Arbejder ...

loading

Hvidovre - Jyske Bank EMT 2015  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kristian Martinez Vestergård
Greve Skakklub
18431926
6
0
2
0
3
0
4
½
5
0
½6018432,891878
2Per Barndorff Simonsen
Ishøj Skakklub
18171890
5
0
1
1
6
1
3
0
4
1
332,418352,601898
3Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
17661806
4
1
5
½
1
1
2
1
6
1
11,9518891,901910
4FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18091901
3
0
6
0
5
½
1
½
2
0
152,3517692,691867
5 Jon Kare Myrene
19291929
2
1
3
½
4
½
6
1
1
1
42019292,911973
6David Gutschenreiter
18151819
1
1
4
1
2
0
5
0
3
0
24018152,011819
Indbydelse

Hvidovre Skakklub - Jyske Bank EMT

Hvidovre Skakklub indbyder i samarbejde med Jyske Bank i weekenden i uge 45 (den 6. til 8. november) til Jyske Bank-EMT i vores klubhus, Strandmarkens Fritidscenter, Hvidovre Enghavevej 2, 2650 Hvidovre.

Adgangsforhold:
Parkering i gården
Trappelift forefindes til handicappede
Toiletforhold: 2 stk. almindelige (fælles) ; smalle (ikke plads til kørestol)
 

Bemærk:
Der er ingen deltagerbegrænsninger! Og ekstra pengepræmier udsat af Jyske Bank!

Betænkningstid:
2 timer pr. spiller pr. parti i alt 4 timer - noteringspligt til der mangler 5 minutter.
Det er tilladt at møde op til 30 minutter efter uret er sat i gang - ellers medfører det tab.

Indskrivning og spilletidspunkter:
fredag den 6.november kl. 18.00-18.30 er der indskrivning.

1. runde fredag den 6.november fra kl. 18.30-22.30
2. runde lørdag den 7.november fra kl. 10.00-14.00
3. runde lørdag den 7.november fra kl. 14.30-18.30
4. runde søndag den 8.november fra kl. 10.00-14.00
5. runde søndag den 8.november fra kl. 14.30-18.30

Turneringsform:
Der spilles fortrinsvis i 6-mands grupper med 5 runder i alt. Nederste gruppe evt. monrad.

Indskud:
Indskuddet er 150 kr., heraf 30 kr. i EMT afgift til DSU. Turneringen Elo rates.

Tilmelding og tilmeldingsfrist:
Tilmeldingen foregår via turnering.skak-siden; www.turnering.skak.dk eller ved at sende en mail til erkandosbayhan@hotmail.com / kejr@youmail.dk med oplysning om navn, fødselsdag, klub, rating og evt. elo, email, tlf.
Indskud betales senest 4/11-2015 på Hvidovre Skakklubs konto i Jyske Bank, reg.nr. 5025, kontonummer 0001361510

 

( husk at anføre navn ved betaling i tekstfeltet)

Udenlandske overførsler: BIC/SWIFT: JYBADKKK                    IBAN : DK3150250001361510

Bemærk at tilmeldingen er først gældende når indskuddet er modtaget.
 
Mobiltelefon og elektronisk udstyr
 

 Vedrørende mobiltelefoner gælder for turneringen samme regler som i KSU holdskak:

Under partiet er det forbudt for en spiller at have en mobiltelefon, anden form for elektronisk kommunikationsudstyr eller enhver form for udstyr, der er i stand til at foreslå skaktræk på sig på spillestedet.

        I dette reglement tillades sådant udstyr at blive opbevaret i spillerens taske, så længe udstyret er fuldstændig slukket. Det er forbudt for spilleren at bære rundt på en taske, der indeholder et sådant udstyr, medmindre dommeren har givet tilladelse til det. Hvis det er tydeligt, at en spiller har et sådant udstyr på sig under partiet på spillestedet, taber han partiet og modstanderen vinder.

Præmier:
Præmieoverrækkelserne er umiddelbart efter sidste runde.
Jyske Bank, Hvidovre har udsat ekstra præmier til alle grupper, hvilket medfører følgende præmier (deles ved ligestilling og ingen korrektion):
Første præmie i gruppe A og B: 1000 kr. mens anden præmien er 500kr.
I de øvrige grupper er første præmie 500 kr. og anden præmie 300 kr. (evt. monradgruppen kan variere afhængig af deltagerantallet heraf)

Spørgsmål rettes til Erkan Bayhan 21436017/erkandosbayhan@hotmail.com eller Kristian Rasmussen 51903222/kejr@youmail.dk

 

Periode 2015-11-06 .. 2015-11-08
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.hvidovre-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Palle Halkier Jørgensen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hvidovre - Jyske Bank EMT 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hvidovre-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 6 2015-11-06 2015-11-06
Gruppe B 6 2015-11-06 2015-11-06
Gruppe C 6 2015-11-06 2015-11-06
Gruppe D 6 2015-11-06 2015-11-06
Gruppe E 6 2015-11-06 2015-11-06
Gruppe F 6 2015-11-06 2015-11-06
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
12913626 1. Patrick Rohde 1938 1938 2015-10-27
4676262 2. Christoph Kuberczyk 2126 2138 2015-10-27
100103864 1444492 3. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2088 2138 2015-10-27
100103177 1413848 4. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2170 2178 2015-11-04
1511378 5. Frederik Bastoe-Natvik 1986 1986 2015-10-12
102101025 1400878 6. Mogens Henrik Thuesen Enkeltmedlem - Indland 2156 2191 2015-11-04
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095396 32096267 1. Kristian Martinez Vestergård Greve Skakklub 1843 1926 2015-11-01
103103459 1406639 2. Per Barndorff Simonsen Ishøj Skakklub 1817 1890 2015-10-27
103109616 1441540 3. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1766 1806 2015-11-06
100802146 1402714 4. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1809 1901 2015-07-09
1510258 5. Jon Kare Myrene 1929 1929 2015-10-12
100401570 12949540 6. David Gutschenreiter 1815 1819 2015-10-26
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800793 1433512 1. Erol Taskiran Hvidovre Skakklub 1662 1778 2015-06-30
100103833 1438999 2. Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak 1677 1812 2015-11-01
100802654 1429590 3. Wojciech Zbigniew Pawlak Køge Skakklub 1710 1790 2015-07-23
100101939 1411357 4. Arne Walther Larsen Hvidovre Skakklub 1676 1813 2015-11-03
100100138 1406175 5. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1740 1841 2015-10-23
100103837 1441400 6. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1673 1774 2015-10-28
Deltagere i gruppen Gruppe D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103836 1442589 1. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1615 1661 2015-10-28
100104138 1414135 2. Frank Hansen Hvidovre Skakklub 1593 1659 2015-10-05
0 857742 3. Michele Melega 1629 1629 2015-11-01
100103637 1415018 4. Lars Østergård Kristensen Lyngby-Virum Skakklub 1648 1687 2015-10-29
100104149 1452568 5. Nienke van den Brink GSF-Caïssa 1538 1612 2015-10-16
100100647 1411578 6. Erik Bremer Blindes Skakklub 1532 1559 2015-11-04
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802927 1452703 1. Mads Pasztor BMS Skak 1406 1604 2015-10-14
100101955 1418009 2. Svend Sejersen Hvidovre Skakklub 1482 1710 2015-11-06
103109714 1445499 3. Steen Andersen Hvidovre Skakklub 1320 1489 2015-10-20
100104036 1451391 4. Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening 1079 2015-11-05
100104137 1450573 5. Michael Jen Knudsen Hvidovre Skakklub 1477 1674 2015-10-22
100104135 1451359 6. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1175 1405 2015-11-01
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104172 1451383 1. Frederik Fernando Joensen Hvidovre Skakklub 1070 2015-10-27
100104136 1451367 2. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1074 2015-11-01
100103617 1414569 3. Arshak Ikilikian Enkeltmedlem - Indland 1302 1424 2015-09-04
100103953 1450611 4. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1017 0 2015-11-05
100802375 1416669 5. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1164 1518 2015-11-03
100104234 1453386 6. Rasmus Hvidberg Hvidovre Skakklub 1206 1562 2015-08-06