Arbejder ...

loading

Odensemesterskabet 2015  

Vis Gruppe : Parringer
IM-gruppen Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Igor Teplyi
Nordre Skakklub
24332422
6
1
2
½
3
½
4
½
5
1
22,6524422,572431
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Næstved Skakklub
24452459
5
1
1
½
6
½
3
½
4
1
12,7524532,872465
3IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24342413
4
0
5
0
1
½
2
½
6
½
42,6524232,502403
4Mads Smith Hansen
Skakforeningen ØBRO
23512356
3
1
6
1
5
1
1
½
2
0
3223912,032385
5IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
24252424
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
62,624142,592413
6IM Steffen Pedersen
Skanderborg Skakklub
24002406
1
0
4
0
2
½
5
½
3
½
52,423822,442397

Mester 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23322341
6
1
2
1
3
½
4
½
5
½
13,223383,182347
2Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22112231
5
½
1
0
6
1
3
1
4
½
322,2522262,292245
3Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22232224
4
½
5
1
1
½
2
0
6
½
32,3522262,232229
4Henrik Holmsgaard
Brønshøj Skakforening
22192243
3
½
6
0
5
½
1
½
2
½
24 - 62,322132,402235
5FM Johnni Veng
Skakklubben Evans
22682280
2
½
3
0
4
½
6
½
1
½
24 - 62,722542,702266
6Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
22142220
1
0
4
1
2
0
5
½
3
½
24 - 62,2522092,202212

Mester 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Schleicher Christensen
Nordre Skakklub
21702190
6
0
2
1
3
1
4
0
5
0
24 - 62,4521612,472181
2Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21862196
5
1
1
0
6
½
3
½
4
½
2 - 32,5521852,532195
3FM Nikolai Skousen
Skakforeningen ØBRO
21972225
4
½
5
½
1
0
2
½
6
½
24 - 62,6521842,772210
4Thomas Schou-Moldt
Skakforeningen ØBRO
21462144
3
½
6
1
5
1
1
1
2
½
412,2521962,102182
5Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21682189
2
0
3
½
4
0
6
1
1
1
2 - 32,421702,472190
6WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21982213
1
1
4
0
2
½
5
0
3
½
24 - 62,6521852,662200

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Iver Poulsen
Esbjerg Skakforening
21212117
6
0
2
½
3
1
4
1
5
½
332,5521302,182133
2Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21222162
5
1
1
½
6
½
3
1
4
½
1 - 22,5521412,552181
3Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21342228
4
1
5
1
1
0
2
0
6
0
24 - 52,6521213,082185
4Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
20902115
3
0
6
0
5
½
1
0
2
½
162,320642,172068
5Stefan Wiecker
Frem Skakklub
21122153
2
0
3
0
4
½
6
1
1
½
24 - 52,4521032,482143
6Claus Rossen
Viborg Skakklub
21202161
1
1
4
1
2
½
5
0
3
1
1 - 22,5521392,542180

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Martin Skov Jakobsen
Århus Skakklub/Skolerne
20852141
6
½
2
0
3
1
4
1
5
½
332,6520922,762146
2Peter Grove
Skanderborg Skakklub
20682112
5
0
1
1
6
1
3
½
4
1
22,520882,522132
3WFM Esmat Susanne Guindy
Viborg Skakklub
20822083
4
0
5
0
1
0
2
½
6
½
15 - 62,620502,282057
4Morten Topholm
Læseforeningens Skakklub
20512103
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
242,3520442,462094
5Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
20702116
2
1
3
1
4
1
6
1
1
½
12,521302,582154
6Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20592097
1
½
4
0
2
0
5
0
3
½
15 - 62,420312,402069

Mester 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20492116
6
1
2
1
3
1
4
½
5
½
412,6520832,912138
2Tom Frantsen
Frem Skakklub
20362083
5
1
1
0
6
1
3
½
4
1
22,5520552,642100
3Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
20152057
4
1
5
1
1
0
2
½
6
½
332,3520282,412069
4Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20352047
3
0
6
1
5
½
1
½
2
0
242,5520242,342040
5Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
20292050
2
0
3
0
4
½
6
½
1
½
52,520092,352016
6Brian Nielsen
Frem Skakklub
20192050
1
0
4
0
2
0
5
½
3
½
162,419872,352023

Mester 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Alexander Jessen
Herning Skakklub
19431968
6
0
2
½
3
1
4
0
5
0
52,319192,321952
2WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19321970
5
½
1
½
6
½
3
½
4
0
242,219262,321964
3Claus Vangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
19901993
4
0
5
½
1
0
2
½
6
0
162,719392,501963
4Johnny Meier Harboe
Frem Skakklub
19852048
3
1
6
0
5
½
1
1
2
1
22,6520072,982058
5Freja Vangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
19461963
2
½
3
½
4
½
6
0
1
1
32,3519512,261973
6 Håkan Hansson
Lund ASK
20072007
1
1
4
1
2
½
5
1
3
1
1020072,622045

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
18861907
6
0
2
1
3
½
4
1
5
½
32 - 32,4519032,171940
2Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
18911974
5
0
1
0
6
½
3
1
4
1
42,518912,741969
3Ove Matras
Faaborg Skakklub
18771898
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,418202,111866
4Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18751933
3
1
6
0
5
½
1
0
2
0
52,3518502,401915
5Claus Nørregaard
Syddjurs Skakklub
19281999
2
1
3
1
4
½
6
0
1
½
32 - 32,819342,942000
6Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
18881961
1
1
4
1
2
½
5
1
3
1
12,519782,641998

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bob Andersen
Bornholms Skakklub
18521994
6
1
2
½
3
½
4
1
5
½
12,6518783,231999
2Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
18041858
5
0
1
½
6
½
3
½
4
1
42,2518122,131865
3Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
17941854
4
½
5
½
1
½
2
½
6
0
252,217882,091852
4Johnny Holler Johansen
Frem Skakklub
18131855
3
½
6
½
5
0
1
0
2
0
162,3517732,101833
5Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
18601930
2
1
3
½
4
1
6
0
1
½
32 - 32,7518682,711942
6Jess Nykjær
Frem Skakklub
18641933
1
0
4
½
2
½
5
1
3
1
32 - 32,818702,741938

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kris Klausen
Læseforeningens Skakklub
17471874
6
1
2
½
3
½
4
1
5
½
1 - 22,517772,661891
2Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
17621836
5
½
1
½
6
½
3
1
4
1
1 - 22,617892,351859
3Thomas Nielsen
Herlev Skakklub
17481887
4
1
5
1
1
½
2
0
6
½
332,517632,781891
4Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
17801866
3
0
6
1
5
0
1
0
2
0
162,817262,601834
5Mathias Nielsen
Sydøstfyn
17261847
2
½
3
0
4
1
6
½
1
½
42,317322,431848
6Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17181817
1
0
4
0
2
½
5
½
3
½
52,2516962,181803

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Morling
Frem Skakklub
16951823
6
½
2
0
3
+
4
½
5
1
32 - 3216952,251813
2Jørgen Overgaard
Enkeltmedlem - Indland
17011782
5
1
1
1
6
½
3
+
4
½
412,0517301,971803
3Samuel Peter Heine May (sygdom)
Skakforeningen ØBRO
17171752
4
-
5
-
1
-
2
-
6
-
060171701752
4Birger Olsen
Sydøstfyn
16971813
3
+
6
0
5
½
1
½
2
½
4 - 5216822,181799
5Alexander Torp Jørgensen
Næstved Skakklub
16941789
2
0
3
+
4
½
6
1
1
0
4 - 5216792,021779
6Thomas Hansen
Fredericia Skakforening
16761726
1
½
4
1
2
½
5
0
3
+
32 - 31,916791,581734

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Kiel
Sydøstfyn
16521891
6
0
2
½
3
½
4
½
5
1
3 - 42,616492,681877
2Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1666
5
1
1
½
6
0
3
½
4
½
3 - 42,7166001000
3Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
16731692
4
0
5
1
1
½
2
½
6
0
252,816491,361698
4Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
16011743
3
1
6
1
5
0
1
½
2
½
322,216251,691775
5Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
16221766
2
0
3
0
4
1
6
0
1
0
162,3515731,841749
6Hans Jørgen Hansen
Brønshøj Skakforening
16241854
1
1
4
0
2
1
5
1
3
1
412,3516932,431877

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
15681703
6
½
2
1
3
1
4
½
5
½
22,616062,701735
2Peter Frank Jørgensen
Læseforeningens Skakklub
15761724
5
1
1
0
6
0
3
0
4
½
62,6515242,881696
3Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
15201676
4
0
5
0
1
0
2
1
6
1
23 - 52,215112,481666
4Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
15661723
3
1
6
1
5
1
1
½
2
½
412,5516352,881745
5Tiziano Wul Micalizio
Springeren Kolding
15661614
2
0
3
1
4
0
6
½
1
½
23 - 52,5515411,971615
6Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
15511627
1
½
4
0
2
1
5
½
3
0
23 - 52,4515312,091625

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Sørensen
Frem Skakklub
14321492
6
1
2
0
3
0
4
0
5
1
24 - 52,1514250,861498
2Per Rasmussen
Bornholms Skakklub
1483
5
0
1
1
6
0
3
1
4
0
24 - 52,55145801000
3Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
15141588
4
½
5
1
1
1
2
0
6
1
12,815461,331635
4Per Andersen
Midtfyns Skakklub
14331592
3
½
6
0
5
½
1
1
2
1
32 - 32,1514711,371605
5Jes Danielsen
Frem Skakklub
14991816
2
1
3
0
4
½
6
0
1
0
62,714452,441738
6Christoffer Vinther
Frem Skakklub
14920
1
0
4
1
2
1
5
1
3
0
32 - 32,65150800

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sverre Padkjær Gejl
Springeren Kolding
12850
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,25118400
2Lars Jensen
Viborg Skakklub
1361
5
1
1
1
6
1
3
0
4
0
32 - 42,9136601000
3Jakob Frederiksen
Frem Skakklub
12361425
4
0
5
0
1
1
2
1
6
1
32 - 41,8512951,641399
4Adesh Easan
Fredericia Skakforening
14201548
3
1
6
½
5
0
1
1
2
1
13,3514272,271517
5Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
13211280
2
0
3
1
4
1
6
0
1
1
32 - 42,5513410,901324
6Henrik Malig Hansen
Frem Skakklub
12641338
1
1
4
½
2
0
5
1
3
0
52,112821,191350

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
11741451
6
1
2
½
3
½
4
1
5
½
1 - 22,212461,871456
2Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1229
5
1
1
½
6
1
3
½
4
0
33 - 42,7124301000
3Caterina Wul Micalizio
Springeren Kolding
12101392
4
½
5
½
1
½
2
½
6
1
33 - 42,512331,551390
4Janith Easan
Fredericia Skakforening
12721350
3
½
6
1
5
1
1
0
2
1
1 - 2312951,311358
5Elisabeth Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
12261343
2
0
3
½
4
0
6
1
1
½
252,6511971,271332
6John Christoffer Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1135
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
061,9105001000

Basis 10 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Robert Crawford
Frem Skakklub
10160
6
1
2
1
3
1
4
0
5
½
2 - 32,31079
2Bror Felix Padkjær Gejl
Springeren Kolding
1002
5
0
1
0
6
1
3
0
4
0
152,2948
3Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
11300
4
1
5
0
1
0
2
1
6
½
43,251096
4Steen Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1034
3
0
6
1
5
½
1
1
2
1
2 - 32,51079
5Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1043
2
1
3
1
4
½
6
1
1
½
412,551129
6Claudia Maria Holm Sibani
Læseforeningens Skakklub
1000
1
0
4
0
2
0
5
0
3
½
½62,2924
Indbydelse

Frem Skakklub indbyder til

Odensemesterskabet 2015

Spilledage:
Fredag den 9. oktober - søndag den 11. oktober 2015. 

Spilletidspunkter:
Fredag kl. 19-24, lørdag & søndag kl. 10-15 og 16-21. 

Spillested:
Giersings Realskole, Nonnebakken 7, 5000 Odense C. 

Turneringsform:
Alle-mod-alle i 6 mands grupper – evt. nederste gruppe som monrad.
Turneringen elo-rates i kvalificerede grupper.
Vinderen af øverste gruppe tildeles titlen som Odensemester.

Betænkningstid:
90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét.
NB: Det er tilladt at komme op til 30 minutter for sent til runden uden at det medfører tab. 

Præmier:
Øverste gruppe: 1. præmie: 3000 kr. 2. præmie: 1500 kr.
Øvrige grupper: 1. præmie: 600 kr. 2. præmie: 400 kr.

Tilmelding:
Senest mandag den 5. oktober til Kristoffer Dyrgaard (kristoffer@frem-skakklub.dk, tlf. 25 75 76 78).
Tilmeldingen lukkes ved 108 deltagere, hvorpå der oprettes venteliste. 

Indskud:
Indskud 200 kr.
IM og GM gratis.
Indskud skal indbetales til klubbens konto i Sydbank: Reg. nr 6845 konto nr. 0234627 senest den 6/10. Ved senere indbetaling lægges 50 kr. til indskuddet. Husk at angive navn og klub ved betaling. 

Kantine:
Velassorteret kantine forefindes på spillestedet med øl & vand, kaffe & te, slik, sandwich mv.

Overnatning:
Deltagere i Odensemesterskabet kan overnatte på Hotel CabInn (ved Odense Banegårdcenter) til 500 kr. pr. overnatning inkl. morgenmad (115 kr. under normalpris!). Oplys Frem Skakklub ved booking, så opnås rabatten automatisk.

Det er desuden muligt at overnatte på spillestedet for 150 kr. som betales sammen med indskud. Badefaciliteter forefindes på spillestedet.
Ønske om overnatning på skolen skal meddeles Kristoffer Dyrgaard senest d. 5. oktober. 

OM i lynskak:
Lørdag aften vil der blive afviklet OM i lynskak med start kl. 21.15. Turneringen afvikles over 9 runder. Sidste tilmelding lørdag kl. 20.00 til Kristoffer Dyrgaard. Indskud 20 kr. Hele indskuddet går til præmier.

Vel mødt i Frem Skakklub!

Periode 2015-10-09 .. 2015-10-11
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://frem-skakklub.dk/
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://frem-skakklub.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
IM-gruppen 6 2015-10-09 2015-10-05
Mester 1 6 2015-10-09 2015-10-05
Mester 2 6 2015-10-09 2015-10-05
Mester 3 6 2015-10-09 2015-10-05
Mester 4 6 2015-10-09 2015-10-05
Mester 5 6 2015-10-09 2015-10-05
Mester 6 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 1 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 2 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 3 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 4 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 5 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 6 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 7 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 8 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 9 6 2015-10-09 2015-10-05
Basis 10 6 2015-10-09 2015-10-05
Totalt antal tilmeldte 102
Deltagere i gruppen IM-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901506 1413767 1. IM Igor Teplyi Nordre Skakklub 2433 2422 2015-08-15
100801531 1401378 2. IM Mikkel Djernæs Antonsen Næstved Skakklub 2445 2459 2015-08-31
100601031 1404210 3. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2434 2413 2015-08-16
100100233 1400258 4. Mads Smith Hansen Skakforeningen ØBRO 2351 2356 2015-09-11
100700286 1400142 5. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2425 2424 2015-09-04
100300606 1401491 6. IM Steffen Pedersen Skanderborg Skakklub 2400 2406 2015-08-03
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102653 1407589 1. FM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2332 2341 2015-08-31
100600616 1402528 2. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2211 2231 2015-09-30
100301633 1408801 3. Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2223 2224 2015-08-15
100800410 1400452 4. Henrik Holmsgaard Brønshøj Skakforening 2219 2243 2015-09-03
103103398 1408623 5. FM Johnni Veng Skakklubben Evans 2268 2280 2015-08-17
100901527 1431412 6. Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2214 2220 2015-07-31
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600689 1400916 1. Jan Schleicher Christensen Nordre Skakklub 2170 2190 2015-07-08
100300620 1401475 2. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2186 2196 2015-09-14
100100519 1401432 3. FM Nikolai Skousen Skakforeningen ØBRO 2197 2225 2015-08-30
103101805 1401297 4. Thomas Schou-Moldt Skakforeningen ØBRO 2146 2144 2015-06-17
100103177 1413848 5. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2168 2189 2015-07-20
100600339 1400720 6. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2198 2213 2015-07-07
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500117 1405110 1. Iver Poulsen Esbjerg Skakforening 2121 2117 2015-08-07
100600963 1401513 2. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2122 2162 2015-08-17
100602240 1429221 3. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2134 2228 2015-07-31
100301821 1439090 4. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2090 2115 2015-06-05
100201685 1410024 5. Stefan Wiecker Frem Skakklub 2112 2153 2015-06-07
100300084 1403222 6. Claus Rossen Viborg Skakklub 2120 2161 2015-09-03
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600775 1407660 1. Martin Skov Jakobsen Århus Skakklub/Skolerne 2085 2141 2015-10-05
100601689 1411101 2. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2068 2112 2015-07-20
100600613 1401637 3. WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub 2082 2083 2015-08-22
100300066 1404687 4. Morten Topholm Læseforeningens Skakklub 2051 2103 2015-08-31
100300692 1408402 5. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2070 2116 2015-09-14
100900241 1406086 6. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2059 2097 2015-08-03
Deltagere i gruppen Mester 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601670 1409476 1. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2049 2116 2015-09-11
100300217 1406825 2. Tom Frantsen Frem Skakklub 2036 2083 2015-06-18
100301708 1436988 3. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2015 2057 2015-07-04
100602212 1406523 4. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2035 2047 2015-09-07
100301800 1437127 5. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 2029 2050 2015-09-30
100301231 1409484 6. Brian Nielsen Frem Skakklub 2019 2050 2015-10-05
Deltagere i gruppen Mester 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901612 1437917 1. Alexander Jessen Herning Skakklub 1943 1968 2015-08-22
100301109 1409344 2. WFM Marie Frank-Nielsen Philidor 1932 1970 2015-06-17
100600267 1417320 3. Claus Vangsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1990 1993 2015-08-24
100400427 1408003 4. Johnny Meier Harboe Frem Skakklub 1985 2048 2015-10-05
100602257 1436589 5. Freja Vangsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1946 1963 2015-08-24
0 1701258 6. Håkan Hansson Lund ASK 2007 2007 2015-09-28
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602311 1440489 1. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1886 1907 2015-09-14
100501277 1413031 2. Michael Bæhring Madsen Fredericia Skakforening 1891 1974 2015-08-26
100300258 1416790 3. Ove Matras Faaborg Skakklub 1877 1898 2015-09-10
100601239 1438093 4. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1875 1933 2015-06-17
100600571 1409808 5. Claus Nørregaard Syddjurs Skakklub 1928 1999 2015-09-30
100300213 1408216 6. Michael Agermose Jensen Brønshøj Skakforening 1888 1961 2015-08-24
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800648 1411365 1. Bob Andersen Bornholms Skakklub 1852 1994 2015-09-11
100500469 1438808 2. Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1804 1858 2015-06-17
100500481 1506021 3. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1794 1854 2015-06-17
100300078 1405551 4. Johnny Holler Johansen Frem Skakklub 1813 1855 2015-08-03
100701623 1444972 5. Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 1860 1930 2015-08-03
100300686 1427288 6. Jess Nykjær Frem Skakklub 1864 1933 2015-09-11
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801545 1445570 1. Kris Klausen Læseforeningens Skakklub 1747 1874 2015-06-27
100300925 1408577 2. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1762 1836 2015-09-30
100200107 1407147 3. Thomas Nielsen Herlev Skakklub 1748 1887 2015-07-30
100300031 1427253 4. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1780 1866 2015-10-08
100301707 1441868 5. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1726 1847 2015-08-24
100700369 1428357 6. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1718 1817 2015-08-07
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301505 1450328 1. Peter Morling Frem Skakklub 1695 1823 2015-06-16
100602448 1444875 2. Jørgen Overgaard Enkeltmedlem - Indland 1701 1782 2015-08-24
100802531 1435990 3. Samuel Peter Heine May (sygdom) Skakforeningen ØBRO 1717 1752 2015-08-26
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1697 1813 2015-08-24
100201817 1434187 5. Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub 1694 1789 2015-07-31
100501523 1427580 6. Thomas Hansen Fredericia Skakforening 1676 1726 2015-09-14
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300609 1428020 1. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1652 1891 2015-10-03
100602138 1440659 2. Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1666 2015-10-02
100602544 1451502 3. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1673 1692 2015-06-02
100602431 1445820 4. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1601 1743 2015-09-12
100300749 1407511 5. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1622 1766 2015-09-12
100103848 1442546 6. Hans Jørgen Hansen Brønshøj Skakforening 1624 1854 2015-09-03
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301806 1439073 1. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1568 1703 2015-09-19
100300059 1416529 2. Peter Frank Jørgensen Læseforeningens Skakklub 1576 1724 2015-09-01
100300096 1408100 3. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1520 1676 2015-08-28
100301879 1447009 4. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1566 1723 2015-08-27
103111060 1447823 5. Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1566 1614 2015-08-15
103111506 1447130 6. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1551 1627 2015-09-30
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301891 1447467 1. Peter Sørensen Frem Skakklub 1432 1492 2015-08-19
100800713 1436597 2. Per Rasmussen Bornholms Skakklub 1483 2015-09-11
100602426 1445987 3. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1514 1588 2015-09-30
100300920 1445081 4. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1433 1592 2015-06-02
100301935 1456571 5. Jes Danielsen Frem Skakklub 1499 1816 2015-08-04
100501586 1449737 6. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1492 0 2015-10-02
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100501707 1448641 1. Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding 1285 0 2015-10-05
100901773 1453378 2. Lars Jensen Viborg Skakklub 1361 2015-09-14
100301778 1437119 3. Jakob Frederiksen Frem Skakklub 1236 1425 2015-08-19
100501746 1448552 4. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1420 1548 2015-09-10
100301886 1447947 5. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1321 1280 2015-06-05
100301892 1450212 6. Henrik Malig Hansen Frem Skakklub 1264 1338 2015-09-11
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103111580 1450247 1. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1174 1451 2015-09-11
100104090 1454188 2. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1229 2015-08-22
103111059 1444930 3. Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding 1210 1392 2015-08-15
100501747 1448560 4. Janith Easan Fredericia Skakforening 1272 1350 2015-09-11
102101014 1447815 5. Elisabeth Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1226 1343 2015-08-12
100602575 1453947 6. John Christoffer Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1135 2015-06-20
Deltagere i gruppen Basis 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301902 1450182 1. Robert Crawford Frem Skakklub 1016 0 2015-07-27
100501708 1452630 2. Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding 1002 2015-10-05
100301862 1450220 3. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1130 0 2015-09-11
100301937 1461036 4. Steen Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1034 2015-09-02
100301938 1461044 5. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1043 2015-09-02
100301894 1451286 6. Claudia Maria Holm Sibani Læseforeningens Skakklub 1000 2015-06-27