Arbejder ...

loading

Skak - efter skoletid  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Peter Aksel Kristensen Hove
Nørresundby Skakklub
1100
2
0
10
½
4
1
9
0
6
0
82,151071
2Kristine Boye Sten
Jetsmark Skakklub
1250
1
1
3
1
5
1
6
0
8
1
423,451275
3Freja Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1153
4
1
2
0
6
0
7
0
10
½
72,51108
4Benjamin Thorsager Kronborg
Prøvemedlemmer
1100
3
0
6
0
1
0
8
0
7
1
1102,41037
5Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1023
6
0
7
1
2
0
10
1
9
1
331,61104
6Pernille Kirkebak Højer
Jetsmark Skakklub
1225
5
1
4
1
3
1
2
1
1
1
513,151347
7Shanne Hedegaard Jacobsen
Prøvemedlemmer
1100
8
1
5
0
9
1
3
1
4
0
342,71114
8Rune Asbjørn Gejler Elbæk
Prøvemedlemmer
1000
7
0
9
0
10
0
4
1
2
0
191,65961
9Katrine Kirkebak Højer
Prøvemedlemmer
1100
10
½
8
1
7
0
1
1
5
0
52,751089
10Sebastian Bertel Iversen
Prøvemedlemmer
1100
9
½
1
½
8
1
5
0
3
½
62,71091
Indbydelse

Skak – efter skoletid

Nørresundby Skakklub indbyder til en turnering, hvor der spilles fra kl. 16 - 20.

Vores hovedmålgruppe er skoleelever.
Den lange skoledag betyder, at de først er klar sidst på eftermiddagen og forældrene synes, de skal være hjemme tidligt på aftenen.

Vi håber dog, at der også er mange andre aldersgrupper, der har lyst til at spille på det tidspunkt, så alle aldre kan være repræsenteret, dog med et rating maksimum for senior spillere på 1400.

Spilledage:   5 torsdage: 24. september, 8. og 22. oktober, 5. og 19. november 2015

Alle dage kl. 16 - 20

Turneringsform:  5 rundes Monrad i en stor gruppe. Der vil ved rundelægning tilstræbes, at klubkammerater ikke møder hinanden, hvis det sportsligt er muligt at undgå dette.

Tilmelding: Senest 20. september

Turneringsleder: Svend Aage Sørensen, Nørresundby

Periode 2015-09-24 .. 2015-11-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Svend Aage Sørensen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Skak - efter skoletid

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 10 2015-09-24 2015-09-20
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701721 - 1. Peter Aksel Kristensen Hove Nørresundby Skakklub 1100 2015-09-18
100701703 1453912 2. Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub 1250 2015-09-10
101095106 1454218 3. Freja Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1153 2015-07-30
101095482 - 4. Benjamin Thorsager Kronborg Prøvemedlemmer 1100 2015-09-18
101095048 1454200 5. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1023 2015-07-30
100701704 1453360 6. Pernille Kirkebak Højer Jetsmark Skakklub 1225 2015-09-18
101095478 - 7. Shanne Hedegaard Jacobsen Prøvemedlemmer 1100 2015-09-18
101095480 - 8. Rune Asbjørn Gejler Elbæk Prøvemedlemmer 1000 2015-09-21
101095481 - 9. Katrine Kirkebak Højer Prøvemedlemmer 1100 2015-09-18
101095479 - 10. Sebastian Bertel Iversen Prøvemedlemmer 1100 2015-09-18