Arbejder ...

loading

DM i skak for Ungdom 2015  

Vis Gruppe : Parringer
U18 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21312228
2
0
3
1
5
1
8
1
6
1
422,8521341,972229
2FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
21972331
1
1
4
1
6
½
7
1
3
1
13,7522124,062340
3Magnus Mejlvang
Bornholms Skakklub
17591810
4
0
1
0
8
1
5
1
2
0
251,2517520,301798
4Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
20922115
3
1
2
0
7
1
6
½
8
1
32,620902,432118
5Rasmus Hvidberg
Hvidovre Skakklub
1138
6
0
8
1
1
0
3
0
7
0
170113801000
6Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
20912088
5
1
7
1
2
½
4
½
1
0
343,1520881,752098
7Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
17981866
8
1
6
0
4
0
2
0
5
1
261,3517880,491846
8Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
7
0
5
0
3
0
1
0
4
0
080100001000

U16 (4 spillere)

U-DM2015 U18
Guld: Jens Albert Ramsdal, Skskf. 1968
Sølv: Viktor Haarmark Nielsen, Øbro
Bronze: Rasmus Hvidberg, Hvidovre

U-DM2015 U16
Guld:Mikkel Manosri Jacobsen, BMS
Sølv: Sophus Møller, Frem
Bronze: Magnus Mejlvang, Bornholm

U16 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn

U14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
10430
2
0
10
0
3
0
18
0
21
0
0240,8100700
2Nicolai Kistrup
BMS Skak
19882033
1
1
4
1
12
1
14
1
22
½
14,619883,362039
3Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1343
4
0
5
½
1
1
16
0
26
1
153,4130301000
4Philip Frost
Bornholms Skakklub
12891556
3
1
2
0
10
½
23
1
24
0
141,613301,051534
5Sanschiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
12571383
6
0
3
½
13
1
26
1
7
½
3122,312890,291391
6Simon Andreasen
BMS Skak
13571610
5
1
12
0
16
1
10
0
19
1
3102,513801,951572
7Thomas Søndergaard Thybo
Morsø Skakklub
17961864
8
½
26
1
22
½
24
½
5
½
384,1517623,051822
8Tiziano Wul Micalizio
Springeren Kolding
15211614
7
½
9
1
24
½
22
0
17
1
39215661,931657
9Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
11831451
10
½
8
0
23
½
11
0
13
1
2192,211740,851437
10Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
13811400
9
½
1
1
4
½
6
1
15
0
3113,313680,951442
11Freja Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1041
12
0
13
1
15
0
9
1
16
0
2161108601000
12Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
16551692
11
1
6
1
2
0
17
1
14
½
42,916731,501732
13Christian Vikkelsø
BMS Skak
1111
14
0
11
0
5
0
21
1
9
0
1211,7108001000
14Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
17181862
13
1
16
1
17
1
2
0
12
½
53,2517261,711854
15Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1381
16
0
18
1
11
1
19
1
10
1
423,35141001000
16Gustav Trærup
Sorø Skakklub
1357
15
1
14
0
6
0
3
1
11
1
372,45138201000
17Jacob Clausen
Springeren Kolding
16351699
18
1
19
1
14
0
12
0
8
0
2173,3515932,301647
18Janith Easan
Fredericia Skakforening
12671350
17
0
15
0
21
1
1
1
23
1
3131,912720,111346
19Kasper Holm Sand
Kjellerup Skakklub
1154
20
1
17
0
26
1
15
0
6
0
2181,2114501000
20Magnus Sidor
Køge Skakklub
1174
19
0
25
-
   0250117401000
21Mathias Bechlund
Nørrebro Skakklub
1200
22
0
23
0
18
0
13
0
1
1
1231,4118201000
22Albert Emil Lyng Petersen
BMS Skak
16571756
21
1
24
½
7
½
8
1
2
½
32,5516861,731787
23Alexander Trier
GSF-Caïssa
1143
24
0
21
1
9
½
4
0
18
0
201,1111601000
24Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
16781742
23
1
22
½
8
½
7
½
4
1
63,4516802,221753
25Philipp Zhuravlev
Roskilde Skakklub
10001000
26
0
20
-
   0260,597801000
26Ivan Ischenko
Prøvemedlemmer
1000
25
1
7
0
19
0
5
0
3
0
1221,199601000

P14 (1 spillere)

U-DM2015 U14

Guld: Nicolai Kistrup, BMS
Sølv: Filip Martin Kierulf Hou Holm, Nordre
Bronze: Albert Emil Lyng Petersen, BMS

Bedst placerede i P14
Freja Jungberg Nielsen, Aalborg Skakforening af 1889

U10 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1101
2
1
4
½
6
1
10
0
18
1
15
½
13
0
473,351130
2Silas Høyerup
GSF-Caïssa
1212
1
0
3
½
8
1
16
1
10
1
7
0
17
1
64,351219
3Silas Ekholm
Hobro Skakklub
1020
4
0
2
½
11
0
14
0
20
1
9
1
8
1
112,81007
4Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1062
3
1
1
½
12
1
18
1
15
1
13
½
7
0
543,351143
5Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1093
6
0
8
1
9
1
13
0
16
1
10
0
14
1
48 - 93,71107
6William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1000
5
1
7
0
1
0
12
1
19
1
17
0
16
1
48 - 92,851052
7Tobias Brødsgaard
GSF-Caïssa
1275
8
1
6
1
10
1
15
0
13
0
2
1
4
1
524,851282
8Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1000
7
0
5
0
2
0
20
1
11
1
12
1
3
0
3152,25989
9Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1000
10
0
11
1
5
0
19
0
12
0
3
0
20
1
2182,45935
10Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
1377
9
1
12
1
7
0
1
1
2
0
5
1
15
½
55,751321
11Adesh Easan
Fredericia Skakforening
1000
12
0
9
0
3
1
17
0
8
0
20
1
19
0
2192,95912
12Janith Easan
Fredericia Skakforening
1000
11
1
10
0
4
0
6
0
9
1
8
0
18
0
2173955
13Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1184
14
1
15
0
19
1
5
1
7
1
4
½
1
1
14,51229
14Carl Poulsen
Prøvemedlemmer
1000
13
0
16
0
20
1
3
1
17
0
19
1
5
0
3142,55975
15Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1007
16
1
13
1
18
1
7
1
4
0
1
½
10
½
532,351178
16Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
1000
15
0
14
1
17
1
2
0
5
0
18
1
6
0
3123,05998
17Malte Dreves Erikstrup
GSF-Caïssa
1030
18
0
20
1
16
0
11
1
14
1
6
1
2
0
4102,951032
18Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1000
17
1
19
1
15
0
4
0
1
0
16
0
12
1
3133,2991
19Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
1000
20
1
18
0
13
0
9
1
6
0
14
0
11
1
3162,75966
20Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
19
0
17
0
14
0
8
0
3
0
11
0
9
0
02001000

P10 (2 spillere)

U-DM2015 U10

Guld: Hannibal Valeur Jaques, Nørrebro
Sølv: Tobias Brødsgaard, GSF-Caissa
Bronze: Rasmus Emil Ryder Tønnesen, Køge

Bedst placerede i P10

Nr.1 Sigrid Erstad Jørgensen, Roskilde
Nr. 2 Ingrid Elmer Nielsen-Refs, Amager  

 

U08 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1John Christoffer Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000
4
1
2
1
3
1
4
1
2
0
3
1
512,751135
2Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1000
3
0
1
0
4
1
3
½
1
1
4
1
22,751034
3Maximilian Thræn
Enkeltmedlem - Indland
1090
2
1
4
1
1
0
2
½
4
1
1
0
33,71081
4Ada Yildiz
Tåstrup Skakforening
1000
1
0
3
0
2
0
1
0
3
0
2
0
042,75876

P08 (1 spillere)

U-DM2015 U08
Guld: John Christoffer Højstrup Christensen, Silkeborg

Sølv: Karl-Emil Nielsen-Refs, Amager

Bronze: Maximilian Thræn, Enk.medl.

Bedste pige i P08

Ada Yildiz

P12 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Ida Møller Christiansen
Køge Skakklub
1061
6
½
2
1
3
0
4
1
5
0
32,451063
2Signe Nielsen
BMS Skak
1113
5
0
1
0
6
½
3
½
4
1
252,851075
3Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1012
4
1
5
0
1
1
2
½
6
0
42,051032
4Mathilde Dalsgaard
Køge Skakklub
1000
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
061,95912
5Mikala Høyerup
BMS Skak
1046
2
1
3
1
4
1
6
0
1
1
422,31154
6Caterina Wul Micalizio
Springeren Kolding
1183
1
½
4
1
2
½
5
1
3
1
413,41210

U-DM2015 P12

Guld Caterina Micalizio, Springeren Kolding

Sølv Mikala Høyerup, BMS

Bronze Ida Christiansen, Køge Skakklub

U12 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1355
2
1
4
½
10
0
15
0
6
1
11
1
14
0
113,61351
2Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1205
1
0
11
1
16
1
12
0
9
½
7
½
5
0
3132,351234
3Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1103
4
0
12
0
17
1
6
0
8
0
16
0
11
0
1182,551033
4Oliver Trier
GSF-Caïssa
1332
3
1
1
½
14
0
9
0
7
0
8
1
17
1
124,151303
5Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
1341
6
1
8
1
18
½
10
0
14
½
15
0
2
1
473,851348
6Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1000
5
0
7
½
9
0
3
1
1
0
17
0
8
0
171,7991
7Nienke van den Brink
GSF-Caïssa
1502
8
0
6
½
13
0
17
1
4
1
2
½
16
1
485,61430
8Nikolaj Brødsgaard
GSF-Caïssa
1172
7
1
5
0
12
0
13
0
3
1
4
0
6
1
3142,151210
9Noah Ekholm
Hobro Skakklub
1105
10
0
13
½
6
1
4
1
2
½
14
1
12
½
61,551303
10Mikkel Mejlvang
Bornholms Skakklub
1361
9
1
14
½
1
1
5
1
12
0
13
0
15
1
32,851442
11Mads Pasztor
BMS Skak
1431
12
½
2
0
15
½
16
1
13
½
1
0
3
1
104,051406
12Markus Andreas Baadsgaard
Gribskov Skakklub
1595
11
½
3
1
8
1
2
1
10
1
18
½
9
½
16,11595
13Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1650
14
0
9
½
7
1
8
1
11
½
10
1
18
½
55,81611
14Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1499
13
1
10
½
4
1
18
½
5
½
9
0
1
1
44,751488
15Adesh Easan
Fredericia Skakforening
1501
16
0
17
1
11
½
1
1
18
0
5
1
10
0
95,31420
16Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1084
15
1
18
0
2
0
11
0
17
0
3
1
7
0
2151,81093
17Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1032
18
0
15
0
3
0
7
0
16
1
6
1
4
0
2161,751043
18Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1334
17
1
16
1
5
½
14
½
15
1
12
½
13
½
5231447

U-DM2015 U12

Guld: Markus Andreas Baadsgaard, Gribskov
Sølv: Kishichiro Kræmmer, Nørrebro
Bronze: Mikkel Mejlvang, Bornholm
 

 

Indbydelse

Følg med på facebook https://www.facebook.com/events/1475853269396316/ 
Følg med på liveskak www.liveskak.dk/2015/udm/

TORSDAG 1.OKT. KL. 20.00
Hej juniorer + forældre
Nu er det dagen før U-DM2015 begynder!
Vi beder jer alle (især forældre) læse de næste linier.
Indskud til turneringen kr. 100,-betales kl.  16.30-17.15 (kom i god tid)

Velkomst foregår kl. ca. 17.45 i skolens aula.
I.runde starter kl. 18.15
I skolens gård kan holde et begrænset antal biler, primært til arragørerne og deltagere som kommer langvejs fra.

Hvis I under turneringen har brug forat kontakte arrangørerne f.eks. p.g.a. pludselig sygdom eller forsinkelse ved transport.
Kontakt Jacob Printzlau tlf. 60630045 (læg evt. tlf.besked)
Kontakt Finn Bonnez tlf. 21698638 (læg evt. tlf. besked)
Frem til fredag 2.okt. kl. 14.00 kan mail sendes til f_bonnez@post9.tele.dk. Efter kl. 14.00 kan alene ovennævnte tlf.numre benyttes.

Vi glæder os til at se Jer.
Med venlig hilsen
Nørrebro Skakklub og Amager Skakforening
 

DM i Skak for Ungdom 2015

Dansk Skak Union inviterer sammen med Amager Skakforening og Nørrebro Skakklub til Danmarksmesterskaber i Skak for ungdom.

Mesterskaberne afholdes 2-4. oktober 2015

Spillestedet er Søndermarksskolen, som er centralt beliggende på Frederiksberg (Hoffmeyersvej 32).

TILMELDING sker på Dansk Skak Union’s Turneringssystem via online tilmelding

TILMELDINGSFRIST: Tirsdag 22.september.

Prisen for at deltage i DM for Ungdom i Skak er 100,00 kr.
Dette beløb betales kontant på spillestedet fredag 2/10 mellem kl. 16.30 og 17.15.

Deltagerne skal være mødt frem til den officielle åbning, fredag 2. oktober kl. 17:45


Praktiske oplysninger

Hvordan kommer man til skolen:

S-tog, Peter Bangsvej station, afstand 5-600m

Metro, KB-Hallen eller Ålholm, afstand ca. 1,2 km

Buslinje 6A og 9A, afstand ca. 5-600m

Til bilister: For dem som kommer langvejs fra i bil, vil der i begrænset omfang være mulighed for parkering på skolens grund; ellers henvises til de almindelige regler for parkering på Frederiksberg.

 

Overnatning. Der er IKKE mulighed for overnatning på skolen.

København har mange tilbud om overnatning. En Google-søgning på Hostel, Hotel og Bed-and Breakfast viser mulighederne.

 

Forplejning under turneringen.

Der vil på skolen være mulighed for at købe forskellige former for mad og drikke.

Derudover er der flere pizzeriaer og spisesteder i gåafstand fra skolen.

 

Grupper og DM-titler

Der spilles i åben række (Uxx) og i pigerække (Pxx).

Der kåres en Danmarksmester i alle grupper (Uxx og Pxx) med mindst tre deltagere.

Der vil være pokaler til de tre højest placerede i hver gruppe og en erindringsgave til alle. Desuden er der til gruppevinderne i åben række (U08-U18) en præmie på 2.000 kr., der er øremærket til træning eller til hjælp til en turnering.

Bemærk: Piger kan vælge om de ønsker at spille i åben række eller i pigerække, hvilket skal vælges ved tilmeldingen.

07.09.2015 Præcisering af regler for tilmelding:
Efter samråd med Dansk Skak Union ønsker arrangørerne at tilføje følgende omkring tilmelding.
En spiller (både drenge og piger) kan i åben række U-XX tilmelde sig i den række spillerens alder berettiger til, eller i en ældre aldersgruppe.
Piger kan i P-XX tilmelde sig i den række spillerens alder berettiger til, eller i en ældre aldersgruppe.
Vinder spilleren den tilmeldte gruppe erhverves titlen Danmarksmester i den pågældende gruppe.

Grupperne:

U08 og P08 - født i 2007 eller senere
U10 og P10 - født i 2005 eller i 2006
U12 og P12 - født i 2003 eller i 2004
U14 og P14 - født i 2001 eller i 2002
U16 og P16 - født i 1999 eller i 2000
U18 og P18 - født i 1997 eller i 1998.

Turneringsform:
Der spilles i grupper svarende til aldersgrupperne, og der spilles Monrad/Schweizer i alle grupper, dog alle-mod-alle hvis deltagerantallet i en gruppe passer til antallet af runder ved alle-mod-alle. Ved ligestilling i point afgøres placeringer ved korrektion.


Turneringen DSU-rates, og de øverste tre grupper ELO-rates i det omfang de tilmeldtes rating gør det muligt.

Aldersgrupperne 08, 10 og 12 spiller 7 runder med 45 minutter til hele partiet plus 30 sekunder pr. træk.
Aldersgrupperne 14, 16 og 18 spiller 5 runder med 90 minutter til hele partiet plus 30 sekunder pr. træk.
Der er noteringspligt bortset fra aldersgruppen 08.

Hvis der ikke er seks spillere i en gruppe (Uxx eller Pxx), kan gruppen blive slået sammen med en anden gruppe. Normalt sker dette indenfor samme aldersgruppe, således at Pxx slås sammen med Uxx.

Titler og præmier, jf. ovenstående, er uafhængige af om grupper spiller sammen eller hver for sig.

Det er tilladt at komme op til 15 minutter for sent frem til partierne.

Bemærk: Det er muligt for alle unge, herunder skoleskakspillere, der ikke er medlem af DSU, at spille med, forudsat de ikke tidligere har deltaget i en ratet DSU-turnering.

Officiel åbning: Fredag d. 2. oktober 2015 kl. 17:45.
Der er adgang til skolen fra kl. 16:30.

Afviklingsplan for aldersgrupperne 08, 10 og 12
1. runde:
Fredag d. 2. oktober 2015 kl. 18:15.
2. runde: Lørdag d. 3. oktober 2015 kl. 09:00
3. runde: Lørdag d. 3. oktober 2015 kl. 12:00
4. runde: Lørdag d. 3. oktober 2015 kl. 15:00
5. runde: Søndag d. 4. oktober 2015 kl. 09:00
6. runde: Søndag d. 4. oktober 2015 kl. 12:00
7. runde: Søndag d. 4. oktober 2015 kl. 15:00
Betænkningstid: 45 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Afviklingsplan for aldersgrupperne 14, 16 og 18
1. runde:
Fredag d. 2. oktober 2015 kl. 18:15.
2. runde: Lørdag d. 3. oktober 2015 kl. 09:00.
3. runde: Lørdag d. 3. oktober 2015 kl. 14:00.
4. runde: Søndag d. 4. oktober 2015 kl. 09:00.
5. runde: Søndag d. 4. oktober 2015 kl. 14:00.
Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Præmieoverrækkelse: Foregår i forbindelse med den enkelte gruppes afslutning.
 

Velkommen til U-DM i København 2-4. oktober 2015.

 

Kontakt: Sven Løntoft (Amager Skakforening) sven@skoleskak.dk eller Finn Bonnez (Nørrebro Skakklub) f_bonnez@post9.tele.dk

 

Periode 2015-10-02 .. 2015-10-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Dennis Lauge Rose
Dommere

Tilmeldings muligheder til DM i skak for Ungdom 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U18 8 2015-10-02 2015-10-01
U16 0 2015-10-02 2015-10-01
U14 26 2015-10-02 2015-10-01
U10 20 2015-10-02 2015-10-01
U08 4 2015-10-02 2015-10-01
P12 6 2015-10-02 2015-10-01
U12 18 2015-10-02 2015-10-01
Totalt antal tilmeldte 82
Deltagere i gruppen U18
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602240 1429221 1. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2131 2228 2015-09-30
100103912 1444514 2. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2197 2331 2015-09-08
100802637 1439340 3. Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub 1759 1810 2015-09-21
100301821 1439090 4. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2092 2115 2015-08-10
100104234 1453386 5. Rasmus Hvidberg Hvidovre Skakklub 1138 2015-09-05
100103864 1444492 6. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2091 2088 2015-09-01
103109616 1441540 7. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1798 1866 2015-08-28
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2015-10-02
Deltagere i gruppen U16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen U14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202262 1447890 1. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1043 0 2015-09-13
100103773 1444816 2. Nicolai Kistrup BMS Skak 1988 2033 2015-09-09
100802894 1457063 3. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1343 2015-09-09
103110505 1439286 4. Philip Frost Bornholms Skakklub 1289 1556 2015-09-21
100103869 1450999 5. Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1257 1383 2015-08-19
100103861 1451138 6. Simon Andreasen BMS Skak 1357 1610 2015-06-21
100901673 1441299 7. Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub 1796 1864 2015-06-15
103111060 1447823 8. Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1521 1614 2015-09-25
103111580 1450247 9. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1183 1451 2015-09-11
100202091 1444808 10. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1381 1400 2015-06-23
101095106 1454218 11. Freja Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1041 2015-07-31
100602544 1451502 12. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1655 1692 2015-06-02
100104191 1451162 13. Christian Vikkelsø BMS Skak 1111 2015-09-05
103111069 1441230 14. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 1718 1862 2015-08-31
100602410 1444824 15. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1381 2015-08-21
100202236 1446649 16. Gustav Trærup Sorø Skakklub 1357 2015-08-30
103111061 1448510 17. Jacob Clausen Springeren Kolding 1635 1699 2015-09-20
100501747 1448560 18. Janith Easan Fredericia Skakforening 1267 1350 2015-09-22
100901690 1457110 19. Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub 1154 2015-09-20
100202295 1455800 20. Magnus Sidor Køge Skakklub 1174 2015-08-30
100104273 - 21. Mathias Bechlund Nørrebro Skakklub 1200 2015-09-27
100103833 1438999 22. Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak 1657 1756 2015-06-20
100104076 338200876 23. Alexander Trier GSF-Caïssa 1143 2015-09-24
103111576 1449575 24. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1678 1742 2015-08-10
100802939 1458205 25. Philipp Zhuravlev Roskilde Skakklub 1000 1000 2015-09-20
101095393 1455850 26. Ivan Ischenko Prøvemedlemmer 1000 2015-09-22
Deltagere i gruppen U10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301862 1450220 1. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1101 0 2015-09-11
102101041 1451103 2. Silas Høyerup GSF-Caïssa 1212 1514 2015-09-27
100701651 1457853 3. Silas Ekholm Hobro Skakklub 1020 2015-09-06
101095138 1457292 4. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1062 2015-09-22
101095048 1454200 5. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1093 1437 2015-07-31
100104248 1458442 6. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1000 2015-08-20
103111577 1454145 7. Tobias Brødsgaard GSF-Caïssa 1275 2015-07-28
100802913 1457454 8. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1000 2015-09-09
100104157 1455907 9. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1000 2015-06-03
100301886 1447947 10. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1377 1280 2015-08-10
100501746 1448552 11. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1000 1548 2015-09-22
100501747 1448560 12. Janith Easan Fredericia Skakforening 1000 1350 2015-09-22
100104090 1454188 13. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1184 2015-06-10
101095394 - 14. Carl Poulsen Prøvemedlemmer 1000 2015-09-22
100202329 1457535 15. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1007 2015-08-31
100301932 1452533 16. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1000 2015-09-18
100104220 1457411 17. Malte Dreves Erikstrup GSF-Caïssa 1030 2015-08-22
101095257 - 18. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1000 2015-08-20
100104203 1458078 19. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 1000 2015-09-01
- 20. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2015-10-02
Deltagere i gruppen U08
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christoffer Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 2015-06-20
100104139 1452797 2. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1000 2015-06-03
101095321 1460765 3. Maximilian Thræn Enkeltmedlem - Indland 1090 2015-08-31
100104133 1450778 4. Ada Yildiz Tåstrup Skakforening 1000 0 2015-08-28
Deltagere i gruppen P12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095158 1455788 1. Ida Møller Christiansen Køge Skakklub 1061 2015-09-22
100104033 1455990 2. Signe Nielsen BMS Skak 1113 2015-07-31
100104004 1457470 3. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1012 2015-09-22
100202332 1459538 4. Mathilde Dalsgaard Køge Skakklub 1000 2015-09-22
100103983 1456016 5. Mikala Høyerup BMS Skak 1046 2015-09-27
103111059 1444930 6. Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding 1183 1392 2015-09-29
Deltagere i gruppen U12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202292 1455796 1. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1355 1515 2015-06-22
100901687 1452738 2. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1205 2015-09-20
100202293 1455818 3. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1103 2015-06-22
100104075 338200698 4. Oliver Trier GSF-Caïssa 1332 2015-09-24
100202092 1447955 5. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1341 1445 2015-06-23
100202338 1458361 6. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1000 2015-08-31
100104149 1452568 7. Nienke van den Brink GSF-Caïssa 1502 1543 2015-06-21
100104074 1452282 8. Nikolaj Brødsgaard GSF-Caïssa 1172 2015-07-28
100701680 1457071 9. Noah Ekholm Hobro Skakklub 1105 2015-09-06
103110504 1445677 10. Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub 1361 1528 2015-09-21
100802927 1452703 11. Mads Pasztor BMS Skak 1431 1609 2015-08-17
100802763 1448129 12. Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub 1595 1714 2015-09-20
103111054 1450760 13. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1650 1741 2015-09-07
103111055 1450972 14. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1499 1617 2015-09-07
100501746 1448552 15. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1501 1548 2015-09-22
100901686 1457195 16. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1084 2015-09-20
100301938 - 17. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1032 2015-09-22
100103868 1451006 18. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1334 1562 2015-08-19