Arbejder ...

loading

DM i hurtigskak 2015  

Vis Gruppe : Parringer
DM gruppen (+1900 i rating) Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25232499
20
½
24
1
5
1
2
½
4
1
9
1
12
1
615,52528
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Næstved Skakklub
24512459
21
1
14
1
9
0
1
½
15
1
5
½
6
½
5 - 114,92447
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
24242424
22
1
16
1
10
1
9
0
7
1
12
½
4
1
25,12428
4IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
24112403
23
1
15
1
11
1
12
½
1
0
10
1
3
0
5 - 114,752409
5FM Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23802323
24
½
32
1
1
0
19
1
14
1
2
½
9
1
53 - 44,752385
6Jackie Andersen
Skanderborg Skakklub
23482343
25
1
17
1
12
0
15
½
10
½
18
1
2
½
5 - 114,82342
7FM Jørn Sloth
Nordre Skakklub
22942311
26
0
30
1
13
1
17
1
3
0
19
½
11
1
5 - 114,652291
8Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22642231
27
0
31
0
34
1
28
1
21
0
37
1
19
½
16 - 255,72220
9FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22562368
28
1
18
1
2
1
3
1
12
0
1
0
5
0
412 - 153,12274
10FM Carsten Bank Friis
Fredericia Skakforening
22362257
29
1
19
1
3
0
23
1
6
½
4
0
16
1
5 - 113,652253
11Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22202184
30
1
26
1
4
0
14
½
20
½
21
1
7
0
412 - 154,052219
12Kristoffer Dyrgård
Frem Skakklub
22112288
31
1
27
1
6
1
4
½
9
1
3
½
1
0
53 - 432261
13Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
22112197
32
½
20
1
7
0
24
0
28
0
27
1
30
1
16 - 254,952182
14Tihomir Borovnica
Skakklubben Evans
22022212
33
1
2
0
21
1
11
½
5
0
20
1
17
0
16 - 253,552201
15Kristian Seegert
Skanderborg Skakklub
21922222
34
1
4
0
22
1
6
½
2
0
28
1
24
0
16 - 253,62190
16Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
21872272
35
1
3
0
23
0
26
1
29
1
17
½
10
0
16 - 254,22173
17Claus Rossen
Viborg Skakklub
21542184
36
1
6
0
25
1
7
0
24
1
16
½
14
1
5 - 113,552173
18Viggo Bové Quist
Springeren Kolding
21482131
37
1
9
0
27
½
29
½
23
1
6
0
21
½
16 - 2542138
19Pouelsten Holm Grabow
Skakklubben Evans
21322144
38
1
10
0
26
1
5
0
31
1
7
½
8
½
412 - 153,352145
20WFM Sandra de Blecourt Dalsberg
Skakklubben Seksløberen
21302141
1
½
13
0
31
1
27
1
11
½
14
0
23
1
412 - 153,32144
21Torben Mølgaard Steffensen
Skakklubben af 1968
21132203
2
0
33
1
14
0
30
1
8
1
11
0
18
½
16 - 253,052122
22Jesper Kjærgaard-Jensen
Haderslev Skakklub
21082140
3
0
35
1
15
0
31
0
30
½
38
1
29
½
326 - 284,12086
23Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
20432115
4
0
34
1
16
1
10
0
18
0
25
1
20
0
326 - 282,62051
24Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
20362228
5
½
1
0
37
1
13
1
17
0
33
1
15
1
5 - 112,352092
25Gert Aagaard
Springeren Kolding
20202078
6
0
36
1
17
0
33
½
38
1
23
0
31
1
16 - 253,42022
26WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20102076
7
1
11
0
19
0
16
0
37
0
35
1
34
0
234 - 362,851990
27Ib Skovgaard
BMS Skak
19942025
8
1
12
0
18
½
20
0
33
0
13
0
36
1
29 - 332,41997
28Bent Olesen
Lemvig Skakklub
19802039
9
0
37
½
38
1
8
0
13
1
15
0
33
0
29 - 332,51980
29Leif Møller
Nordre Skakklub
19752085
10
0
38
½
32
1
18
½
16
0
31
½
22
½
326 - 282,71984
30Jens Ingemann Madsen
Springeren Kolding
19481924
11
0
7
0
35
1
21
0
22
½
36
1
13
0
29 - 332,11960
31Anders J. Munch
Horsens Skakforening
19432031
12
0
8
1
20
0
22
1
19
0
29
½
25
0
29 - 331,951960
32Margarita Baliuniene
Skakklubben Evans
19421853
13
½
5
0
29
0
38
0
36
1
34
1
37
1
16 - 252,81963
33Christian Karstensen
Tønder Skakklub
19381944
14
0
21
0
36
1
25
½
27
1
24
0
28
1
16 - 252,61965
34WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19321969
15
0
23
0
8
0
37
½
35
1
32
0
26
1
29 - 332,551931
35Carsten Andersen
Gråsten Skakklub
19291828
16
0
22
0
30
0
36
0
34
0
26
0
38
½
½382,851859
36Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
19221962
17
0
25
0
33
0
35
1
32
0
30
0
27
0
1372,91865
37Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
19141907
18
0
28
½
24
0
34
½
26
1
8
0
32
0
234 - 362,351904
38Colin Watson
Skanderborg Skakklub
19121934
19
0
29
½
28
0
32
1
25
0
22
0
35
½
234 - 362,61894

Gruppe 2 (spiller ikke om DM titlen) Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
18911854
27
0
41
1
35
1
16
0
31
1
12
1
22
½
9 - 155,91849
2Ernst Bindzus
Skakklubben Evans
18911898
28
0
34
1
32
1
23
½
3
½
36
0
38
1
416 - 256,051830
3Jan Rosenberg
Ribe Skakklub
18601888
29
½
45
1
13
0
30
1
2
½
22
0
31
0
330 - 425,51785
4Poul Erik Jørgensen
Springeren Kolding
18501983
30
½
25
1
15
½
28
0
32
½
14
½
40
1
416 - 255,71799
5Peter Vestergaard Andersen
Skakklubben Nordkalotten
1843
31
1
22
1
18
0
27
0
35
1
29
0
33
1
416 - 255,851788
6Søren Sørensen
Horsens Skakforening
18372001
32
1
23
1
11
1
21
1
18
½
15
1
10
1
14,751897
7Ove Matras
Faaborg Skakklub
18091898
33
½
39
0
30
1
24
1
29
½
27
0
35
1
416 - 2561749
8Johnni A. Marcussen
Fredericia Skakforening
18081913
34
1
28
1
21
0
36
0
25
1
19
1
15
1
55 - 85,31799
9Michael Wilhelm Kull
Skakklubben Rokaden
18001801
35
1
27
1
20
0
31
1
28
½
42
1
36
1
2 - 45,91788
10Johnny Holler Johansen
Frem Skakklub
17981855
36
1
40
1
42
0
46
1
33
1
18
1
6
0
55 - 85,81774
11Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
17861766
37
1
43
1
6
0
39
1
20
1
16
0
27
0
416 - 255,251749
12Leif Hamborg
Herning Skakklub
17661852
38
1
42
0
36
0
40
1
46
1
1
0
19
0
330 - 425,651687
13Kaspar Jon Dreiberg
Skakklubben Rokaden
17611943
39
½
33
0
3
1
49
1
23
0
25
1
29
0
26 - 295,31707
14Bent H. Bojsen
Gråsten Skakklub
17541817
40
0
36
0
38
½
41
1
53
1
4
½
39
1
416 - 256,051693
15Jacob Kloch
Middelfart Skakklub
17431746
41
½
51
1
4
½
43
1
27
1
6
0
8
0
416 - 254,751721
16Jan Han Petersen
Skakklubben Rokaden
17421891
42
0
38
1
40
1
1
1
36
½
11
1
21
1
2 - 45,051756
17Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
17261906
43
0
35
0
37
1
29
0
45
1
47
1
44
0
330 - 426,31627
18Kasper Skaarup
Skakklubben af 1968
17151845
44
1
50
1
5
1
42
1
6
½
10
0
20
1
2 - 44,41748
19Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
17121588
45
0
37
1
43
0
44
1
39
1
8
0
12
1
416 - 255,41670
20Karsten Fyhn
Skakklubben Alssund
17111740
46
1
52
1
9
1
33
½
11
0
23
1
18
0
9 - 154,61708
21Kim Broksø
Springeren Kolding
16791730
47
1
53
1
8
1
6
0
42
½
28
1
16
0
9 - 154,61676
22Mikai Alexandru Scutaru
Horsens Skakforening
16551686
48
1
5
0
46
0
50
1
43
1
3
1
1
½
9 - 154,51655
23Søren Flø Sørensen
Prøvemedlemmer
1650
49
1
6
0
45
1
2
½
13
1
20
0
42
0
26 - 2941635
24Hansjørgen Clausen
Gråsten Skakklub
16291700
50
0
44
1
49
½
7
0
34
0
41
0
48
1
435,71500
25Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
16141516
51
½
4
0
39
½
45
1
8
0
13
0
53
1
330 - 424,451557
26Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
15791414
52
0
46
0
44
0
37
0
54
+
48
0
50
0
1535,41336
27Joen Lesner
Skakklubben af 1968
15601793
1
1
9
0
50
1
5
1
15
0
7
1
11
1
55 - 82,11703
28Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
15441758
2
1
8
0
53
1
4
1
9
½
21
0
32
1
9 - 152,51638
29Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
15381718
3
½
30
0
41
1
17
1
7
½
5
1
13
1
55 - 82,251679
30Johnny Sparvang
Aros Skakklub
15071603
4
½
29
1
7
0
3
0
49
½
40
0
46
1
330 - 423,351491
31Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
14871280
5
0
48
1
52
1
9
0
1
0
43
1
3
1
416 - 253,051530
32Henrik Feldborg
Gråsten Skakklub
1474
6
0
47
1
2
0
48
1
4
½
33
1
28
0
26 - 2931497
33Jacob Kryger Dyekjær
Skakklubben af 1968
1445
7
½
13
1
51
1
20
½
10
0
32
0
5
0
330 - 4221490
34Jacob Clausen
Springeren Kolding
14301699
8
0
2
0
47
1
53
0
24
1
44
0
51
1
330 - 423,81394
35Tiziano Wul Micalizio
Springeren Kolding
14001614
9
0
17
1
1
0
52
1
5
0
46
1
7
0
330 - 4221445
36Jacob Qazizada
Skakklubben af 1968
13521533
10
0
14
1
12
1
8
1
16
½
2
1
9
0
9 - 150,451633
37Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
13481681
11
0
19
0
17
0
26
1
47
0
50
1
49
0
244 - 522,91308
38Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13271504
12
0
16
0
14
½
51
½
50
1
53
1
2
0
330 - 422,751338
39Nikolaj Brødsgaard
GSF-Caïssa
1321
13
½
7
1
25
½
11
0
19
0
49
1
14
0
330 - 421,251411
40Karsten Mortensen
Enkeltmedlem - Indland
13061436
14
1
10
0
16
0
12
0
48
1
30
1
4
0
330 - 421,251396
41Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1302
15
½
1
0
29
0
14
0
52
1
24
1
43
1
26 - 291,81388
42Adesh Easan
Fredericia Skakforening
13001548
16
1
12
1
10
1
18
0
21
½
9
0
23
1
9 - 150,451597
43Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
12951615
17
1
11
0
19
1
15
0
22
0
31
0
41
0
244 - 521,11336
44Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
12821228
18
0
24
0
26
1
19
0
51
1
34
1
17
1
416 - 251,551435
45Kristine Boye Sten
Jetsmark Skakklub
1250
19
1
3
0
23
0
25
0
17
0
52
1
47
1
330 - 421,751306
46Sverre Padkjær Gejl
Springeren Kolding
12440
20
0
26
1
22
1
10
0
12
0
35
0
30
0
244 - 520,81298
47Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1129
21
0
32
0
34
0
54
+
37
1
17
0
45
0
244 - 520,851136
48Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1088
22
0
31
0
54
+
32
0
40
0
26
1
24
0
244 - 520,51111
49Janith Easan
Fredericia Skakforening
10681350
23
0
54
+
24
½
13
0
30
½
39
0
37
1
330 - 420,451140
50Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen
Skakklubben af 1968
1059
24
1
18
0
27
0
22
0
38
0
37
0
26
1
244 - 520,451131
51Lasse Borring Petersen
Haderslev Skakklub
10320
25
½
15
0
33
0
38
½
44
0
54
+
34
0
244 - 520,51055
52John Christoffer Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1029
26
1
20
0
31
0
35
0
41
0
45
0
54
+
244 - 520,61047
53Tony Lung Ca Hin
Skakklubben af 1968
10181417
54
+
21
0
28
0
34
1
14
0
38
0
25
0
244 - 520,251052
54Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
53
-
49
-
48
-
47
-
26
-
51
-
52
-
05401000
Indbydelse

Dansk Skakunion og Skakklubben Springeren indbyder til det officielle DM i hurtigskak

:Spilledag
Søndag den 20.9. fra kl.10:00-19:00
Kvinder kan også deltage i DM for hurtigskak for kvinder 2015 d. 19-09-2015

Spillested:
Nicolai Komplekset, Skolegade 2,6000 Kolding (10 min. gang fra banegården) gratis parkering i området.Meget handicapvenlig!!

Turneringsform:
7 runder efter schweizersystemet.
Der spilles i 2 grupper. Spillere over 1900 i dansk hurtigskak rating spiller om DM titlen (max.64 spillere).
Desuden vil der være en gruppe for spillere under 1900 i hurtigskak rating.
Turneringen bliver ratet, som hurtigskak

Betænkningstid:
20 minutter  pr.spiller til hele partiet + 5 sekunder pr.træk fra træk 1.

Rygning og mobiltelefoner:
Forbud mod rygning og mobiltelefoner på spillestedet.

Kantine:
Kaffe, vand, øl og m.m, middagspausen (1 time) kan udnyttes til, at spise på cafeerne, der ligger lige i området.

Præmier:
Vinderen af DM-gruppen får titlen ”Danmarksmester i hurtigskak”. Titlen kan kun vindes af spillere, der er registreret i FIDE som repræsenterende en del af rigsfællesskabet. Ved ligestilling om titlen spilles omkamp, reglerne for omkamp besluttes af HB. 
Præmierne følger placeringen i omkampen. Øvrige præmier fordeles ved korrektionsberegning. Der anvendes Swiss manager til rundelægning/korrektionsberegning.

DM gruppen: 1.præmie kr.4000,- 2.præmie kr. 2000,-.Øvrige præmiers antal og størrelse afhænger af deltageantallet.For hver 10 deltagere i ratingorden fra nr.11 og nedefter (sidste gruppe mindst 10 deltagere) vil der være præmiegrupper med 1.præmie på kr.700.- og 2.præmie på kr.300,-.
Gruppen under 1900: 1.præmie kr.1000,- og 2.præmie kr. 500,- øvrige præmier som Dm gruppen.

Indskud: Kr.150,-betales til vores konto i Spar Nord 9277-4579858139 senest den 17.9.2015
Ved senere betaling tillægges kr.50,-

Tilmelding: Med navn fødselsdato, rating og telefonnr. Senest den 17.9.2015 via DSU.s turneringssystem eller direkte til Richardt Ebbesen tlf. 24 99 87 30 eller e.mail r.ebbesen@stofanet.dk

Fremmøde og evt. betaling af manglende indskud: Senest kl. 9.30

 

Overnatning:
Der er mulighed for overnatning på Kolding Apartments med 15% rabat, når der oplyser, at man deltager i DM i hurtigskak.
Fx:
2 pers. gård: 764,15 kr. (pris pr. person = 382 kr.)
2 pers. sø: 934,15 kr.
4 pers. gade: 969 kr. ( pris pr. person = 242,25 kr.)
4 pers. gård: 1079,5 kr.
4 pers. sø: 1224 kr.

Morgenmad kan tilkøbes for 89 kr. pr. pers.
Øvrige priser og info se http://www.koldinghotelapartments.dk

Periode 2015-09-20 .. 2015-09-20
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til DM i hurtigskak 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
DM gruppen (+1900 i rating) 38 2015-09-20 2015-09-17
Gruppe 2 (spiller ikke om DM titlen) 54 2015-09-20 2015-09-17
Totalt antal tilmeldte 92
Deltagere i gruppen DM gruppen (+1900 i rating)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2523 2499 2015-09-08
100801531 1401378 2. IM Mikkel Djernæs Antonsen Næstved Skakklub 2451 2459 2015-09-09
100700286 1400142 3. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2424 2424 2015-09-02
100701367 1402340 4. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2411 2403 2015-09-17
100400432 1403524 5. FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2380 2323 2015-09-08
100700153 1402650 6. Jackie Andersen Skanderborg Skakklub 2348 2343 2015-09-17
100900513 1400240 7. FM Jørn Sloth Nordre Skakklub 2294 2311 2015-09-13
100600616 1402528 8. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2264 2231 2015-09-15
100400392 1404067 9. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2256 2368 2015-09-08
100300051 1400495 10. FM Carsten Bank Friis Fredericia Skakforening 2236 2257 2015-09-15
100300210 1403699 11. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2220 2184 2015-08-22
103104861 1410938 12. Kristoffer Dyrgård Frem Skakklub 2211 2288 2015-09-05
100602129 1404792 13. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2211 2197 2015-09-14
100900426 1434888 14. Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2202 2212 2015-09-18
100602099 1405098 15. Kristian Seegert Skanderborg Skakklub 2192 2222 2015-09-08
100300086 1400770 16. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2187 2272 2015-09-17
100300084 1403222 17. Claus Rossen Viborg Skakklub 2154 2184 2015-08-17
100300634 1403656 18. Viggo Bové Quist Springeren Kolding 2148 2131 2015-07-08
100700767 1400630 19. Pouelsten Holm Grabow Skakklubben Evans 2132 2144 2015-09-15
100802278 1004948 20. WFM Sandra de Blecourt Dalsberg Skakklubben Seksløberen 2130 2141 2015-08-18
100600665 1403516 21. Torben Mølgaard Steffensen Skakklubben af 1968 2113 2203 2015-09-16
100400959 1406990 22. Jesper Kjærgaard-Jensen Haderslev Skakklub 2108 2140 2015-09-09
100301821 1439090 23. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2043 2115 2015-08-20
100602240 1429221 24. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2036 2228 2015-09-16
100300075 1427024 25. Gert Aagaard Springeren Kolding 2020 2078 2015-08-10
100100428 1404113 26. WFM Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2010 2076 2015-09-08
100100198 1406760 27. Ib Skovgaard BMS Skak 1994 2025 2015-07-31
100900337 1406019 28. Bent Olesen Lemvig Skakklub 1980 2039 2015-09-10
100601378 1409905 29. Leif Møller Nordre Skakklub 1975 2085 2015-08-18
100700569 1434993 30. Jens Ingemann Madsen Springeren Kolding 1948 1924 2015-07-29
100401078 1416820 31. Anders J. Munch Horsens Skakforening 1943 2031 2015-09-01
100501735 12802760 32. Margarita Baliuniene Skakklubben Evans 1942 1853 2015-09-15
100701482 1416553 33. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1938 1944 2015-09-16
100301109 1409344 34. WFM Marie Frank-Nielsen Philidor 1932 1969 2015-08-17
100400508 1408798 35. Carsten Andersen Gråsten Skakklub 1929 1828 2015-09-13
100600649 1401998 36. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1922 1962 2015-09-14
100602311 1440489 37. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1914 1907 2015-09-09
100700049 1422910 38. Colin Watson Skanderborg Skakklub 1912 1934 2015-09-10
Deltagere i gruppen Gruppe 2 (spiller ikke om DM titlen)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100500481 1506021 1. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1891 1854 2015-09-04
100500488 1411950 2. Ernst Bindzus Skakklubben Evans 1891 1898 2015-09-12
100400358 1412531 3. Jan Rosenberg Ribe Skakklub 1860 1888 2015-08-10
100500787 1418840 4. Poul Erik Jørgensen Springeren Kolding 1850 1983 2015-08-31
100800585 1415760 5. Peter Vestergaard Andersen Skakklubben Nordkalotten 1843 2015-09-04
100501521 1451022 6. Søren Sørensen Horsens Skakforening 1837 2001 2015-09-16
100300258 1416790 7. Ove Matras Faaborg Skakklub 1809 1898 2015-09-16
100501199 1505017 8. Johnni A. Marcussen Fredericia Skakforening 1808 1913 2015-09-16
100602545 1451499 9. Michael Wilhelm Kull Skakklubben Rokaden 1800 1801 2015-09-19
100300078 1405551 10. Johnny Holler Johansen Frem Skakklub 1798 1855 2015-09-15
100300749 1407511 11. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1786 1766 2015-09-09
100900773 1402838 12. Leif Hamborg Herning Skakklub 1766 1852 2015-09-15
100700051 1416065 13. Kaspar Jon Dreiberg Skakklubben Rokaden 1761 1943 2015-08-17
100400162 1408054 14. Bent H. Bojsen Gråsten Skakklub 1754 1817 2015-09-13
100700376 1440772 15. Jacob Kloch Middelfart Skakklub 1743 1746 2015-09-01
103102835 1427121 16. Jan Han Petersen Skakklubben Rokaden 1742 1891 2015-07-27
100801251 1434373 17. Jørgen Holmstrøm Nielsen Nørrebro Skakklub 1726 1906 2015-09-08
100602425 1446045 18. Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 1715 1845 2015-09-14
100602426 1445987 19. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1712 1588 2015-09-14
100300216 1401602 20. Karsten Fyhn Skakklubben Alssund 1711 1740 2015-09-13
100101905 1441477 21. Kim Broksø Springeren Kolding 1679 1730 2015-09-13
100501687 1222066 22. Mikai Alexandru Scutaru Horsens Skakforening 1655 1686 2015-09-01
101095383 - 23. Søren Flø Sørensen Prøvemedlemmer 1650 2015-09-17
100400163 1409425 24. Hansjørgen Clausen Gråsten Skakklub 1629 1700 2015-09-13
100700228 1444905 25. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1614 1516 2015-08-07
100100277 1450492 26. Bent K. Nielsen Skørping Skakklub 1579 1414 2015-08-23
100901136 1444379 27. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1560 1793 2015-09-17
100602431 1445820 28. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1544 1758 2015-09-14
103111576 1449575 29. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1538 1718 2015-09-06
100601116 1422650 30. Johnny Sparvang Aros Skakklub 1507 1603 2015-09-18
100301886 1447947 31. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1487 1280 2015-08-20
100400046 1444441 32. Henrik Feldborg Gråsten Skakklub 1474 2015-09-13
100602413 1441752 33. Jacob Kryger Dyekjær Skakklubben af 1968 1445 2015-09-14
103111061 1448510 34. Jacob Clausen Springeren Kolding 1430 1699 2015-08-18
103111060 1447823 35. Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1400 1614 2015-08-15
100602424 1446037 36. Jacob Qazizada Skakklubben af 1968 1352 1533 2015-09-15
103110503 1444859 37. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1348 1681 2015-09-15
100900771 1413201 38. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1327 1504 2015-09-15
100104074 1452282 39. Nikolaj Brødsgaard GSF-Caïssa 1321 2015-09-16
100501427 1452746 40. Karsten Mortensen Enkeltmedlem - Indland 1306 1436 2015-08-30
100602410 1444824 41. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1302 2015-09-16
100501746 1448552 42. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1300 1548 2015-08-29
101095193 1453521 43. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1295 1615 2015-08-29
100602457 1446070 44. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1282 1228 2015-09-17
100701703 1453912 45. Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub 1250 2015-09-19
100501707 1448641 46. Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding 1244 0 2015-09-10
100201715 1409700 47. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1129 2015-08-04
101095138 1457292 48. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1088 2015-09-15
100501747 1448560 49. Janith Easan Fredericia Skakforening 1068 1350 2015-08-29
100602494 1454030 50. Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen Skakklubben af 1968 1059 2015-09-16
100401627 1449460 51. Lasse Borring Petersen Haderslev Skakklub 1032 0 2015-09-16
100602575 1453947 52. John Christoffer Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1029 2015-09-14
100602509 1449818 53. Tony Lung Ca Hin Skakklubben af 1968 1018 1417 2015-09-15
- 54. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2015-09-20