Arbejder ...

loading

Chess House Onsdags-EMT August/September 2015  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Vagn Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21012146
6
½
2
1
3
1
4
1
5
½
413,0521203,022166
2Svend Aage Madsen
Randers Skakklub
19942046
5
½
1
0
6
1
3
½
4
0
242,1519902,182042
3Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
20402110
4
1
5
1
1
0
2
½
6
½
32 - 32,5520492,722116
4Jesper Korsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
20032037
3
0
6
0
5
½
1
0
2
1
5 - 62,2519822,122025
5Benny Lauridsen
Viby Skakklub
20102050
2
½
3
0
4
½
6
0
1
½
5 - 62,319912,232035
6Peter Grove
Skanderborg Skakklub
20622113
1
½
4
1
2
0
5
1
3
½
32 - 32,720682,732118

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Oluf Øe
Randers Skakklub
19361966
6
½
2
½
3
1
4
1
5
½
1 - 23,119482,991976
2Christian Thye-Petersen
Nordre Skakklub
17301808
5
½
1
½
6
1
3
½
4
0
3 - 41,517601,721824
3Philip David Dolan Møller
Skakklubben af 1968
18131854
4
1
5
0
1
0
2
½
6
1
3 - 42,118252,081862
4Jan Han Petersen
Skakklubben Rokaden
18831891
3
0
6
½
5
0
1
0
2
1
5 - 62,718472,381873
5Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
18941962
2
½
3
1
4
1
6
½
1
½
1 - 22,819152,971973
6Dennis Larsen
Skakklubben Rokaden
18911950
1
½
4
½
2
0
5
½
3
0
5 - 62,7518542,861923

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Søren Korshøj Laursen
Skakklubben af 1968
16891809
6
0
2
0
3
1
4
1
5
0
24 - 62,7516672,811777
2Finn Andersson
Randers Skakklub
16561772
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
24 - 62,4516432,501762
3Jørgen Overgaard
Enkeltmedlem - Indland
16941777
4
1
5
½
1
0
2
1
6
½
322,7517022,551786
4Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
16921776
3
0
6
1
5
½
1
0
2
1
32,7516852,541775
5Asbjørn Christensen
Enkeltmedlem - Indland
16371738
2
1
3
½
4
½
6
½
1
1
12,316792,221764
6Jacob Bjørnskov
Skakklubben af 1968
16011758
1
1
4
0
2
0
5
½
3
½
24 - 6216012,381743

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Jensen
Skakklubben Rokaden
15891645
6
1
2
1
3
0
4
0
5
+
32 - 32,215801,931646
2Leif Nørholm Jensen
Nordre Skakklub
15411618
5
0
1
0
6
1
3
½
4
1
42,4515432,241623
3Søren Graugaard Christensen
Viby Skakklub
15971710
4
1
5
+
1
1
2
½
6
½
412,2516212,391722
4Jakob Mortensen
Skakklubben af 1968
15151611
3
0
6
1
5
+
1
1
2
0
32 - 31,715291,691617
5Johnny Sparvang
Aros Skakklub
14791619
2
1
3
-
4
-
6
-
1
-
160,415060,51629
6Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
15461692
1
0
4
0
2
0
5
+
3
½
51,914832,251657

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
14381495
2
½
7
1
4
½
5
1
6
1
41 - 23,5514583,011535
2Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
12741406
1
½
3
1
6
1
4
1
7
0
32,7513082,631423
3Steen Larsen
Aros Skakklub
10541189
4
0
2
0
8
0
7
0
5
0
081,359911,461131
4Carsten Ørum Hansen
Aros Skakklub
10051208
3
1
6
1
1
½
2
0
8
½
340,9511451,561266
5Kurt Frede Nissen Aalbæk
Viby Skakklub
13941426
6
0
8
1
7
0
1
0
3
1
25 - 63,213402,731411
6Brian Kristensen
Viby Skakklub
13611492
5
1
4
0
2
0
8
1
1
0
25 - 62,9513183,371465
7Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
12861530
8
1
1
0
5
1
3
1
2
1
41 - 22,513763,591538
8Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
12751228
7
0
5
0
3
1
6
0
4
½
72,812171,651222
Indbydelse

Chess House indbyder til 5-runders onsdags-EMT i August og September 

5 runder, fortrinsvis 6-mandsgrupper.

Datoer: 19/8, 26/8, 2/9, 9/9 og 16/9.

Alle dage kl. 18.30.

Det er ikke tilladt at komme mere end én time for sent.

Betænkningstid:   1 time og 45 minutter til 40 træk. 30 minutter plus opsparet tid til resten af partiet.

Indskud: kr. 200,- (kr. 50,- rabat til medlemmer)

Præmier: Alt indskud minus EMT-afgift går til præmier. Turneringen elo-rates. Præmier på kr. 250,- og under udbetales som gavekort, der kan bruges til kontingent, indskud eller i baren.

Tilmelding: Senest mandag d. 17/8 til Martin Matthiesen, tlf. 27 21 20 36 eller - helst - online.

Spillested: Chess House, Katrinebjergvej 111A, 8200 Aarhus N.

 

Periode 2015-08-19 .. 2015-09-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.chesshouse.dk/index.htm
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Matthiesen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Chess House Onsdags-EMT August/September 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.chesshouse.dk/index.htm

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2015-08-19 2015-08-17
Basis 1 6 2015-08-19 2015-08-17
Basis 2 6 2015-08-19 2015-08-17
Basis 3 6 2015-08-19 2015-08-17
Basis 4 8 2015-08-19 2015-08-17
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600965 1400851 1. Vagn Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2101 2146 2015-08-11
100600871 1406205 2. Svend Aage Madsen Randers Skakklub 1994 2046 2015-08-01
100601670 1409476 3. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2040 2110 2015-08-16
100602335 1438360 4. Jesper Korsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 2003 2037 2015-08-15
100601101 1421638 5. Benny Lauridsen Viby Skakklub 2010 2050 2015-06-29
100601689 1411101 6. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2062 2113 2015-08-17
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600887 1404970 1. Oluf Øe Randers Skakklub 1936 1966 2015-07-22
100602406 1440934 2. Christian Thye-Petersen Nordre Skakklub 1730 1808 2015-08-17
103106742 1404784 3. Philip David Dolan Møller Skakklubben af 1968 1813 1854 2015-07-27
103102835 1427121 4. Jan Han Petersen Skakklubben Rokaden 1883 1891 2015-07-27
100600649 1401998 5. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1894 1962 2015-08-16
100700565 1412124 6. Dennis Larsen Skakklubben Rokaden 1891 1950 2015-08-17
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900272 1427270 1. Søren Korshøj Laursen Skakklubben af 1968 1689 1809 2015-08-05
100600853 1420232 2. Finn Andersson Randers Skakklub 1656 1772 2015-08-04
100602448 1444875 3. Jørgen Overgaard Enkeltmedlem - Indland 1694 1777 2015-06-10
100600624 1428446 4. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1692 1776 2015-07-27
100602127 1419528 5. Asbjørn Christensen Enkeltmedlem - Indland 1637 1738 2015-06-12
100602431 1445820 6. Jacob Bjørnskov Skakklubben af 1968 1601 1758 2015-08-18
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602468 1447025 1. Michael Jensen Skakklubben Rokaden 1589 1645 2015-08-13
100600273 1419609 2. Leif Nørholm Jensen Nordre Skakklub 1541 1618 2015-08-12
100601235 1413449 3. Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub 1597 1710 2015-08-06
100602111 1436376 4. Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1515 1611 2015-08-18
100601116 1422650 5. Johnny Sparvang Aros Skakklub 1479 1619 2015-08-14
100501365 1429132 6. Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub 1546 1692 2015-08-16
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602456 1449834 1. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1438 1495 2015-08-10
100602156 1444956 2. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1274 1406 2015-08-14
100602078 1421620 3. Steen Larsen Aros Skakklub 1054 1189 2015-06-19
100602023 1420844 4. Carsten Ørum Hansen Aros Skakklub 1005 1208 2015-06-22
100601005 1402315 5. Kurt Frede Nissen Aalbæk Viby Skakklub 1394 1426 2015-06-22
100601098 1421492 6. Brian Kristensen Viby Skakklub 1361 1492 2015-06-18
100600537 1421760 7. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1286 1530 2015-08-09
100602457 1446070 8. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1275 1228 2015-08-10