loading
Arbejder ...

DM 2015 Lyn finalegrupper

Vis Gruppe : ParringerPGN
DM i Lyn Finalegruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23472345
8
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
0
53 - 44,552356
2Andreas Wiwe
Jetsmark Skakklub
22972276
7
½
1
0
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
1 - 24,052326
3FM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23372382
6
1
7
½
1
1
2
0
8
1
4
1
5
1
1 - 24,52357
4Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21892180
5
1
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
½
7 - 82,92161
5Morten Andersen
Skakforeningen Odysseus
20982160
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
25 - 622098
6Halvard Hagesether
2295
3
0
4
1
5
0
8
0
7
1
1
0
2
0
25 - 602295
7Bo Jacobsen
Århus Skakklub/Skolerne
22032241
2
½
3
½
4
1
5
1
6
0
8
1
1
1
53 - 43,052251
8Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21892161
1
0
5
0
2
0
6
1
3
0
7
0
4
½
7 - 82,92161

DM i Lyn Finalegruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24282415
8
½
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
7
½
14,952434
2IM Tobias Bent Christensen
Århus Skakklub/Skolerne
23672358
7
0
1
0
8
1
3
0
4
1
5
1
6
0
36 - 74,42339
3GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25232507
6
1
7
1
1
0
2
1
8
1
4
0
5
0
435,652507
4FM Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23802339
5
1
6
½
7
1
1
½
2
0
3
1
8
1
524,52390
5CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
20942138
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
36 - 71,92116
6FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22562288
3
0
4
½
5
0
8
1
7
1
1
0
2
1
4 - 53,352259
7Filip Boe Olsen
Viby Skakklub
19942108
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
8
1
1
½
4 - 51,152060
8Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21192175
1
½
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
½82,12087

DM i Lyn Finalegruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22202218
8
1
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
524,852223
2Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
22052225
7
0
1
1
8
1
3
0
4
0
5
0
6
1
35 - 64,72171
3Henrik Dahl Pedersen
Køge Skakklub
20782214
6
1
7
½
1
0
2
1
8
1
4
1
5
0
33,42100
4Sven Judas
Læseforeningens Skakklub
20162024
5
½
6
1
7
½
1
0
2
1
3
0
8
1
442,752041
5Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
22042222
4
½
8
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
14,72220
6Andreas Lund Ertbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
19582034
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
1
2
0
272,21952
7Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
20442070
2
1
3
½
4
½
5
0
6
1
8
0
1
0
35 - 63,052043
8Leif Møller
Nordre Skakklub
19752083
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
1
4
0
182,351935

DM i Lyn Finalegruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19432059
8
0
2
0
3
0
4
1
5
½
6
½
7
½
63,251921
2Thomas Christensen
Næstved Skakklub
20862171
7
0
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
½
14,72102
3Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
19702188
6
0
7
1
1
1
2
0
8
0
4
1
5
1
443,51985
4Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
16481759
5
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
180,751656
5WFM Louise Winther Fredericia
Enkeltmedlem - Indland
20102054
4
1
8
1
6
1
7
0
1
½
2
0
3
0
53,952001
6Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
19592049
3
1
4
0
5
0
8
0
7
0
1
½
2
½
273,41917
7Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20332117
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
½
1
½
524,152050
8Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
20412098
1
1
5
0
2
0
6
1
3
1
7
½
4
1
34,252046

DM i Lyn Finalegruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21592216
8
1
2
1
3
½
4
1
5
1
6
1
7
1
15,352182
2Julius Mølvig
Roskilde Skakklub
19481934
7
0
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
1
26 - 73,41906
3Kristian Seegert
Skanderborg Skakklub
21922191
6
1
7
0
1
½
2
1
8
0
4
1
5
1
35,62170
4Lars Kjøller Nilsson
Hillerød Skakklub
19091993
5
0
6
1
7
1
1
0
2
0
3
0
8
0
26 - 731879
5Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
17601840
4
1
8
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
0
44 - 51,71853
6Benjamin Halvorsen
1702
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
0801702
7Michael Nord
Tårnet Svendborg
19792015
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
8
0
1
0
44 - 53,71988
8Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
20182058
1
0
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
524,052037

DM i Lyn Finalegruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Mathias Aalbæk Meunier
Frem Skakklub
19321981
8
1
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
523,451980
2Per Arnt Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
20112083
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
0
614,32049
3Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
18601914
6
½
7
0
1
0
2
0
8
1
4
1
5
1
4 - 52,651886
4Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19902005
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
1
184,11897
5Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
19091994
4
1
8
1
6
1
7
½
1
1
2
0
3
0
33,21948
6Palle Skov
Hillerød Skakklub
19391956
3
½
4
1
5
0
8
0
7
0
1
0
2
1
63,51909
7Kim Poulsen
Prøvemedlemmer
1960
2
0
3
1
4
1
5
½
6
1
8
0
1
0
4 - 53,751953
8Karsten Jacobsen
Ribe Skakklub
18981936
1
0
5
0
2
0
6
1
3
0
7
1
4
0
273,051867

DM i Lyn Finalegruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
16731814
8
0
2
1
3
1
4
½
5
0
6
0
7
0
72,91661
2Harald Christian Vestjord
1450
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
1
1801450
3Mads Vestby-Ellingsen
Prøvemedlemmer
1658
6
1
7
1
1
0
2
1
8
0
4
0
5
½
3 - 52,751681
4Jess Nykjær
Frem Skakklub
18911954
5
1
6
0
7
0
1
½
2
1
3
1
8
0
3 - 54,91849
5Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
16811816
4
0
8
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
½
3 - 52,951698
6Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1664
3
0
4
1
5
0
8
1
7
0
1
1
2
0
362,81670
7Alexander Torp Jørgensen
Næstved Skakklub
18661904
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
524,71875
8Gert Aagaard
Springeren Kolding
20262063
1
1
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
615,952027

DM i Lyn Finalegruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
17451833
10
1
2
1
3
½
4
½
5
0
6
0
7
1
8
1
9
0
55 - 66,31706
2Markus Strange
Vordingborg Skakklub
13961598
9
0
1
0
10
½
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
8
1
43,21513
3Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
14511382
8
1
9
0
1
½
2
0
10
1
4
½
5
0
6
0
7
0
383,651422
4Svend Kjems Hove
Vestegnen Skakklub
19371984
7
0
8
1
9
0
1
½
2
1
3
½
10
1
5
0
6
1
55 - 67,81853
5Hans-Henry Jacobsen
Prøvemedlemmer
1703
6
½
7
1
8
1
9
1
1
1
2
0
3
1
4
1
10
1
1 - 25,951750
6Peter Sørensen
Frem Skakklub
14341492
5
½
10
1
7
1
8
1
9
½
1
1
2
0
3
1
4
0
633,51569
7Hansjørgen Clausen
Gråsten Skakklub
16291709
4
1
5
0
6
0
10
1
8
1
9
0
1
0
2
0
3
1
475,251588
8Anniken Vestby
1000
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
01001000
9Klaus Mosegaard
Skakforeningen ØBRO
1945
2
1
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
8
1
10
1
1
1
1 - 27,851945
10Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
1043
1
0
6
0
2
½
7
0
3
0
8
1
4
0
9
0
5
0
90,91070
Indbydelse
Periode 2015-04-03 .. 2015-04-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til DM 2015 Lyn finalegrupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
DM i Lyn Finalegruppe 1 8 2015-04-03 2015-04-03
DM i Lyn Finalegruppe 2 8 2015-04-03 2015-04-03
DM i Lyn Finalegruppe 3 8 2015-04-03 2015-04-03
DM i Lyn Finalegruppe 4 8 2015-04-03 2015-04-03
DM i Lyn Finalegruppe 5 8 2015-04-03 2015-04-03
DM i Lyn Finalegruppe 6 8 2015-04-03 2015-04-03
DM i Lyn Finalegruppe 7 8 2015-04-03 2015-04-03
DM i Lyn Finalegruppe 8 10 2015-04-03 2015-04-03
- 1 2015-04-03 2015-04-03
Totalt antal tilmeldte 67
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600675 1401408 1. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2347 2345 2015-04-06
100901015 1407937 2. Andreas Wiwe Jetsmark Skakklub 2297 2276 2015-04-06
100801081 1404180 3. FM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2337 2382 2015-04-06
100602129 1404792 4. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2189 2180 2015-04-06
100501545 1504908 5. Morten Andersen Skakforeningen Odysseus 2098 2160 2015-04-06
- 6. Halvard Hagesether 2295 2015-04-06
100600695 1400738 7. Bo Jacobsen Århus Skakklub/Skolerne 2203 2241 2015-04-06
100300620 1401475 8. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2189 2161 2015-04-06
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100601031 1404210 1. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2428 2415 2015-04-06
100800086 1400673 2. IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne 2367 2358 2015-04-06
100700431 1406000 3. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2523 2507 2015-04-06
100400432 1403524 4. FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2380 2339 2015-04-06
100800890 1402625 5. CM Henrik Mølvig Roskilde Skakklub 2094 2138 2015-04-06
100400392 1404067 6. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2256 2288 2015-04-06
100602308 1440640 7. Filip Boe Olsen Viby Skakklub 1994 2108 2015-04-06
100600963 1401513 8. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2119 2175 2015-04-06
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300210 1403699 1. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2220 2218 2015-04-06
100600786 1403532 2. Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 2205 2225 2015-04-06
100200634 1404199 3. Henrik Dahl Pedersen Køge Skakklub 2078 2214 2015-04-06
100301331 1418874 4. Sven Judas Læseforeningens Skakklub 2016 2024 2015-04-06
100800805 1403133 5. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 2204 2222 2015-04-06
101095398 - 6. Andreas Lund Ertbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1958 2034 2015-04-06
100300692 1408402 7. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2044 2070 2015-04-06
100601378 1409905 8. Leif Møller Nordre Skakklub 1975 2083 2015-04-06
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100102120 1415280 1. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1943 2059 2015-04-06
100200271 1407635 2. Thomas Christensen Næstved Skakklub 2086 2171 2015-04-06
100103912 1444514 3. Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 1970 2188 2015-04-06
100100408 1445421 4. Uffe Balslev Sjælsø Skakklub 1648 1759 2015-04-06
100100428 1404113 5. WFM Louise Winther Fredericia Enkeltmedlem - Indland 2010 2054 2015-04-06
100901471 1437135 6. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1959 2049 2015-04-06
100102955 1410750 7. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2033 2117 2015-04-06
100103864 1444492 8. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2041 2098 2015-04-06
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100900102 1409573 1. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2159 2216 2015-04-06
100201845 1405748 2. Julius Mølvig Roskilde Skakklub 1948 1934 2015-04-06
100602099 1405098 3. Kristian Seegert Skanderborg Skakklub 2192 2191 2015-04-06
100800470 1402544 4. Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub 1909 1993 2015-04-06
100300126 1418505 5. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 1760 1840 2015-04-06
- 6. Benjamin Halvorsen 1702 2015-04-06
100300817 1433784 7. Michael Nord Tårnet Svendborg 1979 2015 2015-04-06
100900070 1410253 8. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 2018 2058 2015-04-06
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100400473 1413546 1. Mathias Aalbæk Meunier Frem Skakklub 1932 1981 2015-04-06
100200558 1404202 2. Per Arnt Rasmussen Læseforeningens Skakklub 2011 2083 2015-04-06
100900246 1447963 3. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1860 1914 2015-04-06
103103614 1440667 4. Poul-Erik Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1990 2005 2015-04-06
100102004 1406817 5. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1909 1994 2015-04-06
100100743 1403419 6. Palle Skov Hillerød Skakklub 1939 1956 2015-04-06
101095400 - 7. Kim Poulsen Prøvemedlemmer 1960 2015-04-06
100500144 1416359 8. Karsten Jacobsen Ribe Skakklub 1898 1936 2015-04-06
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300925 1408577 1. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1673 1814 2015-04-06
- 2. Harald Christian Vestjord 1450 2015-04-06
101095402 - 3. Mads Vestby-Ellingsen Prøvemedlemmer 1658 2015-04-06
100300686 1427288 4. Jess Nykjær Frem Skakklub 1891 1954 2015-04-06
100301100 1438026 5. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1681 1816 2015-04-06
100602138 1440659 6. Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1664 2015-04-06
100201817 1434187 7. Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub 1866 1904 2015-04-06
100300075 1427024 8. Gert Aagaard Springeren Kolding 2026 2063 2015-04-06
Deltagere i gruppen DM i Lyn Finalegruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300031 1427253 1. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1745 1833 2015-04-06
100202124 1440217 2. Markus Strange Vordingborg Skakklub 1396 1598 2015-04-06
100501726 1446851 3. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1451 1382 2015-04-06
100400597 1408194 4. Svend Kjems Hove Vestegnen Skakklub 1937 1984 2015-04-06
101095401 - 5. Hans-Henry Jacobsen Prøvemedlemmer 1703 2015-04-06
100301891 1447467 6. Peter Sørensen Frem Skakklub 1434 1492 2015-04-06
100400163 1409425 7. Hansjørgen Clausen Gråsten Skakklub 1629 1709 2015-04-06
- 8. Anniken Vestby 1000 2015-04-06
100100736 1441710 9. Klaus Mosegaard Skakforeningen ØBRO 1945 2015-04-06
100202123 1440039 10. Mathias Bogø Vordingborg Skakklub 1043 2015-04-06
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100701482 1416553 Christian Karstensen Tønder Skakklub 1938 1969 2015-04-06