loading
Arbejder ...

ØBRO Septemberweekend 2015

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1WIM Oksana Vovk
Brønshøj Skakforening
21032123
6
1
2
½
3
½
4
½
5
½
321,721351,702149
2Sandi Stojanovski
Hillerød Skakklub
22332267
5
½
1
½
6
½
3
½
4
0
242,7522182,872250
3FM Nikolai Skousen
Skakforeningen ØBRO
21842213
4
1
5
0
1
½
2
½
6
1
332,3521972,422225
4Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
21732194
3
0
6
½
5
0
1
½
2
1
252,2521682,262189
5FM Simonas Zickus
22862286
2
½
3
1
4
1
6
½
1
½
1022863,032295
6Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22292248
1
0
4
½
2
½
5
½
3
0
62,722052,722224

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Klaus Nielsen
Furesø Skakklub
20562081
6
0
2
½
3
½
4
½
5
½
23320362,932062
2Lars Laustsen
Sjælsø Skakklub
20282068
5
1
1
½
6
1
3
1
4
½
412,820562,822092
3Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20392065
4
1
5
1
1
½
2
0
6
1
22,920512,812079
4FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18361852
3
0
6
½
5
½
1
½
2
½
241,318571,171869
5Niels Skou
Skakklubben Evans
20642095
2
0
3
0
4
½
6
1
1
½
253,0520433,042074
6Morten Majlund Nielsen
Skakforeningen Odysseus
19211995
1
1
4
½
2
0
5
0
3
0
61,9519082,231980

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Nielsen
Herlev Skakklub
18121910
6
1
2
0
3
½
4
½
5
0
25317823,141887
2Wojciech Zbigniew Pawlak
Køge Skakklub
16491774
5
1
1
1
6
½
3
½
4
0
321,716972,041793
3Ted Henrik Sandbech
17451796
4
1
5
1
1
½
2
½
6
1
412,4518082,211832
4Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17431802
3
0
6
½
5
½
1
½
2
1
32,4517452,261807
5Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
18131901
2
0
3
0
4
½
6
1
1
1
4317983,071878
6René Andreasen
Nørrebro Skakklub
17391804
1
0
4
½
2
½
5
0
3
0
162,416972,281778

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
10130
2
1
3
1
10
0
7
0
6
0
270,5110301000
2Sune Stage-Steffensen
Køge Skakklub
12130
1
0
5
0
7
0
4
+
8
0
191,35115201000
3Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13631550
4
1
1
0
5
1
8
0
9
1
362,913681,471561
4Simon Andreasen
BMS Skak
13821635
3
0
6
-
9
-
2
-
5
-
0100,5513570,621610
5Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
13500
6
½
2
1
3
0
9
1
4
+
42,4135501000
6Mads Pasztor
BMS Skak
14081596
5
½
4
+
8
1
10
0
1
1
3214310,671609
7Mats Lundh Gulbrandsen
Skakforeningen ØBRO
14511656
8
0
9
1
2
1
1
1
10
1
423,2514851,731667
8Sonny Holtzmann
Nakskov Skakklub
15911728
7
1
10
0
6
0
3
1
2
1
353,615642,541717
9John Schjølin
Gribskov Skakklub
10891292
10
0
7
0
4
+
5
0
3
0
180,510670,361285
10Albert Emil Lyng Petersen
BMS Skak
16101705
9
1
8
1
1
1
6
1
7
0
413,9516122,611721
Indbydelse

ØBRO Septemberweekend.2015

Skakforeningen ØBRO inviterer til 5 runders weekendturnering den 18.-20. september  2015 i klubbens lokaler,  Rosenvængets Alle 31, kld. 2100 København Ø

Turneringsform: 5runders Alle-mod-Alle 6mandsgrupper. Nederste gruppe dog muligvis som Monrad.

Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr træk til hele partiet. Ved fremmøde senere end 30 min. efter partiets start dømmes man som taber af partiet.

Indskud: Kr. 150,-. Præmier: I alle-mod-alle grupper afgøres præmier ved Sonneborn-Berger og i Monrad gruppen ved almindelig korrektion. Hele indskuddet minus EMT-afgift går til præmier.

Turneringen elo-rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt

Online-tilmelding via DSU's turneringssystem - senest onsdag den 16. september. Spørgsmål vedr. tilmelding: Peter Olsen, ptr.olsen@gmail.com eller tlf. 60891050

Spilletidspunkter:

Fredag 18. september: kl. 19.00

Lørdag 19. september: kl. 12.00 og kl. 17.00

Søndag 20. september: kl. 12.00 og kl. 17.00 

Periode 2015-09-18 .. 2015-09-20
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://oebroskak.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Erik Olsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til ØBRO Septemberweekend 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://oebroskak.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2015-09-18 2015-09-15
Gruppe 2 6 2015-09-18 2015-09-15
Gruppe 3 6 2015-09-18 2015-09-15
Gruppe 4 10 2015-09-18 2015-09-15
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201099 1404695 1. WIM Oksana Vovk Brønshøj Skakforening 2103 2123 2015-09-15
100102137 1403249 2. Sandi Stojanovski Hillerød Skakklub 2233 2267 2015-09-18
100100519 1401432 3. FM Nikolai Skousen Skakforeningen ØBRO 2184 2213 2015-09-01
100103177 1413848 4. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2173 2194 2015-07-20
12802395 5. FM Simonas Zickus 2286 2286 2015-09-09
100301633 1408801 6. Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2229 2248 2015-07-20
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800211 1410210 1. Klaus Nielsen Furesø Skakklub 2056 2081 2015-09-15
100800040 1407554 2. Lars Laustsen Sjælsø Skakklub 2028 2068 2015-09-14
100103890 1440969 3. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 2039 2065 2015-09-09
100802146 1402714 4. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1836 1852 2015-07-04
100500545 1413155 5. Niels Skou Skakklubben Evans 2064 2095 2015-09-18
100104022 1445448 6. Morten Majlund Nielsen Skakforeningen Odysseus 1921 1995 2015-08-30
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100200107 1407147 1. Thomas Nielsen Herlev Skakklub 1812 1910 2015-08-20
100802654 1429590 2. Wojciech Zbigniew Pawlak Køge Skakklub 1649 1774 2015-07-23
100100511 1409751 3. Ted Henrik Sandbech 1745 1796 2015-08-19
100100138 1406175 4. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1743 1802 2015-09-07
103109616 1441540 5. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1813 1901 2015-09-13
100301704 1401483 6. René Andreasen Nørrebro Skakklub 1739 1804 2015-07-06
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100202293 1455818 1. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1013 2015-08-31
100202346 - 2. Sune Stage-Steffensen Køge Skakklub 1213 2015-08-31
103105996 1435914 3. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1363 1550 2015-09-10
100103861 1451138 4. Simon Andreasen BMS Skak 1382 1635 2015-09-12
100202292 1455796 5. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1350 2015-08-31
100802927 1452703 6. Mads Pasztor BMS Skak 1408 1596 2015-08-15
100104188 1451332 7. Mats Lundh Gulbrandsen Skakforeningen ØBRO 1451 1656 2015-07-22
100102153 1438760 8. Sonny Holtzmann Nakskov Skakklub 1591 1728 2015-08-01
100802696 1439413 9. John Schjølin Gribskov Skakklub 1089 1292 2015-08-18
100103833 1438999 10. Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak 1610 1705 2015-08-29