergaard
Jetsmark Skakklub
1764
7
1
4
½
5
0
3
1
1
1
8
0
6
-
9
1
10
1
3 - 45,51764
3Jacob Nissen
Aalborg Skakforening af 1889
1064
6
-
1
1
8
0
2
0
9
½
10
1
7
1
4
0
5
0
51,21181
4Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
18401946
8
0
2
½
9
1
10
1
7
1
6
-
5
0
3
1
1
1
3 - 45,91828
5Mads Alberg
Aalborg Skakforening af 1889
2041
1
1
8
0
2
1
9
1
10
1
7
1
4
1
6
-
3
1
726,952042
6Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
3
-
10
-
1
-
7
-
8
-
4
-
2
-
5
-
9
-
01001000
7Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
11431302
2
0
9
0
10
1
6
-
4
0
5
0
3
0
1
0
8
0
18 - 91,71112
8Eddie Grosbøl-Rais
Nørresundby Skakklub
21382186
4
1
5
1
3
1
1
1
6
-
2
1
9
1
10
1
7
1
817,352151
9Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1217
10
0
7
1
4
0
5
0
3
½
1
0
8
0
2
0
6
-
72,21186
10Børge Bertelsen
Aars Nibe Skakklub
1153
9
1
6
-
7
0
4
0
5
0
3
0
1
0
8
0
2
0
18 - 91,751119
Indbydelse

Nordjysk Pokalstævne 2015

15 minutter + 3 sekunder

Periode 2015-03-21 .. 2015-03-21
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarne Sønderstrup
Dommere

Tilmeldings muligheder til Nordjysk Pokalstævne 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1.bræt 10 2015-03-21 2015-03-21
2.bræt 10 2015-03-21 2015-03-21
3.bræt 10 2015-03-21 2015-03-21
4.bræt 10 2015-03-21 2015-03-21
Totalt antal tilmeldte 40
Deltagere i gruppen 1.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2015-03-22
100700353 1417274 1. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1843 1918 2015-03-22
100700590 1405314 2. René Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1988 2085 2015-03-22
100700432 1407988 3. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2075 2115 2015-03-22
100700371 1418769 4. Arne Hove Nørresundby Skakklub 1851 1918 2015-03-22
100700172 1404245 5. Benny Grønhøj Aars Nibe Skakklub 1943 2015 2015-03-22
100600886 1412574 6. Michael Øe Aalborg Skakforening af 1889 2193 2199 2015-03-22
100701370 1408550 7. Jan Peter Lysberg Aalborg Skakforening af 1889 1959 1945 2015-03-22
100700110 1400410 8. Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2279 2177 2015-03-22
100700725 1407678 9. Bjarne Sønderstrup Aalborg Skakforening af 1889 1980 2054 2015-03-22
Deltagere i gruppen 2.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701348 1437976 1. Bo Torpegaard Jensen Aalborg Skakforening af 1889 1850 1937 2015-03-22
100700340 1440799 2. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1694 1693 2015-03-22
100700349 1410997 3. Niels Pedersen Aars Nibe Skakklub 1935 1988 2015-03-22
100701682 - 4. Pramod Kumar Prasobhu Aalborg Skakforening af 1889 1174 2015-03-22
100700648 1417037 5. Kurt Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1859 1833 2015-03-22
100700360 1400886 6. Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub 2292 2291 2015-03-22
100700684 1413295 7. Normann Asger Hansen Nørresundby Skakklub 1712 1816 2015-03-22
103106490 1409514 8. Sune Kovshøj Aalborg Skakforening af 1889 2035 2091 2015-03-22
- 9. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2015-03-22
100700293 1408569 10. Tobias Breinholt Hoffmann Jetsmark Skakklub 2026 2060 2015-03-22
Deltagere i gruppen 3.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700348 1433598 1. Mogens Nielsen Aars Nibe Skakklub 1783 1920 2015-03-22
100701681 1423185 2. Anders Sifakis Brygger Aalborg Skakforening af 1889 1469 1579 2015-03-22
101095193 - 3. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1243 2015-03-22
100700032 1413651 4. Finn Winther Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 2008 2054 2015-03-22
100701602 0 5. Preben Nielsen Aars Nibe Skakklub 1472 2015-03-22
100700678 1418580 6. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1776 1889 2015-03-22
100700375 1402820 7. Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2151 2209 2015-03-22
100700523 1435159 8. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1119 2015-03-22
100701522 1404954 9. Lasse Simoni Nielsen Jetsmark Skakklub 2007 2039 2015-03-22
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2015-03-22
Deltagere i gruppen 4.bræt
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700850 1444921 1. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1405 2015-03-22
100701587 1439910 2. Steven Vestergaard Jetsmark Skakklub 1764 2015-03-22
100701667 - 3. Jacob Nissen Aalborg Skakforening af 1889 1064 2015-03-22
100700759 1404172 4. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1840 1946 2015-03-22
100700663 1418378 5. Mads Alberg Aalborg Skakforening af 1889 2041 2015-03-22
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2015-03-22
100701127 1409115 7. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1143 1302 2015-03-22
100700399 1410407 8. Eddie Grosbøl-Rais Nørresundby Skakklub 2138 2186 2015-03-22
100701631 1450549 9. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1217 2015-03-22
100701091 0 10. Børge Bertelsen Aars Nibe Skakklub 1153 2015-03-22