Arbejder ...

loading

Sydøstfyn klubturnering 2015  

Vis Gruppe : Parringer
Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345678910PoPlWeRn
1Flemming Borg
Allerød Skakklub
16491737
8
-
2
½
3
0
4
+
5
½
6
0
7
0
6
0
2
0
 272,41607
2Jørgen Kiel
Sydøstfyn
16521891
7
0
1
½
8
0
3
0
4
+
5
0
6
1
 
1
1
6
0
62,551651
3Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
19922056
6
1
7
½
1
1
2
1
8
½
4
+
5
½
7
½
8
½
5
1
26,152002
4Henning Nielsen
Sydøstfyn
17351886
5
0
6
-
7
0
1
-
2
-
3
-
8
-
   080,71714
5Birger Olsen
Sydøstfyn
16971813
4
1
8
½
6
1
7
1
1
½
2
1
3
½
8
½
7
0
3
0
632,851811
6Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
17361843
3
0
4
+
5
0
8
0
7
½
1
1
2
0
1
1
 
2
1
53,551735
7Thomas Kaas
Sydøstfyn
20181992
2
1
3
½
4
1
5
0
6
½
8
½
1
1
3
½
5
1
8
0
647,351987
8CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
20032075
1
+
5
½
2
1
6
1
3
½
7
½
4
+
5
½
3
½
7
1
15,452004

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345678910PoPlWeRn
1Jan Nielsen
Sydøstfyn
14381583
6
½
2
½
3
1
4
½
5
½
6
0
2
½
3
1
4
0
5
1
44,851467
2Niels Højgaard Hansen
Sydøstfyn
1464
5
0
1
½
6
½
3
1
4
0
5
1
1
½
6
½
3
1
4
0
555,31451
3Frits Ørbæk Hansen
Sydøstfyn
14631606
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
4
0
5
½
1
0
2
0
6
0
½65,251249
4Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
1423
3
1
6
0
5
0
1
½
2
1
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
714,61531
5Ulla Hansen
Sydøstfyn
1417
2
1
3
1
4
1
6
1
1
½
2
0
3
½
4
0
6
½
1
0
34,51462
6Per Andersen
Midtfyns Skakklub
14761592
1
½
4
1
2
½
5
0
3
1
1
1
4
½
2
½
5
½
3
1
25,51521

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345678910PoPlWeRn
1Johannes Andersen
Sydøstfyn
1000
6
0
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
252,7959
2John Sørensen
Sydøstfyn
1000
5
½
1
0
6
0
3
½
4
0
5
1
1
1
6
½
3
0
4
0
42,71036
3Jørn Knudsen
Tårnet Svendborg
12991432
4
0
5
1
1
1
2
½
6
½
4
½
5
1
1
1
2
1
6
1
37,11317
4Hans-Jørn Nielsen
Midtfyns Skakklub
11561451
3
1
6
0
5
1
1
1
2
1
3
½
6
½
5
1
1
1
2
1
8151314
5Claus Thestrup
Sydøstfyn
1180
2
½
3
0
4
0
6
0
1
0
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
65,41005
6Tage Knudsen
Sydøstfyn
13001406
1
1
4
1
2
1
5
1
3
½
1
1
4
½
2
½
5
1
3
0
27,11318
Indbydelse

Sydøstfyn klubturnering 2015-2016

åben klubturnering for alle spillere som er medlem af dsu.

1 runde 15-9-2015 på Gudbjerg skole kl. 19

Turneringsform kommer an på hvor mange der deltager.

Regner med 3 x 6 mands grupper som spiller dobbelt. Eller en seks og en 10 mands gruppe.

Betænkningstid 90 min til 40 træk derefter 30 min plus 30 sekunder tilægges pr træk fra træk 1.

Sidste tilmelding Søndag den 13-9-2015 kl. 18 00

Periode 2015-09-15 .. 2015-12-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn klubturnering 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 8 2015-09-15 2015-09-13
Basis 2 6 2015-09-15 2015-09-13
Basis 3 6 2015-09-15 2015-09-13
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100732 1505823 1. Flemming Borg Allerød Skakklub 1649 1737 2015-09-10
100300609 1428020 2. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1652 1891 2015-09-13
100500168 1408232 3. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 1992 2056 2015-09-03
100300639 1435019 4. Henning Nielsen Sydøstfyn 1735 1886 2015-09-09
100301904 1450344 5. Birger Olsen Sydøstfyn 1697 1813 2015-08-09
100300815 1401718 6. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1736 1843 2015-08-25
100300610 1434942 7. Thomas Kaas Sydøstfyn 2018 1992 2015-08-12
100300604 1407961 8. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2003 2075 2015-09-10
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300618 1428047 1. Jan Nielsen Sydøstfyn 1438 1583 2015-08-16
100300633 1434926 2. Niels Højgaard Hansen Sydøstfyn 1464 2015-08-19
100300641 1443046 3. Frits Ørbæk Hansen Sydøstfyn 1463 1606 2015-08-23
100300632 1440888 4. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1423 2015-08-19
100300616 1443119 5. Ulla Hansen Sydøstfyn 1417 2015-08-21
100300920 1445081 6. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1476 1592 2015-08-13
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800359 1423070 1. Johannes Andersen Sydøstfyn 1000 2015-08-23
100301773 1444042 2. John Sørensen Sydøstfyn 1000 2015-08-21
100301825 1443330 3. Jørn Knudsen Tårnet Svendborg 1299 1432 2015-08-18
100301706 1443607 4. Hans-Jørn Nielsen Midtfyns Skakklub 1156 1451 2015-09-11
103108640 1444115 5. Claus Thestrup Sydøstfyn 1180 2015-09-13
100300624 1450301 6. Tage Knudsen Sydøstfyn 1300 1406 2015-09-06